Arşiv 2011

SAÇ DÖKÜLMESİ NASIL ENGELLENİR?

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir

Saç dökülmesinin çeşitli nedenleri olmakla birlikte en kolay ve pratik problemden kurtulma yöntemi; saçlara ihtiyaç duyduğu besinleri vererek ve köklerdeki kılcal damarlarda kan akışını dengeleyerek ve son olarak beslenme düzeninde saçın ihtiyaç duyduğu besinleri bolca vererek saç dökülmesi nasıl engellenir soruna en pratik cevap verilmiş olur. Bu yöntemle büyük oranda sonuç alınır fakat saç dökülmesi problemi çeşitlei nedenlere dayandığı için sizin probleminiz ne kaynaklı bunu ilk olarak tesbit etmenizde büyük yarar olacaktır.

Günümüzde artık bir çok kişini problemi olan saç dökülmesinden şikâyetçi olan kişiler öncelikle neden ileri geldiğini bilmek için bir cildiye uzmanına gitmeleri gerekir. Yapılacak muayene ve tahliller sonucu, hatta bayanlarda yumurtalık ve böbrek üstü bezi ultra sonu ve sintigrafi tetkikleri ile en doğru sonuca ulaşmaları gerekir. Ondan sonra da saç dökülmesini engellemek için kişi saç ve saç derisine zarar veren ürünlerden kaçınmalıdır. Protein ağırlıklı besinler tüketmeli, karbonhidrat ağırlıklı besinlerden kaçınmalıdır. B grubu vitaminler yani biotin ve d-pantenol alabilirler. Demir ve çinko eksikliği varsa ek vitaminlerle bu eksikliği gidermelidirler.

Aynı zamanda Stresten uzak durmalılardır. Sigara ve alkol kullanımı alışkanlık haline getirilmemelidir ve kullanılıyorsa da bırakılmalıdır. Saçı her gün yıkamak doğru bir davranış değildir,2–3 günde bir yıkanmalıdır, çünkü saçları sık yıkamak, saç derisinin yağ dengesini bozmakla birlikte saçları daha fazla yağlandırır. Saç jölesi kullanılmamalıdır, jöle saçın nefes almasını önlediği gibi dolayısıyla da saç kaybına neden olur. Jöle kullanılıyorsa bile aynı gün saçı yıkamak gereklidir. Yüksek miktarda A vitamini alınması da saç dökülmesine neden olur bu yüzden saç dökülmesi nasıl engellenir A vitamini alınması kesilerek bu problem çözülebilir. Ayrıca tükenmişlik durumu, ateş, enfeksiyonlar, tiroit bozukluğu gibi bazı hormonal ve metabolizma kaynaklı rahatsızlıklar (tiroit bezi çalışmazlığı),kansızlık, mevsimsel dökülmeler, emzirme dönemi ve hamilelik, beslenme bozuklukları, bilinçsiz, ağır ve sık tekrarlanan diyet rejimleri, alkol bağımlılığı, kanser tedavileri gibi ilaç kullanımı, zehirlenmeler ve radyasyon da saç dökülmesine sebep olur.

sacdokulmesni-engellemek-kadin-tipiYukarıda bahsi geçen konulardan kendinize uyanları tesbit edip ortadan kaldırdığınızda saç dökülmesi nasıl engellenir sorusunun cevabını büyük oranda bulmuş olacaksınız. Elde edilen bilgilerde 20 yaşın üstündeki her kadının yaşamının bir döneminde de saç dökülmesi nedeniyle tıbbi yardıma ihtiyaç duyarlar. Yakın zamanda ise Tıbbi Küf adı ile bilinen bir küfün özellikle bayanlarda sık görülen hormonsal nedenlerden olmayan saç dökülmelerine karşı son derece etkili bir tedavi aygıtı olduğunu gösteren güvenilir çalışmalar vardır. Bu Tıbbi Küf adı verilen özel element ilk kez 1970 i yıllarda Almanya da kullanılmaya başlanmış Tıbbi Küfün keratin, tiamin ve sistin ile birlikte alınması sonucu daha etkili bir hal aldığı, 20 sene sonrasında yapılan araştırmalar neticesinde ortaya konmuştur.

Saçımızın esas maddesi keratindir ve saç sadece kökünden beslenir ve bu hiçbir zaman unutulmaması gereken bir önemli bir bilgidir. Saçı beslemek içinde dışarıdan yapılan bakım ürünlerinden yeterli bir sonuç alınamazsa dengeli bir beslenme planı uygulanarak bu işe başlanmalıdır ki saç dökülmesi nasıl engellenir ile ilgili önem arzeder. Aslında saç bakım ürünleriyle sadece dışarıdan bakım sağlanabilir, bu yüzden saç için gerekli olan besinleri alarak bunu daha sağlama alabiliriz. Alınan besin unsurları saça sadece kan vasıtası ile ulaşabilirler. Yani saçlarımız için gerekli besin unsurlarını ağız yolu ile doğal besinler veya besin destekleri ile alabiliriz. Saç dökülmelerinin hormonlardan kaynaklanan, metabolizma kaynaklı ve mikrobik olmak üzere pek çok sebepleri olduğu için biz bu sebepleri araştırarak demir, çinko veya başka bir besin unsurunun yetersiz alımı ile ilgili olup olmadığını öğrenerek yanlış planlanmış dengesiz ve çok düşük kalorili diyetlerin de saçımızı dökeceğini unutmamalıyız. Sorun saçlarımızın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteinler ona yalnızca kan yoluyla ulaşır.

Saç dökülmeleri beslenmeye yönelik sorunlardan ileri geliyorsa, kalsiyum, çinko, selenyum gibi mineral gruplarının yanında sistin, keratin, p-amino benzoik borik ve tiamin gibi yemek gruplarını içine alan hazır ürünler ve besinler de ağız vasıtası ile alınması gereklidir.

Her insanda 100.000 ila 150.000 arasında saç sayısı vardır. Yoğunluğu ise 200/cm2 dir. Saçın çapı 0,1 mmdır. Saç dökülmesini engellemek için çözümün sadece dıştan değil içten geldiği gibi doğru ve dengeli beslenmenin yanında stres ve üzüntüden, uykusuzluktan da uzak durarak yaşama planı yapmalıyız. Gerektiğinde uzman danışmanlara başvurarak gerekli besin unsurlarını bir arada bulunduran yeni ve etkili ürünlerde yararlanmalıyız.

Bayanlarda saç dökülmesinin bazı nedenleri geçicidir, o yüzden sağlık kontrolü mutlaka yaptırılmalıdır.

Aile çevresinde saçları dökülmüş bir bayan olup olmadığını araştırarak ne kadar risk altında olduğumuz konusunda en azından fikir edinmiş olabiliriz. Ümit veren ürünler için hak iddia etmemeliyiz. Bazı bayanlar saç peruk veya saç postiş gibi yüzeysel ürünler kullanarak bunun üstesinden gelmiş olsalar bile siz kendi tarzınızı yapana kadar mücadele etmesini bilin. Erkeklerde ise saç dökülmesi dht hormonudur ki buda kötü testosterondur.

Bunu önlem altına alırsa iyi bir sonuca ulaşır.

Saç Dökülmesini Engellemek İçin

Saç dökülmesi nasıl engellenir bitkisel öneriler: Ayrıca saç dökülmesini engelleyen bazı formüller vardır ki birkaçı şunlardır: Bir avuç karanfili 1 lt su dolu kavanoza koyun ve 3 gün karanlık ortamda bekletin.3 günün sonunda oluşan bu siyah suyu bir kaba alarak bu siyah suyu haftada 1 kere saç diplerine sürüp tarayabilirsiniz. Yâda banyo sonrası durulama suyuna uygulayabilirsiniz. Etkisini mutlaka göreceksiniz.

Diğer bir formül: Saçlarınızı sadece zeytinyağlı sabun ile yıkadıktan sonra 2 veya 3 litre suyun içine 1 bardak kadar üzüm sirkesi koyup bu su ile saçlarınızı durulayarak. Ve bu uygulamayı 45 gün boyunca sürekli yaparak devam ettikten sonra saçlarınızın dökülmesi 20 gün içinde durduğunu ve en kısa zamanda yeni saçlarınız çıkmaya başladığını göreceksiniz.

Saç dökülmesini engellemek için doğanın bize sunmuş olduğu en müthiş ilaçlardan biride lavantadır. Lavantayı öncelikle çay gibi demledikten sonra bu demini alıp ılıtarak saçlarınıza sürüp yarım saat beklettikten sonra saçınıza uygun bir şampuan ile yıkamalıyız. Bunu 10–15 günde bir tekrarlarsak bu sayede hem saçımız temizlenecek hem de çok iyi bir şekilde beslenecek ve saç dökülmesi engellenecek.

Başka bir formül ise: 20–25 adet dış ceviz kabuğunu 1 litre suda 15 dakika kaynatarak elde edilen bu su ile sabah akşam saçlarımızı yıkarsak saç dökülmelerinin engellendiğini ve zamanla kaybolduğunu göreceksiniz.

SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI ŞAMPUANsac-dokulmesine-karsi -sampuan

Besleyici ve her bünyeye uyum sağlayabilecek zengin bitkisel içeriğiyle saç dökülmelerine karşı garlex saç bakım ürünleri düzenli kullanıldığında etkin sonuçlar vermektedir.

İlerleyen teknolojiyle birlikte insanların saçlarına ihtiyaç duyduğu bakım şampuanları sayısı gün geçtikçe artmakta ve çoğalmaktadır.

