Arşiv 2010

GARLEKS (GARLEX) SARIMSAK ŞAMPUANI :

sarimsakozlusampuanSaç dökülmesi, saçlarını hızlı uzaması, kepeklenme, saç çıkarma (minik tüylerin tekrar beslenerek hacim kazanması), hacim parlaklık ve gürleştirme gibi konularda bekletiniz yüksek ise doğru yerdesiniz. Garleks sarımsak özlü şampuan ve diğer saç bakım ürünleri sonuç almanıza hızla katkı sağlayacaktır.

Ürünlerin üretimini bizzat kendimiz gerçekleştirdiğimiz için hangi malzemeyi ne oranda koyduk net olarak bilmekteyiz. Ve uzman ekibimiz formülleri sürekli geliştirmektedir. Şuan ki sarımsak özlü şmpuanın formülü 5.nesil olup en etkili ve en hızlı veren seviyeye getirilmiş durumdadır. Müşteri memnuniyetine odaklanan ekibimiz konuyla ilgili çalışmalara devam etmektedir.

GARLEKS sarımsaklı şampuan hakkında detaylı bilgiyi sol menüyü inceleyerek edinebilirsiniz.

Tamamen yerli üretim olan garlex sarımsak özlü şampuan gerek bitkisel içeriği ile gerekse formülün güçlenmesi ve daha etkili hale gelmesini sağlayan klinik çalışmalı etken maddesiyle (Trighogen) saç dökülmesi sorunu yaşayan bireyler için vazgeçilmez bir hal almışdır.

Kullanıcılarımızın bir çoğu tekrar tekrar ürünlerimizi kullanmaya devam ederken bir çok referans ile yeni müşteriler kazanmamıza büyük katkıları olmaktadır.

Sarımsak Özlü Şampuan GARLEKS hakkında bilgiler…

Garleks şampuan hakkında detaylı bilgi, sonuçlar, kullananlar, kullanıcı yorumları, içeriği, bitkiler vb…

SAÇ UÇLARINA BAKIM ŞAMPUANI

Saç Uçlarına Bakım Şampuanı

Garlex sarımsak özlü saç bakım şampuanı saç için gereken ve hayati derecede gerekli besinlerin büyük bölümünü içeriğinde barındırmaktadır. Garlexin bu zengin bitkisel ve besleyici içeriği sayesinde sadece saç uçlarına bakım yapmakla kalmaz aynı zamanda saç dökülmesi problemi olanlarada iyigelir. Bununla birlikte kepeklenme, hacimsizlik ve kırılmalar varsa bu konuda da kısa sürede etkili ve kalıcı sonuçlar alabilirsiniz.

Aynı zamanda saç uçlarına bakım şampuanı olmakla birlikte uzamayan saçlar için, kırılan yıpranmış saç saplarının onarımı konusunda da etkilidir.

sac-uclarina-bakimGarlexin çok yönlü bir şampuan olmasının en önemli nedeni zengin bitkisel içeriğe sahip olması ve bu saç kökünü besleyici unsurların hızla saç köküne tesir edecek şekilde formülize edilmesinden kaynaklanmaktadır. Garlex sarımsak şampuanı ve losyonu vedahi saç bakım serumu kullanılmaya başladığında saç uçlarına bakım yapmakla kalmaz saçın tamir edilmesi, güzelleşmesi için ne gerekiyorsa hepsini yavaş yavaş yapmaya başlamasından kaynaklanmaktadır.

Saç ucuna bakım şampuanı garlex sadece saçların bakımını üstlenmekle kalmaz, saçla ilgili problemlerin çözümünde de yüksek performans sağlayacak şekilde zengin içeriğe sahip olarak tasarlanmıştır.

Garlex saç uçlarına bakım şampuanı; saç köklerini derinlemesine besleyerek, saç sapları dahil güçlendirmeye, hacim, canlılık, parlaklık kazanmasına yardımcı olurken, saç dökülmesi probleminin çözülmesinde ve kökleri ölmemiş saçların yeniden çıkmasında şaşırtıcı sonuçlar veren harika bir destek ürünüdür.

Aşırı stres, beslenme kaynaklı veya genetik dökülmeler yaşıyorsanız saç bakım seti bölümünü inceleyiniz… Bu ürün saçlarınızı hızla tamir etmeye, hacim kazandırarak güçlendirmeye, saç kökünün daha iyi tutunmasını sağlamaya, daha hızlı uzamalarını sağlamak için geliştirilmiş zengin içerikli etikili bir formüldür.

Yüksek kalite; Yüksek Performans..!

sac-uclarina-nasil-bakim-yapilirSaç uçlarını, kırıklarını, sapını ve kökünden itibaren besler güçlendirir daha net bir şekilde saç derisine tutundurmayı sağlar. Garlex şampuan losyon ve serum hızlı sonuç için idealdir.

SAÇ BAKIM ŞAMPUANLARI VE GARLEX

Saç Bakım Şampuanları

Garlex şampuan bir çok saç bakım şampuanı ile kıyasla zengin bitkisel içeriğe sahiptir. Aynı zamanda klinik olarak test edilmiş ve saç dökülmesine karşı etkinliği kanıtlanmış etken maddelerde içermesi ile daha verimli hale gelmektedir. Kullananlar harika sonuçlar almakta ve saçları çıkan bireyler dahi olmuştur.

Saç bakım şampuanları arasında yerini alan garlex sadece saçların bakımını üstlenmekle kalmaz, saçla ilgili problemlerin çözümünde de yüksek performans sağlayacak şekilde zengin içeriğe sahip olarak tasarlanmıştır.

