Ayak Bakımı İçin Kullanılan 5 Doğal Yöntem

Cilt Bakım

Ayak Bakımı İçin Kullanılan 5 Doğal Yöntem

Ayaklarımız, vücudumuzdaki en önemli uzuvlarımızdan biridir. Ayak bakımı sağlığın en önemli göstergelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ayak bakımı için kullanılan 5 doğal yöntem kesinlikle her bireyin faydasını göreceği yöntemlerdir. Gün içinde sürekli ayakkabı, hatta kış aylarında botların içinde kalan ve vücut ağırlığımızın tamamını taşıyan ayaklarımız bakımı en çok hak eden organımızdır aslında. Ayak bakımı için kullanılan 5 doğal yöntem ayaklarınızın şımartılmayı hak ettiğini gösterecektir size. Kış aylarında soğuk ve yağmurlu havalarda bir hayli yorulan ayaklarımız için sizlere ayak bakımı için kullanılan 5 doğal yöntem adı altında ayak bakımınızı bedavaya getirebileceğiniz uygulamalar anlatacağız. Fakat isteyenler için tabii ki bakım salonlarına gidilebilir veya tercih edilen markaların ürünleri kullanılabilir.

  1. Dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri tercih edilen ayakkabı seçimleridir. Belki sizler için bir bakım çeşidi olarak görünmese de ayakta oluşabilecek birçok sorunun sebebi ayakkabılar olduğu gibi birçok sorunun engellenmesindeki etken de ayakkabıdır.
  2. Bir diğer husus, eğer sabah uyandığınızda siz de pamuk gibi ayaklarınızla güne mutlu başlamak istiyorsanız yapmanız gereken şey sadece ayaklarınıza yoğun bir şekilde yumuşatıcı krem sürdükten sonra pamuklu bir çorap giyip uyumanız. Sabah uyandığınızda etkisine siz de şaşıracaksınız.
  3. Eğer doğal bir yöntem kullanmak istiyorsanız, kumsalda yürürken çıplak ayakla olmanız fazlasıyla yeterli olacaktır. Dalgaların çarptığı her bölgede ayağınızda peeling etkisi yaratacaktır.
  4. Ayak banyosu isteyenler için de yöntem tabii ki mevcut, evinizde sürekli bulunan besinler sayesinde hem ucuz hem de gayet sağlıklı bir ayak bakımı yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey ayaklarınızın sığacağı bir leğen, içerisine sıcak su doldurduktan sonra 1 limonun suyu, çay kaşık ucu kadar tarçın tozu, 2 yemek kaşığı zeytinyağı, yarım su bardağı sütü suya karıştırıp ayaklarınızı 10-15 dakika bekletin. Rahatladıktan sonra ayaklarınızı iyice sabunlayıp havlu ile durulayın.
  5. Her duş sonrasında ayaklarınıza lavanta yağı ile masaj yaparak hem yorgunluğunuzu atabilir, hem kendinizi dinlenmiş hissedebilir hem de yumuşacık ayaklara sahip olabilirsiniz.