BAKIMLI SAÇLAR İÇİN SİNAMEKİ KÜRÜ 

Sinameki otu denildiğinde, akıllara saçların hızlı bir şekilde uzaması gelmektedir. Çok fazla sayıda kişi tarafından saç uzatma kürleri içerisinde kullanılmaya devam eden sinameki, birbirinden farklı faydalara da sahip olmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da bakımlı saçlar için sinameki kürü yapan kişi sayısı da gün geçtikçe artmaya devam etmektedir.

sinameki-kürü

Sinameki kürü, genellikle etkili ve hızlı bir şekilde saçın uzamasına yardımcı olmaktadır. Bu sebeple de, bu kür ile birlikte saçında herhangi bir uzama olmayan kişilerin bir doktora görünmeleri de tavsiye edilmektedir. Saç bakımı konusunda kadınlar büyük bir hassasiyet içerisine girmekte ve bu sebeple de çeşitli araştırmalar da yapmaktadır. Doğal olması ve etkisinin de bir o kadar büyük olması sebebi ile çok sayıda kadının ilk tercihlerinden birisi de sinameki kürü olmaktadır.

Sinamekinin Saça Faydaları

Sinameki, bitkiler ile saç bakımı konusunda oldukça büyük bir etkiye sahip olan bir bitkidir. Bu gibi sebeplerden dolayı da son zamanlarda oldukça fazla sayıda kişi tarafından da kullanılmaya devam etmektedir. Sinamekinin saça faydaları ise şöyle:

  • Saçın çok daha parlak ve gür görünmesini sağlar.
  • Saç uçlarında meydana gelen kırıkları kısa sürede onararak, kırıkların sağlıklı bir görünüm almasını sağlar.
  • Saçların olabildiğince hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar. Normal şartlar altında geç uzayan saçlara uygulanan sinameki kürü ile kısa sürede saçların uzadığı görülebilmektedir.                                                                                                                                                                                                                                                                             sinamekinin-saça-faydaları
  • Saç tellerine olan etkisinin yanı sıra sinamekinin saç derisine de büyük faydaları bulunmaktadır. Saç derisinde meydana gelen konak ve kepeklenme gibi problemlere karşı, sinameki oldukça etkili bir yöntem olabilmektedir.

Sinameki Kürü Hazırlanışı

Sinameki kürü, kolay bulunabilecek ve uygun fiyatlı ürünlerin bir araya getirilmesi ile hazırlanabilmektedir. Bu sebeple de hemen herkes bu etkili kürü kendi evinde oldukça kolay bir şekilde yapabilme imkânına sahip olabilmektedir. Sinameki kürünü hazırlamadan önce, kullanılacak olan sinamekinin kaliteli ve doğal olmasına ise büyük bir özen gösterilmesi gerekmektedir.

sinameki-kürü-nasıl-uygulanır

Bir çay bardağı suyun içerisine yarım yemek kaşığı sinameki eklenir ve yaklaşık olarak birkaç dakika boyunca bu karışım kaynatılır. Kaynamış olan bu karışımdan sinamekiler süzülür ve karışım ılımaya bırakılır. Bu aşamadan sonra ise sinameki kürü içerisine bir tatlı kaşığı tatlı badem yağı ile birlikte bir ampul bemiks ilave edilir. Bemiks vitamin içerisinde bulunan maddelerden ötürü oldukça ağır bir kokuya sahip olabilmektedir. Bu sebeple de yaz aylarında bu kürü daha seyrek sürelerde kullanılması ve yıkama suyu içerisine de bir miktar lavanta yağının ilave edilmesi önerilmektedir.

Bütün bu karışımın içerisine bulunabilmesi halinde evigen vitamin ve bepanthen ampulleri de ilave edilebilmektedir. Bu sayede saçın ihtiyaç duyduğu E vitamini ihtiyacı da sinameki kürü ile karşılanmış olabilmektedir. Elde edilen sinameki kürü, bir cam şişe içerisine alınır ve iyice çalkalanır. Elde edilen kür, öncelikle saç diplerine masaj yaparak uygulanır daha sonrasında ise bütün saç tellerine gelecek şekilde uygulanmaya devam edilir. Kürün artması halinde ise, saç boyalarının içerisine eklenebilir.

sinameki-kürü-nasıl-hazırlanır

Böylelikle hem saç boyasının kimyasal etkisi hafifletilebilir hem de saçların daha bakımlı olması da sağlanabilir. Her bakım küründe olduğu gibi, kişilerin sinameki kürünü kullanırken de birtakım hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. Haftada yalnızca bir ya da en fazla iki kere olmak koşulu ile kullanılması gerekmektedir. Aynı zamanda her kullanımda, kürün yeniden hazırlanması da herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılmaması açısından oldukça önemlidir.