Saç köklerinden derinlemesine beslemeye başlayarak, saç sapları dahil güçlendirmeye, hacim, canlılık, parlaklık kazanmasına yardımcı olurken, saç dökülmesi probleminin çözülmesinde ve kökleri ölmemiş saçların yeniden çıkmasında şaşırtıcı sonuçlar veren harika bir destek ürünüdür.

Aşırı stres, beslenme kaynaklı veya genetik dökülmeler yaşıyorsanız saç bakım şampuanı bölümünü inceleyiniz…

Yüksek kalite; Yüksek Performans..!

Şifalı bitkiler konusuda detaylı bilgi için şifalı bitkiler kategorisini ziyaret edip başlıkları görebilirsiniz.

sac-balimi-sampuani

Sarımsak Yağı Ve Sarımsağın Saça Faydaları

Sarımsağın Saça Faydaları

Sarımsağın yüzlerce sene öncesine dayanan hatta 1000 yıllardır çok şifalı bitki olduğu insanlık tarihi boyunca bilinmekte ve 5000- 7000 yıl gibi bir geçmişe sahip olduğu tahminler arasında yer almaktadır. Sarımsağın faydaları zengin besin değerini bünyesinde bulundurması ve vücut için faydalı vitamin ve mineralleri bünyesinde bulundurmasından ileri gelmektedir. Bu nedenle sarımsağın faydasından istifade etmek için kullanım alanı da sağlık sektöründen, kozmetik sektörüne hatta ilaç sektörüne kadar oldukça çeşitlilik göstermektedir.

Günüz de ise teknolojinin ilerlemesiyle bu nadide bitkiye yapılan klinik çalışmalar neticesinde sarımsağın kullanım alanı; kozmetik, hijyen gibi sektörler de oldukça fazla ilgi görmeye başladı. Sarımsağın saça faydaları nedeniyle sarımsak yağı çeşitli kozmetik alanlarında da kullanılmaya başlarken özellikle gerçek sarımsak özlerinden ve yağından yapılan şampuan kullanımının kafa derisine ve saça iyi geldiği bir çok kişi tarafından sonuçlanmış durumdadır.

Garlex sarımsak şampuanı içerisinde diğer bitki özleri gibi %100 doğal sarımsak yağı kullanılmaktadır. Sarımsağın saça faydaları aslen sülfür bileşikleri, vitaminler ve mineraller gibi saç için gerekli zengin besin içeriği saç sağlığını korumada, saçın kalınlaşması, hızlı uzaması, kepeklenme gibi saçla ilgili problemlerin çözüm için de önemli rol oynar.

Garlex Sarımsak Şampuanı kokusu giderilmiş saf sarımsak özü içerir ve saçınızın hoş kokmasını sağlar.

SARIMSAĞIN KİMYASAL BİLEŞİĞİ

100 gr Sarımsak Besin değeri aşağıdadır:
Energy 150 kcal 620 kJ
Carbohydrates: 33.06 g
Sugars: 1.00g
Dietary fiber: 2.1g
Fat: 0.5 g
Protein 6.39 g
β-carotene 5 μg : 0%
Thiamin (Vit. B1) 0.2 mg : 15%
Riboflavin (Vit. B2) 0.11 mg : 7%
Niacin (Vit. B3) 0.7 mg : 5%
Pantothenic acid (B5) 0.596 mg : 12%
Vitamin B6 1.235 mg: 95%
Folate (Vit. B9) 3 μg : 1%
Vitamin C 31.2 mg: 52%
Calcium 181 mg: 18%
Iron 1.7 mg: 14%
Magnesium 25 mg: 7%
Phosphorus 153 mg: 22%
Potassium 401 mg : 9%
Sodium 17 mg: 1%
Zinc 1.16 mg: 12%
Manganese 1.672 mg:
selenium 14.2 mcg:

TIBBİ KULLANIMI VE SAĞLIK İÇİN FAYDALARI

Sarımsak Hangi Hastalıklara İyi Gelir?
Sarımsak bitkisi, 1000 lerce yıldır hem gıda, hem de şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır.

Sarımsağın faydaları; Bilimsel araştırmalar sarımsağın kalp rahatsızlıkları arasında olan damar sertliği, yüksek kollestrol, hiper tansiyon (yüksek tansiyon) ve kanser dahil birçok kalp hastalığını önlemeye yardım ettiği savunulur.

Bilimsel araştırmalar sarımsağın, geniş spektrumlu olmasına rağmen, oldukça güçlü doğal bir antibiyotik olduğunu söylemektedir.Doğal olması nedeniyle insan vücudu sarımsağa karşı bir direniş göstermez, bu yüzden sarımsağın sağlığa olumlu etkisi uzunca süre devam etmektedir.

Araştırmacılar bu şifalı bitkinin, özellikle eski sarımsağın güçlü bir antioksidan etkisine sahip olduğunu söylemektedir. Antioksidan besinler insan vücudunu zararlı serbest radikallere karşı korumaya yardımcı olur.

Yine araştırmalar sarımsağın düzenlitüketilmesi kan basıncına, trombosit agregasyonuna,  kolesterol düzeyine ve serum trglerisit düzeyine iyi yönde etki ettiğini söylüyor. Sarımsağın rutin tüketimi, kan damarlarında faydasını artırır; vücudun daha fazla nitrik oksit üretimini tetiklemeye yardımcı olabildiğini ve bu nedenle damarların rahatladığını bildirir.

