Cilt Kurdu Neden Oluşur? ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Bakım

Cilt Kurdu Neden Oluşur? ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Kurdu Ne Demektir? Çözüm Yolları nelerdir?

Cilt kurdu ne demek pek çok kişi aslında bilmemektedir, hatta adını dahi bile duymamış olabilirler. Aslında herkesin cildinde karşılaşabileceği bir cilt problemidir. Genellikle cilt kurdu yağlı olan cilt tiplerinde sıklıkla görülebilmektedir. Yani yüzümüzde oluşan siyah nokta ve sivilce dediğimiz sorunlar aslında cilt kurdudur. Yağlı ciltlerde görülmesinin nedeni de budur ve bunlar canlıdır. Siyah nokta ve sivilcelerin genellikle uç kısmında bulunurlar ve beyaz ya da siyah yapıda kendini göstermektedirler.

Cilt Kurdu Oluşumunun Nedenleri:

Siyah nokta ve sivilceler genellikle ergenlik dönemlerinde kadın erkek fark etmeksizin ciltlerde oluşan problemlerdir.  Yağlı ciltlerde oluşan cilt kurdu, gözeneklerin tıkanması nedeniyle ortaya çıkar. Cilt gözeneklerinin tıkanmasıyla yağ tabakası derinin alt kısmında toplanır ve bakteri oluşumuna neden olur. Bakterilerde zamanla cilt enfeksiyonları gibi problemlere sebep olabilir. Cilt Bakımına özen göstererek bu problemlerin ortaya çıkmamasını sağlayabiliriz.

Cilt Kurdu Nasıl Temizlenir: Genellikle kalıcı olması için lazer tedavisi tavsiye edilmektedir ya da dilerseniz cilt kurdu döken losyonları da kullanabilirsiniz. Size cilt kurdu için evde kendinizde hazırlayabileceğiniz bitkisel bakım kürü formülünü vereceğiz.

Cilt Kurdu Tedavisi İçin Bitkisel Kür

3 ya da 4 diş sarımsak ve bir tane soğanı havanda iyice ezin. İçerisine bir tane havuç rendeleyip ekleyin. Daha sonra bir tencere içine biraz su ve hazırladığınız karışımı dökün ve kaynatın. Bir tülbent yardımıyla suyunu süzün ve içerisine 2 kaşık sirke koyun. Elde ettiğiniz karışımı pamuk yardımıyla cildinize sürün. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Videolu Anlatım: