Cilt Bakımı İçin Etkili Yöntemler

Cilt Bakım

Cildimiz insanlar için oldukça önemlidir. Bazen hava şartların ya da stres gibi nedenlerden dolayı yüzümüz pürüzlü ya da yüzümüzde bir şey çıkmaktadır. En başta sigara kullanımı, güneşin zararları ışınları, rüzgâr, deniz, soğuk hava gibi çeşitli sebepler cildin düşmanı olmakta ve yıpranmasına neden olmaktadır. Tüm dış etkenlerin zararlı karşı kurtulabilmek için öncelikle cildimize düzenli bir bakım uygulamak gerekmektedir. Sonrasında ise hem cilt güzelliğimiz hem de tüm vücut sağlığımız için dengeli beslenmeye ihtiyaç vardır. Özellikle de bol bol sebze meyve tüketmek pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler arasında en başta gelmektedir. Diğer etkili yöntemlerden bir tanesi ise Garlex ürünleridir. Yüzün daha pürüzsüz ve doğal olmasında etkili bir konumdadır.

Pürüzsüz cilt için yapmamız gereken şeyler: bu listede ilk başa gelen sağlıklı beslenmedir. Beslenme planınızda yapacağınız değişiklikler sağlıklı, pürüzsüz ve parlak bir cilt yapısına kavuşmanıza çok büyük etkisi vardır. C cilt problemlerini ortadan kaldırmak ve yaşlanma etkilerini geciktirmek belli uğraşmaları yapılmıştır. A, E ve C vitaminleri, omega 3, zeytinyağı, selenyum ve çinko gibi vitamin ve mineraller cildin en yakın dostudur. Bir diğer yöntem ise cilt tipine göre bakımıdır. Pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler uygulamak öncelikle hücre oluşumuna da büyük etki etmektedir. Sonrasında ise bu yeni hücrelerin dış tabakada meydana çıkmasını sağlamaktadır. Cilt bakımı ve pürüzsüzlük kazanması için öncelikle cilt tipine uygun bakımların uygulanması gerekmektedir. Bu yöntem cildin pürüz ve bakımlı olmasında ilk basamaklarıdır. Bunun yanı sıra cildimiz düzenli olarak yıkamaktır. Cilt temizliğini düzenli bir şekilde yapmak cildin pürüzsüz ve bakımlı durumasın da etkisi vardır. Bununla birlikte Garlex ürünlerinde cilt üzerinde faydalı etkileri de bulunmaktadır. Pürüzsüz cilt için doğal yöntem olarak da nane kürü yapabilirsiniz tarifi şu şekildedir. Bu doğal yöntemlerin en başında da nane kürü gelmektedir. Yarım litre suyu kaynatıp sonra içerisine 10 dal taze nane attıktan sonra 10 dakika demlenmesi beklenmelidir. Bu uygulamadan sonra küveti su ile doldurup hazırlanan nane çayını ve 1 fincan tuzu küvete döküp 30 dk kadar küvette dinlenilmelidir. Haftada 1 defa uygulanmakta olan bu nane kürü cildinizin tazelenmesini, ferahlamasını ve dinlenmesini etki sağlamaktadır. Küvetten çıktıktan sonra da cilde badem sütü uygulayarak nem dengesi kurulması sağlanabilir bu yöntemde cildin pürüzsüz ve ferahlanmasında etkilidir.

Bu yöntemler cildin pürüzsüz ve yıpranmasına karşı doğal yöntemlerdir. Bunun yanında Garlex ürünlerinde cilt bakımı oldukça etkili ve faydalıdır.