Çay Ağacı Yağı Ve Saça Faydaları

cay-agaci-yagi-saca-faydalariÇayağacı yağının saça faydaları

Saç üzerinde çay ağacı yağı Kullanımının Faydaları
• Bu yağ, saç ve saç derisi tedavisin de son derece etkilidir.
• Kepek, split biter, mantar enfeksiyonu, kaşıntılı ve diğer kafa derisi hastalıklarını, çay ağacı yağı tedavi eder sağlıklı bir saç derisi meydana getirir.
• Çay ağacı yağı için en iyi bilinen özelliği viral ve bakteriyel enfeksiyonları etkili bir şekildetedavi ettiğidir. Aynı zamanda tahriş olmuş saç derisini de tedavi eder.
• Bu yağ saçı besler ve saç derisini ve saçı nemlendirir.

Kepek Tedavisi için çay ağacı yağı
Saç ve kafa derisi üzerinde kepek yüzünden saç derinizde kaşıntı olabilir.

• Çay ağacı yağı Kepeği kolayca azaltır.
• Bu yağ, anti-fungal ve anti-bakteriyel içerikleri sayesinde kepeğe neden olan koşulları ortadan kaldırır.
• Bu yağ pulpul cilde neden olan kafa derisi üzerinde varolan maddeleri ortadan kaldırır.
• Kuru kafa derisini nazikçe nemlendirir. Pullanmış görüntüyü azaltır.
• Çay ağacı yağını sürekli kafa derisi içine masaj yaparsanız kaşıntı, kuruluk ve rahatsızlık zamanla azalacaktır.

Çay ağacı yağlı şampuan
Çay ağacı yağlı şampuanlar kepek tedavisinde de etkilidir. Çay ağacı yağlı şampuan ile iyice saçınızı yıkayın. Bu şampuan yardımıylasaç büyümesini yavaşlatan ve kepek oluşmasına neden olan tıkanmış gözenekler temizlenmiş olur.

Kendi Çay ağacı yağı şampuanınızı yapın
Çay ağacı yağını birkaç damla kendi şampuanınıza ekleyerek saçlarınızı güçlendirmiş olursunuz. Kafa derisi üzerine şampuanı iyice uygulayın ve nazikçebir kaç dakika boyunca masajyapın , sonra iyice durulayın .Masaj yapılarak uygulanan bu şampuan gözenekleri açarak şampuanın saç derinize daha iyi nüfus etmesini sağlar.

Kuru Saç Derisi
Çay ağacı yağı saç ve saç derisindeki fazla yağın azaltılması ve kuru ve kaşıntılı cildi nemlendirmek için uygulanabilir.
cayagaci-yagi-saca-cilde-faydalariSaç Dökülmesini Önlemek
Saçta ki fazla yağın azaltılması için kullanılabilir.

Sert kimyasallar içeren şampuan ile yıkanan saçların zamanla gözenekleri tıkanır. Saçlar beslenemez zamanla zayıflar .Kırılır cansızlaşır. Çay ağacı yağı bu sorunları ortadan kaldırır.

Saç büyümesini teşvik
Çay ağacı yağı doğal kimyasallar içerir.

Bu yağ saç köklerinin tıkanıklıkları açar ve besler. Bu sayede saçlar büyür ve güçlü olmaları için iyi bir ortam sağlar.
Yağın olumlu özelliklerinden biri kullanımı çok kolay olmasıdır. Bu saç yağını kullanmak için herhangi bir uzmanlık gerekmez. Sadece birkaç dakika için kafa derisi ve masaj uygulayın. Sonra iyice durulayın.

Bu yağ saç stili, saç yapısı farketmeksizin bütün saç tiplerinde kullanılabilir.
Çay ağacı yağının başka bir özelliği ise cildinizdeki toksitleri azaltmasıdır. Çay ağacı yağı diğer bazı geleneksel saç tedavi seçeneklerininaksine hiçbir toksik özelliği yoktur.

Bir çok dermatolog ve saç uzmanı özellikle kepek yönetimi için saç ve kafa derisi üzerinde çay ağacı yağı kullanılmasını tavsiye eder.