Arşiv 2012

SİVİLCE GİDERİCİ MASKE

Sivilce giderici maske

Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerin en büyük problemlerinden biri olan sivilceler yağlı ciltlerde her yaşta problem olmaya devam eder. Sizinde sivilce probleminiz varsa onlardan kurtulmak için doğru bir sivilce giderici maske kullanmalısınız. Bu konuda ihtiyacınızı en iyi karşılayacak olan maske ise garlex yosun kil maskesidir. Çünkü garlex yosun kil maskesi ciltteki fazla yağı emer böylece sivilcelere neden olan sebum üretimini dengelemiş olur. Ayrıca gözenekleri derinlemesine temizlediği için siyah nokta oluşumu da engeller. Sivilce problemi yaşayan birçok insan sivilcelerini sıkarak büyük bir hata yapar. Böylece sivilceler gittiğinde bile izleri kalır. Garlex yosun kil maskesi sivilcelerle mücadele ettiği gibi onların izleriyle de mücadele eder. Böylece sizi porselen gibi bir cilde kavuşturur.  Garlex yosun kil maskesi içerisinde zengin besin içeriğine sahip dört farklı etken madde bulundurur. Bu etken maddeler kil, salyangoz özü, volkanik kil ve tatlı su yosunudur.  Sivilceleriniz için her yolu denediniz ve artık sıkıldıysanız hem pratik hem de ekonomik bir çözüm olsa diye düşünüyorsanız garlex yosun kil maskesi ile tanışmanızın zamanı gelmiş demektir.

Vücudumuzdaki yağ bezleri sebum adı verilen salgıyı gözeneklere gönderirler. Gönderilen sebum salgısı zaman zaman normalden fazla olup gözenekleri yıkayabilmektedir. Bunun sonucunda sivilce oluşur. Sivilcelerden kurtulmak ise biraz zaman ister. İster ilaç kullanın ister maske kullanın sabırlı olmanız gerekir.  Çünkü ancak belirli bir süre düzenli olarak kullandığınız takdirde sonuç alabilirsiniz. Sivilceleriniz için evde maske hazırlamak istiyorsanız vereceğimiz bazı sivilce giderici maske tariflerini uygulayabilirsiniz. Rendelenmiş bir portakal kabuğunu havanda ezerek krem haline getirin. Üzerine bir çay kaşığı kabartma tozu ekleyerek karıştırın ve sivilcelerin üzerine sürün. Yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Başka bir önerimiz ise şu: bir çay kaşığı susam yağı, bir çay kaşığı limon suyu, bir yemek kaşığı kil ve yarım domatesi bir kabın içinde karıştırarak krem kıvamına getirin. Daha sonra sivilceli bölgenize sürün ve 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

SAÇ KEPEĞİ NEDEN OLUŞUR

Saç kepeği neden oluşur

Saç diplerindeki kuruluktan ve pul pul dökülmelerden şikâyetçi olunmasına rağmen genel olarak değerlendirildiğinde kepek oluşumu yağlı saç tipine sahip olan insanlarda görülür. Pul pul dökülmeler saçta kuruluk algılamasına sebebiyet verebilir. Bunula birlikte kepek kuru cilte görülmez ifadesi de doğru değildir elbette ki kepeğe kuru ciltlerde de rastlamak mümkündür. Yiyeceklerde yoğun baharat kullanımı yiyeceklerin sıcak ve ağır tüketilmesi vücuttaki yağ salgısını arttır ve kepek oluşumunu etkileyebilir. Saç kepeği neden oluşur sorusuna alınan cevabın ardından ne yapmalıyım sorusu akılları yormayı başarır.

Saçların yağ ve nem oranını dengelemeye yadımcı Garlex sarımsak şampuanı ile saç kepeği neden oluşur sorusuyla ve çözümüyle dert etmeniz gereken bir sorun ortadan kalkmış olur. Kepeklenmenin giderilmesine etken maddeler içeren Garlex sarımsak şampuanı zengin bir bitsel içeriğe sahip olup vitamin mineral ve protein açısından oldukça zengindir. Omuzlarınızdaki pul pul kepeğin yükte hafif görünümdeki ağır görüntüsünden kurtulmakla kalmaz Garlex ile saçlarınıza parlaklık ve canlılık da kazandırısınız. Kullanan pek çok müşterisinin güvenini ve memnuniyetini kazanmayı başaran Garlex saç diplerinizdeki zayıf kan dolaşımını düzene sokarak saçın içten beslenmesine yardımcı olur.  İhtiyaç duyduğu besin bombardımanına tutulan saçlarınızda aşırı dökülme sorunu yaşıyorsanız saç dökülmeniz önlenir ve dengelenir. Saç kökleri ölmemiş insanların düzenli kullanımı ile minik saç tüylerinin saç halini alması Garlexin şaşırtıcı sonuçları arasındaki yerini alır. Üstelik böyle bir ürüne sahip olmak için çok büyük meblağlar harcamanıza da gerek yoktur. Garlex ile pratik çözüm bitkilerle doğadan karşılanır. Kilink çalışmalı etken maddeler içeren Garlex ile saçlarınız gürleşir kısa sürede uzar ve sağlıklı bir görünüme kavuşma olanağı bulur. Gücünü içeriğindeki yoğun sarımsak özünden alan zengin bitkisel içerikli Garlex sarımsağın kokusundan arındırılmıştır. Tüm saç tiplerinde rahatça uygulanabilme özelliğinde olan Garlex ile saç kepeği neden oluşur sorusunu bir kenara bırakın.

Saç kurutma makinesini saça yakın ve uzun süreli kullanmak, saç diplerine jöle uygulamak, saça şekil vermek için kullanılan saç spreyini bir günden fazla saçta tutmak, yoğun kimyasal içerikli kozmetik ürünleri sık kullanmak saçta kepek oluşumuna neden olan diğer faktörler arasında sayılabilir. Bu konulara hassasiyet verilmesi kepek oluşumunu önlemeye yardımcı olacaktır.

