Dolgun Kirpikler İçin Bitkisel Serumlar

Cilt Bakım

Çoğu kadının hayallerinden biridir. Dolgun ve uzun kirpiklere ulaşmak için birçok yöntem uygulanmaktadırlar Uzun ve dolgun görünüm için kullanılan rimel ve takma kirpikler, özel yaptırılan kaş dövmeleri sağlıksız seçimlerle olumsuz sonuçlara yol açabiliyor. Her gün basitçe uygulanan serum sayesinde seyreklikten, uzunluğunu ve dolgunluğunu kaybeden kaş ve kirpikleri etkileyici bir görünüme kavuşturmak artık çok kolay bunu yanında hem pahalı ve çok fazla kozmetik ürün kullanmıyorsunuz hem de sağlıklı sonuçlar elde ediyordunuz. Bunun yanı sıra dolgun kirpik için garlex ürünleri de kullanılabilir.

Dolgun kirpik için bitkisel serumlar bir tanesi Hint yağıdır. Hint yağı, kirpikler ve kaşlar için en çok kullandığım malzemelerden biri benim. Yeni kıl çıkmasını etki sağlayan, kirpiklerin güçlendirip uzamasını da sağlayan Hint yağı ile hazırlanacak bir serumu düzenli kullandığınız zaman ilerlemeyi görmek mümkün. İçeriğindeki proteinler ve hafif olması sebebiyle uzun yıllardır kullanılıyor ve bu yöntemle hem doğal dolgunluk kazanırsınız hem de sağlıklı ürün kullanmış olursunuz. Yapacağımız serumda 1 tatlı kaşığı Hint yağı, 2 kapsül E Vitamini, 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı kullanacağız. Bu tek seferlik bir hazırlık değil elbette. Bu yüzden bunu koyabileceğiniz kapaklı bir kap da bulundurun. Ayrıca kirpiklere serumu uygulamak için temiz maskara fırçasına da ihtiyacınız olacak

Tüm malzemeleri kaba ekleyerek iyice karıştırın. Ardından temiz kirpiklere, temiz maskara fırçası ile serumu uygulayabilirsiniz. Özellikle kirpik diplerine yoğunlaşmak suretiyle serumu uygulayın. Gece yatmadan önce uygulayıp, sabah sadece su ile temizlemeniz yeterli olacaktır. Bir diğer bitkisel serum ise argan yağıdır. Kirpikler yanı sıra yine kaşlarda da kullanabileceğiniz bir serum önerisidir. Bu serumda içinde bulunan yağlar sayesinde yeni saç oluşumunu etki sağlamaktadır. Uzamalarını sağlayabilir, kılları daha güçlü hale getirebilirsiniz. Daha kalın kaş hattı yaratmak istediğiniz zaman da kullanılabilecek mükemmel bir serumdur. Gerekli malzemeler ise; 1 tatlı kaşığı avokado yağı, 1 çay kaşığı argan yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı Bir kapta üç yağı bir araya getirin ve daha sonra karıştırın. Her uygulama öncesinde iyice sallayın. Kirpikleri temizledikten sonra her gece uygulayabilirsiniz Bunların yanı sıra garlex ürünleri de kirpiklerin uzun ve dolgun görünmesinde etkili olmaktadır.

Verdiğimiz bu bitkisel serum tarifleri hem sağlık hem de kolay yapılabilecek şeylerdir. Eğer bunlara yapmaya fırsat ve vaktiniz yoksa garlex ürünlerinde dolgun kirpik görünümde etki bir üründür.