Sarımsak içinde bulunan selenyum,kalp hastalıklarını önlemeye destek olurken aynı zamanda kansere ve ağır metal zehirlenmelerine karşı kişiyi koruyucudur.

Papatya, Papatya Yağı Ve Saça Faydaları

papatya-saca-faydalari Yetiştiği yerler; çoğunlukla yol kenarlarında görsekte, genelde balçıklı topraklarda, orman çayırlıklarında, eğimli topraklarda, tahıl, mısır, patates ve şalgam tarlalarıdır. Gitgide yaygınlaşan yapay gübre ve kimyasal ilaçların kullanımı yüzünden, çok değerli bir bitki olan papatyanın yaşama alanları her geçen gün biraz daha azalmaktadır. Fakat, kar yağışlı kışlardan ve yağmurlu ilkbaharlardan sonra alışılmıştan daha fazla yetişir.

Papatyadan papatya çayı, papatya yağı ve boya elde edilir.

Papatyanın Faydaları ve Kullanım Alanları:

Papatya suyu, deri döküntülerinde ve saç derisindeki kaşıntıların giderilmesinde etkili yardımcıdır.

Saçlara parlaklık verir.

papatya-yagi-ve-saca-faydasiPapatya suyunun saç bakımı için kullanımı da yaygındır.

İştahı açar.

İshalde kullanılır.

Balgamlanmalarda kullanılır

Uykusuzluk çekenler için birebirdir.

İdrar artırıcıdır.

Her türlü iltihaplanmalarda kullanılabilir. Özellikle mukoza iltihaplarında dezenfeksiyon ve iltihap kurutucu olarak kullanılabilir. Ateş düşürücü ve mikrop öldürücü özelliğinden dolayı dişeti, ağız, boğaz ve bademcik iltihaplarında gargara olarak kullanıldığında faydalıdır.

Sinirleri yatıştırıcı özelliği vardır, dolayısıyla başta bel ve baş ağrısı olmak üzere, ağrıları dindirir. Diş ve basur ağrılarına da faydalıdır. Özellikle çocuk ve bebeklerdeki karın ağrısında papatya yağı ısıtılıp karna masaj yapılırsa faydası görülür. Yatıştırıcı etkisi olan papatya banyoları ve yıkanmaları da tüm sinir sistemini en iyi biçimde etkiler. Ağır hastalıklardan, bitkinlik hallerinden sonra kendinizi çok iyi hissetmeye başlayacak ve rahatlayacaksınız. Antik çağlarda bile, sinir ağrıları ve romatizma rahatsızlıklarında, papatya yağı ile masaj yapıldığında tedavi edici etkileri olduğu bilinmektedir.

papatyanin-saca-cilde-faydalariYüz ve cilt güzelliği bakımında da papatyayı asla yabana atmamalısınız. Kaynatılmış bitki suyu ile haftada bir kere yüzünüzü yıkarsanız, cildinizin nasıl tazelendiğini ve sağlıklı bir renk kazandığını göreceksiniz. Ayrıca; tahriş olmuş ciltleri temizlemek ve ferahlatmak için de faydalıdır.

Kurutulup, sıcak suya atılıp, bir süre demlenilip içildiği taktirde bronşite karşı faydalı olduğu bilinmektedir.

Papatya çayıyla göze pansuman yapılırsa gözdeki şişliklerin giderilmesinde etkili yardımcıdır.

Papatya bağırsak gazlarını da söker. Spazmı giderici ve gaz söktürücü etkileri ile özellikle gastrit ve ülserde faydalı olan papatya hem ülsere karşı koruyucu hem de iyileşmeyi hızlandırıcı etkisi vardır.
Papatya çayının faydaları arasında bağırsak gazlarını azaltması da ilave edilebilir. Bunun için süt ile birlikte içilmelidir. Mide ülseri şikâyeti olanlar, papatyayı rahatlıkla bitkisel çay olarak kullanabilirler. Özellikle çiçeklerinin içerdiği alfa-bisabolol maddesi ülsere karşı etkilidir. Bu etkin madde aynı zamanda mide yanmasına karşı da etkisini göstermektedir. Yapraklarında ve saplarında bulunan azulene maddesi de mide ülserine karşı etkilidir.

Karaciğeri koruyan herniarin maddesi kır papatyasının tipik etkin maddelerinden biridir. Ayrıca, karaciğerin arındırılmasındaki rolü sinapic asitten kaynaklanmaktadır. Kır papatyasının zaman zaman bitkisel çayının içilmesi,  karaciğer metabolizmasının sağlıklı çalışmasında ve karaciğerin arındırılmasında (hepato-detoxification) etkisini gösterir.

Papatyanın etkilerinden biride kaynatılıp buharı teneffüs edilirse nezle ve sinüzite iyi gelmesidir.Sinüzite karşı etkin bir başarısı vardır. Papatya, sinüzit şikayeti olanlara mükemmel bir çözüm getirmektedir

papatya-sacSağlıklı diş etlerine sahip olmak için kullanılır. Bir miktar kır papatyasını demleyip süzdükten sonra ılımaya bırakınız.  Daha sonra diş fırçanızı papatya suyuna daldırıp dişlerinizi fırçalayınız. Ayda 2-3 kullanım yeterli olacaktır.

Papatya çayı adet düzensizliğine de faydalıdır. Pek çok bayan regl dönemlerinde depresiftir. Regl dönemleri boyunca hergün tok karna demleyip içecekleri bir bardak papatya çayı, depresif durumlarına büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Papatya, adeta regliden dolayı sıkıntılı ve depresif dönem geçiren bayanlar için özel olarak yaratılmış bir bitki çeşididir.

