Arşiv 2013

YAĞLI CİLTLER İÇİN YÜZ MASKESİ

yagli-ciltler-icin-yuz-maskesiCilt tipleri çok farklı olmakla birlikte herkeste aynı değildir. Kuru, normal, yağlı, akneli, karma cilt tipleri olabileceği gibi, temizlenmesi en zahmetli olan cilt tipide yağlı cilt tipidir. Sürekli temiz tutulmaya ihtiyaç duyulan yağlı ciltler, özellikle GARLEX yağlı ciltler için yüz maskesi, geliştirmiştir.

Yosun ve kil özlerinden oluşturulan bu maske, yağlı ciltlerin ilacı olarak geliştirilmiş bir maskedir. Metropol kentlerde yaşayan insanlar özellikle yağlı bir cilde sahipse daha çok cilt bakımına özen göstermeleri gerekir ki bu imdada en etkili bir şekilde yetişen GARLEX yağlı ciltler için yüz maskesidir. Yosun ve kilin birlikte uyumu ile birleştirilen ve yağlı ciltlere umut kaynağı olan GARLEX yüz maskesi, kullanımına başlandığı andan itibaren çok hızlı etkisi ve cildi temizleme özelliği ile fark edilir. Hazır paketler halinde kullanıma sunulan bu GARLEX yüz maskesi, kullanımı ile oldukça pratiktir. Göz çevresi haricinde tüm yüze sürülerek 20 dakika kuruması beklenir ve yüz ılık suyla durulandıktan sonra, kağıt havlu ile kurulandıktan sonra bir pamuğa dökülen gülsuyu yardımı ile yüze tampon yapmak yeterlidir. Bu işlemi haftada iki kez yapmak yağlı ciltlerin bakımı temizliği için yeterli olacaktır. Yağlı cilde sahip birçok kullanıcısı mevcut olan GARLEX yağlı ciltler için yüz maskesinin, bu kullanıcılarının memnuniyeti ile daha geniş kitlelere hızla yayılmaktadır. Kullanan kişilerin gördüğü ve gözlemlediği fark zaten onların yüzlerini güldürdüğü gibi sizinde yüzünüzü güldürecektir. Çünkü üretimi titizlikle yapılan bu maske, yağlı cilde sahip olan kişiler için çok özel olarak formüle edilmiştir. BENİMDE CİLDİM YAĞLI NE YAPMAM NE KULLANMAM GEREKLİ, NE ÖNERİRSİNİZ diyen bir kişiye verilebilecek en güzel cevap GARLEX yağlı ciltler için yüz maskesi olan yosun, kil maskesidir. Salyangoz özü ve volkanik kil ile güçlendirilmiş GARLEX yüz maskesi, beş hafta düzenli kullanımı, etkili bir kür için gerekli olmaktadır.

Artık cildimin daha temiz ve daha yağsız olmasını istiyorum diyorsanız haydi sizi GARLEX yosun ve kil maskesi kullanmaya davet ediyorum. Kullanmaya başladığınız hafta farkı hissedecek ve mutlu olacaksınız.

KURU CİLTLER İÇİN KİL MASKESİ

kuru-ciltler-icin-kil-maskesiYeteri miktarda yağ üretemeyen kuru ciltler son derece hassas ve özel bakım isteyen bir cilt tipidir. Çoğu zaman solgun görünen bu cilt tipinde zamanla kırışıkların artması mümkündür.

Kuru ciltler açısından nem son derece önemlidir.

Kuru ciltler için kil maskesi ile sorunların üstesinden gelmeniz mümkün.  Garlex kil maskesi cildi nemlendirir ve doğal bir parlaklık kazanmasına yardımcı olur. garlex ile yüksek kalitede beslenen cilt ferahlar ve elastikiyeti artar. Kuru ciltlerin en önemli sorunları arasında yer alan kırışıklıklar nem oranının artması ve büzücü- gerici etkiyle toparlanarak sağlıklı genç bir görünüme yerini bırakır. Kullanan müşterilerinin memnuniyetini kazanan garlex ile yalnızca cildinizi nemlendirmekle kalmaz  göz altı torbaları ve morluklarının giderilmesinde de çözüm bulursunuz.  Garlex kil maskesinin içeriğindeki etken maddeler yüksek oranlarda kullanılarak etkili ve verimli sonuç alınması sağlanmıştır.  Haftada 2 defa düzenli kullanımla kısa sürede cildiniz ferahlayacak ve  cildinizin kuru yapısı sizin için bir sorun olmaktan çıkacak.