KARMA CİLTLER İÇİN KİL MASKESİ

Karma Ciltler İçin Kil Maskesi

Cilt için uygulanan maskeler, cilt ihtiyacına göre hazırlanmalı, yine aynı şekilde cilt ihtiyacına göre ciltte kalma süreleri ayarlanmalıdır. Çok yağlı ve nemli bir cilde salatalık maskesi uygulamak, heleki bu maskeyi normalde uzun süre ciltte bırakmak, cilttedki yağı ve nemi artırarak çeşitli problemlere yol açacaktır.

Karma ciltler için kil maskesi, tek bir kilden yada ilave maddelerin karışımı ile hazırlanabilir. Yapı itibari ile değişken olan karma ciltler için, düzenleyici ve dengeleyici unsurlar barındıran maddeler içeren ürünler kullanmak yararımıza olacaktır. Tek etkili ürünlerin ya da tek yönlü etki bırakan ürünlerin uzunca bir süre kullanılması karma ciltler için bir zarar sağlamayacağı gibi, bir fayda da sağlamayacaktır. Garlex yosun kil maskesi, birden fazla ürünün kombine edilerek kullanımının önüne geçmek, zaman ve nakit tasarrufu sağlamak için maskesini gelişmiş teknoloji ile formüle etmiştir. Maskemizin ilk ve en önemli özelliği cilt için ihtiyaç duyulan besin ögelerinin teminidir. Bu etkiyi meydana getirmek için ürünümüzde spirulina tatlı su yosunu kullanılmıştır. Bu bitki, protein, vitamin ve mineral yönünden cildi besleyerek canlı ve gergin bir yapıya geçmesinden yardımcı olur. Karma ciltler için yapılması gerekenlerin başında, cilt üzeri ve altında bazı dengelerin sağlanması ve korunması gelir. Değişken yapıya sahip olan karma ciltler, citteki yağ ve nem oranının, gerginlik derecesinin korunması ve sağlanmasında zorluk çekilen cilt tipidir. Yağ ve nem oranı çeşitli psikolojik durumlardan, hormonal değişimlere kadar birçok sebepten değişim gösterebilir. Bu değişimi kontrol edemeyen ürünler, özellikle karma ciltlerde problemlerin ortaya çıkmasını engelleyemez. Bu tip ani değişimlere cevap vermesi amacıyla yosun kil maskemizde ciltteki yap ve nem oranını dengeleyici özellik bulunur. Emici ve besleyici unsurları cildinizin ihtiyacına göre şekillenir ve beklenmedik problemler yaşanmaz.

Karma ciltler için kil maskesi niteliğindeki maskemiz, bentonit kil içermektedir. Kil yapısı itiberiyle absorve yani emici etki meydana getiren bir maddedir. Bu özelliği sayesinde, ciltteki bakteriyel oluşumları engeller. Ciltteki fazla yağı ve nemi emerek, gerginlik düzeyinin ayarlanmasına yardımcı olur.

NEDEN SAÇ DÖKÜLÜR NASIL ÇIKAR

NEDEN SAÇ DÖKÜLÜR NASIL ÇIKAR

Günlük hayat koşuşturması yüzünden ya da yoğun iş temposundan saçlara gereken ilgiyi ve alakayı gösteremiyoruz. Fakat bu sürecin devamında saçlar dikkatimizi çekmek için dökülmeye ve sağlığını yitirerek canlı görünümünü yitiriyor. Saç dökülmeleri, cansız saçlar, kepeklenme v.b gibi birçok saç sorununun başlangıç noktası bu sebeplerdendir. Peki, neden saç dökülür ve bu saç dökülmesi önlenebilir mi, saç nasıl çıkar?

Saçların dökülmemesi için alınması gereken bir takım önlemler vardır. Bunların en önemlileri saçların ıslakken taranması ve şekillendirilmesi, kimyasal içerikli kozmetik ürünlerinin saçlara sıklıkla uygulanmaması, yüksek ısıveren saç şekillendiricilerinin fazla kullanılmaması, dengeli beslenmek bu önlemlerin en önemlileridir. Özellikle dengesiz beslenme saçların dökülmesi sürecinde oldukça etkilidir. Saçlarında bizim gibi ihtiyacı olan vitamin ve proteinler vardır. Dengeli beslenmek saçların sağlığını ve görünümünü olumlu yönde korumada yardımcı olur.

Fakat saç dökülmesine en yararlı bitki olan sarımsak tarihlerce kullanılmakta ve faydaları günümüze kadar uzanmaktadır. Sarımsağın bu eşsiz faydasını formüle ederek içeriğinde barındıran garlex sarımsak şampuanının gözle görülür etkileri de buradan geliyor olmalı. Garlex sarımsak şampuanı içeriğindeki yoğun miktardaki sarımsak sayesinde ölmemiş saç köklerinde bulunan küçük tüylerin zamanla yeniden güçlenerek saç haline gelebilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca içeriğinde sarımsağa ilave olarak Isırgan Otu, Papatya, Avakado, Buğday, Menekşe, Çinko ve Provitamin B5, Elestab, Trichogen gibi klinik çalışmalı etken maddeler sayesinde saç dökülmesi ve rutin saç bakımı sorunlarına yardımcı oluyor. İçeriğindeki ısırgan otu sayesinde saçlara olumsuz etkisi olarak bilinen DHT birikimini engeller. Avokado ve buğday sayesinde kirpik, kaç ve saçların hızlı uzamasında önemli rol oynayan A, B ve E vitaminlerini barındırır. Neden saç dökülür sorusuna en etkili yanıtı garlex sarımsak şampuanı getirmiş gözüküyor. İçeriğindeki papatya ve menekşe sayesinde saçların bakımını üstlenerek saçların canlı ve dolgun görünümünü sağlayacaktır. Garlex kullanıcılarının yorumlarını web sitesinde paylaşarak gözle görülür etkilerini yeni kullanıcı adaylarına sunmuş durumda. Garlex sarımsak şampuanı saçlardaki yağ ve nem oranını dengede tutarak saçların dökülmesini ve saç tellerinin zayıflamasını engelliyor. Garlex sarımsak şampuanı saçların dökülmesini önleyerek yeniden saç oluşumunda oldukça etkilidir. Garlex için saçlarınız değerli ve önemli. Eğer saçlarınızı omuzlarınızda görmekten hoşlanmıyorsanız garlex sarımsak şampuanıyla tanışın.