Regl döneminden üç gün önce başlanırsa çok daha etkili olduğu görülmüştür. Özellikle kır papatyasının yapraklarında ve saplarında bulunan apigenin maddesi, bayanların regl dönemlerindeki depresif durumlarına karşı etkili olan birkaç etkin maddeden biridir.

 

Buğday, Buğday Yağı Ve Saça Faydaları (Triticum Vulgare):

Buğday çok yaygın olarak kullanılan ve besleyici bir tür tahıldır. Karbonhidrat ve B vitamini açısından zengin bir besindir. Kalsiyum, demir ve çinko minerallerini de bol miktarda barındırır. İnsanoğlunun sağlık açısından vazgeçilmezi olan ve en çok kullandığı lifli gıdaların başında gelir. Buğday Yağı da E vitamini açısından çok zengindir.
Buğdayın ve Buğday Yağının Faydaları:
Buğdayın kepekli olanı daha faydalıdır. Bağırsakları çalıştırır ve kabızlığı önler. Bağırsak ve rektum kanserini önlemeye yardımcı olur. Mideyi, beyni ve gözü kuvvetlendirir. Cinsel gücü arttırdığı bilinmektedir. Buğdaydan elde edilen buğday yağı cilt ve saç bakımı için çok faydalıdır. Buğday yağı kırışıklıkları ve yaşlanmanın etkilerini azaltır. Aynı zamanda etkili bir antioksidandır.

Saça Etkisi:
Buğday yağı, sorunlu saçlar için ideal bir maddedir. İlk uygulamadan sonra saçların nasıl bir hızla tekrar gerginlik ve parlaklık kazandığı fark edilir, aynı zamanda saç dökülmelerinide önler.

Buğday yağı içeren preparatlar, preventif saç bakımı (sağlıklı saçın sağlıklı kalmasını sağlamak için) ve baş derisinde yetersiz kan akımı için de uygulanır.

Kuru ve kırılgan saçlar için buğday yağı kullanılır. Saçların kuru olmasının nedeni; yoğun güneş banyosu, sık sık saç kurutma ve saç şekillendirme makinelerinin kullanılması ve çok sıcak ortamlarda bulunmaktır. Silisik asit içerikli ve A vitamini yönünden zengin bir beslenme, saçların güzel olması için önemli etkide bulunabilir. Ayrıca saçlar; rüzgar, deniz havası, tuzlu su ve güneşe karşı korunmalıdır. Günlük saç masajları ve baş derisinde kan akımının hızlandırılması için temiz havada fırçayla 100 kerelik uygulamaların da yararı olacaktır.

Cilde Etkisi:
Buğday yağı, bol miktarda E vitamini içerip uzun süre saklanabilen bir yağ çeşididir. Cildin gergin görünümü için birebirdir.

Kırışıklıklara karşı; eterik patchouli yağıyla birlikte kombinasyon halinde jojoba yağı ve buğday yağı karışımı kullanılırsa güzel bir sonuç elde edilebilir. Gıdasız kalan ve solgun ciltler için ise; buğday yağı ile birlikte mersin yağı kullanmak gerekir.

E vitamini içerip cilt üzerinde uygulanan preparatlar, perifer damarlardaki kan sirkülasyonunu iyileştirir. Bunların dışında bağ dokuyu sağlamlaştıran bir etkisi de bilinmektedir. Ayrıca ciltteki yeni hücre oluşumlarına pozitif etkisi rapor edilmiştir. Bu özellikler, diğer yağlarla birlikte karışımlar hazırlanarak daha da kuvvetlendirilebilir. E vitamini, antioksidatif gücünden dolayı oksijen vasıtasıyla ciltteki yağın parçalanmasını da önler.

Buğday yağı, genel olarak cilde uygun özellikleriyle birlikte doğal bir E vitamini taşıyıcısı olarak her tipteki cildin koruyucu bakımı için kullanılır. Zayıf kan akımı olan ciltlerde de olumlu sonuçlar vermiştir.

Diğer Etkileri:
Buğday yağında, hücre metabolizmasına olumlu etkilerde bulunan doymamış yağ asitleri bulunur. E vitamini ihtiyacı; gebelik esnasında, yaşlılıkta, fazla yağlı beslenmede ve streste artar. Buğday yağı, özellikle arterioskleroz eğilimi gösterenlerde ya da doğum yaşlarındaki kadınlarla kadınların mevsimlik şikayetlerinde özellikle önemlidir. Günlük dozaj, 2-3 çay kaşığı kadardır.

E vitamini ya da tocopherol’ün (buğday yağının ana maddesi) temel fizyolojik önemi, antioksidant olarak organizmadaki oksidasyon süreçlerini engellemesinde yatar. Böylece kaslardaki ve özellikle karaciğerdeki oksijen tüketimi azalır. Ayrıca metabolik madde değişimi esnasında hafif okside olan maddeler (örneğin A vitamini), hızlı bir oksidatif sürece karşı korunur. E vitamini, hipofiz bezi fonksiyonlarının da ayarlanmasına katılıp vejetatif merkeze etki eder. Karbonhidrat metabolizması üzerine etkisi ile cinsel alandaki dolaysız etkisi de gözlenmiştir.