Böylelikle bu kadar çok şampuan arasında seçim yapmakta bir o kadar güç ve zordur. Aslında hangi şampuan demeden önce ne tür bir şampuan dememiz çok  daha doğru bir seçim olur. Bu yüzden de öncelikle yapmamız gereken şey, saç tipini belirleyerek hatta ve hatta bir uzmana danışarak da bunu yapabilirsiniz, daha sonra belirlenen saçın tipine göre saç dökülmelerine karşı şampuanı seçmek gereklidir.

Mesela kuru bir saça normal bir şampuan etki etmez ve aksine saçı daha da kurutarak cansız, mat ve donuk olmasına ve hatta kabararak elektriklenmesine sebep olabilir. Başka şekilde yağlı bir saç için de farklı özellikteki bir şampuan kullanılırsa saçtaki yağlanma daha da artıp saça zarar verecektir. Bunun içindir ki uygun şampuan seçimi çok önemli bir faktördür. Saç sağlığı için şampuanların önemi tartışılmaz bir konudur. Saç sağlığı için, saçların asit dengesinin yani PH faktörünün korunması gerekir. Saçların PH faktörü ortalama 4.6 dır. Şampuanların çoğu alkalin esaslıdır ve PH faktörü 8 civarındadır. Bu da saçın doğal asit dengesini bozar ve özellikle uzun saçların kurumasına neden olur. Uzmanlar saçın doğal asit dengesini korumak adına sirkeli yada limonlu su ile durulanmasını öğütlerler.

Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan

Bazı şampuanların içerdiği biotin ve ısırgan otu gibi maddeler sayesinde saçların dökülmesi engellenebilir. Bu şampuanlar  saç dökülmesine karşı şampuan dır. Bu saç dökülmelerine bilimsel ürünler (ilaçlar) kadar olmasa da etkili şampuanlar kullanılabilir. Genetik saç dökülmesine sebep olan dht yi bloke ettiği bilinen ısırgan otu özlü şampuanların kullanımı dökülme üzerinde etkili olur. O yüzden bu içerikteki şampuanları kullanmakta fayda vardır. Saç dökülmelerini önlemeye yardımcı olan şampuanlardan Biri de;

GARLEX Sarımsak Özlü şampuandır. Dönem dönem olan ve ilerleyen saç dökülmelerine karşı etkili bir şampuandır. Bitkisel özler içeren ve yeni saç oluşumunda önemli bir artış sağlayan ve saç dökülmesinde azalmaya vardıran aynı zamanda saç üzerinde çift yönde etkili olan bir şampuandır. GARLEX vitaminler, mineraller, doymamış yağ asitleri flavonoitler, insandaki hormonların saç üzerindeki olumsuz etkilerini azaltarak saç diplerini besler ve saçın ömrünü uzatmaya yardımcı olur. Ayrıca GARLEX içerdiği Sarımsak, ısırgan otu, menekşe, papatya, avokado, buğday, pro vitamin b5 ve çinko sayesinde saç dökülmesinin önlenmesine büyük oranda yardımcı olmaktadır. Ayrıca zengin bitki içeriği ile de saçları mükemmel bir şekilde besleyerek eskisinden daha canlı görünmelerine yardımcı olmaktadır.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Şampuan Markaları

Bitkisel özler ile hazırlanmış içeriği sayesinde saç dökülmelerine karşı şampuan GARLEX yanındaki losyonu ile saçtaki yağlanmaları da dengelemeye yardımcı etkidedir. GARLEX saçlı deri bakım şampuanı günde bir kez yada iki günde bir kullanılan bitkisel içerikli bir üründür. Kullanımı oldukça kolaydır ve yanında losyon hediyesi ile saçlı deri üzerindeki etkisini tamamıyla gösterir. Ayrıca saçlı deriyi temizleyerek sağlıklı saç gelişimi için gereken ortamı oluşturur. Bu şampuan saçların kalınlaşmasını da sağlayarak daha dolgun görünmesine sebep olur. Buna ek olarak saçlarınızın kaybettiği nemi geri kazandırır. Saç dökülmesine karşı şampuan kullanırken yanında herhangi bir şampuanı ya da ürünü kullanmaya gerek yoktur. GARLEX şampuanının görülen bir yan etkisi olmamakla birlikte hem erkeklerde hem de bayanlarda güvenle kullanılabilir. Bu şampuanı kullanan kişiler genellikle saç dökülmelerinin durduğunu ve düzenli kullanımlarında minik tüycüklerin zaman içerisinde saç haline geldiğini bizlere bildirmekte ve yorumlar bölümüne yazmaktadırlar. Kullanıcılar bu şampuanın etkilerini 6 ila 8 hafta içerisinde görmeye başladıklarını bizzat ifade etmektedir. Bu süre zarfında saçlarda belirgin bir iyileşme görüldüğünü söylemektedirler. Tabi En iyi sonuç alınmak isteniyorsa 12 ila 18 aylık sürekli bir kullanım sonucunda bu gözlemlenir. Daha sonra da ürün haftada sadece birkaç kez kullanılırsa bu güzel sonucun kalıcılığını görmek yeterlidir.

Saç dökülmesi problemi yaşayanlara önerilen bu, içeriğindeki doğal aktif bileşenlerin güçlü sinerjik etkisi ile kalıtsal olarak saç dökülmesi yaşayanlarda dht oluşumuna neden olan 5-alfa-redüktöz enzimini inhib ederek saç kökünün zayıflamasına engel olarak saç dökülmesine dur der. İçeriğindeki ısırgan otunun özelliği vücutta salgılanan Dht hormonunun bloke edilmesinde büyük rol oynamasıdır.  İşte bu Benzersiz içeriği ile dökülen saçların geri kazanılmasına yardımcı olur.  GARLEX sarımsak özlü şampuan saç dökülmesini önleyici şampuan, pro vitamin B5 içerdiği gibi saçı ve saç derisini temizler ve canlandırır. Sık kullanım için uygun bir şampuandır.

Ayrıca bu şampuan diğer şampuanlardan farklı olarak saç dökülmelerine karşı uygulanan kürü destekleyen bir şampuandır. Saç köklerini harekete geçirerek, dökülmeye karşı yapılan küre mükemmel destek verir, kökten uca canlandırır. Saç derisinin ve saçın hassasiyetine özen göstererek saçın daha hacimli dayanıklı olmasını sağlar. Konsantre bir şampuan olmasından dolayı az miktarda kullanımı yeterlidir.2 günde bir bu şampuanla yıkamak tavsiye edilir. Garlex zengin içeriğiyle ve mükemmel oranlarda karışımıyla saçlar ile ilgili sorunların çözümü için oldukça pratik bir yöntemdir.

SAÇ UZATMA ŞAMPUANI İLE SAÇLARI UZATMAK

Saç Uzatma Şampuanı

En etkili saç uzatma nasıl olur? Hangi bitkiler saçı hızlı uzatır? Saçların hızlı uzaması vücudumuzun yapısıyla ilgilidir. Saçların çabuk uzamasını sağlayabilmek için gerekli bakımı yaptıktan sonra sonucu sabırla zamana bırakmak gereklidir. Saçların sağlıklı ve hızlı uzaması için saçları besleyen vitaminler ihmal edilmemeli, hatalı saç fırçalanmamalı ve saçları yıkama tekniklerine dikkat edilmelidir. Ayrıca doğru şampuanı kullanmakta hızla uzayan saçlara sahip olmamızı sağlayacaktır.
Hızlı saç uzatma istiyorum saç uzatma şampuanı neler içermeli?

Bu tür arayış için iseniz dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kullanacağınız saç uzatma ürünü içinde zengin besin olmasıdır. Besin olarak başta protein, vitamin ve mineral açısında zengin olmalı. Hepimizin bildiği üzere tarlalarda ekilen bitkilerin verimini artırmak için bitkilere gübre vb besinler verilerek verim artırılmaktadır. Saçlarda ihtiyaç duyduğu besini aldığında hem saç problemlerine karşı dayanıklı hemde daha hızlı saç uzatma sağlanacaktır.

Son zamanlarda insanlar artık tamamen doğal ve bitkisel içerikli olan ürünlere rağbet ettikleri gibi kendileri için yararlı ve faydalı olan şampuanları kullanmak için organik yani hiçbir kimyasal faktör içermeyen yada minimum düzeyde kullanılan ve bitkisel içerik açısından zengin şampuanları tüketme eğilimine gitmişlerdir. İşte bu şampuanlardan biri olan GARLEX hızlı saç uzatma şampuanı da tamamen bitkisel özellikli olup zengin bitki içerikli (6 farklı bitki içerikli) sarımsak özlü, etkili bir şampuandır.

sampuan-ile-hizli-sacuzatma-yollariGarlex şampuan ile saçları hızlı uzatmak mümkün:
Zengin içeriği sayesinde saç uzatma için bitki çeşitleri ve besleyici mineral vitamin çeşitleriyle garlex saç ürünleri mükemmel etki göstermekte hatta saçlarım daha hızlı uzadı bunu kuaförüm fark etti (daha sık geliyorsun) diyen bir çok kullanıcımız bulunmaktadır. Sarımsak yıllardır bilindiği gibi dünyanın en şifalı bitkilerinden biridir ve saçlar için de oldukça faydalıdır. İşte bu şifalı bitkinin yanında PRO vitamin b5 ve çinko da eklenerek GARLEX saç uzatma şampuanı insanların saçlarında etkisini gösterecek şekilde (saç dökülmesi, saçı uzatma, saçın hacim kazanması, kepeklenme vb) ihtiva edilmiştir.