NEMLENDİRİCİ YÜZ MASKESİ

Nemlendirici Yüz Maskesi

Cilt problemlerinin bir çoğu cilt üzerinde biriken yağ ve nem oranının dengeli olmamasından kaynaklanmakatadır. Cilt altındaki yağ bezeleri hormonal sistemlerimizden etkilenerek bazı dönemlerde ürettikleri yağ oranını artırabilirler. Bu artış cildimizdeki yağ kanallarını tıkayarak zamanla sivilce ve akne oluşumuna olanak sağlar.

Çeşitli maskeler kullanarak bu yağ ve nem oranını düzenlemek mümkün. Ayrıca evde kendi hazırladığımız maskelerle bu oranı dengeleyebiliriz. Kil maskeleri kullanarak bu oranın dengede tutulması da oldukça yaygındır. Ancak kendi hazırladığımız ve yüzümüze uyguladığımız karışımları hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Nemlendirici yüz maskesi hazırlarken içeriğine bu görevi yapmayacak ya da yapamayacak maddeler eklediğimizde, yarar sağlamak yerine tam tersine cildimize zarar vermiş olacağız. Örnek vermek gerekirse salata maskesi, cilt nemlendirmesinde çok faydalı ve kullanışlıdır. Ancak bunun yanına ilave edeceğimiz maddeleri bilmeden hazırlanan karışımlar kalıcı ve istenmeyen sorunlar ortaya çıkartabilir. Üstelik bu karışımlar günlük yaşamda en çok yokluğunu çektiğimiz ve değerli olan zamanımızı da alıp götürecektir. Bu aşamada Garlex’in ekonomik ve pratik çözümlerinden bahsedelim.

Garlex yosun ve kil maskesinin içeriği cildinizdeki yağ ve nem oranını ihtiyaç duyacağınız düzeyde ayarlayacak şekilde formüle edilmiştir. Cildinizde meydana gelen kuruma ve çatlmanın yanı sıra, aşırı yağlanma gibi sorunları düzenli kullanımı ile ortadan kaldıracak kadar güçlü ve etkili içeriğe sahiptir. İçeriği bentonit ve kaolin kil ile güçlendirilen maskemiz, cilt ve cilt altında meydana gelebilecek bakteriyel oluşumları engeller. Meydana gelenlerin etkilerini yitirmelerini ve zamanla kaybolmalarını sağlar. Bu önleyici etkilerine ilaveten ürünümüzde tatlı su yosunu bulunur. Diğer adı spirulina olarak bilinen bu etken madde, tatlı su havuzlarında el değmeden üretilip maskemize ilave edilmiştir. Nemlendirici ve besleyici etkilerini ilk kullanımdan itibaren yüzünüzde hissedeceksiniz. Nemlendirici yüz maskesi içeriği spirulinadan aldığı besleyici ve nemlendirici özelliğinden gelmektedir. İçeriği cildinizdeki yağ ve nem oranını düzenleyici olduğundan herhangi bir beklenmeyen etki yaratmaz. Kullanımı oldukça pratiktir. Göz çevresi dahil olmak üzere yüzünüze uygulamanız, kuruduktan sonra ılık su ile temizlemeniz yeterlidir. Kuru ciltler sorununa kalıcı çözümler sunan yosun kil maskesi ile, sizde parlak ve pürüssüz bir cilde sahip olmak istemez misiniz?

SAÇ KIRIKLARI NASIL ONARILIR?

Saç kırıkları nasıl onarılır

Saçlar, saç uçlarını koruyan tabakanın nemsiz kalmasından ötürü kırılır. Gerekli miktarda su bulunmaması halinde saç teli elastikiyetini kaybeder ve zayıflar. Sağlığını kaybeden saç teli kopar. Saçlar uzadıkça derideki besleyici yağlar uçlara kadar erişmekte zorlanır. Böylece saç uçları korumasız ve gıdasız kalarak, zayıflar. Ayrıca uç kısımlar güneşe daha fazla maruz kalır. Böyle durumlarda saçın hasar gören kısmını kesip sağlıklı bölümlerin kendini toparlamasına olanak verilmesi gerekir. Ancak kırılan saç uçlarının kesilmesiyle kısalan saçlar en büyük korkularımızdan biridir. O halde saç kırıkları nasıl onarılır?