Kuru ciltler için kil maskesinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken noktalar gözden kaçırılmamalıdır. Sabahları uygun temizleyicilerle yıkanan yüz kurulanırken havlu sertçe yüzde gezdirilmemelidir. Bu durum yüzün daha fazla kurumasına sebep olabilir. Yüz yıkandıktan sonra mutlaka zengin nemlendirici özelliği olan krem kullanmak gerekir. Soğuk havalarda kullandığınız nemlendirici kremin sıcak havalarda kullandığınız kreme göre nem açısından daha güçlü olmasına dikkat etmelisiniz.  Bol su içilmesi ve C, E vitaminleri ile vücuda takviye yapılması gerekir. Vücut dengesini korudukça ciltte güzelliğini korur. Kuru ciltler için kil maskesinin yanı sıra sizinde hazırlayabileceğiniz maskeler mümkün. 1 yumurtanın sarısı, 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı zeytin yağı cam bir kasede iyice karıştırılarak aske haline getirilir. Cilde uygulanıp 10-15 dakika bekletildikten sonra  ılık bir havlu yardımıyla maske yumuşatılır ve yıkanır. Bu uygulama haftada 2 kez kullanılır. Salatalık maskesi ile de cildiniz nemlenir ve şikâyetleriniz azalır. Bunun için rendelenmiş bir salatalığa birkaç damla limon suyu damlatın. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze uygulayın. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık bir havlu yardımıyla karışımı yüzünüzden temizleyin ve yüzünüzü ılık bol su ile yıkayın.

 

PÜRÜZSÜZ BİR CİLT İÇİN MASKELER

puruzsuz-bir-cilt-icin-maskelerBebek gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak istemeyen yoktur herhalde. Bu uğurda kimimiz evde maskeler yaparız, kimimiz kremlere, kozmetik ürünlere para harcarız…  Peki, pratik bir şekilde ve büyük paralar harcamadan pürüzsüz bir cilde kavuşmak istemez misiniz? Garlex sesinizi duydu ve tamda istediğiniz gibi bir maske hazırladı.

Garlex yosun kil maskesinin içeriğinde 4 farklı etken madde vardır. Bu etken maddeler sayesinde cildinize mükemmel bir temizlik sağlar, cildin nefes almasını sağlar ve gerekli besinleri verir.  Ayrıca cildin yağ dengesini ayarladığı için sivilce ve siyah nokta oluşumunu da engeller. Gözaltı torbaları ve morlukları, kırışıklık gibi sorunlara karşı da etkilidir. Klinik çalışmalarla test edilmiş olması nedeniyle güvenle kullanabilirsiniz. İlk kullanım da dahi yüzünüzdeki ışıltıyı fark edeceksiniz. Haftada iki kez olmak üzere 5 aylık düzenli kullanım sonucunda ise hayalinizdeki cilde kavuşacaksınız. Böylece pürüzsüz cilt için maskeler aramaktan kurtulacaksınız.

Her cilt tipinin belirgin sorunları vardır. Örneğin yağlı ciltler için sivilce ve siyah noktalar, kuru cilt için ise pullanma, soyulma gibi sorunlarla karşılaşılır. Bunun için her maske herkese iyi gelmez. Pürüzsüz bir cilt için maskeler araştırılırken esas olan sizin cildinizin yapısıdır. Doğru maskeyi seçmediğiniz takdirde cildinizde farklı sorunlar oluşmasına yol açabilirsiniz. Örneğin kuru bir cildiniz varsa limon sizin cildinize iyi gelmeyebilir, kuru olan cildinizi daha da kurutabilir. Yağlı bir cildiniz varsa da kesinlikle kullandığınız nemlendiriciye çok dikkat etmelisiniz. Sıradan nemlendiriciler cildinizi daha da yağlandırır. Su bazlı bir nemlendirici kullanmak sizin için en doğrusudur. Cildin yağlı olması ile nemli olması farklıdır ve siz cildinize ihtiyacı olan nemi bu şekilde verebilirsiniz.