Literatürde genellikle dışkılama, cinsel iktidarsızlık, iklim şikayetleri ve menstruasyon bozukluklarında önerildiği görülmektedir. Kas metabolizması ve kan damarlarına olan uygun etkisinden dolayı E vitamini, kalp hastaları için destekleyici bir tedavi olarak uygundur. Yeni kapilar damarların oluşumunu teşvik eder. Kalp kası zayıflıklarında olumlu etkileri gözlenmiştir. Perifer kan akım bozukluklarında iyileşme gözlenmiştir. Bağ dokuda oluşan dejeneratif görünümlerde de yararı belirlenmiştir.

Avokadonun Faydası Ve Avokado Yağının Faydaları:

avokado-sampuaniAvakado Aztek uygarlığı zamanından beri bilinen bir meyvedir ve isminide Aztek Uygarlığı’ndan almaktadır. Aztekler Avakadonun üç değişik türünden Meksika’da yetişenine, erkek yumurtalığı anlamına gelen ahuacatl ismini vermişler ve o isim yüzyıllar boyunca değişerek, günümüze avakado olarak gelmiştir. Lezzetli, besin değeri çok yüksek ve güçlü bir afrodizyak olan avakadonun faydaları şaşırtıcıdır.

Enerji değeri yüksek bir meyve olan Avokado yağ ve protein açısından da oldukça zengindir. Ayrıca bol miktarda A ve E vitamininin yanında B grubu vitaminleri ve potasyum gibi mineralleri içinde barındıran zengin bir besindir.

Avakado kabuğu yeşil, yenen kısımları beyaz, iri çekirdekli bir meyvedir. Lezzetini anlamak için olgunlaşmasını beklemek gerekmektedir. Bunun için hemen tüketmek üzere satın alıyorsanız, yumuşak olanı seçmeniz gerekir. Seçerken aynı zamanda derisinin parlak ve kaygan olmasına, salladığınızda çekirdeğin sesinin gelmesine dikkat ediniz. Birkaç gün sonra tüketecekseniz, sert olanı tercih etmeniz daha iyi olacaktır.Avokado çok çeşitli şekillerde yenebilen bir meyvedir. Salatası, kanepe türleri, makarna sosu  ve Meksika mutfağına özgü bir guacamole mezesi şeklinde yenebilir.
Anavatanı Meksika, Guatemala ve Güney Amerika’nın kuzey sahillerinde yetişir. Genelde kozmetik sektöründe kullanılmaktadır. Güzellik kremleri, güneş koruyucu kremler, şampuan yapımında avokado yağından yararlanılmaktadır.

avokadoAvokadonun Olumlu Etkileri Faydaları:

Avakado, deriyi kurumaktan korur. Özellikle, duyarlı, kuru, yıpranmış, yaşlanmış deriyi iyileştirir ve güçlendirici etkisi vardır. Bol miktarda içerdiği A vitamini, hücrelerin yenilenmesini destekler. Üst deride kepeklenmeyi, nasırlaşmayı önlemeye faydalıdır. Dolayısıyla saç bakımında da oldukça önemli bir rol üstlenir.

Vücut dokularının ve cildin yenilenmesine yardımcı olur. Son zamanlarda cilt bakım ürünlerinde avokado özlü ürünlerin çok popüler hale gelmeye başlamıştır. Bunun nedeni, avokado içinde doğal olarak bulunan E vitamininin cilde yararlarıdır. Bu yararlar arasında, cildi yaşlanmaya karşı güneş ışınlarından, dumandan ve kirli havadan doğal olarak koruma da bulunmaktadır. Avokado inanılmaz bir şekilde çok güçlü nemlendirici olarak nitelendirilebilir. Ciltteki su akışkanlığını artırır, onu nemli tutarak sağlık kazandırır. Aynı zamanda E vitamini, avokado içinde doğal olarak bulunduğu için, diğer formlarından çok daha fazla yarar sağlamaktadır.

Genel Faydası Ve Avokado’nun Saça Faydaları

 • Saç dökülmelerini durdurmada etkilidiravokado-sac
 • Yoğun protein içermesi nedeniyle avokado saça faydalıdır
 • Saçların hızlı uzaması ve güçlenmesine etkilidir.
 • Saç derisini besleyerek hücre yenilenmesini tetikler
 • Yaraların iyileşmesine etkisi vardır ve katkıda bulunur.
 • İyi bir hücre koruyucu ve antioksidandır.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Kansere karşı koruyucu olarak faydalıdır.
 • Avakado, kabızlığa karşı etkilidir.
 • Avakado, içerdiği doymamış yağ asitleri kanda kolesterolün yükselmesini önler dolayısıyla kalp ve damar hastalıkları için en iyi doğal ilaçtır.
 • Avakado,  vücutta toksit maddeleri etkisiz hale getirerek, yaşlılığa yol açan zararlı maddeleri yok eder. Dolayısıyla yaşlanma sürecini yavaşlatarak hastalıkları önlemede önemli rol oynar.
 • Faydaları saymakla bitmeyen avakado, içeriğinde bulunan protein, mineral ve vitaminler küçük çocukların ve hamile bayanların dengeli ve sağlıklı beslenmelerinde çok gerekli olan maddelerdir.
 • Avokado, vücudun karbonhidrat, protein ve yağ metabolizmasında düzenleyici olarak görev yapar.avocado_yagi

Avakadonun Besin Değerleri

100 Gr. Avokadonun Besin Değerleri
Analizler 100 gr. Avokado
Enerji (kcal) 143
kJ 600
Protein (g) 1,6
Lif 3,0
Karbonhidrat (g) 4,6
Yağ (g) 13,8
Doymamış Yağ Asitleri(g) 11,5
Doymuş Yağ Asitleri(g) 2,2

MİNERALLER
(mg)
Magnezyum 36
Potasyum 477
Sodyum 5,10
Bakır 0,34
Kalsiyum 9,50
Çinko 0,61
Demir 0,75
Fosfor 36,5
Mangan 0,20

VİTAMİNLER
Vitamin A (IU) 343
Niacin (mg) 1,68
Vitamin B6 (mg) 0,24
Folik Asit (mg) 0,04
Pantotenik Asit (mg) 0,96
Tiamin (mg) 0,10
Riboflavin (mg) 0,10
Vitamin C (mg) 10,2
Vitamin E (mg) 2,92

İnce Telli Saçlar Nasıl Kalınlaşır Tıklayın..!

