Pürüzsüz Dudaklar İçin Dudak Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Cilt Bakım

Pürüzsüz Dudaklar İçin Dudak Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Pürüzsüz ve kalın dudaklar her kadının en büyük hayallerinden biridir. Ancak ne yazık ki her kadın kalın ve pürüzsüz dudaklı olamıyor. Ancak pürüzsüz dudaklara sahip olmak sanılanın aksine o kadar da zor değil. Pürüzsüz dudaklara sahip olmak için düzenli bakım yapılması yeterli olacaktır. Yine doğal yöntemler ile pürüzsüz dudaklara sahip olmak çok daha doğru olacaktır. Çünkü dudaklarımızda çok fazla sinir vardır. Bu yüzden sinirlere zarar vermemek için doğal ürünler kullanmak çok daha yararlı olacaktır. Aynı zamanda doğal ürünler kullanıldığı zaman dudaklarda kalıcı pürüzsüzlük sağlanabilir. Mutfaktaki bir çok ürün sayesinde neredeyse hiç masraf yapmadan oldukça kolay ve zahmetsiz yöntemler sayesinde sizde kalıcı olarak pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.

1.Bal, Şeker ve Türk Kahvesi

İhtiyacınız olan malzemeler daha öncede bahsettiğimiz gibi her mutfakta bulunan malzemeler. Bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı toz şeker ve göz kararı Türk Kahvesi ile kolayca dudak peelingi hazırlayabilirsiniz. Bu üç malzemeyi bir kapta karıştırın. Homojen bir karışım elde ettikten sonra dudaklarınıza parmaklarınız ile uygulayın. Daha sonra ise dudaklarınızı birbirine sürtün. Ancak bu aşamada dikkatli olmalısınız. Çünkü dudaklarınız çok hassas organlarınızdandır. Dudaklarınızın tahriş olması iyi bir sonuç olmayacaktır. Ölü derilerden dudaklarınızın arındığına emin olduktan sonra dudaklarınızı yıkayıp bir dudak nemlendiricisi sürebilirsiniz.

2.Diş Fırçası İle Ölü Derilerden Kurtulun

Dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulmanız için ihtiyacınız olan tek şey bir adet diş fırçası. Ancak kullanılmamış ve temiz bir diş fırçası ile bu işlemi yapmalısınız. Çünkü dudaklarınızı ölü derilerden arındırmak isterken mikrop kapıp uçuk gibi hastalıklar ile uğraşmak istemezsiniz. Diş fırçanızı ıslattıktan sonra dudaklarınıza zeytinyağı ya da badem yapı sürerek fırça ile masaj yapın. Dudaklarınız ölü derilerden arınıp nemlenecektir. Aynı zamanda dudaklarınıza nane yağı sürerek diş fırçası ile ölü derileri temizlerseniz dudaklarınız aynı zamanda geçici olarak dolgunlaşacaktır.

3.Dudak Peelinginden Sonra Ne Yapılmalıdır ?

Dudak peelingi her ne kadar ölü deriyi atsa da zaman zaman dudaklarınızın kurumasına sebep olabilir. Bu yüzden dudak peelinginden hemen sonra yoğun bir nemlendirici dudak kremi kullanılmalıdır. Özellikle gece yatmadan önce peeling yapıp daha sonra nemlendirici sürerek tüm gece dudaklarınızın nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Hem de bu sayede dudaklarınızın pürüzsüzlüğü çok daha uzun sürecektir. Yumuşak ve pürüzsüz dudaklara ulaşmak işte bu kadar kolay .