ÇAY AĞACI YAĞI SABUNU

Cildi iyileştirmek için : Minör yanıkları yatıştırmaya yardımcı olur. Tahriş olmuş cildinizin üzerine çay ağacı yağı ile bal karışımını uygulayın.10 dakika bekletin. Daha sonra  soğuk su ile yıkayın. Derinin yara izi iyileşmesi hızına göre düzenli olarak bu karışımı yapmaya devam edin.

Kuru ciltleri nemlendirmek için: Uçucu bir bitki yağı olan çay ağacıyağı, nemlendirici bir yağ ilekombinasyon halinde deri içine masaj yapılması gerekmektedir. Mevcut yağın içerisine çay ağacı yağından birkaç damla ekleyin karışımı benmari usulü cam bir kapta ısıtın. Kesinlikle yağı kaynatmayın. Daha sonra ihtiyacınız olan bölgelerinize masaj yaparak yağı uygulayın. Haftada bir bu karışımı uygulayın. Düzenli kullanım da cildiniz de ki değişimi göreceksiniz. Bu yağ karışımı aynı zamanda saç derinizi yumuşatmada da bir mucizedir.

Malzemeler:

Nemlendirici bir yağ tercihen jojoba, badem yağı vs.

Bir kaç damla çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı sabunu saça cilde faydaları etkileri kullanımı

Kepeklerden kurtulmak için: Kepek çoğu insanın karşılaşabileceği kişiyi görsel ve bedenen yıpratan bir rahatsızlıktır. Kepek sounu olan kafa derisi kızarık görünümlü olur ve kaşınır.  Bu saç sorununun tedavisi için şampuanın içinebir kaç damla çay ağacı yağı  ekleyin ya da yaklaşık% 5  oranında çay ağacı yağı içeren  bir şampuan alabilirsiniz. Sonuçları görmek için her hafta düzenli olarak kullanın.

Jilet kesiklerini iyileştirici: Tıraş olurken yanlışlıkla kendini kestiğiniz de bir pamuk üzerinde biraz çay ağacı yağı dökün ve kesilen yerüzerinde uygulayın. Kesilen yerin sızısı  geçene kadar pamuğu bastırın.

Saç batıklarının tedavisi için : Birçok insan da saç ,saç folikülü içinde yetişir ve cildinizde siyah, inişli çıkışlı bir nokta bırakır. Çay ağacı yağı, bu sorunu gidermek için en kullanışlı ve doğal yollardan biridir. Sorunlu bölgeyi temizledikten üzerinde bir kaç damla çay ağacı yağı  uygulayın.  Yağın, antiseptik antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri sayesin de görünüm zamanla azaltacak saç folükülleri düzenli olarak büyüyecektir.

Deri döküntülerini azaltır: Cilt üzerinde bir döküntü için, hindistancevizi yağı, çay ağacı yağını birleştirin benmari usulü yağı cam bir kapta ısıtın. Ilık olan yağı sorunlu bölgeye sürün. Bu karışım sayesin de cildiniz daha yatışmış ve neme doymuş olacaktır.

Malzemeler:

Hindistan cevizi yağı

Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağının kokusundan şikayet ediyorsanız ya da kullanımı zor geliyorsa çay ağacı yağından yapılan sabunları tercih edebilirsiniz. Hem saçınız da hem cildiniz de kullanabileceğiniz bu sabun cildinizin ph ini düzenler cilt rengini düzgünleştirir. Banyo sırasın da gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz çay ağacı yağlı sabun saç deriniz de ki tıkalı gözenekleri açarak saç dökülmesini engeller sağlıklı saç uzamasını hızlandırır. Aynı zamanda kepeği önler.

Cildiniz için de kullandığınız da deride oluşabilecek mantar enfeksiyonlarını önler pul pul olmuş deri görünümünü azaltır.