Sarımsak Şampuanı Forum:

Sarımsak Şampuanı

Sarımsak şampuanı forumumuzda aklınıza takılanları sorabilir, görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz.

Sarımsaklı Şampuan Forum:

Sarımsaklı şampuan forumu yorumlara açık olup kullanıcılarımız yorumlarını ekleyebilir.

Sıkça Sorulan Sorular  (SSS)
Soru Sormak İsterseniz; Sayfanın Aşağısındaki Formu Kullanabilirsiniz..! Kokusuz sarımsak şampuanı ve kokusuz sarımsak ürünleri

1) Garlex i kimler kullanmalıdır?
– Garlex tüm saç tipleri için uygundur. Garlex i özellikle saç dökülme ve saçla ilgili problemi olanlar kullanmalı fakat sadece dökülme problemi olanlar değil herkes kullanabilir. Problem oluşmadan tedbir almak oldukça mantıklı bir hareket olacaktır.  Ayrıca bay bayan ayırımı yoktur unisex tir.

2) Garlex bakanlık onaylı mı?
– Garlex ürünleri TC Sağlık Bakanlığına tüm bildirimleri yapılmış ve güvenle kullanabileceğiniz bir üründür.

3) Üründe sarımsak kokusu var mıdır?
Hayır; ağır sarımsak kokusu içermez. Garlexin sarımsak kokusunu bastırmak adına doğal bitki özleri kullanılmış, kimyasal esanslar kullanılmamıştır. Enfes bir kokuya sahip garlex sarımsak şampuanı hizmetinizdedir.

Sarımsaklı Şampuan

4) Saç dökülmesinde etkili midir?
– Garlexin geliştirilme amacı dökülen, kepekli, kırılgan ve cansız saçlar için 12 çeşit bitkisel karışıma sahip olarak geliştirilmiştir. Sekiz aylık deneme sürecinde çok olumlu sonuçlar alındı ve sonrasında piyasaya sürülmüştür. Kullanıcılarımızdan oldukça güzel sonuçlar aldıkları hakkında yorumlar gelmektedir. Dikkatle olumsuz sonuç beklememize rağmen daha hiç olumsuz tepki gelmemiştir.

5) Garlex saç çıkartıcı mıdır?
– İçeriğinde saç çıkarıcı bitkilerde bulunmakla birlikte, kullanıp saçı çıkan kişiler olmuştur. Fakat bu durum herkes için geçerli değildir. Özellikle saç kökleri ölmemiş kişiler çok başarılı sonuçlar alınmakta, saç çıkartıcı etki görülebilmektedir.

6) Garlexi kullanırken vücudumuzdaki diğer bölgelerdeki kıllanma artar mı?
– Hayır. Uzmanların konuyla ilgili görüşleri şu şekildedir. Diğer bölgedeki kıllar belli miktarda uzar ve uzaması durur. Uzama miktarları proglamlanmıştır. Hormonal bir problem olmadıkça bu durum bu şekilde gelişir.

7) Saçlarımın daha hızlı uzamasını sağlar mı?
– Evet. Garlexin içindeki bitkiler saçın daha hızlı ve daha sağlıklı uzamasını tetiklemeye yardımcıdır.

8 ) Kullanmaya başladığımdan beri saç diplerimde kaşıntılar oluyor?
– Kaşıntı olması iyileşmeye yönelik bir tepkidir. Nasıl ki vücudumuzda bir yara iyileşirken kaşınma olursa saç diplerinde kaşınmalarda aynı işareti verir. Kaşıntı görülen kişiler çok güzel sonuçlar almaktadır.

Sarımsak Özlü Şampuan

9) Hacim ve parlaklık kazandırır mı?
–  Bu durum saçın iyi beslenmesi ve sağlıklı olmasıyla ilgili bir durumdur. Garlex içeriğinde hacim ve parlaklık kazandırcak bitkiler ihtiva etmektedir.

10) Kullanmaya başladığımda neden dökülme oranım arttı?
– Az da olsa bazı kişilerde kullanmaya başladığında dökülme artabilmektedir. Ölü olduğu halde tutunmuş vaziyette duran saçların temizlenmesinden kaynaklanmaktadır. Kullanmaya devam ediniz, zaman içerisinde azaldığını göreceksiniz.

11) Ne kadar zamanda sonuç alırım?
– Ürünü kullanmaya başladıktan itibaren olumlu yönde gelişmeler göreceksiniz. Net sonuç için garlex en az 3 ay kullanılmalıdır. Vücut hücrelerinin yenilenmesi ve saçın yaşam döngüsü bu zamanı etkilemektedir. Ve saçlarınızın durumu da önemlidir. Bazı insanlar kullanmaya başladıktan 1 ay sonra istediğine kavuşup memnuniyetini dile getirirken, bazı kişiler 3 aylık süreçten sonra farkı hissetmektedirler.

