Bal Maskesi ile Sivilcelerden Kurtulmak Çok Kolay

Maskeler

Bal Maskesi ile Sivilcelerden Kurtulmak Çok Kolay

Bal tüm cilt tipleri için kullanılan doğal mucizevî bir kaynaktır. Cilt bakımında özellikle de kozmetik ürünlerin içerisinde bolca bal katkısı kullanılmaktadır. İçerdiği antioksidanlarla güçlü bir cilt yapısı elde edilmektedir. Cilt güzelliği ve bakımında olmazsa olmaz bir kaynaktır. Ayrıca içerdiği vitaminlerle cildi besler ve yaşlanmayı önler. Evde yapımı kolay, kullanımı basit bal maskesi tarifi ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Bal Maskesi Tarifi – Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırlayacağınız bal maskesi tarifi sıcak yüz maskesi olarak da bilinmektedir ve oldukça kullanılmaktadır. Maske yüze sürüldüğünde hafif yanma etkisi hissedebilirsiniz. Ancak korkacak bir şey yok eğer yanma etkisi çok şiddetli olursa yüzünüzü soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Malzemeler:

  • Bir çay kaşığı tarçın
  • Bir çay kaşığı muskat
  • Yarım çay kaşığı limon suyu
  • Bir çay kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Malzemeleri bir kabın içine katarak iyice karıştırın. Elde edilen karışımdan bir miktar alarak yüzünüze sürünüz. 15-20 dakika kadar cildinizde kurumasını bekleyin. Dediğimiz gibi cildinizde aşırı yanma hissi oluşursa yüzünüzü bol su ile yıkayabilirsiniz. Yanma çok olduğu takdirde limon suyunu bir miktar azaltıp maskenizi öyle hazırlayabilirsiniz. Cildinizi durularken lütfen ellerinizle ovalamayın. Cildinizin soyulmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden yavaş yavaş masaj yaparak nazik bir şekilde cildinizi yıkayın. Yıkadıktan sonra fark edeceksiniz ki akne izlerinde ve sivilcelerde azalma görülecektir.

Sivilce problemleri ile ilgili daha önce paylaştığımız “Nohut Unu Maskesi ile Sivilceleri Yok Etmek” adlı yazımızda hoşunuza gidebilir. Bu ve benzeri birçok doğal maskeyi “Maskeler” kategorimizde bulabilirsiniz.