Salatalığın cilde olan faydaları herkes tarafından bilinir. Vereceğim maske tarifi ile yumuşacık bir cilde sahip olabilirsiniz üstelik oldukça kolay bir maske. 2 adet salatalığı rendeleyerek bir kaşık yoğurt ile karıştırın. Bu karışımı her aksam yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi cildinizin yapısı çok önemli çünkü salatalık ciltteki yağı emer. Bu nedenle kuru bir cildiniz varsa hazırladığınız karışıma bir çay kaşığı ayçiçeği yağı ilave edin. Böylece olası bir problemle karşılaşmaktan kurtulursunuz.

SİVİLCE ÇUKURLARI NASIL GEÇER

sivilce-cukurlari-nasil-gecerÖzellikle ergenlik döneminin en büyük sorunlarından olan sivilcelerin kendinden kurtulsanız bile eğer sivilcelerle çok oynadıysanız ve sıktıysanız geriye kalan çukurlardan kurtulamazsınız. Bu oldukça can sıkıcı bir durumdur. Hatta yüzünüzdeki sivilce çukurları çoksa aynaya bakmak istemezsiniz.

Peki, ama sivilce çukurları nasıl geçer? Bunun için sabırlı olmanız ve en etkili tedavi yöntemini seçmeniz gerekebilir. Garlex yosun kil maskesi bu konuda sizin en büyük yardımcınız olacaktır. İçeriğindeki etken maddeler sayesinde cildi derinlemesine temizler ve besler. Özellikle içeriğindeki salyangoz özü hücre çoğalmasını uyarır ve dokunun yeniden yapılanmasını destekler. Böylece zengin içeriği ile garlex yosun kil maskesi sivilce çukurları probleminde tedavinize destek olur. İçeriğindeki maddelerin doğallığı nedeniyle güvenle kullanabilirsiniz. Garlex yosun kil maskesini haftada 2 kez olmak üzere yaklaşık bir buçuk ay kullanmanız yeterlidir.

Sivilceler,  ergenlik döneminde nerdeyse herkesin diğer yaşlarda ise özellikle yağlı ciltlerin en büyük problemidir. Çoğu insan dayanamaz ve sivilceleriyle oynar. Bu çok yanlış bir davranıştır. Sivilceleri sıkarak onlardan kurtulamazsınız. Aksine gözeneklerin zarar görmesine neden olursunuz. Bu gözeneklerdeki hasar zamanla büyüyerek çukur bir görünüm alır. Sivilce çukurlarını yok etmek sivilceleri yok etmekten daha zor bir iştir. Bu nedenle sivilce oluşumunu engellemeli ve sivilcelerinizi kesinlikle sıkmamalısınız.

Sivilce çukurları nasıl geçer? Bu soruya verilecek çözüm cildinizdeki hasara göre değişebilir. Eğer cildiniz çok hasar görmüş ve çukurlar oldukça derinse en etkili çözüm lazer tedavisidir. Ancak cildiniz daha az zarar görmüş ve çukurdan ziyade leke şeklinde izler varsa bunun için çeşitli kremler kullanabilirsiniz. Hücreleri yenilediği bilinen kremler bu konuda size yardımcı olacaktır. Ayrıca sizde evde çeşitli maskeler yardımıyla bu izlerden kurtulabilirsiniz. Bunların en basiti yüzünüzü günde iki kez gülsuyu ile silebilirsiniz. Bunun dışında vereceğim maske tarifini her akşam yapmanız da etkili olacaktır. Bir adet salatalığı küp küp doğrayın ve bir bardak sütün içine ekleyerek yaklaşık 2 saat bekletin. Daha sonra salatalıkları içinden alarak temiz bir tülbendin içine koyun. Salatalıkları bu şekilde sıkarak özünün sütün içine karışmasını sağlayın. Oluşan karışımı pamuk ile yüzünüze sürün 15 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Akne İçin Doğal Maskeler 2014

akne-icin-dogal-maskeler-2014Akne sorunu Irsi ve hormonal sebeplere bağlı olmakla beraber, yetersiz bakım, ihmal, yanlış ürün kullanımı gibi sebeplerden de meydana gelebilir.