12) Ürünü ne kadar süreyle kullanmalıyım?
– Biz ürünü sürekli kullanmayı başka şampuan kullanmamayı öneriyoruz. Fakat buna rağman ez azından yılın 3-4 ayında kullanmalısınız. Takdir edersiniz ki saçlarımızında beslenmeye ihtiyacı vardır. İyi ve yeterli beslenen saçlar daha sağlıklı ve daha dirençli olurlar. Beslenemeyen her şey zayıflamak ve yok olmak durumundadır.

13) Günlük saç dökülme miktarı ne olmalıdır?
– Uzmanların görüşüne göre normal şartlarda kişi için günlük saçın dökülme miktarı 50-100 tel arasında olmalıdır. Bu saçın yaşam döngüsüyle ilgilidir ve normaldir.

14)Sarımsaklı Şampuan Saç Uzatır Mı?
Garlexin içindeki sarımsak özü ve diğer bitkilerin saçın uzama hızı tetiklediği bilinmektedir. Saç uzmama problemi olanlara önerilmektedir.

15) Sarımsak şampuanın faydaları ve etkisi nelerdir?
– Garlex dökülen, kepekli, hacimsiz saçlara sahip kişiler için oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

16) Garlex sarımsaklı şampuanın fiyatı uygun mudur?
– Garlex sarımsaklı şampuan fiyatı saç bakım setlerine göre oldukça uygundur.   İçeriği oldukça zengin olmasına rağmen emsallerine göre de büyük bir fiyat farkı yoktur.

17) Sarımsaklı şampuanın faydaları kesin midir?
– Kesin saç dökülmenizi durduracak, kesin saç çıkartacak gibi bir iddiamız yoktur. Saç kökleri ölmemiş kişilerde başarılı sonuçlar almış bulunmaktayız. Saç kökleri ölmüş kişilere saçlarınız çıkacak demek insanları boşa umutlandırmaktır ki, bizim çalışma etiğimize uymamaktadır. Kökü olmayan bir ağaç nasıl meyve verebilir? Nasıl yeşerebilir ? Nasıl büyüyebilir?

18) Neden diğer şampuanlar gibi bolca köpürmüyor?
– Garlexin PH seviyesi 5,5 dir. Köpürtücü madde olabildiğince az kullanılmıştır. Fazla kullanıldığında PH değeri değişecektir.

19) Garlex Saç Bakım Losyonunu Kullamam Şart Mı?
– Kaliteli sonuçlar almak için losyonu mutlaka kullanmalısınız. Garlex losyonun içeriğinde saç için oldukça faydalı bitki özleri bulunmaktadır.

20) Saçımda 2-3 dk bekletmem şart mı?
– Evet. Saçınızda bekletme süreniz arttıkça alacağınız sonuçların kalitesi, göreceğiniz faydalar artacaktır.

21) Saçı daha uzatmak için etkilimidir? Saçın hızlı uzaması için bitkiler ihtiva edermi?
– Evet. Saçın daha hızlı uzaması için ihtiyaç duyduğu besinleri garlex şampuan ve losyon bol miktarda içermektedir.

Sarmısaklı Şampuan

Garlex  Sarımsak Özlü Şampuan Forum Ve Saça Faydaları

Dünyanın en şifalı bitkilerinden biri olan sarımsak, saçlar içinde oldukça faydalı bitkilerden biridir. Fakat insanların metabolizma ve vücut yapılarının farklı olması nedeniyle; her bitkinin her insanda aynı sonuçları vermediğini gözlemleyen ekibimiz; bu şifalı bitkiye 5 bitki, çinko ve provitamin b5 de ilave edilerek garlex sarmısaklı şampuanın faydaları daha çok kişide etkisini gösterecek şekilde formulize edilmiştir.
Bilimsel araştırmalarla faydaları kanıtlanmış bu şifalı bitki kolay ve pratik kullanılacak şekilde, kokusu giderilmiş olarak garlex şampuan içeriğinde en yoğun miktarda yer almaktadır. Garlex sarmısaklı şampuan fiyatı; yüksek kalitesine rağmen, saç bakım kürlerine göre oldukça uygun fiyatlarıyla ve pratik kullanımıyla hizmetinizdedir.

Şampuanların esas kullanım amacı saçların temizlenmesidir. Sarımsaklı şampuan garlexin ise bu özelliğinin yanı sıra; saç, saç kökü ve saç derisini derinlemesine besleyecek, saç hücrelerini güçlendirmeye ve yenilemeye, saç uzamasına ivme kazandırmaya yardımcı olabilecek, zengin bitki içeriğine sahiptir. Saç  dökülmesi, saç bakımı şampuanı olarak kullanılabilen sarmısaklı şampuan garlex, etkili, hızlı uygun fiyatlı olarak hizmete sunulmuştur. Garlex şampuan, bu nedenle  saç dökülmesi şampuanları arasında kısa sürede yerini alacaktır.

Garlex; sarimsakli şampuanlar içerisinde en zengin içeriğe sahip ve saç bakım losyonuyla birlikte 12 çeşit bitki özlü içeriğe sahiptir. Her bitki her insana aynı faydayı sağlamaması nedeniyle, garlex sarımsaklı şampuanın faydalarını maksimize etmek için, daha fazla kitlede olumlu sonuçlar oluşturmak adına, içeriği zengin tutulmuştur.