Saç gerekli vitamin ve minarelerle dipten uca beslenmeli ve saç ihtiyaç duyduğu nemden yoksun bırakılmamalıdır. Garlex saç bakım ürünleri zengin bitkisel içeriği ile saçlarınızı nemlendirir ve güçlendirir. Sarımsağın saç kökünü koruma-güçlendirme ve kafa derisindeki sebum üretimini düzeleme üzerindeki etkisi yapılan bilimsel çalışmalarla ortaya konmuştur. Garlex saç şampuanı da gücünü sarımsaktan alarak müşterilerinin memnuniyetini ve güvenini kazanmıştır. Nemlendirici saç bakım ürünleri saçların kırılmasını azaltır ve besler. Kırılma olayı saç telinin incelmesi ve kopması şeklinde olur. Uygun ürünler kullanılmadığı takdirde saç kestirilse dahi kırılma devam edebilir. Dolayısıyla kırılmaya eğimli saçın öncelikle nem ve protein ihtiyacı giderilmelidir. Garlex ürünleri vitamin, minarel ve protein açısından zengindir. Klinik çalışmalı etken maddeler içermesi de buna eklenince problemin çözümüne etkili bir şekilde yardımcı olur. Saçlarınızı yıkamadan önce kullanacağınız Garlex Saç Bakım Losyonu adaçayı, biberiye, mersin, defne, ısırgan otu, papatya olmak üzere 6 çeşit bitkiyi içeriğinde bulundurmaktadır. Saçınız losyon ve şampuanın birlikte kullanımıyla soruna karşı daha etkili ve hızlı bir koruma sağlayacaktır. Garlex’le birden çok sorunu tek bir şişede, çok büyük paralar ödemeden ve kokusuz çözmeniz mümkün.

Saç kırıkları nasıl onarılır diyorsanız kullanacağınız Garlex bakım ürünün yanı sıra dikkat etmeniz gereken belli başlı hususlar mevcut. Saç, uçlarını düzenli olarak kestirmeniz gerekir. Alabileceğiniz en etkin önlem budur. Kimyasal işlemlerden, ısıdan ve güneş ışığından elden geldiğince uzak durun. Ayrıca saçınızı aşırı yıkayarak yağsız bırakmayın, onu daima kremle, doğal maskelerle besleyin, nemlendirin. Ahşap saplı ve doğal kıldan yapılan fırçaları tercih edin. Saçlar ıslakken daha narin ve hassas olduğu için taramayın. Geniş dişli tarak kullanın. Üstten saç uçlarına doğru yumuşak kıllı tarakla tarayın.

KISA SÜREDE SAÇ UZATMA

Kısa sürede saç uzatma

Saç, güzellik, hoş görünme arzusu kadınların en büyük ilgi alanı olup çıkmıştır. Kadın saçını kullanarak yerine göre kendini çekici, masum, ağırbaşlı veya çarpıcı bir görünüme kavuşturabilir. Stil yolculuğunuza uzun ve sağlıklı saçlarla devam etmek istiyorsanız kısa sürede saç uzatma adına var olan endişelerinizi bir kenara bırakın. Kısa sürede uzun saçlara sahip olmak Garlex saç bakım ürünleri ile mümkün. Sarımsağın saç bakımındaki etkileri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış olup zayıf kan dolaşımını düzene sokarak saç köklerini güçlendirici etkisi ile saç uzamasındaki yararları herkesçe bilinmektedir. Garlex ürünleri yoğun sarımsak özü ve zengin bitkisel içeriği ile saçınızın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteini büyük ölçüde doğadan karşılamaktadır. Saçları hızla uzatır, kalınlaştırır, nemlendirir ve güçlendirir. Düzenli kullanım sonunda sarı tüyler saç halini alır ve böylece tek bir ürün birçok problemin çözümüne etkili bir şekilde yardımcı olur. Saçlarınız için gerekli bitkiler uygun miktar ve oranda kullanıldığı için etki gücü artmaktadır. Garlex saç bakım şampuanı saç bakım losyonu ile birlikte kullanıldığında tek başına kullanıma göre daha etkili sonuçlar alındığı ortaya konmuştur. Saç bakım serumu ise saç dökülmesini durduracak ve saçların hızla uzamasını sağlayacak etkin bir formülle geliştirilmiştir. Kullanımı oldukça basittir. Saç diplerine sıkarak uygulayınız ve 1-2 saat bekletmenin ardından sarımsak şampuanı ile saçlarınızı yıkayınız. Klinik çalışmalı etken maddeler içeren bu ürünleri kullanan müşterilerimiz memnundur. Sarımsak şampuanı olmasına rağmen kokusuz olması müşterilerin en büyük tercih nedenleri arasında yer almaktadır. Kısa sürede saç uzatma Garlex artık aşılamaz bir duvar değil.

Saçın, özgüvenin anahtarı olarak insan psikolojisi üzerindeki etkileri yadsınamaz. Şüphesiz ki toplum içerisinde beğenilme, her insanın en büyük arzusudur. Ancak saç içsel ve dışsal faktörlere karşı oldukça korumasızdır. Düzensiz beslenme, yanlış yapılan diyetler, hormonal değişimler, enfeksiyonlar, genetik durumlar ve stres bu faktörlerin başında gelir. Saç için gerekli olan vitaminler yeterli miktarda sağlandığında saçınız bu faktörlere karşı bir kalkan edinmiş olur. Saçınız için gerekli vitaminler A, C, E, B vitamin grubu olup bu vitaminler et, süt ürünleri, karaciğer, balık, yumurta sarısı, tahıl ve turunçgillerden sağlanabilir.

KERATİNLİ BİTKİSEL ÖZLÜ ŞAMPUANLAR

Keratinli bitkisel özlü şampuanlar

Kerantinli şampuanlar konusundan bahsetmeden önce, Keratin nedir? Saça ne gibi faydaları bardır bunlardan bahsedelim. Öncelikle Keratin yabancı ya da kimyasal bir madde değildir. Saçlarımız bu maddeyi oluşturmak için vücudumuzda bulunan Amino Asitlerle bir protein bloğu oluştururlar. Bu blok sayesinde kompleks ve daha güçlü proteinlerden olan Keratin’i oluştururlar. Bu tanıma göre saçlarımızın yarısından çoğu protein yapıdadır diyebiliriz. Tanım üzerinde açıklama yapacak olursak, Amino asitler, protein gruplarını (bloklarını) bu bloklarda daha güçlü olan Keratin proteinini meydana getirirler. Tüm bu oluşum saçların kendine daha güçlü ve sağlıklı bir yapı kazandırması için, saç dipleri, saç yapısı ve kökleri tarafından otomatik olarak gerçekleştirilir. Yani ilk okuduğumuz da bize kimyasal ya da yabancı bir madde gibi gözüken Keratin, aslında saçların kendisine bakım yapması için ürettiği bir proteindir.

