Deniz Yosunu Sabunu ve Faydaları

Yosun sabunu

Deniz yosunu daha çok Karayipler’de yetişen çok yararlı bir bitkidir.

Deniz yosunu içinde hangi vitaminler var?
Deniz yosunu mükemmel bir mineral kaynağıdır. Aynı zaman da deniz yosunu sülfür bileşikleri, protein, iyot, brom, beta-karoten, kalsiyum, demir, magnezyum, manganez, fosfor, potasyum, selenyum, çinko, pektin, B-vitamin gibi bir çok sağlığa yararlı madde içerir.

İrlanda yosununun bol olduğu irlanda bölgesin de özellikle kış ayların da soğuk algınlığı grip gibi hastalıklardan korunmak için deniz yosunu yenir. İrlanda yosunu bol miktar da potasyum klorür içerir,  göğüsten gelen öksürük ile ilişkili tıkanıklığı sorumlu iltihabın erimesine yardımcı olur, bu nedenle, İrlanda yosunu öksürük ve grip ilaçları yerine birçok durumda insanlara sağlıklı doğal bir alternatif sunuyor. Yosun iyotu önemli miktarda içerir, tiroid bezi, bu iyon için bir gereklilik sergiler, böylece iyot uygun beziçin gereklidir, böylece hastalıktan sağlığaglandüler sisteminde bir değişiklik neden olur.İyot hastalıkla mücadele yeteneğimiz de önemli bir rol oynar.

Deniz yosunu sağlığa saça cilde faydaları neler?

Mikroplar, burun ve boğaz geçitleri  aracılığıyla veya bağırsak yoluyla, deri yoluyla kana erişebilir, ya da herhangi bir yerde bir dış yüzeye yakın zengin bir kan kaynağı bulunabilir. Tiroid bezi kanın geçtiği vücut içinde dolaşıriyotunantimikrobiyal bir rolü vardır, iyot  mikropları zayıflatırken bu, zayıf mikroptiroid, yoluyla kan akışına salgılanır. İrlanda yosunu en kuvvetli alkalin doğası nedeniyle, kür olarak deniz bitkileri kullanımına yol açmıştır, bu harika bitkinin alkalinite üzerinde birçok önemi olan maddelerden sodyum bikarbonat veya potasyum içerir. Bu durum, aşırı alkol tüketiminden sonra İrlanda yosunu kullanmaya teşvik edilmiştir.

Tüketimin de kalsiyum fosfat ve potasyum, sodyum ve magnezyum fosfatlar beyin, karaciğer ve kemik hücreleri tarafından gereklidir. Kalsiyum fosfat tuzları kemiğin önemli çözünmeyen inorganik bileşenini oluşturur, bu nedenle bu tuz alımının kemik bütünlüğüne yardım eder ve dişlerinizi güçlü ve sağlıklı tutabilirsiniz.  Deniz yosunundan yapılan sabunlar da yukarı da saydığımız bütün özellikleri kapsar. Deniz yosunu sabunu deniz taze olarak toplanan yosunların ezilerek macun kıvamına getirildikten sonra soğumaya yüz tutmuş sabunun içerisine konulmasıyla meydana gelir.

Deniz yosunu sabununu kesinlikle soğuk yöntemle elde edilmiş olanlarından almalısınız. Çünkü sıcak olarak yapılan yöntemler de deniz yosununun sabunun içine girdikten sonra etkisi azalır hatta tamamen kaybolabilir. Deniz yosunu sabununuzu selülitleriniz için hafta da 3 defa 5 dakika masaj yaparak kullanabilirsiniz. Selülit tedavisinde kesinlikle masaj çok önemlidir. Masaj yaparak selülitli bölgede ki kan dolaşımını hızlandırmış olacaksınız. Deniz yosunu sayesin de ise deri altın da biriken yağlanmayı yok etmiş olacaksınız.

Ayrıca bu sabunu düzenli kullandığınız takdirde cildiniz de daha sıkı ve pürüzsüz olduğunu göreceksiniz. Bunların yanın da deniz yosunu sabunun siyah noktalar saç derisindeki tıkanıklıklar için de kullanabilirsiniz. Tıkanan saç derisi saç kaybına yol açar. Deniz yosunu sabununu kullanarak bu durumu önleyebilirsiniz. Deniz yosunu sabununa alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için bileğinizin içine sürüp 15 dakika bekletiniz.