ARDIÇ YAĞI VE ARDIÇ YAĞININ SAÇA FAYDALARI

ARDIÇ YAĞININ FAYDALARI

ardici-yagi-sac Uçucu bir yağ  olan ardıç yağı (monoterpen hidrokarbonları, alfa pinen, beta mirsen, gama muurolen, sabinen, limonen, beta-elemen, beta karyofilen, beta pinen, gama kadinen, terpinen-4-ol, kadinen, borneol,germakren vs..), diterpenler, kateşin taninler, flavonoidler, monosakkaritler, oligomerikproantosiyanidinler gibi bileşikler içermektedir

Ardıç yağı özellikle iç organlardan cilde selülite kadar geniş yelpazede etkilidir.

Kanı temizleyerek, kandaki zehirli maddeleri dışarı atar. Bu yüzden Kan yoluyla oluşan hastalıklara da engel olur. Kansızlığa iyi gelir. Vücuttaki toksinleri temizlediği, iltihapları söktüğü, tıkanıklıkları açıp temizler.

ARDIÇ VE ARDIÇ YAĞININ GENEL FAYDALARI

* İdrar söktürücü, iştah açıcıdır.
* Mide ağrısını önler.
* Boğaz iltihabının giderilmesini  sağlar.
* Saç dökülmesinde çok faydalıdır.
* Kandaki şeker miktarının düşürülmesinde yardımcı olur.
* Deri hastalıklarının tedavisinde,
* Selülerin giderilmesinde,
* Ayrıca romatizma ve kramplarda da kullanılır.
* Sinüzit içinde kullanılır.

ardic-yaginin-saca-faydalariPek çok yararı olan yağın fazla miktarda kullanılması ise yarar yerine zarar verecektir. Gereğinden fazla kullanılması özellikle de böbreklerde tahrişe neden olabilmektedir.

Antiseptik olduğu için haricen kullanımla bir çok deri hastalığında faydası görülecektir. Kaşıntı, egzama mantar hatta sedef benzeri rahatsızlıklar için onu deneyebilirsiniz.

Romatizmal hastalıklarda, ağrıyan yerlere zeytinyağıyla 1/10 oranında karıştırılarak elde edilen karışım ilgili bölgeye sürülerek masaj yapılır. Cilt hastalıklarında ve selülitte ise doğrudan kullanılır.

Şeker hastaları da zaman zaman ardıç yağından faydalanabilirler. Ardıç yağı pankreası olumlu etkiler. Kandaki şeker miktarını düşürür. Bedende genel bir iyileşme sağlar.

Ardıç yağının saça faydaları; içeriğinde eser elementler ve besleyici unsurlar gerek saç derisi gerekse saç sapına oldukça faydalıdır. Ardıç yağı saça uygulanırken, saç için faydası olması için, tek başına kullanmak yerine faydalaı diğer yağlarla birlikte kullanılması önerilir.

Hiçbir ilacı doktorunuza başvurmadan kullanmayınız kendinize fayda sağlamaya çalışırken zarar da verebilirsiniz.