Ancak biz bu protein yapısını ve bloğunu, kullandığımız kimyasallarla, daha açık konuşacak olursak, saç boyaları, saç şekillendiriciler, bayanların kullandığı saç açıcılar, boya esnasında kullanılan ve hidrojen peroksit içeren oksidanlar gibi maddelerle, bu protein bloğunu yıpratıyoruz. Vücudumuz kimyasal olan ve zarar teşkil eden her maddeyi algılayıp arındırmak için çaba sarf eder. Ancak bazı durumlarda bu kimyasallar, zarar verici olabilir. Örnek verecek olursak bu kimyasal maddeler, saçlarımızın oluşturduğu protein bloklarında zarara yol açarlar. Eğer bu protein yapıya katkı sağlayacak ürünler kullanmaz isek, saç problemleriyle karşı karşıya kalmamız sürpriz olmaz.

Garlex Sarımsak Şampuanı, Keratinli bitkisel özlü şampuanlar konusunda liderdir. İçeriğinde bulunan Protivamin B5, saçların ihtiyacı olan ve önem teşkil eden B grubu vitaminlerine sahiptir. Saçlarımızdaki protein bloklarının, arızalanan ve yıpranan bölümlerini onarmak için, saçlarımıza önemli besin takviyesinde bulunur. Unutmayalım ki, bu proteinin saçlarımızda gerekli yerlere takviye yapamaması halinde, saç dökülmesi gibi ciddi sorunlar ortaya çıkan. Keratin özlü bitkisel şampuanlar olarak tanımlayabileceğimiz Garlex Sarımsak Şampuanı, bu klinik derecedeki bakımı saçlara, ilk kullanımda fark edilecek düzeyde etki etmesi için tasarlanmıştır. Bu etki, yaşanmakta olan birçok saç probleminin giderilmesinde yardımcı olacak, yeni saç problemlerinin ortaya çıkmasını da engelleyecektir. Sizde saçlarınızdaki değişime tanık olmak istemez misiniz? Ürünlerimiz klinik ortamlarda etkinliklerini ispatlamıştır. Kokusuzdur. Kullanımı pratiktir. Devam etmekte olan tedavinizde, tedaviye yardımcı olacak şekilde kullanılabilir.

SAÇ KIRIKLARINA DOĞAL ÇÖZÜM

Saç Kırıklarına Doğal Çözüm

Saç kırıkları, beslenemeyen saç telleri ve saç derisinin nefes alamayan bir yapıya sahip olmasından kaynaklanan, ciddi saç problemlerinin sinyalini veren bir sorundur.

Saç derisi, genelde Yağlı Saçlar probleminde ortaya çıkan, saç derisinin istenmeyen tabakayla örtülmesi sonucu işlevini yerine getirememesine yol açar. Aynı problem Saç Kırıklarında da görülür. Bayanlarda, saç boyaması ve Fön işlemleri sırasında, ihmal edilen birkaç kural, saç kırıklarına yol açar. Fön sırasında, fazla ısı kullanarak Fön çekmek, saçı yakmak ya da saş derisine zarar vermek bunların başında gelir. Saç açıcılar, saça uygulanan şekil verdiriciler, kimyasal madde içeren saç boyları, saçların yapısına zarar verdiği gibi, saç derimizin, kan dolaşımından yarar sağlayamaması gibi sorunlar doğurur.

Saç kesiminde dikkat edilmeyen hususlar, Saç Kırıkları gibi problemleri ortaya çıkartır. Saç kırıklarına doğal çözüm arayan kişiler, saç kesimini düzenli ve sürekli hale getirmeli. Bir programa oturtmalı, Saç kırıklarını kestirmelidir. Saç uygulanan bu düzenli kesim, saç kırıklarının önüne geçmek için uygulanacak yöntemlerden biridir.

Saç uçlarını hallettiğimize göre şimdi sıra saç kökü ve saç derisindeki problemlere geldi. Bu esnada Garlex’in bitkisel formüllü Ürünlerinden bahsederek, Saç Kırıklarından nasıl kurtulacağınızdan bahsetmek isteriz.

Düzenli saç kesimi işlemi, saç kırıklarınızın fark edilir bir seviyede azaltacaktır. Ancak saç kökleri ve saç derisini ihmal etmemek gerekir.

Garlex Sarımsak Şampuanı saçlarınızdaki nem ve yağ oranını düzenleyici etkiye sahiptir. Kuru saçlar probleminin yapacağı, saç yıpranmaları ve saç kırıklarını önleyici etkisi vardır. İçeriğinde bulunan Menekşe ile, hem saçınıza canlılık katacak, hem de saç derinizi nemlendirerek, nefes alan bir yapıya geçmesini sağlayacaktır.

Garlex Saç Bakım Losyonu, Sarımsak Şampuanı ile Kullanıldığında, şampuandan elde edeceğiniz yararları maksimum düzeye çıkaracak ve saçlarınıza uzun süreli koruma sağlayacaktır. Saç Bakım Losyonumuzda bulunan, Biberiye, kan dolaşımını uyaracak, saç derinizin nefes almasına yardımcı olacaktır. Saç Kırıklarının önüne geçmek için, nefes alan bir saç derisi şarttır.

Buna ilave olarak Sarımsak Şampuanının içeriği Provitamin B5, A ve E Vitaminleri, Proteinlerle zenginleştirilmiştir. KOKUSUZDUR. Birçok kullanıcı tarafından beğenilmiştir. Ürünler hakkındaki Müşteri yorumlarımızı inceleyip, verdiğimiz bilimsel bilgilerle karşılaştırınız.

