Çabuk Yağlanan Saçlar İle Nasıl Baş Edilir ?

Saçları Uzatmak

Çabuk Yağlanan Saçlar İle Nasıl Baş Edilir ?

Kadınlar için de erkekler içinde en büyük saç problemlerinden biri saçın çabuk yağlanmasıdır. Saç çok fazla toza, kire ve temasa maruz kaldığında hızlıca yağlanır. Ancak bazı insanlarda bu yağlanma yaklaşık üç gün kadar sürerken bazılarında ise bir günde bile olabiliyor. Ancak çabuk yağlanan saçlar ile baş etmek o kadar da zor bir iş değildir. Sadece saçınızı şekillendirirken ya da tararken daha dikkatli olmak çabuk yağlanan saçlar için uygulanabilecek en kolay çözümler. Aynı zamanda çabuk yağlanan saçlar için pudra gibi seçenekler anlık çözüm getireceklerdir. Eğer sizin de çabuk yağlanan saçlarınız var ise birkaç püf noktayı öğrenerek saçlarınızın daha uzun süre temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

1.Saçlarınız İçin Özel Şampuanlar Kullanın

Eğer çok çabuk yağlanan saçlarınız var ise saçlarınıza özel şampuanlar kullanın. Her markada olmasa da bazı markalarda yağlanan saçlar için şampuanlar satılıyor. Bu şekilde saç tipinize ve saç probleminize uygun şampuanlar kullanmak, saçınızın çabuk yağlanma problemini bir nebze de olsa azaltacaktır.

2.Saçlarınızı Yıkama Sıklığını Azaltın

Saçlarınızı eğer her gün yıkıyorsanız ve saçlarınız da her gün yağlanıyor ise saçlarınızı yıkama sıklığını azaltmalısınız. Yani saçlarınızı her gün yerine iki günde bir yıkamaya alıştırırsanız, saçlarınız kısa sürede bu tempoya alışıp iki günde bir yağlanmaya başlayacaktır. Aynı zamanda saç kendi yağı ile bir süre kaldığı zaman beslenir. Bu yüzden her gün saç yıkamak zaten çok doğru bir işlem değildir.

3.Saçlarınızı Kestirin

Belki ne alaka diyeceksiniz ama saçlarınızın uzunluğu da yağlanmasını etkiliyor. Özellikle uzun saçlarda yağ çok daha fazla belli olur. Bu yüzden saçlarınızı biraz daha kısa modeller kestirerek yağlı görünümünden kurtulabilirsiniz. Böylelikle hem yeni bir görünüme hem de yağı gözükmeyen saçlara sahip olursunuz.

4.Yastık Kılıfınızı Sık Sık Değiştirin

Yastık kılıfınıza gece boyunca saçınızdaki yağ geçer. Özellikle saçlar geceleri daha çok yağ üretir. Bu yüzden aslında her gün daha da kirlenmiş yastıkla uyanırsınız. Bu yüzden yastık kılıfınızı sık sık değiştirmeniz saçlarınızın sık sık yağlanması için geçerli bir çözüm olacaktır.

5.Acil Durumlarda Pudra Kullanın

Eğer acilen dışarı çıkmanız gerekiyorsa ve saçlarınız da çok yağlı ise en kolay çözüm pudra kullanmak olacaktır. Bir miktar vücut pudrasını saçlarınıza döküp iyice yedirin. Pudra saçlarınızdaki yağlı görünümü azaltıp, mat bir görünüm verecektir. Ancak pudra kullandıktan sonra kesinlikle saçlarınızı yıkamalısınız.