Deri altındaki yağ bezeleri, vücuttaki hormonal değişimden etkilenerek üretimlerini artırırlar. Bu artış cilt altındaki yağ kananllarının tıkanmasına yol açar. Bu kanallar da biriken yağ ve diğer organik maddeler akne üretimini tetikler. Nefes alamayan bir cilt akne v.b birçok cilt problemini beraberinde getireceği gibi, uzun süre müdahale edilmeyen bu bölge, bakteriyel oluşumlarada son derece müsaittir.

Akne için doğal maskeler kullanımları günümüzde son derece yoğunlaşan tedavi yöntemleridir. Bitkisel yöntemlerin dışında akne v.b cilt sorunları için kullanılan bir takım ilaçlar ve tedavi şekilleri de mevcuttur. Ancak cilt sorunlarınınz mikrobik bir boyuta geldiyse, tedavinizi bir doktor gözetiminde devam ettirmeniz yararınıza olacaktır.

Akne için üretilen ilaçların yan etkileri vardır. Güneşin zararlı ışınları eşliğinde bu ilaçlar göz, dudak ve cilt kuruluğuna yol açacağından bu tedavilere genelde kış aylarında başlanır. Bu tedavilerde ciltteki doku nefes alabilir bir yapı haline getirilmeye çalışılır. Buna ilaveten akne ve sivilce lekeleri için kullanılan iğneleme ve lazer tedavileride mevcuttur. Ancak bu tedavilerin kendilerini göstermeleri uzun sürer ve pahalıdır.

Garlex’in bu aşamada geliştirdiği pratik ve ekonomik çözümler sunan ürünü yosun kil maskesinden bahsedelim. Akne v.b cilt sorunlarının neredeyse tamamı eğer ırsi ve hormonal değilse, ciltteki yağ ve nem oranının dengelenmemesinden meydana gelmektedir. Bu dengenin önemini bilen ürünümüz, ile bu dengeyi bulmak ve korumakla başlar. İçerdiği bentonit  kil ile, ciltteki fazla yağı ve nemi emerek, deri altı gözeneklerinin nefes alabilir bir yapıya geçmesinde yardımcı olur. Ancak kil tek başına çok güçlü bir arındırıcı olduğundan, cildi yıpratma ihtiymali olduğundan dolayı ürünümüz, tatlı su yosunu ile zenginleştirilmiştir.

Akne için doğal maskeler arasında kullanımı yaygın olan bu bitki, yoğun oranlarda protein, vitamin ve mineral içerir. Bu besin takviyesi ile cildinizin ihtiyacı olan besin takviyesini yaparak daha canlı ve sağlıklı gözükmesini sağlayacaktır. Akne tedavisinde vazgeçilmez olarak kullanılan bir diğer madde de allantoin dir. Bu madde cilt sorunu yaşanan bölgede, hücre çoğalmasını uyararak sorunlu bölgenin kendini yenileme hızını artırır.

Sizde ürünlerimizi deneyerek cilt sağlığı ve cilt güzelliğinizin zamanla ne kadar değiştiğine tanık olmak istemez misiniz?

Akne İzi Nasıl Geçer?

bitkilerle-sivilce-tedavisiAkne deri altında gerçekleşen bir cilt problemi olduğu için, akneden sonra yüzümüzde kalan akne lekelerinin tedavisi içinde deri altına etki edecek ürünler kullanmamız yararımıza olacaktır. Bunun için günümüzde iğneleme ya da lazer tedavisi mevcuttur. Bunlara ilave olarak kurutucu ve akne üretimini yavaşlatıcı ürünler ve tedavi şekilleri bulunur. Elbette söz konusu cilt olduğundan tüm bu tedavilere kış aylarında yani derimizin güneş ışınlarından etkilenmeyeceği aylarda başlanması yaygındır.