Saçı hızlı uzatan bitkisel içerikli şampuan:

Sarımsak yoğun kokulu bir bitki olduğundan dolayı bu koku başka bitkiler yani Ada çayı, Isırgan otu, Menekşe, Papatya, Mersin, Defne, Biberiye, Avokado, Buğday gibi bitkiler eklenerek kokusu tamamen giderilmiştir. Garlex sarımsak şampuanı, diğer sarımsak şampuanları ile kıyasla daha zengin içerikliliğe sahip olan özel bir şampuandır. Saçın bakımından tutunda beslenmesine, kırılmasından dökülmesine, zayıflamasından uzamasına kadar çok yönlü bir etkiye sahip ve bu etkiyi de kısa zamanda gösteren bir şampuandır. Şampuanın yanında saç bakım losyonu da kullanılarak etkisini derinlemesine gösterir.

Hızla saç uzatan şampuanın kullanım şekli:

Kullanımı kolay olup her yıkamada saçta 2–3 dakika bekletildikten sonra yıkamakta fayda vardır. Saç uzatma şampuanı 3 ay gibi bir süre içerisinde düzenli olarak kullanıldığı takdirde etkisini gözle görülür bir şekilde fark edebilirsiniz.

GARLEX saç uzatma şampuanı, Saç köklerine direk etki eden ve günlük kullanılan bir şampuandır. Saç kökleri ve telleri için en faydalı bitki özü ve yağlarından elde edilmiş benzersiz içeriği ile saçları besleyerek onarır, canlandırır ve saçın hızla uzamasını sağlar. Bitkisel ve yağ kompleksi içeriğiyle bitkisel içerikli olup hiçbir yan etkisi yoktur. Saçlardaki tüm problemlere karşı, her yaştaki kadın ve erkek saç tipine etkili olan bu bitkisel şampuan ile saçlarınız artık çok daha sağlıklı ve hızlı uzayacak.

guclu-ve-hizli-sacuzatmaKalıcı parlaklık ve hızlı uzayan saçlar için garlex şampuan:

GARLEX saç uzatma şampuanı saçlarını korumak ve daha güçlü, dirençli hatta ve hatta uzun saçlara kavuşmak isteyenler için ayrıcalıklı olarak formüle edilmiş bir üründür. İçeriğindeki bitkisel maddeler sayesinde saç ve saçlı deriyi nazikçe temizlerken aynı zamanda uzaması içinde etkisini gösterir. Saç tellerini kalınlaştırır ve güçlendirir. Formülündeki vitamin ve mineraller ile saçı beslediğinden saçların canlı olmasını da sağlar. Etkinliği ve güvenilirliği klinik deneylerle kanıtlanmış. Zengin içeriği ile saç derisine uygun olup, ciltte herhangi bir irritasyona neden olmaz, renklendirici içermez. İlk kullanımda etkisini gösterdiği gibi bitki özü ve bitki yağı kombinasyonu ile saç kökünü canlandırır.

Saç uzama hızı artıran saç serumu

Saçları Uzatmak

Saç derisinin canlı kalması için özellikle üretilmiş olan en güçlü şampuanlardan biri olan GARLEX, ilk safhalardan,son safhalara kadar etkili olur.Çok etkili bileşimler arasındaki sinerjik etkileşimle GARLEX saç derisinin canlılığını korumak için geliştirilmiştir.Anti oksidan etkiyi, Anti-DHT özelliklerini,güçlü hidratlaştırıcı molekülleri, saç uzatma uyarıcıları ve yapısal amino asitleri birleştirerek GARLEX size saç uzatma şampuanı sunar.Bu sinerjik bileşimin etkisini geliştirmek için Ds Labaratories aktif bileşenlerin asıl özelliklerini ve klinik etkinliğini koruyan benzersiz bir kimyasal maddesiz şekilde aktif moleküler olarak elde edilir.GARLEX saç beslemeyi destekleyici etkisini ve nemlendirici özelliği ile birleştirir.Saç kökünde gerinebilme-sürünebilme özelliğini veren temel amino asit tedarikini sağlar.GARLEX in bu etki mekanizması güçlü ve eşsiz saç derisi canlılığını sağlar,saç gelişimini tetikleyerek uzamaya yardımcı olur. GARLEX saç uzatma özelliği yanısı aynı zamanda saç tellerinin çapını geliştirir,saç derisini temizleyerek saça yumuşaklık da sağlar ve kokusu hoştur.GARLEX saç şampuanını nazik bir masajla saç derisine uygulayın.

Saç Uzatma

Saç uzatma şampuanı losyonu ve serumu ile hızlı sonuç:

Saç uzatmak için bitkisel yöntemler arasında bitkisel şampuanlar var mı? Saçların beslenerek uzamasını sağlayan GARLEX saç uzatma şampuanı içeriğindeki patentli özel formülü ile saçların sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayarak saça uygulandığı süre içerisinde saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saçı besler ve düzenli kullanımı sonucunda saçlar normalden birkaç kat daha hızlı uzar. İçindeki özel bitki özleri sayesinde saçları dipten uca besleyerek çevresel etkenler nedeniyle yıpranan saçlara doğal bakım yapar. Bu sayede GARLEX ile güçlenen ve beslenen saçlar her zamankinden daha hızlı bir şekilde uzayacak ve sağlıklı olacaktır.

Besleyici bakım ile saçı hızlı uzatan yoğun şampuan

Saçlara gerekli olan vitamin ve bakım desteğini sağladığından, bu şampuanın kullanıcıları ürünü düzenli kullandıkları süre boyunca normal saç uzamasının yaklaşık 2 katı hızlı saç uzamasıyla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu şampuanın saç uzatmadaki tavsiye edilen kullanımı öncelikle saç diplerine sonra tüm saça friksiyon şeklinde masaj yaparak uygulamaktır. Sonra tüm saça kalın dişli tarakla dağıtarak 1–2 saat beklettikten sonra yıkamak ve haftada 2 kez uygulamak yeterlidir. İlk kullanımdan sonra fark görülecek,1 şişe bittiğinde saçların hızla uzadığını hissedeceksiniz. İddia ediyoruz ki 2011 yılı kaliteli iyi saç uzatma şampuanı losyonu serumu spreyi maskesi saçları uzatmak için en etkili yöntem çeşitleri arasında yer almaktadır.

Üretimini yaptığımız ürünleri kullanıp bizzat kuaföre gitme sürecinin kısaldığını ve kuaförü tarafından durumun farkedildiği kullanıcılarımız bulunmaktadır.

bayanlarda-sac-gurlesmesi-saclarin-hizli-uzamasi-sampuani

SAÇLARIN UZAMASI İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

Saçların Uzaması İçin Bitkisel Çözümler

Uzun saçlar aslında kadın için en önemli aksesuar gibidir. Her kadının saçı aynı hızda uzayamaz, bazı kadınlarınki çabuk uzarken, bazı kadınların ki de geç yada yetersiz uzayabilir. Bunun en büyük nedeni saça yeterli besinin verilmemesidir. Günümüz şartlarında saçı olumsuz etkileyece o kadar fazla unsur oluşmuştur ki saçın beslenmesini engellemekle birlikte saçın daha fazla besine ihtiyaç duymasını sağlayan çeşitli etkenler oluşmaktadır. Örneğin yanlış saç bakım ürünleri, güneş ışınları, hava kirliliği, beslenme bozuklukları, stres, damarlardaki büzülme, hormonal dengesizlikler ve daha bir çok neden saçların uzamasını engelleyen durumlardır.

Eğer hızla uzayan saçlar istiyorsak onlara ihtiyacı olan besinleri içeren bir bakım ürünüyle destek vermeliyiz yada doğrudan bitkilerden yardım istemeliyiz. Garlex ürünleri zengin bitki içeriğiyle ve mükemmel oranda karışımlarıyla hem bitkilerin birbirini tetikleyerek etkisini artırmada hemde vitamin mineral takviyesiyle yüksek beslenme uygulamak için oldukça pratik şekilde sonuç almanızı sağlayacak şekilde konunun uzmanlarınca özenle formulize edilmiştir. Saçların uzaması için bitkisel çözümler içinde en etkili yöntemler arasında yer alan garlex saç ürünlerini kullanarak daha hızlı uzayan saçlara ulaşabilirsiniz. Nasıl ki bir bitki daha hızlı ve sağlıklı büyümesi için özel besinler (gübre,bitki besini vb) verildiğinde daha hızlı büyürse, saçlar için de doğru besinler verildiğinde uzama hızını bizzat farkedeceksiniz. Ürünlerimizi kullanıp kuaförü tarafında daha sık gelmeye başladın denen bir çok kullanıcımız mevcuttur.

