Doğal Kalın Saçlar

kalinsac-erkeklerde-dokulen-sacÇoğu şampuan ve saç kremi de saçı, kurumaya kabarmaya ve kırılmaya daha eğilimli yapan  zararlı kimyasallar içerir. Bu kimyasallar saçlarda ki nemi alarak  donuk ve kırılgan hale getirir. Çoğu şampuan yağı ve kiri temizlemek için sodyum lauret sülfat (SLS) içerir ; ancak bu madde saç köklerine zarar verir. Bu nedenle, şampuan satın almadan önce, dikkatli bir şekilde içindekiler listesini kontrol edin. Herhangi bir sert kimyasal içermeyen,  bitkisel veya organik şampuan seçebilirsiniz.

Alternatif olarak, aynı zamanda saça  hacim veren , bir hacim verici şampuan ve saç kremi kullanabilirsiniz. Saç Şekillendirici ürünleri kullanımını en aza indirin saçlarınızı şekil verirken ya da boyarken saçlarınıza zarar verdiğinizi kalıcı hasarlar oluşturabileceğinizi unutmamalısınız.

Sağlıklı ve kalın saçlara sahip olmak istiyorsanız, ısı şekillendirme ürünlerinin kullanımını sınırlamalısınız. Düzenli Saç şekillendirme ürünleri kullanımı  nemsiz, cansız saçları yakarak saçın kimyasal yapısını bozabilir. Daha da kötüsü, saç kaybına neden olur saç köklerini zayıflatabilir.

Vücudumuzun sağlıklı kalması için vitamin ve minerallere  ihtiyacı olduğu gibi,  saçların da sağlıklı uzaması parlak ve canlı olması için vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Bu nedenle, sağlıklı ve dengeli beslenmeniz önemlidir. Günlük olarak taze meyve ve sebze, fındık, yumurta, süt ürünleri ve proteini yeterli miktardaalmalısınız . Ayrıca vücudunuzun nemini korumak için yeterli miktarda su içmelisiniz.Kalın Saçlar için özel olarak satılan tarakları kullanmanız saçınızın için avantaj sağlayacaktır.