Bu yöntemler genelde 6 ila 14 seansta kendilerini belli ederek sizleri sonuca uulaştırırlar. Bu tedavilerle birlikte Akne izi nasıl geçer sorusunu cevaplamak mümkündür. Medikal olarak doktor tarafından önerilen ilaçlarda bu döneme yardımcı olabilir. Ancak bu ilaçların cilde uygulanması ve uygulama süreleri çok dikkatle takip edilmelidir. Bu medikal ürünler cild, göz ve dudak kuruluğuna yol açabilir. İşte bu noktada Garlex ürünlerinden ve pratik çözümlerinden bahsedelim. Garlex yosun kil maskesi ilk olarak cildinizdeki yağ ve nem oranını dengeleyerek nerdeyse tüm cilt problemlerinin sebebi olan bu dengesizliği ortadan kaldırarak işe başlar. Akne oluşumu deri altındaki yağ kanallarının tıkanıklığı ya da fazla üretim yapması sonucu meydana gelebilir. Ürünümüz bu yağ üretimini cildimizin ve vücudumuzun ihtiyaç duyacağı düzeyde tutar. Ciltten yağı ve nemi uzak tutmak tek başına işe yaramayacaktır. Özellikle akne lekelerinin tedavisinde besleyici önleyici ve uyarıcı etkiler çok önemlidir. Bu etkileri yaratmak için yosun kil maskemizde spirulina yani tatlı su yosunu mevcuttur. Bu bitki cildin derinlemesine beslenmesine ve eski parlaklığına dönmesine yardımcı olur. Akne izi tedavisi için maskemize eklenen bir diğer madde ise salyangoz özü’dür. Allantoin, deri altı hücre çoğalmasını uyararak, yüzümüzde akne lekesi bulunan zararlı bölgelerin kendini yenileme hızını artırır. Peki, ürünümüzdeki kil içeriği nedir? Akne izleri nasıl geçer sorusunu nasıl cevaplar?

Ürünümüzde kaolin kil bulunur. Kil nemi emen ve şişen bir yapıya sahip olduğu için, bakteriyel oluşumları engellemek için kullanılır. Nemim olduğu ve hijyenin eksik olduğu ortamlarda bakteriler üretilir. Akne ve diğer bakteriyel oluşumların oluşumunu engellemek için ürünümüz kil ile güçlendirilmiştir. Az önce bahsettiğimiz medikal düzeyde tedaviniz devam ediyorsa, ürünümüzü tedaviye yardımcı olacak şekilde kullanabilirisiniz.

Bitkilerle Sivilce Tedavisi

Sivilce tedavisi günümüzde medikal yollarla yapılmakla beraber bitkisel çözümlerle de giderilebilmektedir. Sivilce sorununuz iltihaplı değilse, acil tibbi müdahale gerektirmiyorsa, çeşitli ilaçlar, tedavi şekiller ve tıbbı cihazlarla ortadan kaldırılması mümkündür.

bitkilerle-sivilce-tedavisiSivilce oluşumu gençlerin ergenlik dönemlerinde vücutlarında meydana gelen hormonal değişimlerden meydana gelebileceği gibi, Irsi sebeplerden, uyku düzeni ve gündelik yaşamdaki sitres seviyesinden de meydana gelebilmektedir. Beslenme şeklimizin sivilce ve çeşitli cilt problemlerine doğrudan etkisi olmasada, yağlı ciltlere sahip kişilerin hayvansal yağ içeren besinlerle yoğun ve sürekli oranlarda beslenmesi, cilt problemlerine kısmen yol açabilir. Bitkilerle sivilce tedavisi günümüzde uygulanan çözüm yollarından biridir. Çeşitli maddeler ve bitkilerle hazırlanan maskeler, kil kullanılarak hazırlanan maskelerle ile sivilce ve cilt problemlerini ortadan kaldırmak mümkündür. Ancak burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri, hazırlanan maskenin cilt tipinize uygun olup olmadığıdır. Örneğin salatalık maskesi kuru ve çatlamış cildi olanlara uygulanır. Bu maske, yağlı ve nemli ciltlerde uygulandığı zaman aşırı yağlanma ve beraberinden çeşitli cilt sorunlarına yol açacaktır.

