Ayak Bakımı İçin Etkili Yöntemler

Cilt Bakım

Kişisel temizlik ve bakımından en önemli yerini tutmaktadır. Ayaklarımız çoğunlukla insanlara zor bir bakım olarak görülse de aslında etkili kolay bakım yöntemleri bulunmaktadır. Bu yazımızda ayak bakımı için etkili bir yöntemlerden bahsedeceğiz bununla birlikte ayak bakımı için Garlex ürünleri de ayak bakımı için önemli ölçüde etkili ve uygulaması da bir o kadar basit ürünlerdir. yaklarınızı ılık, sabunlu su ile yıkayın. Bu işlemi yaptıktan sonra soğuk su ile durulayıp, havlu ile parmak araları dâhil ayağınızın her yerini iyice kurulayın. Daha sonra nemlendirici krem sürebilirsiniz.

Ayak tırnaklarınızı düz değil, yuvarlak kesmeye çalışın Tırnak kesimi çok önemlidir. Kimi zaman yanlış kesim tırnak batması gibi ayak sorununa neden olmaktadır. Tırnaklarınızın yanında bulunan etleri ise kesinlikle kesmeyin. Bu uygulama tırnaklarınızın daha çok uzamasına neden olur.

Ayaklarınıza ponza taşı ile masaj yapın. Veya Ponza taşı, masaj yaparak uygulandığında nasır görünümünü yok eder, ayaklarınızı temizlemede de size yardımcı olur. Bu şekilleri yaparak Ölü derilerin vücudunuzdan atılmasını ve cildinizin rahat nefes almasını sağlar. Bu uygulamayı yaptıktan sonra ayaklarınız daha sağlıklı ve iyi görünmesinde etki sağlamış olursunuz. Ve Bu uygulamalardan sonra ayağınızın bir süre sıcak suda kalması derinizin yumuşak kalmasını sağlar.

Ayak bileğinizden başlayarak dize doğru masajlar yapın. Bu masaj kan dolaşımınızı düzenler ve ayaklarda oluşan şişmeleri, ağrıları yok eder. Ve bu uygulamaları yaparak ayak sağlınıza etki sağlamaktadır.

Yatmadan önce ayaklarınıza süreceğiniz nemlendirici kremlere dikkat etmekte fayda vardır. Parmak aralarına kaçırmamaya özen gösterin çünkü nemli kalan bu bölgelerde mantar oluşumuna neden olmaktadır. Aslında krem sürmek iyi gibi dursa da parmak arasına kaçırdığınız an pişik ve mantar gibi kötü durumlara neden olmaktadır. Bu durumlara dikkat etmede ayağınız için fayda vardır.

Yatmadan önce, ayaklarınıza yoğun bir şekilde krem sürün ve üzerine çorap giyin. Uyandığınızda ayaklarınızın bir pamuk gibi yumuşacık olduğunu göreceksiniz. Bu yöntemleri kullanarak da ayak bakım için önemli etkiye sahiptir. Ve bu şekilde de ayaklarınız daha bakımlı görünmesine etki sağlarsınız. Bunların yanı sıra Garlex ürünleri de ayak bakımı için etkili bir yere de sahiptir.

Bu yöntemler ayak sağlığı ve bakımı için etkili yöntemlerdendir. Bunların yanında ayak bakımı için garlex ayak bakım ürünleri de, ayak bakımı için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntemlerle birlikte hem sağlıklı hem bakımlı ayaklara sahip olabilirsiniz