Bitkilerle saç bakımı ve sağlıklı saç uzaması konusunda çeşitli tavsiyeleri aşağıda belirteceğiz ki biraz zahmetli olsalar da evde uygulayabilirsiniz. İşte bu tavsiyelerden birkaç tarif verilir ki şöyledir;

Saçların uzaması için bitkisel yöntemlersac-uzamasi-icin-bitkisel-yontem

 • Çeşitli öneriler içinde ilk olarak; 80 gr kekiği 1 litre suda 3–4 dakika kaynattıktan sonra süzeriz ve bu süzdüğümüz suyla saç diplerine masaj yaparak yıkarız. Ayrıca kahverengi saçlar kekik çayı ile yıkanırsa saçı uzatmanın yanında rengini de korumuş olur ve parlaklıkta kazanır.
 • Her gün düzenli olarak alfayla, ıspanak ve kişniş suyunu eşit miktarda karıştırıp içer ve aynı zamanda da saç derisine badem yağı ile birlikte masaj yaparsak bu yöntemle de saçlarımızın daha sağlıklı uzamasına yardımcı oluruz.
 • Koyu renk saçlı bayanlar için tavsiye edilen saç uzaması için bitkisel yöntemler ise şöyledir; İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine daha küçük bir kabı yerleştirerek bu kabın içine de yarım çay fincanı ayçiçeği yağı,1 çorba kaşığı kakao yağını,1 çorba kaşığı susuz lanolini koyarak eritiniz. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alıp oluşan karışımı iyice çırptıktan sonra bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su kattıktan sonra iyice karıştırıp bu sıvıyı başınıza sürüp ovalayın ve 15 dakika ile yarım saat arasında bekletip saçı yıkayıp durulayın.
 • Saçın uzaması için bitkisel yöntemler arasında bir diğeri; 1 yemek kaşığı susam otu yağı,1 yemek kaşığı çörek otu yağını ve 1 yumurta sarısını hepsini birlikte karıştırarak saç diplerine masaj yaparak yedirip 15–20 dakika beklettikten sonra şampuanla yıkayın. Ve bu uygulamayı haftada 1 kez olmak şartıyla uygulayın, bu şekilde saçlarda uzama göreceksiniz.
 • Bir diğer tavsiye; Kasaptan aldığımız 2 adet sığır kemiği iliğini, tülbentte sarıp kaynayan tencerenin içine başka bir kap koyarak iliği de içine koyup yağ kıvamına gelinceye kadar bekletip çıkardıktan sonra. 1 kahve fincanı ölçeğindeki iliği,1 kahve fincanı zeytinyağı,1 adet bepanthene ampul, yarım şişe badem yağı(10 cc),1 adet yumurtayı karıştırıp. Saçların diplerinden başlayıp uçlarına kadar masaj yaparak yedirdikten sonra 20 dakika bekletip şampuanla yıkayın. Bu karışımı ilk ay her hafta, ikinci ay iki haftada bir ve üçüncü aydan sonra ayda bir uyguladığımızda saçların uzaması için yaptığınız bu bitkisel çözüme şaşıracaksınız.
 • Saçların uzaması için bitkisel yöntemler den biri de 400 ml sarımsak şampuanının içine (GARLEX sarımsak şampuanı olabilir) 40 damla çam terebentin yağı ekleyerek her banyoda bu şampuanı kullanın, saçlarınızın hızla uzadığını göreceksiniz.
 • Bol bol ceviz içi, badem içi, yumurta, pirinç gibi fazla miktarda protein içeren gıdaları sürekli yemeliyiz ki, saçlar içten beslenerek çok çabuk uzayabilsin.
 • bitkilerle-hizli-sac-uzatma-yollariAyrıca Hint yağı, badem yağı, zeytinyağı ve yılan yağını aynı oranlarda bir kap içinde karıştırıp haftada 1 masaj yaparak sürüp uygularsak da saçlarınızın uzadığını göreceksiniz.
 • Bir başka saç uzatma tavsiyesi ise;10 gr entele otunu,2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde su yarıya inene kadar kaynatıp bu suyu soğuttuktan sonra, en az 1 buçuk 2 saat önceden saç diplerine sürerek masaj yaptıktan sonra yıkıyoruz. Görün bakın saçlarınız sanmadığınız kadar nasıl çabuk uzuyor.
 • Bir kahve fincanı sıcak suyun içine bir kahve fincanı keten tohumu yağı ve yarım limonun suyunu katarak ocağa koyup kaynamaya başlayınca ocaktan alın. Başınıza sürülecek sıcaklığa gelene kadar ılıttıktan sonra saçlarınıza sürüp streç filmle ardından da havluyla sarıp 1 saat beklettikten sonra saçınızı yıkayıp durulayın.
 • Saç uzatması için bitkisel yöntemler den bir diğeri ise;1 kavanoz zeytinyağının içine 1 tutam biberiye,1–2 dal adaçayı,4–5 diş sarımsak koyulur. Bu hazırlanan kavanoz 7 gün boyunca güneş gören bir yerde bekletilir ve 7 günün sonunda içinde bir miktar su olan tencerenin içine oturtularak 15 dakika kaynatılır. Daha sonra 1 gece demlenmesini sağlanıp ertesi gün süzeriz. Süzdükten sonra cam bir şişeye koyup her hafta saçın uzunluğuna ve yoğunluğuna göre saçın tamamına sürülecek şekilde masajla yedirip 2 saat steç filmle sarıp bekledikten sonra saçları yıkarız.
 • Saçlarınızı iyice yıkadıktan sonra entele otunu bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatıp sonra tohumlarını süzün. Elde edilen su biraz ılıklaşınca badem yağı ve bepanthene’yi kalan suya ekleyip iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine sürün ve streç filmle sarıp 10–15 dakika beklettikten sonra yıkayın. Sonra görün bakalım olanları ayda 1 cm uzayan saç 5 cm uzayacaktır.
 • Bir miktar kök zencefili,1 su bardağı suya koyup tencere veya cezvede kaynatın, su kaynayınca altını kısıp 5 dakika daha kaynatıp ocağı söndürün. Zencefil suyunun ılımasını bekledikten sonra saçlarınıza bu suyu sürün,30–40 dakika saçta bekleterek daha sonra yıkayın.3 hafta bu uygulamaya devam edin etkisini göreceksiniz.
 • Saçın uzaması için bitkisel yöntemler den biri de;  soğan kürüdür. Soğanın içinde bulunan kükürt, saç tellerini güçlendirerek saç derisinin sağlıklı olmasını sağlar ve saçı uzatır. Bu kürün hazırlanışı şöyledir: Orta boy cezveyi suyla doldurup ocağa koyup kaynamaya bırakın. Kabukları soyulmuş olan soğanı parçalara bölerek bu parçaları kaynamakta olan suyun içine atarak ocağın altını kapatıp 5 dakika demlemeye bırakın. Daha sonra suyu süzüp ılımaya bırakın. Soğuyan soğan suyunu saç diplerine masaj yaparak sürün ve saçınıza bone takarak 1 saat bekledikten sonra şampuanla yıkayın. Bu uygulamayı da haftada 1 kez yapın.

Kategori: Bitkilerle Saç Bakımı

KELLİK VE KELLİĞİN TEDAVİSİ İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Kelliğin Tedavisi İçin Şifalı Bitkiler

Kellik bütün başta yada belli bir bölgede olan saç kaybıdır. Genel olarak sebepleri ateşli hastalıklar sonrası, ayrıca tiroit hastalığında, ikinci devre frengide veya veremde görülebilir. Ancak bu hastalıklar geçtikten sonra saçlar yeniden çıkabilir. İleri yaşlarda görülen kellik ise kalıtımla ve hormon dengesiyle alakalıdır. Örneğin hadımlarda kellik pek görülmez. Alopecia arata denen durumda, başta kel alanlar belirgin şekilde meydana gelip bunların birleşmesiyle bütün baş kel kalır. Vakaların % 99 unda tedavi ile kendi kendine saç yeniden çıkabilir.

Aşırı saç dökülmesi ile meydana gelen kellik problemi çözümü için yapılması gereken en önemli öncelik saçın beslenmesini sağlamaktır. Doğada her canlı yeterli dengeli beslenmesi ile hayatını sürdürür ve sağlıklı olarak yaşamına devam eder. Eğer bir canlı yeterince beslenemediği taktirde zayıflamaya ve sonrasında ölüme gidecektir. Saçlar da aynı şekilde beslenemediği zaman öncelikle saç teli (sapı) incelecek ve ileri zamanlarda ise minik tüy haline gelecek ve daha sonra saç sapı kaybolacaktır. Eğer yine beslenemezse saç kökü de ölecek ve kellik meydana gelecektir. Garlex saç kökünü derinlemesine besleyecek zengin bitkisel içeriğe sahiptir ve aynı zamanda saç köklerindeki kılcal damarlarda kan dolaşımını uyararak daha iyi beslenmesini sağlar.

Kullananlar Ürünlerimizi kullanıp sonuç alanları inceleyebilirsiniz.


Önce

1,5 Ay Sonra

14 Ay Sonra

Kellik problemi çözümü için önerebileceğimiz 2 çeşit yöntem vardır. Biri eski klasik yöntemlerle bitkiler direk kullanılarak uygulamadır ki biraz zahmetli olsada yine işe yaramaktadır. İkinci yöntem ise saç bakım ürünleri (garlex şampuan, serum, losyon gibi) kullanmaktır. Her iki yöntemde de en çok dikkat edilmesi gereken ürün saçla temas ettiğinde saç köklerinin beslenmesi için bir süre mutlaka bekletilmeli ve uygulamaya en az 3 ay devam edilmelidir. Hücreler yenilenme sürecinde sürekli kaliteli beslenmeli ve daha dayanıklı olmalıdır. Garlex şampuan ve diğer ürünlerin kelliğin tedavisi için şifalı bitkiler için zengin bitkisel ve besleyici içeriğiyle kaliteli sonuçlar vermektedir.

kellik-tedavisi-sarimsaksampuanKelliğin tedavisi için şifalı bitkiler 1 litre suyun içine kuru papatya katıp kaynattıktan sonra, bu suyu süzerek elde edilen su ile günde 3 kez saç derisini yıkayın.

Bir kaba yarım tatlı kaşığı hint yağı, bir tatlı kaşığı susam yağı, 2 adet evirgen, 2 adet bepanten koyup bunları iyice karıştırdıktan sonra, öncelikle saçlı deriyi 2 ila 3 dakika su buharında nemlendirip daha sonra masaj yaparak 12–13 dakika boyunca bekletin, sonra saçınızı zorlamadan şampuanla yıkayın. Bu uygulamayı 3–4 günde bir tekrarlayın

Kellik tedavisi için 1 avuç kuru ekşi nar kabuğu havanda dövülerek toz haline getirildikten sonra bir miktar badem yağı ile karıştırılarak akşamları yatarken saç derisine sürüp, sabah kalktığında yıkanır.