Bitkisel yöntemlerle hazırlanan bakım kürleri, genelde emici, nemlendirici ve kurutucu olarak sınıflandırılabilir. Cilt güzelliği için hazırlanan maskeler ve kürler, sivilce ve cilt sorunları için hazırlanan maskelerden farklıdır. Ancak bu maskelerin hazırlanması için ihtiyaç duyulan maddeler kolayca bulunmayabilir. Kil kullanılarak hazırlanan maskelerde ise dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Kil yapısı itibari ile emici ve temizleyici olduğundan, ciltte bekletme süreleri iyi ayarlanmalı, kullanılan kil’in kalitesi ve saklanma yöntemleri konusunda bilgi sahibi olunmalıdır.

Bitkisel sivilce tedavisi olarak Garlex’in sizi tüm bu uğraşlardan kurtaracak olan yosun kil maskesinden bahsedelim. Maskemiz, tüm cilt problemlerinin başlamasından sorumlu olan ciltteki yağ ve nem oranını dengeleyerek işe başlar. Bu işlem sırasında cildinizi kurutmaz ve aşırı yağlı bir yapı haline getirmez. Bu özelliği sayesinde tüm cilt tipleri ve karma ciltler için kullanımı uygundur. Sadece sivilce ve cilt sorunları için değil, maskemizin gerdirici ve büzücü etkisi, cildinizin gergin ve pürüssüz görünmesine de yardımcı olacaktır. Göz altı torbaları ve morluklardan kurtulmanız ürünümüz ile çok zaman almayacaktır. Kullanımı pratik ve ekonomik olan maskemizi, göz çevresine uygulayıp ılık su ile durulamanız yeterlidir. Yosun kil maskemiz, önleyici, besleyici ve koruyucu etkilerini ilk kullanımda sizlere ispatlayacak kadar güçlüdür.

Bitkisel Cilt Maskeleri

bitkisel-cilt-maskeleriBitkisel yöntemler ile cilt sorunlarından kurtulmak, cilt güzelliği ve bakımını yapmak günümüzde çok yaygın bir hale gelmiştir. Uygulanan klinik tedavi bakım yöntemlerinin yanında daha çok tercih edilmelerinin sebebi, etkisini daha kısa zamanda göstermeleri ve daha ekonomik olmalarıdır.

İki yöntem arasındaki farkı bir örnek ile açıklamak gerekirse, akne ve sivilce lekelerinden kurtulmak için klinik düzeyde tedaviler uygulanır. Bunlarda bazıları iğneleme ve lazer tedavisidir. Ancak bu tedaviler seans olarak 6-12 seante kendilerini belli ederler ve sorunlarla savaşırlar. Bitkisel cilt maskeleri bu yöntemlerin karşısında durabilmesini, pratik ve ekonomik olmasına borçludur. Elbette cilt probleminiz iltihaplı akne, açık yaradan doğan mikrobik bir sorun değilse, biltisel yolla tedavisi mevcuttur. Ancak baş bölgesinde meydana gelen her bakteriyel oluşum gibi, bu cilt sorunları da, doktor tedavisi ile giderilmelidir.

Kullanılan bitkisel maskeleri genellemek gerekirse, tedavi edisi, besleyici ve onarıcı olarak ayrıştırabiliriz. Bitkisel maske tercih ederken yapılan en büyük yanlışlardan biri, hatalı madde seçimidir. Cilt tipimize göre seçilmeyen materyaller ile hazırlanan maskeler, cildimize fayda yerine zarar getirecektir. Örneğin kurumuş bir cilde sahip kişinin kil maskesini ilave bir yöntem olmadan kullanması, cildin daha da kuru bir hale gelmesini sağlayacak. Ciltte çatlama ve kuruluk yaratacaktır.

