DEFNE YAĞININ SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

defne-yaginin-saca-faydalari-nelerdir Defne yağının kullanımı da en az zeytin yağı kadar eskilere dayanmaktadır. Defne yağı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Öyle ki soğuk algınlığından , gribal enfeksiyonlara, iltihaptan, gargaraya hatta yemeklere koku vermeye kadar kullanılan şifali bir bitkidir.

Hastalıklara virüs ve bakterilere bile bu kadar etkili olan defne yağı saça faydalı mıdır? Kesinlikle cevap evettir, çünkü defne yağının en ünlü ve faydası geçerli özelliği saça sağlık vermesi, ince telli saçları kalınlaştırması, parlaklaştırması ve hızlı uzamayı garanti altına almasıdır.

Defne yağı saça faydası;

Saç dökülmesini önlemek yada azaltmak amacıyla saç diplerine friksiyon yapılır, böylelikle saça dışardan gelen kimyasallar ,ısı ve çeşitli yıpranmalardan koruyarak saç dersini nemlendirir canlandırır ve dökülmeyi azaltır,bunlara ek olaraksa düzenli kafa derisine masajla kullanımı saç kepeklenmesini önler. Buna bir kür örnek vermek istersek de defne yağı ile badem yağından oluşan üç kür imdadınıza yetişecektir.

Defne yağı kullanarak evde saç bakım ve dökülme karşıtı kür

defne-yagi-sac-dokulmesiDefne yağlı saç bakım / kür – 1 : Eşit miktarlarda defne yağı, badem yağı ve avakado yağını karıştırın, tüm saçınıza sürün iki saat bekletin daha sonra şampuanlayın. Haftada bir kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Defne yağlı saç uzatma / kür – 2 : Bir tatlı kaşığı zeytin yağı, bir tatlı kaşığı defne yağı  ve bir yumurtayı karıştıralım,saçlı deriye sürerek bir saat bekletelim ,daha sonra yıkayalım. Haftada bir uygulayabilirsiniz.

Defne yağlı saç dökülmesi karşıtı / kür – 3 : Bir tatlı kaşığı defne yağı, bir tatlı kaşığı e vitamini,bir tatlı kaşığı b vitamini  ve iki tatlı kaşığı badem yağını bir kapta karıştıralım.İçine 1 tatlı kaşığı aloevera jeli de ilave ettikten sonra yağla jelin iyice karışmasını sağlayalım.Daha sonra tüm saça masaj yoluyla uygulayalım.Streçliyelim ve iki saat bekletelim.Şampuanla durulayalım.Haftada bir uygulamak yeterlidir.