Kellik Tedavisi

Havanda dövülerek lapa haline getirilmiş olan birkaç diş sarımsak ile badem yağını karıştırarak bu karışımı günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere saç derisine sürerek 1 saat bekletip yıkayın.

1 litre suyun içine dövülmüş 2 çorba kaşığı akça ağaç (genç dalların kabukları) katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek saç derisi bu su ile yıkanır.

2 avuç ince kıyılmış dulavrat otu kökü bir şişenin içine doldurulur ve üzerine ağzına kadar badem yağı ve saf zeytinyağı eklenerek ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra bu hazırlanan şişe 2–3 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilir. Bu müddet sonunda şişenin içindeki yağ kırmızı bir renk aldıktan sonra temiz bir şişenin içine koyup, posası sıkılmak şartıyla ve bir tülbent yardımıyla da süzerek bu karışım günde 2 kez olmak şartıyla saç derisine sürülüp kullanılır.2 saat bekletildikten sonra da yıkanır.

Kelliğin tedavisi için şifalı bitkiler den bazıları da; Bir avuç meşe palamudu havanda dövülerek iyice ezildikten sonra üzerine bir miktar badem yağı katılarak saç derisine friksiyon yapılarak sürülür. 2 saat başta bekletilip yıkanır.

1 litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç yapışkan otu katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek elde edilen su ile günde 3 kez saç derisi yıkanır.

Birer silme yemek kaşığı tuz ile çöven iyice harmanlandıktan sonra bu karışım sulu lapa haline gelinceye kadar sirke katılıp saç derisine friksiyon şeklinde sürülür.1 saat bekletildikten sonra uygun bir şampuanla yıkanır.

Yarım litre sirkenin içine,1 çorba kaşığı ardıç katranı katılıp günde 3 kez saç derisine friksiyon yapılarak sürülür 2 saat bekletildikten sonra yıkanır.

Yine kellik tedavisi için 1 litre suyun içine ince ince kıyılmış bir avuç su teresi atılıp kaynatıldıktan sonra süzülmek şartıyla elde edilen su ile saçlar ve saç derisi günde 3 kez yıkanır.

Bir adet iri bir soğan kabukları soyulduktan sonra mikserden geçirilerek suyu çıkarıldıktan sonra bu soğan suyunun içine krem haline gelinceye kadar süzme bal eklenip karıştırılır saç derisine sürülür. Bone takıp 2 saat bekletilir ve yıkanır.

İnce kıyılmış bir çorba kaşığı sarısabır otu ve iki çorba kaşığı kuru üzüm bir litre suyun içine katılıp kaynatıldıktan sonra ardından süzülerek günde iki kez saç derisine sürülür.

Kelliğin tedavisi için şifalı bitkiler den biride sıcak yağ tedavisidir. Bunun için gerekli olanlar yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla bir çay fincanı süzme balı karıştırıp bu karışan sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve birkaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı saç derinize ovarak ve tarayarak yedirin. Ancak bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin kafa derinize batmamasına özen gösterin. Sonra başınızı streç filmle sarıp, başın sıcaklığını muhafaza etmesini sağlayın. Yarım saat bu şekilde bekledikten sonra, saçınızı uygun şampuanla yıkayın.

Karaardıç yaprağı dövülüp ezildikten sonra sirke ile karıştırılarak melhem kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Elde edilen bu merhem saçlar traş edildikten sonra başa sürülür ve bu tedavi yöntemine en az 4 hafta devam edilir.

Bir başka Kelliğin tedavisi için şifalı bitkiler şunlardır; Kurutulmuş civanperçemi, şalgam ve ısırgan otu birlikte dövülerek ezilir. Hazırlanan karışım suda pişirildikten sonra posalar sıkılarak süzülür. Süzülen posa lapa kıvamına gelinceye kadar sarısabır kökünün elenmiş tozuyla karıştırılarak yoğrulur. Elde edilen bu lapadan yatmadan önce başa sürülerek streç filmle sarılır ve yatılır, sabah kalkınca yıkanır.

Sarısabır bitkisinin kökü ile siyah kuru üzüm dövülerek ezilir, ezilen karışım suda pişirilerek süzülür. Elde edilen posa lapa kıvamına gelinceye kadar karaardıç yaprağı tozu ilave edilerek sirke ile karıştırılır. Hazırlanan bu lapadan saç traş edilip kel olan yerlere masaj yapılarak sürülür.

Önceden kurutulmuş meneviş yaprakları dövülüp ezildikten sonra, kellik tedavisi için içine kattığımız bir miktar kına ile birlikte 20 dakika süreyle suda kaynatarak süzeriz. Elde edilen bu karışımdan bir miktar banyo suyuna ilave ederek bu suyla günaşırı saçlarımızı yıkamalıyız.

Sarımsak dövülüp ezildikten sonra sirkeli suda 10 dakika süreyle hafif ateşte pişirilir. Sonra saçlarımızı bu yapılan karışımlı suyla sık sık yıkayarak taramalıyız.

SAÇ KEPEKLENMESİNE BİTKİSEL ÇÖZÜM

Saç Kepeklenmesine Bitkisel Çözüm

Saçlardaki kepeklenmeler her ne kadar erkeklere özgü bir sorun olsa da aslında erkekler kadar bayanlarda bu durumdan şikâyetçi olabilirler. Saçlarda kepek oluşumunun nedeni genel olarak saç derisinin ölmesi ve sürekli olarak dökülmesi ile bilinir. İşte biz istemeden de olsa saçlarımız kepekten ötürü bizi mahcup eder. Aslında kirlilikle alakalı olmayan bu kepeklenme saç diplerinde pullanma şeklinde meydana gelir. Bu yüzden kepeklenme şikâyetini en aza indirgemek için saçlarımıza özel bir bakım yapmamız icap eder, Ama yapacağımız bakım saçımıza zarar vermeyen bitkisel kürlerden oluşması gerekir.

Saç derisiyle ilgili problem yaşayanların yani saç kepeklenmesine bitkisel çözüm arayışı içinde olanların 2 şekilde çözüm yöntemi uygulaması önem arzetmektedir. Birinci seçenek beslenme düzeni içinde cilt beslenmesini tetikleyen protein, vitamin, mineral tüketimi eğer az ise artırmak gerekir ki hücrelerin yenilenme süreci aksamamalı ve yenilenen her hücre sağlıklı ve güçlü doğması için gerekmektedir. Diğer husus ise saç derisini dıştan besleyecek (garlex şampuan, losyon, serum gibi zengin içerikli olması gerekir) saç bakım ürünleri kullanmak ve bu ürünleri en azından 3 ay düzenli kullanmak gerekmektedir. Vücuttaki hücreler kendini yenilerken iyi beslenirse daha dirençli ve dayanıklı olur. Zahmetli olmasın diyor ve sonuç almak istiyorsanız garlex ürünlerini kullanabilirsiniz. Yada evde hazırlayabileceğiniz kepeklenmeyi tedavi edecek bitkiler ile çeşitli karışımlar hazırlayabilirsiniz. Hangi yöntemi kullanırsanız kulllanın (bitkiler yada garlex ürünleri) mutlaka saçda ürünü bekletin ki bitki özleri saç derisince emilsin. Aşağıda evde hazırlayabileceğiniz çeşitli öneriler, formüller, işimize yarayacak saç kepeklenmesine bitkisel çözümler sunan yöntemler bulabilirsiniz ve şunlardan ibarettir.

sarimsakli-kepek-sampuaniGarlex kepek sorunu yaşanlar için üretilmiş ürünü KEPEK ŞAMPUANI ile pratik bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Eğer yoğun sorun yaşıyor ve sonuç alamama durumu zuhur ederse, bizimle iletişime geçip kendinize özel ürün ürettirip sonuç alabilirsiniz.

Saçlardaki kepeklenmeyi dulavrat otu ve ısırgan ile yenin:

Bir kabın içine yarım litre taze kaynatılmış suyu koyup içine 5 poşet ısırgan otu çayını ilave edin ve kabın kapağını kapatın. 5–10 dakika demlendirdikten sonra ılıtarak elde ettiğiniz bu su ile saçlarınızı yıkayıp durulayın. Saç diplerine yapılacak masaj kepek oluşumuna engel olacaktır.

100 gr dulavrat otu kökü, 100 gr ısırgan otu kökü ve 60 gr simsir ağacını 2 litre sirke içinde beklemeye bırakın ve bu hazırlanan karışımı 8 gün sıcak bir yerde dinlendirdikten sonra süzerek elde ettiğimiz sıvıyla kafa derisine masaj yaparak yedirin.

sac-kepeklenmesi-bitkilerle-cozumBir başka saç kepeklenmesine bitkisel çözüm; 2 bardak dolusu kaynar derecedeki suya 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış hindiba çiçeği (sarı saçlar için) veya 1 tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış ısırgan otu yaprağı (kumraldan esmere kadar olan saçlar için) ekleyin ve soğuyana kadar demlendirin. Sonra oluşan suyu süzerek saçlarınızı durularken kafa derisine masaj yaparak uygulayın.

Elma sirkesi ve Kekik ile kepeklenmeye çözüm

Diğer bir çözüm yolu 250 ml elma sirkesini kaynama derecesine kadar ısıtın ama kaynatmadan önce ocağı söndürün ve içine 1 avuç dolusu ısırgan otu yaprağı ekleyerek 15 dakika demledikten sonra süzüp saçları bu suyla durulayın ve saç derisine masaj yapın.

