DOĞAL YÜZ MASKESİ

Doğal Yüz Maskesi

Bizler için sağlık şüphesiz ki çok önemlidir. Ancak dış görünüş de herkes tarafından değişen oranlarda da olsa çoğunlukla önemsenen bir kavramdır. Kişinin dış görünüşünde en önemli payı yüz almaktadır. Çünkü günlük yaşamda en çok dikkat edilen alan yüz bölgesidir.
Yüz güzelliğinin ölçütü herkese göre değişebilmektedir belki ama herkes tarafından kabul edilmektedir ki; cildin güzel ve sağlıklı görünmesinin ilk ve temel koşulu ona gereken bakımın yapılmasıdır. Bunun da ilk ve temel koşulu, cildin gerektiği biçimde temizlenmesidir. Uzmanlar, cilt temizliğinde sabun içerikli temizlik malzemelerinin kullanılmasını önermemektedir. Bunun temel nedeni, bu tür temizleyicilerin cildi fazla kurutmasıdır. Kuruyan cilt, gereken nem sağlanamadığında kurumakta ve bu da cildin erken yaşlanmasına, ince kırışıklıkların meydana gelmesine neden olmaktadır. Bu da telafisi oldukça zor sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.
Cilt güzelliğini korumada ve temel cilt bakımı için, kullanılan çeşitli yüz maskelerinin önemi ve etkisi tartışılmazdır. Cilt tipine uygun ve güvenilir biçimde üretilen güzellik maskelerinin ne denli etkili sonuçlar ortaya çıkarabildiği herkesçe bilinmektedir. Cilt bakımı için kullanılan herhangi bir yüz maskesi doğal olduğunda ise etkisi çok daha belirgin olarak görülmektedir. Geçmişten bugüne doğal malzemeler ve yöntemlerle bir araya getirilen çeşitli bitki ve minerallerden meydana getirilen yüz maskeleri, oldukça sık kullanılmıştır. Bugün de bu tür maskeler oldukça popülerdir.
Gerçek anlamda doğallığın ve güvenirliğin sağlanması için, bugün pek çok kimse evde, kendi bildiği veya öğrendiği yöntemlerle çeşitli yüz maskeleri uygulamaktadır. Ancak, tahmin edilebileceği gibi bu tip yüz maskeleri, çoğu zaman yüzde yüz doğal olmakla birlikte hazırlanması ve uygulanması oldukça güç olmaktadır. Üstelik hazırlanması uzun zaman ve epey uğraş gerektirdiğinden düzenli olarak gerçekleşmesi gereken cilt bakımı, aksatılmaktadır.
Evde hazırlanan maskelerin kullanım ve hazırlama zorlukları nedeniyle hazır halde satılan cilt maskeleri yaygınlık göstermeye başlamıştır. Ancak bunlar arasından, kişinin kendi cilt tipine ve cildinde mevcut olan temel sorunlara çözüm olabilecek en doğru seçimin yapılması gerekmektedir. Bütün bu bilgilerden yola çıkılarak üretilen Garlex güzellik maskesi doğal ve bilimsel verilerden yola çıkarak en yararlı olacak biçimde üretilmiştir. Garlex kil ve yosun maskesi, içeriğinde temel bileşen olarak kil ve doğal bir yosun türü olan spirulina içermektedir.
Kilin cilt ve saçların temizliği ve bakımı için geçmiş dönemlerde, özellikle kadınlar tarafından sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Bugün de piyasada bulunan pek çok kozmetik ürünü içerisinde temel madde olarak kil bulunmaktadır. Kil, cilt ve saç bakımı açısından olumlu etkisi uzun yıllardır denenmiş ve etkili sonuçlar elde edilmiş bir toprak türüdür. Tek başına da kullanıldığında da etkisini gösteren kil, Garlex doğal yüz maskesi içerisinde bulunan diğer bitkisel özlerin katkısıyla çok daha etkili ve güçlü hale gelmiştir. Önerildiği biçimde ve haftada ortalama olarak iki kez uygulandığında, yüze sürüldüğü andan itibaren cildin altına nüfuz etmekte, deri yüzeyinde ve altında gereken dengeleme ve temizleme işlemine başlamaktadır. Ayrıca Garlex doğal yüz maskesi doğal kil ve yosun özleriyle deri altında bulunan kılcal damarlardaki kan dolaşımını hızlandırarak cildin kendini yenilemesini ve canlı görünmesini sağlamaktadır. Ayrıca cilt yüzeyini de derinlemesine temizleyerek, cildin parlak, berrak ve genç görünmesini sağlamaktadır.
Günlük yaşam koşulları, çoğu kimsenin içinde bulunduğu yoğun iş temposu, cildin doğal yapısını bozabilmekte ve cildin yorgun görünmesine neden olabilmektedir. Kişinin beslenme alışkanlıkları ve gün içinde alınan besinlerin içeriği de cilt sağlığıyla yakından ilgilidir. Tüm vücutta olduğu gibi cildin de alması gereken, kendi sağlığını, güzelliğini koruması için gerekli olan temel birtakım vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Bunların eksik alınması veya alınamaması durumunda ise cilt yorgun ve cansız bir görünüm kazanmaktadır.
Gereken besinlerin alınamaması, cildin dış ve iç etkenlere karşı korunma gücünü zayıflatırken, cildin gerektiği gibi temizlenememesi de cilde zarar vermektedir. Temiz olmayan cilt yüzeyinde bir süre sonra gözenekler kapanmakta ve cildin kendi için gerekli olan oksijeni alması engellenmektedir. Bu nedenle cilt üzerinde oldukça rahatsız edici olan ve cildin daha da solgun görünmesine neden olan siyah nokta ve sivilceler gibi oluşumlar görülmektedir.
Kimi zaman da içeriğinde yağ oranı yüksek olan besinlerin fazlaca alınması, clldin fazla yağ üretmesine ve yine cilt yüzeyinde sivilce ve aknelerin oluşumuna zemin hazırlanmaktadır. Bu noktada Garlex doğal yüz maskesi doğal kil ve yosun özleriyle cilt yüzeyini derinlemesine temizlemekte ve arındırmaktadır. Cildin sağlığını yeniden kazanması, yağ ve nem dengesinin yeniden sağlanması, temiz ve berrak görünümünün yeniden kazandırılması için özel olarak hazırlanmıştır.
Cilt sağlığının korunması ve güzelliğinin sağlanarak korunması için, önerilen biçimde kullanıldığın-da Garlex kil ve yosun maskesi, cildi derinlemesine beslemekte, canlandırmakta ve sürekli kullanım halinde cildin gençliğini koruyarak her zaman temiz, berrak, canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlamaktadır.