Baş Ağrısına İyi Gelen 4 Şifalı Bitki

Şifalı Bitkiler

Baş Ağrısına İyi Gelen 4 Şifalı Bitki

Son zamanlarda hemen hemen herkesin şikâyetçi olduğu yaygın rahatsızlıklardan birisi de baş ağrısıdır. Hal böyleyken baş ağrısından şikâyetçi olanlar tedavi yöntemini bitkisel yöntemlerle aramaya çalışmaktadır. Bu durumda baş ağrısına iyi gelen 4 şifalı bitki konusunun uzmanların önerdiği şekilde sizlere yardımcı olalım ve siz de baş ağrısına iyi gelen 4 şifalı bitki konusuna sizinle birlikte göz atalım.

1.Nane

Baş ağrısına iyi gelen 4 şifalı bitki arasında en iyi gelen yöntemlerden birisi nanedir. Alın bölgesine nane yağı sürmenin baş ağrısı hafiflettiği tüm uzmanlar tarafından ispatlanmıştır. Nane yağının baş ağrısına iyi geldiği yönünde daha fazla araştırma yaparak nanenin baş ağrısına faydasını görebilirsiniz.

2.Zencefil

Baş ağrılarına en iyi gelen şifalı bitkilerden birisi de zencefildir. Zencefil genellikle daha çok bulantıya sebep olan şiddetli baş ağrılarında tüketilmesi önerilir. Baş ağrısından çok fazla şikâyet ettiğiniz zamanlarda zencefili kaynatıp balla birlikte içebilirsiniz. Ancak kaynar suya bal karıştırmamaya dikkat edin. Eğer karıştırırsanız balın toksik özelliği ortaya çıkar ve baş ağrınıza çözüm olmayabilir.

 

3.Gümüşdüğme

Gümüşdüğme bitkisi baş ağrısı için kullanılan geleneksel şifalı bitkilerden biridir. Özellikle migren tedavisinde gümüşdüğmenin adını sıkça duyabilmeniz normaldir. Ancak Gümüşdüğme bitkisinin çok az da olsa kan inceltici etkisi vardır ve bu sebepten dolayı pıhtı önleyici ilaçlarla kullanılmamalıdır. Gümüşdüğme yaprağını hiçbir şeye karıştırmadan alırsanız ağzınızda yaralara veya dudak şişmesine sebep olabilir. Gümüşdüğmeyi tablet olarak da temin edebilirsiniz.

4.Veba Otu

Veba otu baş ağrısına iyi gelen baş ağrısını önlemek amacıyla kullanılan şifalı bitkilerden biridir. Bu bitki özellikle gerilim tipi baş ağrılarında etkilidir. Veba otu kullanılırken bir uzman tarafından kullanılması tavsiye edilir. Çünkü bu bitkinin karaciğere dokunduğu belirlenmiştir ve bu yüzden de uzman eşliğinde kullanılması tavsiye edilir. Böylece doğru kullanım şekli olmuş olur ve faydasını görmüş olursunuz. Son olarak da veba otunu hamileler ve bebek emziren kadınların kullanmaması önerilmektedir.

Eğer siz de baş ağrısından kurtulmak için doğal yolları tercih etmek istiyorsanız yukardaki baş ağrısına iyi gelen 4 şifalı bitki yazısını okumanız tavsiye edilmektedir. Böylelikle baş ağrılarınız en aza indirgenecektir.