4 yemek kaşığı kekiği 2 fincan suya ekleyerek 10 dakika kadar kaynatıp soğuttuktan sonra süzerek bu karışımı kafa derinize sürün masaj yaparak yarım saat beklettikten sonra saçınızı durulayın.

saclarda-kepeklenme-iyi-gelen-bitkilerLavanta bitkisi kürü ile saç kepeklenmesine çözüm tarifi:

2 çorba kaşığı zeytinyağı,1 çorba kaşığı yoğurt,1 çorba kaşığı okaliptüs yağı, birkaç damla lavanta,1 çay kaşığı deniz tuzu ve 1 adet E vitamini kapsülünü bir kaba koyarak hepsini iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı saç diplerine uygulayın ve başınıza bir bone geçirerek saçını bu şekilde 2 saat bekletin, sonra da yıkayıp durulayın. B u uygulamayı haftada 1 kez yapın ve saçınızı kepek önleyici şampuan ile yıkayın.

Kepekli saçlardan kurtulmak için saç kepeklenmesine bitkisel çözüm de şudur; Saçlarınızı yıkadıktan sonra,2 çorba kaşığı limon suyu veya sirkeyi 4 su bardağı sıcak suya ekleyip ılıtın, temiz olan saçınızı hazırladığınız bu suyla durulayın.

Saç kepeklenmesine bitkisel çözüm yolu da 1 yemek kaşığı çörek otu yağıyla 2 yemek kaşığı saf zeytinyağını,2 yemek kaşığı elma sirkesini ve 1 yemek kaşığı deniz tuzunu iyice harmanladıktan sonra saç diplerine yedirerek sürün ve saçlarını streç filmle sarıp 2 saat bekledikten sonra ardından yıkayın. Bu kürü 8 hafta boyunca haftada 1 kez olmak şartıyla uygulayın.

Farklı bir kepek giderici yöntem ise; Bir bardak suyun içine 1 avuç çınar yaprağını atarak kaynattıktan sonra ardından bu suyu ılıtarak saçınızın derisine masaj yardımı ile yıkayın.

Kepeklenmeye Bitkisel Çözüm

Ayrıca kekik yağını saça masaj yaparak sürdükten sonra 2 saat saça bone takarak bekletip yıkayabilirsiniz.

Labada kürü kepeklenmeye iyi gelir mi?

Ya da kepeklenmeye bitkisel çözüm için labada yapraklarını bir miktar suyun içinde kaynatarak bunları sıktıktan sonra elde edilen suyla baş yıkanır.

Sirke ile saç kepeklenmesini önleme

Sirke kendi başına saçlı deriye sürülürse de kepeklenmeyi önler.

Bir başka yöntem ise; 500 gr suya 40–50 gr biberiye katılır ve 20 dakika kaynatıldıktan sonra bu su ile baş yıkanır.

Tere tohumu bir miktar suyun içinde kaynatılarak ılıtıldıktan sonra süzülerek bu su ile saç diplerine masaj yapılır.

Atkuyruğu ve sarmsak kürü ile kepeklenme tedavisi

Birkaç diş sarımsak ezilir ve lapa halinde başa konulur 1 saat bekletildikten sonra yıkanır.

Atkuyruğu otu bir miktar suyun içinde kaynatılır ve bu su ile baş yıkanır, kompres yapılır, arkasından da zeytinyağı ile ovulur.

40–50 gr peygamber çiçeği 4 bardak kaynar suya atılır ve 20 dakika demlenmesi beklenerek, bekletilen bu su ile baş yıkanır.

Çam katranı ile saç kepeklenmesine bitkisel çözüm:

kepeksiz-parlak-saclar-istiyorumKatran köpüğü (çam katranı) kepeklenmeye bitkisel çözüm için saç diplerine masaj yapılarak sürülür ve kepekler bu şekilde giderilir.

Şalgam tohumları ipe dizilerek kolye gibi boyuna takılır.

Yabani pancar suyu sıkılıp bu su ile başa masaj yapılarak baş yıkanır.

Bir avuç Baldırı kara bitkisi 2 bardak suya konularak hafif ateşte 30 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür, ılıklaşınca bu su ile başa masaj yapılır.

Yine bir avuç Nilüfer kökü 10 dakika 2 bardak suyun içinde kaynatılarak süzüldükten sonra baş yıkanır.

2 bardak suyun içinde atılan bir miktar Meşe kabuğu 15 dakika kaynatılarak süzülür ve elde edilen su ılıklaşınca bu su ile baş yıkanır.

Bir diğer saç kepeklenmesine bitkisel çözüm de; 2 bardak kaynar suyun içine 15 gr kestane yaprağı atılır ve 10 dakika demlenmesi beklenerek süzülen suyla başa masaj yapılır.

500 gr 60 derecelik alkolün içine 25 gr ısırgan otu,25 gr mercan kökü konularak 15 gün güneşte bekletildikten sonra süzülür ve cam bir şişeye konur. Bir miktar su içine bu hazırlanan karışımdan 2 kaşık eklenir ve bu su ile saçlara masaj yapılır.

yagli-kepekli-saclar-icin-bitkisel-sampuanSaç dökülmesi ve kepek karşıtı ürünleri, şampuanı inceleyip kolay ve pratik şekilde çözüm bulabilirsiniz.

Eğer ki saç dökülmesi ve kepek sorununuza bitkisel çözüm bulamazsanız size özel ürün üretip gönderme durumumuz olmaktadır. Telefon ile iletişime geçip müşteri temsilcisi ile görüşünüz.

SAÇ UZAMASI İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Saç Uzaması İçin Doğal Yöntemler

Saçlarımın uzamasında yavaşlama var ve saç uzaması için doğal yöntemler arayışı içindeyseniz yapılması gereken 2 ana unsur vardır. Birincisi saça igtiyacı olan besinleri bol miktarda vermek ve ikincisi ise saç köklerinde kılcal damarlarda olan kan akışını düzenlemek.

Saç uzatan bitkisel yağlar adlı makaleyi ekstra bilgi isteyen ziyaretçilerimiz için hazırladık inceleyebilirsiniz.

Bu iki işlem yapıldığı taktirde saç dökülmesi varsa büyük oranda çözülecektir. Aynı zamanda saç uzaması hızını artırmak, kepeklenme varsa gidermek, beslenemeyip zayıflamış saç tellerini kalınlaştırmak konularında sonuç alınacaktır. Garlex saç bakım ürünleri zengin bitkisel içeriği sayesinde pratik bir şekilde saç dökülmesini dengelerken aynı zamanda saç uzaması için doğal yöntemler arasında yer alarak uzama hızını artıracaktır.

Bazı insanlar saçlarının olmasını istedikleri gibi uzun saçı sevdikleri için saçlarının uzamasını isterler. Kimi kişi uzun saçı sevmekle beraber kimisi de kısa saçı sevebilir. Uzun saç seven kişiler saçlarını uzatarak bu isteklerini gerçekleştirme yoluna giderler. Genellikle bayanlarda uzun saç sevildiği gibi erkeklerde de bu durum söz konusu olabilir. Aslında uzun saç kişiyi daha fazla gösterişli hale getirdiği gibi kişiyi hoş ve alımlıda yapar. Ama saçı sadece uzatmak marifet değildir, asıl marifet saçın bakımıyla da ilgilenmektir. Gözle görülen ve göze hoş gelen bakımlı uzun saçtır ve bu şekilde dikkat çekici bir özellik kazanır.

saclarin-uzamasini-yavaslatan-etkenlerSaç uzamasını yavaşlatan unsurlar:
Bu yüzden uzun saç isteyen insanlar saç köklerinden başlayarak gereken önem ve özeni gösterirlerse bunu sağlarlar. Saç köklerimiz saç tellerine hayat veren organlarımızdır. Saç köklerimiz normal koşullarda saç tellerine yeni kısımlar ekleyerek saçımızın uzamasını sağlarlar. Bazı ilaçların kullanımı, beslenme bozuklukları, stres gibi faktörlere bağlı olarak saç uzamasında yavaşlama olur.

Saç köklerinin beslenmesini bozan durumlarda da saç uzaması yavaşlar, sigara da bunların başında gelir, çünkü sigara damarları büzücü bir etkiye neden olduğu için kan dolaşımını bozar ve besinlerin aynı zamanda oksijenin hücrelere ulaşımını engeller bu yüzden de saç uzamaz.

Sigaranın içinde bulunan nikotin ve karbon monoksit gazı saç uzamasını olumsuz etkiler. Yani bunları göz önünde bulundurursak saç uzamasını olumsuz yönde etkileyen faktörler yaşantımızda sık sık karşılaştığımız olaylardır.

Onun içinde saçların hızlı uzamasını istiyorsak sigaradan uzak durmamız gereklidir. Bu yüzden saçlarımızın uzamasını hızlandırmak için yapılacak en iyi şey, saçların uzamasını azaltan etkenleri ortadan kaldırmaktır.

Bunun içinde özellikle sebze ve meyve ağırlıklı beslenme tarzını seçerek, bol bol su içerek, düzenli ve yeterli şekilde uyuyarak bunu yapabiliriz.

Stres yine salgılattığı adrenalin gibi hormonlar yolu ile damarlarda daralmaya yol açarak saç köklerinin beslenmesini bozar.

O yüzden stres azaltılarak saçın uzamasını sağlayabiliriz. Farklı olarak da saçı sıcak havlularla sararak bekleterek, masajlarla kan dolaşımını artırarak saçımızın uzamasına da olanak sağlayabiliriz.

sac-gunde-ne-kadar-uzarSaç günde ne kadar uzar?
Saçımız günde ortalama 0.35 mm uzar ve bu uzama yazın kışa, geceleri ise gündüzlere oranla daha hızla uzamaktadır. Ayrıca kadınların saçları, erkeklerin saçlarına göre daha çabuk uzamaktadır. Bir saç telinin aylık uzama miktarı 1 cm dir. Ve bir günde toplam saçlarımızın uzaması 20 ila 30 mm arasındadır.

