Anne Adaylarının Dikkat Etmesi Gereken 7 Altın Kural

Anne Bebek Çocuk

Anne Adaylarının Dikkat Etmesi Gereken 7 Altın Kural

Uzun zamandır beklediğiniz bu mutlu haberi aldınız ve hamile olduğunuzu mu öğrendiniz. Artık bir anne adayısınız ve bakmanız gereken biri daha var içinizde. Artık daha dikkatli ve bilinçli olmanız gerektiğini biliyorsunuzdur mutlaka. Peki, bu 9 aylık süreçte anne adaylarının dikkat etmesi gereken 7 altın kural nelerdir haberiniz var mı? Eğer anne adaylarının dikkat etmesi gereken 7 altın kural nelerdir merak ediyorsanız yazıya birlikte göz atalım ve doktorların vermiş olduğu 7 tüyoyu inceleyelim.

1.Egzersiz

Anne adaylarının dikkat etmesi gereken 7 altın kural arasında ilki egzersizdir. Hamilelik süresince egzersiz yapmanızın size birçok faydası vardır. Fakat bu egzersizleri aşırı yorucu olacak şekilde yapmamaya dikkat etmelisiniz. Hamilelik boyunca egzersiz yapmanız doğum için büyük hazırlıktır. Bu yüzden düzenli olarak açık ve temiz havada yürüyüş yapmanız tavsiye edilir.

2.Kilo Alma

Hamilelik boyunca kilonuza çok dikkat etmelisiniz. Hamilelikte genellikle 9-13 kilo alımı normal kabul edilir. Ondan fazlası sizin için sıkıntı olabilir.

3.Giyim

Giydiğiniz elbiselerin rahat ve bol olması tavsiye edilir. Sıkı korse ya da dar pantolonlar kullanmayın. Topuklu ayakkabılar düşme ihtimalini arttırdığı için düz ve rahat ayakkabılar giymeniz tavsiye edilir.

4.Yolculuk

Doktorunuz tarafından uyarı almadığınız durumlarda kısa yolculuklar yapılabilir. Daha uzun yolculuk yapacağınız zamanlarda ise saatte bir kısa yürüyüşler yapmanız gerekmektedir. Kabin yolculuklarında da rahatlıkla yapabilirsiniz.

5.Ağız ve Diş Bakımı

Hamileliğiniz başında dişlerinizi kontrol ettirmeniz ve gerekli tedaviyi yaptırmalısınız. Hamileliğin 4. Haftasında diş etlerinizde büyüme ve hassasiyet olacaktır. Bu sizi korkutmasın. Bu durumda diş hekimine gitmeniz tavsiye edilmektedir.

6.Çalışma Yaşamı

Doktorunuz uyarmadığı takdirde normal işinize devam edebilirsiniz. Eğer çalışma koşullarınız ağırsa düşük tehlikesine yol açacağından işinize bir süreliğine ara vermeniz tavsiye edilmektedir.

7.Bağırsak Hareketleri

Hamilelik süresince bağırsak hareketlerinizde düzensizlikler veyahut ileri seviyede kabızlık meydan gelebilir. Bu şikâyetlerden kurtulmak için bol bol sebze, meyve ve en önemlisi de su tüketin. Bunlar sizin bağırsak hareketlerinizi düzenleyecektir.

Anne adaylarının dikkat etmesi gereken 7 altın kural konusunu sizler için belirttik. Eğer siz de bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazıyı okumanız gerekmektedir.