CİLT BAKIM MASKESİ

Cilt Bakım Maskesi

Cilt Bakım maskesi denilince çoğu kişinin aklına; özellikle cilt sağlığı ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşıldığında başvurulan, etkililiği güvenilir ama biraz fazla zaman alan, çoğunlukla da bitkisel içeriklerden oluşan cilt bakım maskesi uygulamaları gelmektedir. Esasen bu kısmen de olsa geçerli bir tanımlamadır ancak tüm uygulamalar için geçerli olmayabilir.
Günümüzde doğal olduğu iddia edilen birçok ürünün aslında doğal olmadığı ve birçok zararlı etki-sinin bulunabildiği görülebilmektedir. Ancak şu da bilinmektedir ki, insan sağlığı deney tahtası değildir ve kimse sağlığını hiçbir koşulda riske atmak istememektedir. Bu da gayet doğal ve haklı bir düşüncedir. Cilt de kendi içinde belli bir işleyişe ve işleve sahip olan, aynı zamanda da vücudun bir parçası olmakla birlikte sahip olunan en geniş organ olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle diğer organların sağlığına gösterilen özen mutlaka cilt sağlığına da gösterilmelidir.
Gereken özen gösterilmediğinde, soğuk hava, güneş ışığının olumsuz etkisi, stres, hava kirliliği gibi birçok dış etken nedeniyle cilt tabakası yıpranmakta ve zarar görmektedir. Deri üzerinde, cildin hava almasını ve dışarıdan alınan besinlerle beslenmesini, nem kazanmasını sağlayan ufak gözenekler yer almaktadır. Bu gözenekler tıkandığında ise; sivilce ve akne oluşumu, siyah noktalar, matlık veya parlama gibi istenmeyen görüntüler ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda bu sorunlar, ilerleyen aşamalarda cildin hava alamaması ve gerektiği gibi beslenememesi nedeniyle kırışıklıkların oluşmasına ve cildin erken yaşlanmasına neden olabilmektedir.
Cilt sağlığını korumanın ilk ve temel koşulu, onu temiz tutmaktır ve temiz kalmasını sağlamaya özen göstermektir. Bu tek başına yeterli olmasa da en azından ilk adım olarak kayda değerdir. Günlük yaşam koşulları ve cildin hassas yapısı şüphesiz ki daha çok ilgi istemektedir. Bu nedenle uygun bir cilt bakım maskesi uygulamasının düzenli olarak gerçekleştirilmesi, cildin beslenmesi ve doğal dengesinin korunması, onun dıştan gelen olumsuz etkenlerden mümkün olduğunca az etkilenmesi bakımından son derece önemlidir.
Geçmişten bugüne, uygulana gelen pek çok doğal cilt bakım yöntemi mevcuttur. Bunların önemli bir çoğunluğu, doğal ve bitkisel yöntemlerdir. Hatta bunların içinden pek çoğu neredeyse geleneksel-leşmiş durumdadır. Garlex, bu bitkisel uygulamaların etkili sonuçlarından ve etkisi bilimsel olarak da tespit edişmiş yöntemlerden yola çıkarak Garlex yosun ve kil maskesini geliştirmiştir.

Garlex yosun ve kil maskesi, saç ve cilt sağlığı açısından etkisi geçmişten bugüne kadar çok iyi bilinen kil minerallerini içermektedir. Geçmişte kil, doğada bulunduğu haliyle ve saf olarak sıklıkla saç ve cilt temizliğinde kullanılmış, etkisi pek çok kez denenmiş ve kanıtlanmıştır. Cilt sağlığı için etkisi bir-çok kimse tarafından henüz bilinmeyen spirulina ise, cilt temizliği ve sağlığı için faydalı, canlandırıcı özelliğe sahip oldukça özel bir yosundur. Bugün tüm dünyada doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri gittikçe yaygınlaşmakta ve güncellik kazanmaktadır. Çeşitli yosun türleri ve bitkisel içeriklerle hazırlanan bu bitkisel kürler; zayıflama, detox, cilt güzelliğinin sağlanması ve korunması gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.
Dünyadaki bu gelişmelerden yola çıkan ve son bilimsel ve teknolojik gelişmelerin verilerinden yola çıkan Garlex, son derece doğal, etkili bir cilt bakım uygulaması için Garlex cilt bakım maskesi kullanıma sunmuştur. Düzenli olarak ve önerildiği biçimde kullanıldığı takdirde Garlex cilt bakım maskesi, nem bakımından zayıf, mat hale gelmiş olan cildi eski canlılığına kavuşturmakta, cildin gözeneklerini
Açarak gerektiği gibi beslenebilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda mevcut siyah nokta, sivilce gibi oluşumları da ortadan kaldırmaktadır. Düzenli olarak haftada iki kez kullanıldığında ise, ciltte meydana gelebilecek sorunları engellemekte, cildin sağlığını ve güzelliğini korumaktadır. Bu sayede cildin erken yaşlanması ihtimali de ortadan kalkmaktadır. Çünkü Garlex cilt bakım maskesi, cildin altına nüfuz ederek cildin altında yer alan kılcal damarları harekete geçirerek kan dolaşımını hızlandırmakta ve cildin kendini gerektiği gibi yenileyebilmesini sağlamaktadır.
Birçok kişi çok zaman alacağını düşündüğünden ya da uygulamanın zahmetli ve uğraştırıcı olacağını düşündüğünden cilt maskelerini denemek istemekte ama çoğunlukla bu kürlere hiç başlamamakta ya da başladıktan kısa bir süre sonra bu uygulamaları bırakmaktadır. Çoğu kişi de istediği sonuçları elde ettikten sonra cilt bakım maskesi uygulamalarına son vermektedir. Ancak tabii ki bu doğru değildir çünkü cilt bakımı belli bir düzen ve süreklilik gerektirmektedir.
Garlex cilt bakım maskesi kullanımın ve saklanmasının kolaylığı açısından tek kullanımlık minik paketler halinde ve toplu olarak satılmaktadır. Ayrıca uygulanması da son derece kolaydır. Fazla zaman gerektirmemekle birlikte yüzden çıkarılması ve temizlenmesi de son derece kolaydır. Daha önce de belirtildiği gibi cilt bakımı süreklilik isteyen bir durumdur. Bu şartlarda Garlex cilt bakım maskesi, sürekli kullanım için uygun, doğal ve aynı zamanda etkili bir bitkisel bakım yöntemidir. Cilt sağlığı ve güzelliğinin yeniden kazanılması ve korunması açısından güvenirliliği, daha önceki kullanıcılar tarafından da onaylanmış bulunmaktadır.