ALOE VERA SABUNU

Günümüz kültüründe, aloeverabirçok şekil ve boyutlarda bulunmaktadır. Aloeveranın tedavi edici özellikleri tüm dünyada bilinmekte ve kullanılmaktadır. Geçmişte kraliyet içerisin de kullanılan mevcut değerli tıbbi bir bitki olan aloevera şimdi herkes tarafından kullanılan modern bilimin  ötesinde iyileştirici güçleri kanıtlamış bir bitkidir. Günümüz de birçok şekil ve formlarda aloevera bulabilirsiniz. Aloevera suyu, aloeverakapsülleri, aloevera tabletleri, aloeveralı kırışıklık kremleri, aloeveralıyanık kremleri, aloeveralı pişik kremleri, şampuan, saç kremi ve masaj jelleri gibi onlarca çeşidi vardır. Aloevera genel olarak bazı doğal formülasyonların bağışıklık gücünü artırmak için besin takviyesi olarak da kullanılır.

Alovera Sabunu Faydaları Etki Ve Yararları Neler?

Gerekli tüm vitamin, makro mineraller, eser mineraller, enzimler, amino asitleraloeveranın içerisindedir. Aynı zaman da diyet lif açısından da zengindir. Aloeveranın iyileştirici güçleri ülser, sindirim rahatsızlıklarına, kabızlık, gaz, şişkinlik, deri döküntüleri, pişik, güneş yanığı, egzama, sedef hastalığı, baş ağrısı, uyuşukluk, uykusuzluk  gibiotoimmün koşulları yok eder ayrıca kilo kaybı gibi durumlar da da etkilidir. Aloeveranın iyileştirici gücü çok yönlüdür. Aynı zamanda aloevera jel kullanmak yerine sabununu da kullanabilirsiniz. Tıpa tıp aynı etken maddeleri taşıyan sabunu da aloeveranın tüm özelliklerini içerisin de barındırır.

Kuru Ciltlere Alovera Sabunu

Kuru cilt döküntüleri, kepek, yağlı cilt ve yaşlı cilt gibi sorunların çözümü aloevera sabunudur. Aloevera sabunu bebeklerden yaşlılara kadar herkes tarafından kullanılan bir sabun türüdür. İçerisin de diğer sabunlar gibi sert kimyasallar yoktur cildi tahriş etmez. Aloevera sabunu böcek ısırıkları, böcek sokmaları ve güneş yanığı tedavisi için harika bir maddedir. Aloeverasabunu güzellik için, yenileyici ve iyileştirici olarak diğer şifalı otlar ve baharatlar da karıştırılabilir. Aloeveralı sabunların yanık tedavisi için klinikler tarafından onaylanmış olduğuna dikkat etmek de önemlidir.

Aloeveralı sabun diğer sabunlara göre size daha yumuşak gelebilir. Sabun oluştururken aloeveranın içerisine bazı katkı maddeleri konulurken jelin sıvı formda olması gerekmektedir. Bu tarz yapılan sabunlar en doğal aloevera sabunlarıdır. Aloeveralı sabun alırken sabunun yumuşak olup olmadığına dikkat ederek sabunun doğal ya da yapay olduğunu anlayabilirsiniz. Ne yazık ki, pek çok ürün doğal içerikli olarak piyasaya sürülmesine rağmen çoğu tabi değildir.

Aloeveranın şifası binlerce yıldır tüm insanlığa hizmet etmiştir. Aloevera sabununu cildiniz de ya da saçınız da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Doğal yollarla direk aloeveranın özünden yapılmış olan sabunların sağlık açısından hiç bir zararı yoktur. Kesinlikle cildi kurutmaz daha parlak ve sağlıklı bir görünüm verir. Şampuan yerine aloevera sabunu kullanabileceğiniz gibi şampuanınızla dönüşümlü olarak da kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım da saçlarınız için saç kremine ihtiyacınızın kalmadığını göreceksiniz.