Bu sebeple bu maskelerin önemini bile Garlex, yosun ve kil maskesini geliştirdi. İçeriğinde bentonit kil barındıran ürünümüz, ciltteki fazla yağı ve nemi emerek, aşırı yağlı cildinizin nefes almasını sağlayacak. Deri altında tıkalı olan gözenelerin açılmasında yardımcı olacaktır. Kil tek başına kullanıldığında besleyici unsur taşımadığından, maskemizde tatlı su yosunu bulunmaktadır.

Bitkisel cilt maskeleri arasında en tercih edilen bitki olan tatlı su yosunu, protein, vitamin ve mineral yönünden oldukça zengindir. Kil’in kısmen kurutacağı ya da yıpratacağı bölgedeki tahriş olma olasılığını ortadan tamamen kaldırır. Cildin ihtiyacı olan besin takviyesini yaparak derinlemesine beslenme sağlar. Ürünümüz cilt sorunlarının tedavisinde en çok ihtiyaç duyulan maddeyi yani allantoin’in barındırır. Diğer adıyla salyangoz özü olarak bilinen bu madde, cilt sorunları yaşanan bölgelerdeki hücre çoğalmasını uyararak, hücre yenilenme hızını artırır. Cilt sorunları yaşanan bölgenin kendini ne kadar hızlı yenilediğini göreceksiniz.

Canlandırıcı Yüz Maskesi

canlandirici-yuz-maskesi-2014Tüm cilt problemleri kısmen de olsa, ciltteki yağ ve nem oranının düzensizliğinden kaynaklanıyor diyebiliriz. Elbette akne ve sivilce oluşumunun hormonal, psikolojik sebepleri olabilir. Bilindiği üzere gençlerin ergenlik dönemlerinde vücutlarından meydana gelen hormonal değişim yüzünden cilt problemleri yaşadıkları bilinir. Bu hormonal trafik, vücutta alışılmadık bir etki meydana getirir. Bu etki sonucunda cilt altındaki yağ kanalları aşırı üretim ve çeşitli sebeplerden dolayı tıkanabilir. Yine yağ bezelerinin ürettiği yağ oranında ciddi artışlar meydana gelerek çeşitli cilt problemlerini meydana getirebilir.

Stres seviyemiz, cilt sağlığı ve güzelliği için son derece önem taşır. Gündelik yaşamda maruz kalınan stres, cilt sağlığımız ve güzelliğimiz ile doğrudan bağlantılı olmasada, sorun hücre boyutunda incelendiğinde etkili olduğu bilinmektedir. Canlandırıcı yüz maskesi niteliği taşıyan yosun kil maskemizden ve az önce bahsettiğimiz sorunlarla nasıl başa çıktığından bahsedelim. Garlex yosun kil maskesi öncelikli olarak, tüm cilt problemlerinin kaynağı olan ciltteki yağ ve nem oranını düzenleyerek işe başlar. Zaten problemli olan cildi kurutarak ya da aşırı yağlı bir yapıya getirerek problemlere yol açmak yerine, yağ ve nem oranını cildin ihtiyacına göre düzenler. Bu dengeyi koruyucu ve düzenleyici etkisi sebebi ile, tüm cilt tipleri için kullanımı uygundur. Ürünümüz mat ve kuru ciltlerin tedavisi için spirulina ile güçlendirilmiştir. Diğer adıyla tatlı su yosunu olan bu bitki, cildin ihtiyacı olan besinleri ihtiva eder. İlk kullanımdan itibaren cildinizin parlaklaştığına ve eski mat görünütüsünden kurtulduğuna şahit olacaksınız. İçeriği protein, vitamin ve mineral ile güçlendirilen tatlı su yosunu cildin kırışık yapında  kurtulmasında da çok etkilidir.

