DOĞAL YAĞLARIN SAKLANMA KOŞULLARI

Teknoloji ilerledikçe hava da deniz de besinler de kısaca çoğu ürün ve madde de kimyasal madde oranı artmaktadır. Sağlık için tehdit oluşturan bu koşullar nedeniyle kişiler her yönden ürünlerin doğalını tercih etmektedirler. Bu ürünlerden biri yağlardır. Kişiler artık ev de yapılabilecek tariflere yöntemlere daha çok ilgi göstermeye başlamıştır. Ancak ev de de hazırlasak kullandığımız ürünler doğal olmazsa yapacağımız maskeler karışımlar hiç birinin beklenen etkisi gerçekleşmez.

Başlangıç olarak saç için ya da cilt için olsun herhangi bir maske ya da kür uyguluyorsanız kullandığınız ürünlerin doğal olduğuna emin olmalısınız. Kullandığınız ürünleri doğru koşullar da saklayamazsanız olumlu etki yerine cildinize ve saçınıza kısaca kullandığınız herhangi bir alana olumsuz bir etki oluşturabilirsiniz.

Doğal olarak kullandığınız yağların şişelerinin cam olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle el yapımı olarak gösterilen zeytin yağları genellikle plastik şişede satılır. Bu tarz yağları aldığınız taktir de derhal cam şişeye koymalısınızdır.  Çünkü yağ içinde ki asitler nedeniyle plastiği çözündürerek kendi yapısına katar. Bu da kişi için kanser etkisi yaratır. Cam şişelere aldığınız ürünleri güneş görmeyen ve serin bir yer de saklamalısınız. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmış ürünlerinizi kullanmamalısınız. Yağın yapısı bozulduğu için cildiniz de alerjik etki göstertebilir. Kullandığınız yağların kapaklarının sıkıca kapalı olmasına şişenin hava almamasına dikkat etmelisiniz. Kullandığınız ürünleri son kullanma tarihinden en az  hafta önce tüketmiş olduğunuza dikkat etmelisiniz.