Garlex Sarımsaq Şampunu

Uzanmayan, Həcimsiz, Kəpəkli və Tökülən Saçlar Üçün Hazırlanmış Zəngin Bitki Tərkibli Xüsusi Formula

Qoxusuz

Saçlara Qulluq Lasionu Hədiyyəli

TR Səhiyyə Nazirliyi 5324 Nömrəli Kosmetik Qanununa Əsasən İstehsal Olunmuşdur

Xüsusi Əczaxanalarda

Garlex Sarımsaq Şampunun Tərkibində Nələr Var?

Trichogen: Güclü bir şəkildə saç köklərini qida bombardımanına tutaraq sürətli nəticə alınmasını təmin edir. Bu aktiv maddə Fransanın dünyaca məhşur Laboratoires Sérobiologiques laboratoriyalarında test edilmiş və saç tökülməsinə qarşı faydalı olduğu kliniki testlərlə sübut olunmuş təsirli maddədir. Saç köklərinə sürətlə təsir edəcək şəkildə hazırlanmış və saç üçün lazımlı olan zəngin qida elementlərindən ibarətdir. Trichogen aktiv maddəsi garlex şampun içərisində kifayət qədər istifadə olunmuş.
Elestab: Bu aktiv maddə də yenə Fransanın dünyaca məhşur Laboratoires Sérobiologiques laboratoriyalarında test edilmiş və kəpək meydana gəlməsini əngəllədiyi kliniki testlərlə təsdiqlənmiş təsirli maddədir. Saç dərisini sürətlə bərpa edəcək aktiv maddələrin harmonlanmasıyla meydana gəlməkdədir. Qısa zamanda baş dərisindəki kəpək yaranması problemini aradan qaldırmağa kömək olur və garlex şampun üçün də yüksək nisbətdə istifadəsi səbəbilə nəticə almaq sürəti artır.
Sarımsaq: Sarımsaq min illərdir sağlam olmaq məqsədilə istifadə olunmaqdadır. 5 min ilə 7 min illik keçmişi olduğu iddia olunur. Anadoluda saçqıran, saqqal qıran, kəpəklənmə, saç tökülməsində, saç dərisindəki göbələkləşmədə istifadə olunduğu bilinməkdədir. Elmi araşdırmalarla, sarımsağın daxilə və xaricə istifadədə çox faydalı bir qida olduğu, çox effektli nəticələr verdiyi sübut olunmuşdur.
Gicitkən Otu: Gicitkən otunun saç köklərində DHT yığılmasının qarşısını aldığı məlumdur. DHT hormonu əsasən kişilərdə və qadınlarda saç tökülməsinin başlıca faktorlarındandır. Gicitkənin bu təsirinə görə saç daha güclü bir quruluşa  qovuşacaqdır.
Avakado: Avokadonun tərkibində xeyli miktarda A vitamini və protein mövcuddur. Bu maddələr saçın ümümi görünüşündə parlaqlıq və canlılıq qazanmasında və xarici faktorların (saçlara səhv qulluq vasitələrinin istifadəsi, hava kirliliyi vs.) meydana gətirdiyi zədələnməni azaltmağa kömək olur.
Bənövşə: Bənövşənin saça canlılıq verdiyi, dərini yumuşaldaraq  rahatlıq hissi verdiyi məlumdur. Qidalandırıcı qarışımlarla saç tökülməsi üçün istifadə olunduğu da olduqca məhşurdur.
Çobanyastığı: Stress, depressiya kimi problemlərdə dincəldici olaraq istifadə olunduğu  xalq arasında məhşur bir vasitə olaraq bilinməkdədir. Xaricə istifadələrdə isə, dəri cavanlığını qorurmaqla yanaşı saçlara parlaqlıq qazandırdığı, saç rənginin açılması və saç dərisindəki qaşıntılar üçün çobanyastığının effektli təsiri olduğu bilinməkdədir.
Buğda: E vitamini , B grupu vitaminlər baxımından çox zəngindir. Saçın matlaşmasını əngəllədiyi kimi, həm də onun uzanma prosesini aktiv olarak dəstəkləməkdədir.
Sink: Sink elementi bədənimiz üçün həyati əhəmiyyət kəsb edən təməl maddələrdəndir. Xaricə istifadədə dəri və xüsusilə saç üzərində olan hüceyrələri yeniləyici və gücləndirici xüsusiyyəti vardır. Bu səbəbdən bir çox şəxsi qulluq vasitələrində istifadə olunmaqdadır. Sink hüceyrə yeniləməyi təmin edən bir elementdir. Saç və saç dərisi ilə bağlı problemlərin həllində böyük əhəmiyyət kəsb etməkdədir. Xüsusilə kəpəklənmə, qaşıntı, pullanma, saçın uzanmaması vs. kimi problemlərdə, nizamlı olaraq tətbiq edildiyində müalicə xarakteri daşıdığı bilinməkdədir.
Provitamin B5: Saçların sağlam bir şəkildə büyüməsi və inkişafı üçün lazımlı olan ən vacib vitamin B grupu vitaminləridir və xüsusilə də Pro vitamin B5’dir. Saçların quruluşunu meydana gətirən sistein və sistin aminoasitlərinin bədəndə sintezləndiyi düşünülərsə; saçların sağlam bir şəkildə böyüməsi və ikişafı üçün Pro vitamin B5’in xaricdən qəbul olunması lazım olduğu bir çox qaynaqlarda qeyd edilmişdir.

İSTİFADƏSİ:

Şampunun İstifadəsi: İlk köpükləndirmədə normal yumada olduğu kimi kirlərdən xilas olun. Garlex Sarımsaq Şampunun içindəki zəngin qida tərkibinin saç kökləri və saç dərisinə hopması üçün, ikinci köpüklənmədə şampunu saçınızda 2-3 dəqiqə saxlayın.

