ARGAN YAĞLI SABUN ARGAN SABUNU

ARGAN YAĞLI SABUN

Argan yağı eski bir güzellik sırrıdır. Bu yağ argan ağacı tarafından üretilen fındıkdan gelmektedir. Bu çoğunlukla güneybatı Fas yarı çöl alanlarında bulunan ağaç türüdür. Beslenme tıbbi ve kozmetik özellikleri nedeniyle popülerdir. Bu yağın etkisi diğerleri arasında yaşlanma karşıtı, kuru cilt, akne, hasarlı saç ve kırılgan tırnaklar karşı ölçülemez değeri vardır. Argan yağı “Sıvı Altın” ya da “Fas Altın” olarak anılmasına neden budur. Sabunu yada yağını kullanmadan önce doktorunuza başvurun.

Cilt ve saç üzerinde Argan yağının faydaları yadsınamaz, birçok çalışma ve araştırma bunu kanıtlanmıştır, ancak argan yağı çok pahalıdır ve vücudunuz için son derece faydalı argan yağını kullanmanın bir çok yolu vardır, sabunda bu yollardan sadece birsidir.

Peki, argan yağını ve daha da önemlisi, argan sabun kullanımı nasıldır?

Argannın faydaları nelerdir?

Ben bu yazı tüm bu sorulara cevap olacak, ama önce argan sabun kullanmanın yararları hakkında konuşalım .

Argan yağı kürü  cilt için şaşırtıcıdır, cildinizin  kendini onarmasına yardımcı olacak birçok esansiyel yağ asitleri içerir ve aynı zamanda UV ışınlarına ve diğer faktörlere karşı cilt hücrelerini korumak için  bir koruyucu tabaka oluşturur .Çevreye karşı direç oluşturur.

Ayrıca, argan yağı antiseptik özellikleri içerir.

Argan yağı ve argan sabunucildinizin yüzeyinde tehlikeli ve kötü bakteri ve mikropların kurtulmak için de etkilidir.

Bu mikroplar kötü bir ortam yaratır ve aynı zamanda sağlıklı cilt hücrelerine saldırıdan sorumludurlar.

Uzun vadede, bu mikroplar, sivilce neden olur ve cildinizi kirlenmeye açık hale getirir.

Argan yağı ve sabunuda cildinizi ve akneye karşı özellikle yüzünüzü korumak için çok yararlıdır.

Birçok web sitesi akneye karşı çeşitli kürler ve ilaçlar haplar satmaya çalışmaktadır ama argan yağı bu konuda bilimsel etkilidir ve etkisi kanıtlamıştır.

Antiseptik özellikler içerir çünkü daha önce de belirtildiği gibi Argan yağı çok hızlı bir şekilde bakteri ve mikropların kurtulmak için bir çözümdür, cilt sivilce ve cilt hasarlarını tedavi etmek için yüzlerce yıldır kullanılmaktadır.

Propionibacteriumacnes bakterisi özellikle ciltte sivilce  oluşumunu sağlar,cildinize argan sabunu kullanımı bu bakteri türünün çoğalmasını engeller, böylelikle sivilce oluşumunun ve yayılmasının önüne geçilmiş olur.

Arganyağı sabunu cildinizi çok yumuşak yapacaktır.

Cildinizi besler ve aynı zamanda kuruluğu önler  çünkü esansiyel yağ asitleri içerir .

Argan yağı sabunu nasıl kullanılır?

Eğer argan sabunu kullanmadan önce yapılması gereken ilk adım, cildinizi temizlemektir. Bir sünger yardımıyla yüzünüzü silin.Fazla yağdan ve kirden arındırın.

Argan sabunu kullanmak gözenekleri temizler, kan dolaşımını arttırır. Diğer temizleyici sabun çözücüleri kullanmayın.

Bolca su ile durulayın.

Argan yağı bol miktarda esansiyel yağ asidi içermesinin yanında, bol miktarda e vitamini içerir. Cildinizi yumuşatır besler, bakteri oluşumunu önler.