Uzun saçı seven ve saçlarının uzamasını isteyen kişilere saç uzaması için doğal yöntemler sunulmuştur ki, bu yöntemler şunlardır:

Sinemaki ve civanperçemi kürü ile saçın hızlı uzaması yöntem-1: Dövülmüş nar kabukları ile birlikte suda yarım saat süreyle kaynatıldıktan sonra süzülür. Ve elde edilen sıvıya losyon kıvamına gelinceye kadar çırpılmış yumurta ilave edilerek, bir miktar da susam yağı eklenerek birlikte karıştırılır. Hazırlanan losyon saçlara sürülüp streç filmle sarılıp 2 saat bekletildikten sonra yıkanır.

saclarin-hizli-uzamasini-tetikleyen-yontemlerSaçın hızlı uzamasını tetikleyen diğer bir öneri: İnce bir tülbentte sıkılarak elde edilen karadut usaresi, yumurta ve susam yağı ile birlikte bulamaç haline gelinceye kadar çırpıldıktan sonra 5 dakika süreyle benmari usulü ile ısıtılır. Hazırlanan bu bulamaç günaşırı saçlara sürüldükten sonra streç filmle sarılıp 2 saat bekletilip uygun bir şampuanla yıkanır.

Turp kürü ile saç uzasını hızlandıran doğal yöntem: Rendelediğimiz turp yarım saat süreyle suda pişirdikten sonra süzeriz. Süzdükten sonra elde edilen sıvıya çiğ yumurta sarısını ilave ederek bulamaç haline gelinceye kadar çırparız. Hazırladığımız bu karışımı saçlarımıza sürdükten sonra sık sık ovarak 2 saat beklettikten sonra yıkarız.

Hindistan da yetiştirilen ve oradan getirtilen Entele ile saçlar gün aşırı sık sık yıkanırsa bu yöntemle saçlar topuklara kadar hemen uzar.

sac-uzamasini-hizlandiran-yontemlerSusam kürü ve hızlı saç uzamasını tetikleyen yöntem: Susam yağını ayda 3 defa başa sürüp masaj yapılırsa bu da saçları uzatmak için yardımcı olur.

Sinameki yöntemi; su ile kaynatıldıktan sonra içine susam yağı eklenir, bu karışım ateşte suyu uçana kadar kaynatıldıktan sonra elde edilen yağ ile saçlar ovulursa saçların çabuk uzaması sağlanır.

Asma sapı ve yaprağı ile saç uzama hızını artırın: 250 gr üzüm asması suyu ve 100 gr su beraber karıştırılarak bu suyla saçlar yıkanır.

cok-hizli-sacuzatan-sampuan-karisimÇok hızlı saç uzatan bir başka formül vardır ki oda şudur: Badem yağı, vitamin E,vitamin A,Sarımsak yağı, dulavrat otu yağı ve Hint yağı, bu yağların hepsinden 1 tatlı kaşığı alıp karıştırdıktan sonra saçımıza sürüp masaj yapmalıyız. Düzenli yapıldığı takdirde 15 günde saçlarımız 3–4 cm uzama gösterir.

Saç uzaması için doğal yöntemlerden bir başkası ise; olgun bir Avokadoyu ezdikten sonra içine 1 kaşık üzüm çekirdeği yağı ve bir kaşık soya yağını ilave edip karıştırdıktan sonra bu elde edilen karışımı 2 dakika beklettikten sonra saç diplerinize sürün. Daha sonra streç filmle sarıp sıcak su ile ıslatılmış havlu ile de sararak 1 saat bekleyin. Daha sonra uygun şampuanla yıkayın. Bu uygulamayı haftada 1 kez yaptıktan sonra sonucu göreceksiniz.

Ayrıca saç uzaması için doğal yöntemler bununla da sınırlı değildir. Aralarında etkili bir doğal bir yöntem vardı ki.

O da havuç kürü: Bu havuç kürü ile sadece saç uzatmak ile kalmayıp, saçların kökten uca kadar daha yumuşak ve daha bakımlı olmasını da sağlamış olacaksınız. Bunun için 2 adet orta boy havucu rendeleyip, 3 su bardağı kaynayan suyun içine bu rendelenmiş havuçları koyup ardından 25–30 dakika kaynatıp sonra suyu süzülerek 1 yumurtayı bu suyun içine ekleyip çırptıktan sonra hazırlanan karışım saça sürülür. Ve yaklaşık 1 veya 1 buçuk saat streç filmle sarılmış bir şekilde bekletilir. Ardından saç ılık suyla uygun bir şampuanla yıkanır. Bu uygulama 1–2 hafta yapılırsa muhteşem uzun saçlara kavuşulur.

SAÇ ÇIKARTMAK İÇİN ŞAMPUAN LOSYON SERUM

Saç Çıkartmak İçin Şampuan

Saç çıkartmak nedir? Görüntümüzün en önemli unsurlarından biri olan saçlar neden dökülür, neden incelir? Hangi bitkiler saç çıkartmak için kullanılır en etkili olanlar hangileridir?
Görünüşüne ve güzelliğine önem veren bireyler için saç olmazsa olmaz tamamlayıcı unsurlar arasındadır.  Fakat çevre kirliliği koşulları ve vücut problemleri nedeniyle bazen saçlar ideal dökülme sınırını aşmakta ve daha fazla dökülmektedir. Bununla birlikte saçlar bazende beslenememekte ve zayıf süşmektedir. Beslenemeyen her canlı öncelikle zayıflamaya ve daha sonrasında ise tamamen yok olmaktadır. Saçlarda beslenmediği zaman incelmekte, hacim kaybetmekte en son olarakta minik tüycük haline gelmektedir. Gerçek şudur ki saç kökü ölmüş bölgelerde hiç bir şekilde saç çıkmaz fakat ayva tüyüne benze minik sarı tüyler varsa ve doğru saç çıkartmak için şampuan losyon serum maske sprey ve benzeri ürünü kullanıyorsanız çok şanslısınz. Doğru bakım yöntemi ve doğru ürün ile saçlar zaman içinde (ortalama 6-12-18-24 ay kişiden kişiye değişir) tekrar zayıf saçlar beslenerek eski kıvamına yani normal saç haline getirilebilir.

sac-cikaran-serumSaç çıkartmak için yapılması gerekenler neler? En önemli bakım saça ihtiyacı olan besinleri vermektir. İkinci önemli husus ise saç kökünde bulunan kılcal damarlardaki kan dolaşımını tetiklemek ve saçın kandaki ihtiyaç duyduğu besinleri almasını sağlayarak sonuç alınabilir. Bu niteliklere sahip her ürünü kullanabilirsiniz. Fiyatı çok yüksek olsada fiyatı makul olsada önemli olan içindeki besinler ve köklerde bulunan kılcal damarların kan akışını düzenleyebilme yeteneğidir.

Garlex saç bakım ürünleri saç dökülmesini önlemek, saça hacim kazandırmak, daha hızlı uzamasını sağlam ve kepeklenme problemlerini gidermek konusunda pratik olarak kullanabileceğiniz ve uygun makul fiyatlar ile sahip olabileceğiniz seçkin ürünlerdir.

Aşağıda saç çıkaran şampuan losyon serum sürünlerimizi kullanan ve saçı çıkan, bizzat kendimizin resimlerini çektiğimiz müşterilerimizin görselleri ve yorumları bulunmakta. Daha fazlası için kullananlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sarımsak Şampuanı Kullananların Yorumları/Resimleri

ERGİN KALEM
Özel Sektör (31) Eskişehir


Önce

1,5 Ay Sonra

14 Ay Sonra

Sarımsak içerikli olması nedeniyle koku problemi yaşar mıyım diye çekinerek başladım fakat kullandığımda böyle bir problemin olmadığını gördüm. Hatta etrafımdakilere kokup kokmadığını test dahi yaptım. İlk kullanmada aşırı kaşıntı nedeniyle korkuya kapıldım. Fakat daha sonra şampuanı kullandıkça kaşıntı, yerini rahatlama hissi uyandırmaya bıraktı. Daha sonraki kontrollerimde ve etrafımdaki arkadaşlardan saç mı ektirdin gibi esprilerle karşılaştım. Çünkü sarı tüycüklerin kalınlaşıp saç haline gelmeye başladığını fark ettiler. Garlexi kullandığımı söylediğimde onlarda başladı. Losyonu ve şampuanı düzenli kullanmaya devam ediyorum.


ORHAN BOZKURT
Pasta Ustası (27) Eskişehir
Eşim sayesinde ürünle tanıştım. İlk kullandığımda bana faydası olmaz, boşuna almışsın demiştim. O ısrarla kullanmamı istedi. Israrlar neticesi kullanmaya başladım 2 hafta hiçbir değişiklik olmadı fakat 2 hafta sonra kafam kaşınmaya başladı ve sürekli kaşınıyordu.Yaklaşık 1 ay sonra kuaförüme tıraş olmak için gittiğimde çok şaşırdı. Saç köklerin canlanmış, bebek saçı gibi tüyler çıkıyor dedi. İnanamadım. Yaklaşık 5 aydır kullanıyorum. Kel bölgede %70 oranında saç çıktı. İnce saç tellerim kalınlaşmaya yeni yeni başladı. Eşime ve ürünü üretenlere teşekkürler.

