Bitkisel Kirpik Serumu

Cilt Bakım

Kirpikler her şeyden önemlisi göz kenarlarımızda bulunur ve dış etmenlere karşı gözlerimizi korumaktadır. Bunun yanında sıra güzellik ve bakışların daha hoş görünmesinde de etkilidir. Ve bununla birlikte dolgun ve uzun görünmesi için birçok ürün ve birçok farklı şey yapmaktayız. Eğer sizlerde bitkisel kirpik serumu için bilgi edinmek istiyorsanız bu yazımıza bakmanız yeterlidir. Bitkisel serumla için tarifler bir yana garlex bitkisel kirpik serumu da oldukça etkili ve sağlıklı bir üründür. Şimdi ise bitkisel kirpik serumu için birkaç tüyolar vereceğiz.

İlk olarak kirpik bakımı için bir tariften bahsedeceğim.

1 Çorba kaşığı badem yağı

1 Çorba kaşığı buğday özü yağı

1 Tatlı kaşığı soya yağı

3 Adet iç ceviz

3 Adet fındık içi

Tarif: Ceviz ve fındık içleri un haline getirilene kadar ezilir. Daha sonra tüm malzemeler kısık bir ateşte pişirildikten sonra süzülür. Şayet lanolini varsa bu karşıma ilave edilir. Sonrasında bir kavanoz içerisinde muhafaza edilir. Her gece yatmadan önce kirpiklere sürülür. Bu yöntem ile bitkisel kirpik bakımı yapmış olursunuz. Bitkisel serumlardan bir tanesi ise; zeytinyağıdır. Kirpik ve kaşlarınızın uzaması için göz çevrenizin ve göz kapaklarınızın ihtiyacı olan vitaminleri tatbik edebilecek zeytinyağını, geceleri yatmadan önce birer damla damlatarak uygulayabilirsiniz. Sonuç vermesi 2 hafta bekleyin ve eskisine göre karşılaştırıp devam etmek isteyip istemediğinize sizler karar verin.

Bu yönteminde işe yaramadığını ve kullanamazsanız bitkisel ve kullanması kolay olan garlex ürünlerini kullanabilirsin hem vakit harcamaz hem de kullanması oldukça kolaydır. Bir başka önerebileceğimiz bitkisel serum ise E vitamini almakta oldukça etkili ve faydalıdır. Kirpikleri besleyip uzatmasına destek verecek vitaminlerin başında E vitamini gelir. E vitaminli losyonları maskara öncesi kirpiklerinize sürebilirsiniz. Bunun yanında E vitamini açısından zengin besinler tüketerek kirpiklerinizin ihtiyacı olan E vitaminini temin edebilirsiniz. Ispanak, badem, ay çiçeği çekirdeği, avokado, balık ( özellikle alabalık), zeytinyağı, brokoli, bal kabağı gibi ürünler E vitamini açısından oldukça zengindir.

Kaş ve kirpikleriniz için hangi bakımı uygularsanız uygulayın sonuç aldıktan sonra bıraktığınızda yavaş yavaş eski haline döndüğünü göreceksiniz.

Bu yöntemlerle kirpikleriniz için doğal serumlar yapabilirsiniz. Bu yöntemlerinin etkisini göremezseniz ya da vakit bulup yapamazsanız bitkisel serumlar olarak garlex ürünleri kullanabilirsiniz. Kullanımı, ulaşımı ve sağlık açısından da oldukça bir üründür. Sizlerde kirpikleriniz için bitkisel yöntemler arıyorsanız eğer bu yazıyı okuyabilirsiniz. Ve Garlex ürünlerini de bakabilirsiniz.