Garlex sarmısak şampuan içeriğinde; en yoğun miktarda Sarımsak bulunur. Sarımsağa ilave olarak Isırgan Otu, Papatya, Avakado, Buğday, Menekşe, Çinko ve Provitamin B5 ilave edilerek; saç dökülmesi nedenlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olacak, yüksek performans sağlayacak şekilde zenginleştirilmiş, şampuan özelliğinden çok sac bakım kürüne benzemiştir. Bu bitkiler uygun miktarlarda şampuanınızın içeriğine katılarak sarımsak şampuanı garlexin kullanımı oldukca pratiktik hale gelmiştir.

Garlex saç bakım losyonu ise, Adaçayı, Biberiye, Mersin, Defne, Papatya ve Isırgan Otu içermektedir… Bu bitkiler birbirlerini tamamlayan ve etki gücünü artıran bitkilerdir. Birlikte kullanıldıklarında yalnız kullanımında alınacak sonuçlardan daha etkili, verimlidir.

Nasıl ki insanlar dengeli ve yeterli beslenemediklerinde, vücut dirençleri düşer zayıflar ve hastalıklara kolay yakalanırsa; saçlarınız da yeterli besini alamadığında öncelikle zayıflar, içten ve dışarıdan gelen olumsuz etkilere karşı direnci düşer. Beslenememe durumu devam ederse saçlar küçülür, zayıflar ve sonrasında tamamen yok olur.

Garlex sarmısak şampuanın PH seviyesi saç ve kafa derisi PH seviyesi ile aynı seviyededir. Böylece saç derisinin yıkandıktan sonra tahrişinin ve kaşınmasının önüne geçer.

Son yıllarda, sarımsağın kozmetik ve hijyen sektöründe kullanımı revaç buldu. Bu kimyasal gıda boyası, kimyasal koku gibi maddeler değil, gerçek sarımsaktan yapılan şampuan kullanımının kafa derisine ve saça iyi geldiği gerçeğinden kaynaklanır. Sarımsak yağının faydaları bilimsel çevrelerde yaygın bilinmekte, sarımsak hapı, sarımsak çayı gittikçe yaygınlaşmaktadır.

Sarımsak özlü şampuan garlexin içerisinde sülfür bileşikleri, vitaminler ve mineraller gibi zengin besin içeriği saç sağlığını korumada ve saçla ilgili problemlerinizin çözümünde önemli, faydalı yardımcıdır.


Atik dış ticaret olarak, Garlex markası adı altında 2009 yılında sarımsak şampuanı üretimi gerçekleştirdik, ocak 2010’da ise piyasaya çıkardık. Ve yeni doğal ürün çalışmalarımız devam etmekle birlikte, çok yakında yeni ürünlerimizde piyasaya arzedilecektir.

Sarımsaklı şampuan garlex yanıda saç bakım losyonu hediyelidir ve losyonuyla birlikte12 çeşit bitki özlüdür.

Kullanım alanı, saç dökülmesinden kurtulmak isteyenlere, saç kepeklenmesi yaşayanlara, hacim canlılık parlaklık kazanmak isteyenlere, kökleri ölmemiş saçların yeniden çıkmasını isteyenler için tasarlanmış zengin bitki özlü bir saç bakım setidir.

Sarımsak özlü  şampuan fiyatı, saç bakım kürlerine göre oldukça uygun ve oldukça etkili yardımcı bir üründür.

Doğal ürün bayiliği arayanlara, kozmetik ürün bayiliği arayanlara; her ilde bir kuruluş olmak kaydıyla bayilikler verilecektir.

Sevgi saygı güven üçgeni içerisinde azimle çalışacak, bayilik arıyorum diyen birey yada kurumlara bayilik vereceğiz.

Gerek garlex şampuan ürünümüzün satışını yapacak gerekse yeni çıkacak olan doğal ürünlerimizin tanıtım,satış ve dağıtımını yapabilecek çalışma arkadaşları arıyoruz.

Önceliğimiz dürüstlük ve kaliteli hizmet anlayışında olan bireylerdir. Müşteri memnuniyetine odaklanmış kurumlara bayilik veren firmalar dan biri olmak istiyoruz.

Avantajlı, karlı bayilik veren şirketlerden biride garlex ailesidir.

Garlex Natural Ürün Bayilik & Kozmetik Ürün Bayilik & Toptan satışlarımız devam etmektedir.

Yakında yeni doğal ürün, bitkisel ürünlerimiz çıkacaktır. Kozmetik, cilt bakımı, saç bakımı, güzellik, sağlık ve benzeri alanlarda.

Baylik koşullarını incelemek için tıklayınız..!

Eczanelere, Kozmetikcilere, Güzellik Salonları Ve Kuaförlere Toptan Ürün Dağıtımı

ÜRÜNLERİMİZİ İŞ YERİNİZDE SATMAK İSTER MİSİNİZ? İş yerinizde ürünlemizi toptan fiyatla alıp satışını yapabilirsiniz….

Saç dökülmelerine karşı etkili  sarımsak şampuanı garlex ve hediyesi olan saç bakım losyonu ürünümüzün toptan ve perakende satışını yapmak isyenlere ürün veya bayilik verilecektir.

Sarımsak Şampuanı Garlexi; eczanelere, kozmetikcilere, güzellik merkezlerine, kuaförlere dağıtım ve satış yapabilecek kurumlara bayilik verilecektir. Önce eczane ve eczacı bayilikleri oluşturulacaktır.

Sarımsak özlü şampuan garlex bayiliği, her ilde bir kişi yada kuruluşa bayilik verilecektir.

Doğal eczane ürünleri satanlar, ecza depoları,  ıtriyat depoları,  kozmetik toptancıları veya iş kurmak isteyen girişimciler bayilik alabilirler.

Bayilik koşullarını incelemek için tıklayınız..!