Bu müddətdə saç köklərinə barmaqlarınızın uclarıyla yumuşaq öndən arxaya doğru 10-12 dəfə masaj edin. Bu hərəkət qan sirkulasiyasını nizamlayır. Barmaqlarınızı dairələr şəklində hərəkət etdirməyin, saç kökləri qırıla bilər. Daha sonra bol su ilə yaxalayın. Bu əməliyyatı ehtiyac olduğu qədər təkrar edin. Ən son olaraq azca sərin suyla yaxalasanız saçlarınıza canlılıq və dirilik qazandıracaqdır.

Gündəlik istifadəyə və bütün növ saç tiplərinə uyğundur.
Məsləhətlər: İlk ay hər gün, 2-ci aydan etibarən günaşırı istifadə etmək məsləhətdir.
Garlexi istifadə etdiyiniz müddətdə başqa saç vasitələrindən istifadə edilməsi məsləhət görülmür.

Saçlara Qulluq  Lasionu Necə İstifadə Olunur?
Saçlarınızı yumazdan əvvəl, saç və saç diblərini nəmləndirəcəq qədər bol miqdarda lasionu saçlarınıza çəkin. 30-60 dəqiqə saçlarınızda saxlayın. Sonda Garlex Sarımsaq Şampunu ilə yuyun. Həftədə ən az 1-2 dəfə olmaqla tətbiq edə bilərsiniz.

Garlex Saçlara Qulluq Lasionun Tərkibində Nələr Var?

Adaçayı:Adaçayının saçların artıq yağını alıb dərini təmizlədiyi, ölü hüceyrələri yox etdiyi, saç dərisini canlandırdığı, saç tökülməsini dayandırdığı, dərindən təmizlik təmin etdiyi xüsusilə elmi araşdırmalarda bilinməktədir. Adaçayının çobanyastığı ilə birgə istifadəsi daha xeyirli olacaqdır.
Bibəriyə: Qan sirkulasiyasını nizamladığı və saç diblərinin açılıb nəfəs almasına köməkçi olduğu bilinməkdədir. Bibəriyə, saç suyu olaraq saç tökülməsinə qarşı da istifadə olunan bir bitkidir.
Mərsin: Saçlardakı kəpək və qaşıntılar üçün, saçlar mərsin yarpağı suyu ilə friksiyonlanması məhşurdur. Mərsin ilə yuyulan saçlar daha qara olur və daha sürətli çıxır. Mərsinin yarpaqlarından əldə edilən mərsin yağı və mərsin suyu da qoxu verici və saçları boyamaqda istifadə olunur.
Dəfnə: Dəfnədən ən çok saç tökülməsinə qarşı istifadə olunur, saç tellərini gücləndirir, kəpəklənməni azaldır.
Çobanyastığı: Stress, depressiya kimi problemlərdə rahatlandırıcı olaraq istifadəsi xalq arasında hər kəsə məlumdur. Xaricə istifadədə isə, dəri diriliyini qorumaqla yanaşı saçlara parlaqlıq qazandırdığı, saç rənginin açılması və saç dərisindəki qaşıntılar üçün çobanyastığının effektiv olduğu bilinməkdədir.
Gicitkən Otu: : Gicitkən otunun saç köklərində DHT yığılmasının qarşısını aldığı məlumdur. DHT hormonu əsasən kişilərdə və qadınlarda saç tökülməsinin başlıca faktorlarındandır. Gicitkənin təsiri ilə saçlar daha güclü bir quruluşa qovuşacaqdır.

Sarımsaq Şampunun Faydaları:

 • Hədsiz  saç tökülməsiniin qarşısını almağa və nizamlamağa köməkçidir.
 • Kökləri ölməmiş saçlar və xırda tükcüklər varsa qidalandıraraq zaman ərzində yenidən saç halına gəlməsində saç çıxardıcı təsirə sahibdir və saç çıxartmaqda da effektlidir. Saçların həcim qazanmasında və güclənməsində əhəmiyyətli rol oynayır.
 • Saçın daha sürətli uzanması və uzanma müddətinə sürət qazandırmaqda effekli bir köməkçidir.
 • Kök hüceyrələri ölməmiş saçlarınızı, kiçik tükcükləri dərindən qidalandıraraq təkrar büyümələrinə kömək olur.
 • Saç diblərindəki göbələkləşmənin aradan qaldırılmasında, kəpəklənmənin yox edilməsində kömək edən effektiv maddələrdən ibarətdir.
 • Saçlarınıza canlılıq, parlaqlıq qazandıracaq bitkilər ehtiva edir.
 • Bütün növ saç tiplərində effektlidir və hər kəs tərəfindən istifadə oluna bilər.
 • Hüceyrə yenilənməsinə şərait yaradan tərkibinə görə  saç və saç dərisinin yenilənməsinə kömək edir.
 • Qan sirkulasiyasını sürətləndirməyə və saçların daxildən qidalanmasına köməkçidir.
 • Saçların yağ və nəm balansını tarazlamağa kömək edir.
 • Zərərli günəş şüalarından qorumağa kömək edir.
 • Saçların yaxşı qidalanmasına, soğanaqların açılmasında effektli bir köməkçidir.
 • Sarımsaq tək istifadədə saç üçün olduqca faydalı bir bitkidir, bununla yanaşı əlavə bitkilər də istifadə olunaraq nəticə alma keyfiyyətinin artması hədəflənmişdir.