Canlandırıcı yüz maskesi, Yosun kil maskemiz cilt üzerindeki gergir ve stres yapıyı yumuşatır. Unutmayalım ki cildimizdeki yağ ve nem oranının yanında, cildimizin gerginliğide çok önemlidir. Bu gerginlik seviyesi cildimize göre uygun değilse, deri altı gözeneklerini tıkanmasına siyah nokta ve akne oluşumuna yol açacaktır. Bunun önüne geçmek için ürünümüz kaolin kil ile güçlendirilmiştir. Kil nemi emen bir yapıdadır ve bakteriyel oluşumları engeller. Ürünümüzün kullanımı pratiktir. Göz çevresi dahil yüzünüze uyguladıktan sonra 15 dakika beklemeniz ve yüzünüzü ılık suyla yıkamanız tüm cilt problemlerinden kurtulmanıza yetecektir.

En İyi Sivilce Maskesi

Sivilce ve aknenin oluşum sebepleri arasında, gençlerin ergenlik dönemlerinde maruz kaldıkları hormonal sistemdeki düzensizlik sayılabileceği gibi, saşırı yağlı ciltler, nem ve yağ oranının dengesizliği, deri altındaki yağ kanallarının tıkalı olması v.b  gibi nedenler sıralamak mümkündür.

en-iyi-sivilce-maskesi-2014Psikolojimizinde saçlarımızda olduğu kadar cilt sağlığımız ve güzelliğimiz üzerinde önemli etkileri vardır. Çok yaygın olan ve halk arasında kullanılan en bilindik tanım uykunun cilt güzelliği için vazgeçilmez olduğudur. Burada vurgulanmak isteden çok uyumanın cilte iyi geldiği değildir. Düzenli ve yeterli uyumak, kaliteli bir uyku süreci geçirmek elbette cilt güzelliği ve sağlığı açısından çok önemlidir. Ancak tek başına yeterli değildir. Beslenmemize, günlük yaşamda bulunduğumuz ortamlardaki havanın kalitesine, cildimizdeki yağ ve nem oranına da dikkat etmek gerekir. Garlex yosun kil maskesi işe en başından başlayarak, ilk olarak cildinizde yağ ve nem oranını düzenleyerek işe başlar. Ona en iyi sivilce maskesi ünvanını veren özelliği ise özenle formüle edilmiş, önleyici, besleyici ve koruyucu etkilere sahip içeriğidir. Kurumuş ciltler ve karma ciltler için içeriğine eklenen tatlı su yosunu spirulina, cildin ihtiyaç duyacağı besinleri ve nemi sağlayacaktır. Cildininiz eskisi gibi parlak ve nemli olmasında yardımcıdır. Ancak sivilce tedavisi için besleyici etkiler tek başına yeterli olmazlar. Bu sebeple ürünümüze allantoin (salyangoz özü) eklenmiştir. Bu etken madde, cilt altına etki edecek şekilde tasarlanıp ürünümüze eklenmiştir. İçeriği sivilce görülen bölgenin yeniden yapılanmasını sağlar. Deri altı hücre yenilenmesini uyararak, bozulan dokuların kendini yenileme hızlarını artırır. Bu içeriği ayrıca sivilce ve akne lekelerinin tedavisinde de oldukça etkili sonuçlar meydana getirir. Garlex yosun kil maskesini en iyi sivilce maskesi yapan niteliklerinden bir diğeride içerdiği kil’dir.

Kil, tıpkı kullanılan medikal sivilce ilaçlarına benzer olarak kurutucu etki sağlar. Volkanik kayalardan üretilerek kullanıma sunulacak derecede yumuşatılan kil, çamurumsu yapıya getirilir. Cild üzerinde meydana gelebilecek bakteriyel oluşumları etkili bir şekilde engeller. Ancak çok güçlü bir engelleyici olduğundan cilde uygulanması ve ciltte bekletilme süreleri tarif edilen şekillerde yapılmalıdır. Ürünümüzde bu açıdan bentonit ve kaolin kil kullanılmıştır. Gergin ve kuru cildi sakinleştiren ve zararlı dokunun onarılmasında yardımcıdır.