Aloe Vera İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Cilt Bakım

Aloe Vera İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Cilt güzelliği her kadın için olmazsa olmazlardandır. Özellikle parlayan ve temiz bir cilt için bir sürü kozmetik malzemeler üretilmiştir. Ancak cildimiz de vücudumuz gibi ancak doğal olana kolay uyum sağlar. Bu yüzden aloe vera ile cilt bakımı bir çok kadının en tercih ettiği cilt bakım şekillerinden biridir. Aloe vera ile cilt bakımı sanılanın aksine oldukça kolay ve zahmetsizdir. Aynı zamanda aloe vera ile cilt bakımı yapabilmek için ekstra bir masraf yapmanıza da gerek yok. Çünkü aloe vera bitkisini evde yetiştirebilirsiniz. Böylelikle aloe vera ile cilt bakımı için her malzemeye kolaylıkla ucuz yoldan erişmiş olursunuz. Tek ihtiyacınız olan aloe vera bitkisi ve limon. Bu sayede hem pürüzsüz, hem gözenekleri sıkı, hem temiz hem de ışıldayan bir cilde kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

1.Aloe Vera Bitkisini Kullanılabilir Hale Getirin

Aloe Vera bitkisi saksıda kolaylıkla yetişebilen bir bitkidir. Kılıca benzeyen bir şekli vardır. Aloe Vera bitkisinin cilde olan faydalarından yararlanabilmek için öncelikle bitkisinin kabuğunu soymalısınız. İçindeki Aloe Vera jeli yumurta akına benzeyen ancak daha sert bir tabaka halinde bulunan bir jeldir. Bu jeli çıkarmak için dışındaki yeşil kısmı bir bıçak yardımı ile kesmeniz gerekiyor.

2.Çıkardığınız Aloe Vera Jelini Ezin

Dışındaki yeşil kabuğu soyduktan sonra sert yumurta akı kıvamındaki Aloe Vera jelini ezmeniz gerekiyor. Bir çatan yardımı ile Aloe Vera jelini kolaylıkla ezebilirsiniz. Aynı zamanda mutfakta kullanılan parçalayıcı mutfak robotları da Aloe Vera jelini ezmek için kullanılabilir. Ezdikten sonra sert yumurta akı gibi değil neredeyse yumurta akı gibi akışkan bir jel elde edeceksiniz.

3.Aloe Vera Jelinin Ezilmiş Haline Limon Katın

Aloe Vera jeli ezildikten sonra içine yaklaşık on damla kadar limon suyu damlatmalısınız. Ancak bir limonu keserek limon suyunu elde etmelisiniz. Yapay limon suyu cildiniz için çok iyi bir seçenek olmayacaktır. Limon suyu damlattığınız Aloe Vera jelini tekrardan iyice karıştırmalısınız. Limon suyu katılmış Aloe Vera jeli ile homojen bir karışım elde ettiğinizde artık tek yapmanız gereken cildinize uygulamak.

4.Cildinize Uygulayın

Limon suyu damlatıp homojen bir karışım elde ettiğiniz Aloe Vera jeli artık uygulamaya hazır. Temizlenmiş cildinize masaj yaparak karışımı iyice yedirin. En az yarım saat cildinizde bekletmelisiniz. Daha fazla beklemesinin de hiçbir sakıncası yok. Dilediğiniz kadar beklettikten sonra soğuk su ile durulamalısınız.