Təlimat:
Garlex Saçlara Qulluq Lasionu
Tərkibi: (Gicitkən otu, Çobanyastığı, Adaçayı, Dəfnə, Mərsin, Bibəriyə)
İstifadəsi:

Saçlarınızı yumazdan əvvəl, saç və saç diblərini nəmləndirəcəq qədər lasion işlədin. Saç diblərinə öndən arxaya doğru 10-12 dəfə bərk basmadan, güc tətbiq etmədən yüngül şəkildə masaj edin. 30-60 dəqiqə saxlayın. Daha sonra garlex sarımsaq şampunu ilə saçlarınızı yuyun. Ehtiyac olduğu hallarda səhər axşam olmaqla gün ərzində 2 dəfə də istifadə edə bilərsiniz.

Garlex Sarımsaqlı Şampun
Tərkibi:
(Sarımsaq, Bənövşə, Gicitkən otu, Çobanyastığı, Avakado, Buğda, Sink, ProVitaminB5 )
İstifadəsi:
İlk köpükləndirmədə normal şəkildə yuyaraq kirlilikdən xilas olun. Garlex  Sarımsaq Şampunun içindəki zəngin qida tərkibinin saç və saç dərisinə tamamilə yeridilməsi üçün, ikinci köpükləndirmədə şampunu saçınızda 3-5 dəqiqə saxlayın.

Bu müddət ərzində saç köklərini barmaqlarınızın uclarıyla yumuşaq  şəkildə öndən arxaya doğru 10-12 dəfə bərk basmadan, güc tətbiq etmədən masaj edin. Bu hərəkət qan sirkulasiyasını nizamlayır. Barmaqlarınızı dairələr şəklində hərəkət etdirməyin, saç kökləri qırıla bilər. Daha sonra  bol suyla yaxalayın. Bu prosesi ehtiyacınız olduğu qədər təkrar edin. Ən son azca sərin suyla yaxalayın, bu saçlarınıza canlılıq və dirilik qazandırır.

Xəbərdarlıq:

İstifadəyə başlandığında bəzi şəxslərdə saç diblərində qaşıntı, kəpəklənmə və saç tökülməsində artım ola bilər. İstifadəyə mütləq davam edin, bu hallar müvəqqətidir.

Yağlı saçlara sahibsinizsə lasionu yuma sonrası da istifadə edə bilərsiniz. Bu prosedur yağ nisbətini tarazlamağa kömək edəcəkdir.

Garlex bütün növ saç tiplərinə (kişi & qadın) və gündəlik istifadəyə uyğundur.

Dəqiq nəticə üçün ən az 3 ay davamlı olaraq istifadə olunması məsləhətdir.

Güclü problem yaşayırsınızsa saçda saxlama müddətini artıra bilərsiniz.

Sıfır saç tökülməsi söz mövzusu deyildir. Saçın həyat dövrü normal olaraq gündəlik müəyyən miqdarda tökülmə olacaqdır. Ağacların yarpaqları kimi ömrü sona çatan saçlar tökülür.

Faydaları:

Hədsiz  saç tökülməsini dayandırmağa, kəpəklənməni aradan qaldırmağa,
Gurlaşma, həcim, canlılıq, parlaqlıq qazandırmağa,

Saçların güclənməsinə və daha sürətli uzanmasına,

Saç kökləri ölməyibsə kiçik tükcükləri bəsləyərək yenidən saç halına gəlməsinə kömək olur.

Məsləhətlər: İlk ay gündəlik, 2-ci aydan etibarən günaşırı istifadə məsləhətdir.
Garlexi istifadə edərkən başqa bir saç məhsulundan istifadə olunması məsləhət görülmür.
Gündəlik istifadəyə və bütün növ saç tipləri üçün uyğun vasitədir.

İstək, məsləhət və şikayətləriniz üçün: info@garlex.com.tr

Garlex Bitki Tərkibli Məhsullar
Atik Dış Ticaret
0222 2301272

www.garlex.com.tr

Saç Tökülməsi:
Normadan artıq saç tökülməsi günümüzdə bir çox insanın problemi  halına gəlmişdir. Saç tökülməsini yaradan müxtəlix cür  ünsürlər olmaqla birlikdə, problem çox vaxt saç kökünün kifayət qədər qidalanmaması və saç köklərinin bağlı olduğu kapilyarlarda büzülmə olması səbəbilə, saçların qandakı ehtiyac hiss etdiyi qidaları ala bilməməsindan qaynaqlanmaqdadır. Əgər saçlar kifayət qədər qidalanarsa və kapilyarlarda sirkulasiya normallaşarsa, saçların normadan artıq tökülməsi böyük nisbətdə aradan qaldırılar, uzanma sürəti ideal səviyyəsinə çata bilər, həcim, gurlaşma təmin oluna bilər, kiçik tükcüklər qalınlaşaraq normal həcminə qovuşa bilər və saçla bağlı bir çox problem ortadan qaldırıla bilər. Garlex saça qulluq vasitələri, zəngin bitki tərkibli və qidalandırıcı təsiriylə saçla bağlı problemlərinizin həllinə köməkçi olmaqdadır.

Əsas Saç Tökülmə Səbəbləri:
*Uzun müddətli psixoloji stresslər

*Normadan az qidalanma və pəhriz (Protein, vitamin, mineral əksikliyi)

*Mövsüm dəyişikliyi (yaz, payız)

*Saçdakı Kimyəvi proseslər  və hava kirliliyi kimi xarici faktorlar

*Bəzi dərmanların istifadəsi. Yaşlanma və zahılıq dövrü

*Qan sirkulasiyasındakı zəyiflik və yağ parçalarının yaratdığı sebum maddəsi

*Yetkinlik, doğuş, doğuş yoxlama həblərinin istifadəsi yada menopoz kimi hormonal səbəblər.

*Kişilik hormonu testesteron. Kimyəvi bir reaksiya ilə dehidrotestesterona “DHT” çevrilir. DHT, saç köklərinə yığılaraq saçların qidalanmasını əngəlləyər. Qidalanmayan saç kökləri zəyifləyər. Saçlar gedərək incələr və həddən artıq tökülər. Proses davam edərsə saç kökü yox olar.