Ağdadan Sonra Yanan Ciltler İçin Bitkisel Ürünler

Cilt Bakım

Tüm kadınların en ilgi çekici yönleri ve önemsedikleri arasında yer alan tek şey pürüzsüz bacaklar olmaktadır. Pürüzsüz bacaklara sahip kadınlara hayranlıkla bakılır ve her zaman kadınlar kendi bacakları hakkında olumsuz düşüncelere sahiptir. Kadınlar bu alanda birçok yöntemleri kullanmakta ve en başında ise ağda yer almaktadır. Ağdanın birçok olumlu yönleri yer alırken aynı zamanda olumsuz yönleri de tabi ki bulunmaktadır. Ağdanın olumlu yönleri arasında yer alan tüylerin daha geç çıkması hem de bacaklarda yer alan ölü derilerin olmaması ağdaya eğilimi daha da arttırmıştır. Fakat olumsuz yönleri arasında yer alan tahriş için birçok bitkisel ürünler kullanılmaktadır. Ağdadan sonra yanan ciltler için bitkisel ürünler alışveriş merkezlerinde uygun fiyatlarda yer almaktadır.

Ağdanın olumsuz yönleri arasında sadece tahriş değil aynı zamanda sivilceler, kızarıklıklar, kırmızı lekeler ve hatta bazen tüy çıkma şeklinden kaynaklı kıl batmalarına sebebiyet vermektedir. Ağda öncesi bakımları yapılması halinde ve ağda bakımlarında gerekli özen gösterildiğinde bu tür sorunlar asla yaşanmamaktadır. Ağdaya başlamadan önce cildin temizlenmesi ve hatta temizleme işleminden sonra cilde buzla kompleks yaparak bacakların ağdaya hazırlanması gerekmektedir. Bacakların nemi alınarak bacaklara pudra dökülerek ağdaya güzel bir zemin hazırlamak mümkündür. Bu yöntem genital bölge içinde kullanılabilmektedir.

Ağda işlemleri sadece bu kadar değil aynı zamanda ağda işlemi sonrasında ağda mendili ya da ağda yağı ile bacaklara yapılacak olan masaj ağdanın tene yapmış olduğu tahrişi bir nebze olsun geçirmektedir. Bunların dışında ağda sonrası sivilceleri önlemek amacıyla bacaklara sürtme yapacak kıyafetlerden kaçınılmalıdır. Ölü deriyi yok edecek peeling uygulamak bacaktaki sivilceleri önlemektedir. Fakat sert bir peeling daha fazla tahriş oluşturmaktadır. O nedenle aşırı sert olmayan peeling her banyoda kullanılarak ölü derilerden kurtulmaya yardımcı olacaktır. Bu sayede sivilce lekeleri de tamamen önlenmiş olacaktır. Ağda sonrası terlemek de sivilcelenme için önem arz etmektedir. Çok sık spor yapan kişiler ağdadan hemen sonra spor yapmaktan kaçınmalıdır. Bu sayede terleme oluşmamasından dolayı ağda tahrişi en aza inmektedir. Ağda sonrası kızarıklık problemleri genel olarak beyaz tenli ve kuru cilde sahip olan kişiler tarafından daha sıklıkla görülmektedir. Bacaklarda kıl dönmesi için yapılması gereken ise kuru keseleme yöntemi olmaktadır. Bu sayede bacaklarda oluşan kıl dönmeleri önlenebilmektedir.  Ağdanın olumsuzlukları bu sayede önlenerek daha sağlıklı ve güzel görünümlü cilde sahip olmak mümkündür.