1. Ay
4. Ay
10. Ay
6. Ay
10. Ay

Saç Bakımı Şampuanı Hangi Vitaminleri İçermeli

Saç Bakımı Şampuanı

Beslenme insanlığın varoluş zamanından bu yana gidermesi gereken hayati bir ihtiyacıdır. Beslenme her canlı için yaşamını sürdürebilmesi için hayati önem taşımaktadır. Saçlar da diğer organlarımız gibi canlı hücrelere sahip olması nedeniyle dolayısıyla beslenme gereksinimi duymaktadır. Dolayısıyla saç bakımı şampuanı alırken kullanırken nelere dikkat etmek gerekir konusu önem arzetmektedir.

Saçlar hangi besinlere ihtiyaç duyar?
Saçlar özellikle protein, vitamin, mineral çeşitlerine ihtiyaç duyar. Her hücrenin kendini yenileyebilmesi için günlük proteinler (amino asitler), vitaminler minerallere ihtiyacı vardır. Eğer ki bu besinler yeteri miktarda vücuda alınmadığı zaman özellikle saç, tırnak, cilt gibi hayati önemi olmayan organlarda problem yaşanacaktır. Nedeni ise besinlerin vücut için dağılım sıralaması organların vücuttaki önem ve ehemmiyet sırasına göredir. Eğer bir organ hayati öneme sahipse bu dağılım sıralamasında öncelik hakkı bulunur demektir.

Bu nedenle eğer saç bakımı şampuanı almak istiyorum diyorsanız, en iyi saç bakım şampuanı hangisidir şeklinde araştırma yapacaksanız ilk olarak dikkat etmeniz gereken içeriğindeki bileşimler olmalıdır. Hem bitki açsından zengin olmalıdır ki bitkilerde bünyesinde çeşitli vitamin mineral ve protein içerebilir hemde doğrudan vitamin mineral ilavesi bulunup bulunmadığı incelenmelidir.

Garlex saç bakım şampuanı ve saç bakım losyonu zengin bitkisel içeriği ve her iki üründe de çinko provitamin b5 ilavesiyle saç dökülmesini dengelemek için ve saçın hızlı uzaması, hacim ve kalınlık kazanması, kepek sorunu çözümü gibi konularda yardımcı olurken aynı zamanda saç çıkarıcı şampuan denen minik tüycükleri derinlemesine besleyerek tekrar eski hacimine ve kalınlaşmasını sağlayarak normal saç kıvamına ulaşması için yardımcı olmaktadır.

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI DOĞAL YÖNTEMLER SAÇ ÇIKARICI

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Yöntemler

Her bir saç telinin yaşam döngüsü vardır. Yaklaşık 3 yıl aktif dönem, hemen sonrasında bir kaç günlük geçiş dönemi, ardındanda 3 ay kadar süren dinlenme dönemidir. Bu dinlenme süreci sonrası saç dökülür ve dökülen saç kökünden tekrar yeni saç çıkar. Bu döngü bu şekilde devam eder. Saç dökülmelerinin büyük kısmı da, bu döngünün sekteye uğramasından kaynaklanır. Fakat uzmanlar gün içerisinde ortalama 100 saç tel kaybını normal olarak belirtir.
Saç dökülmesinin bir çok nedeni vardır. Dengeli beslenmemek, stres, hormonal bozukluklar, troid hormonlarının düzensizliği, demir eksikliği, saç bakımında yapılan yanlış uygulamalar, genetik faktörler gibi durumlar etkiler. Tabiki öncelikle saç dökülmesinin neyden kaynaklı olduğunu anlamak için bir uzmana başvurulmalı bilinçsizce yapılan uygulamalardan kaçınılmalıdır. Ayrıca saç dökülmesine karşı doğal yöntemler ve saç çıkarıcı etkiye sahip doğru ürünleri araştırmalı doğru şekilde kullanılmalıdır. En önemli husus içeriğinde zengin besin içermesi ve saç kökünün bağlı olsuğu kılcal damar büzülmesini engelleyen ve o bölgedeki kan akışını tetikleyen ürünlerle sonuca ulaşmak oldukça kolay olacaktır.

Saç Çıkarıcı Ürünler

Garlex saç bakım ürünleri saç dökülmesinin önlenmesi, saç dökülmesine karşı doğal yöntemler sunmakta, saç çıkarıcı etkisiyle minik tüycükleri besleyerek hacim kazanmasına destek vermekte, daha hızlı uzaması, kepeklenme, saç kırılması gibi konularda da sonuç verecek şekilde zengin bitkisel içeriğe sahiptir ve doğal bitki ekstratları kullanılmıştır. Saç bakım loyonu, ve serumu ile desteklendiği taktirde hızla sonuç alınmaktadır. Ürünleri kullanırken en az 3 ay düzenli kullanım önerilmektedir. Bilindiği üzere hücrelerin vücutta yenilenme süresi 3 ayda tamamlanmaktadır. Saç çıkarıcı ürünler kesinlikle yukarıda bahsedilen içeriğe sahip olmalıdır ki besleme yapabilsin.

Şifalı bitkiler, hastalıklara karşı doğal çözümlerle ilgili her ne kadar laf kalabalığı yaşasakta otantik tıp yıllar boyu anlaşılamayan hatta tedavisi güç olan hastalıklara inanılmaz gibi görünen çözümler getirebilmiştir. Sağlık doğal ve bedenin denge halidir. Beden hastalanınca doğasına tekrar dönmelidir.

Aşağıda saç dökülmesine karşı evde hazırlanabilecek yöntemler mevcuttur. Daha detaylı bilgi veya farklı kürler için linkin üzerini tıklayınız.
İşte saç dökülmesine karşı doğal yöntemler fazlasıyla mevcut. Öncelikle saç dökülmesinin nedeni bulunup ona görede bir doğal yöntem uygulanmalı. Örneğin strese bağlı saç kayıpları için;at kuyruğu otu ekstresi ve yulaf sapı kullanılabilir. Yulaf sapı sağlıklı kemik,tırnak oluşumunda rol oynar. At kuyruğu ise saça parlaklık,canlılık ve kuvvet verir. Bu iki bitki karışımından 1 tatlı kaşığı alınıp 1 bardak kaynar su ekledikten sonra 5 dakika dinlendirilir. Sabah akşam içilir.

sacdokulmesine-karsi-aloevera-ceviz-kuruAloevera ve ceviz kürü ile saç dökülmesini önleme:
Bunun dışında saç dökülmesine karşı doğan yöntemler içinden bazıları şunlardır.
Aloe vera ve hindistan cevizi jelleriyle saç derisine masaj yapılır.Saçta yarım saat ttulup ılık suyla durulanmalı ve haftada 2-3 kez uygulanmalı.

Bal yumurta kürü saç dökülmesine iyi gelir mi?
Saç derisine ve saçlara bal ve yumurta ile masaj yapıldıktan saçta yarım saat bekleilip ılık suyla durulanır.

Adaçayı ve elma sirkesi yöntemi
Saçları beslemek için ise adaçayı ve elma sirkesini karıştırıp bu karışımla durulamak Saçlarda belli yerde seyrelme var ise soğan ile ovulmalı ardından bal sürülmelidir.
Diğer bir yöntem ise ılık keneotu ve badem yağını karıştırırarak haftada bir defa saç derisine masaj yapılarak sürülür.
1 Fincan hardal yağı 4 çorba kaşığı kına ile kaynatıldıktan sonra süzülür.Sıvı bir şişeye konulup saç derisine masaj yapılır.
sackoklerini-guclendirmek-dokulmeyi-onlemekSaç köklerini güçlendirmek için bir diğer doğal yöntem ise;
– Kekik Otu – yarım yemek kaşığı,
– Papatya – 2 yemek kaşığı,
– Kalendula – 2 yemek kaşığı,
– Lavanta Çiçeği – 1 yemek kaşığı,
Bu bitkilerin üzerine 1.5 litre kaynar su eklenir.ve kapatılık 20 dakika demlemeye bırakılır.Sonrasında saçlar bu karışımla yıkanır.Fakat bu yöntem açık renkli saçlar için uygun. Saç köklerini güçlendirip kepeklerden arındırır.
sacdokulmesi-icin-bitkisel-kurSaç dökülmesini durdurmak için;
– Meşe kabuğu – 2 kaşık
– Nane – 1 kaşık
– Devetabanı yaprakları – 2 kaşık
– Şerbetçi otu kozalağı – 2 kaşık
Bu bitkilerin üzerinede 2 litre kaynar su eklenip 2 saat demlendirilir.Saçlar bu karışımla yıkanır ve durulamadan kendi halinde kuruması beklenilir.

Latin çiçeği ve ısırgan kürü ile saç dökülmesini engeleme:
Saç diplerinde kan dolaşımını hızlandırmak için; eşit miktarda latin çiçeği ve ısırgan kökü meyveleri karıştırılır. Yarım litre alkol eklenir.1 ay bekletilir,5 günde bir çalkalanır.Haftada 2 defa saça masaj olarakda uygulanır
Kelliğe karşı diğer uygulanan yöntem ise limon suyuna 100 gram alkol eklenip bir hafta bekletilir ve saça pamuk yardımıyla sürülür.
Sonuç olarak doğanın bize sunduğu bu dev şifa hazinesi sonucu saç dökülmesine karşı uygulanan bu doğal yöntemler ile mutlaka belirgin ölçüde işe yaradığını görüceksiniz.

Garlex ürünleri de içerik olarak yukarıda belirtilen bitki çeşitlerinden birbiriyle en iyi uyumu sağlayaca ve birbirinin etkinliğini artıracak içeriğiyle saç dökülmesine karşı doğal yöntemler ve saç çıkarıcı etkiye sahip olarak pratik bir şekilde kullanımıza sunulmuştur.