Duştan Sonra Ferahlatan Cilt Bakım Maskesi

Cilt Bakım

Duştan sonra yüz ve vücut bakımı tüm kadınlar tarafından önem taşımaktadır. Banyo sonrası gerçekleşen cilt bakımları konusunda en önemli etken cildin temizlenmiş, yumuşamış ve gözeneklerin açılmış olmasıdır. Duş öncesi ve duş esnasındayken temizleme ve bakım nasıl yapılmalıdır gibi çelişkiler neredeyse tüm kadınlar tarafından sorgulanmaktadır. Duş esnasında peeling yapmanın çok faydalı olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Peeling için farklı kozmetik ürünlerin olmasının yanı sıra en ve sağlıklı peeling kese yapmaktır. Bunu yaparken cildin tahriş olmasını önlemek ve yumuşak hareketlerle yapmak gerekmektedir. Yüz için peeling ise vücut keselerinden farklı özel yüz keseleri kullanılabilmektedir. Duştan sonra cildi ferahlatan cilt bakım maskesi eczanelerde ya da aktarlarda satışa sunulmaktadır. Fakat bunlara güven duyulmuyorsa mutlaka evde yapılabilen maske türlerini de deneyebilirsiniz.

Duş alırken vücuda bitkisel vb. yağlar kullanılmamalıdır. Cildin kayganlaşmasından dolayı temizlemekte bir hayli zor olabilmektedir. Duş esnasında yapılabilecek en sağlıklı işlemlerden biri gözenekleri açmak olacaktır. Yaz mevsimi dışında sıcak suyu açıp bekledikten sonra buhar dolarak banyoda beklemek gözenekleri açmaya yardımcı olacaktır. Duş sonrası kirlerden arınmış ve gözenekleri açılmış bir cilde sahip olmak bu kadar kolaydır. Gözeneklerin kolay bir halde yağ dolması duş sonrası cilt bakımı için önem taşımaktadır. Yüz bölgesinde yer alan açık gözeneklerin kapanmadan yağ ve kir dolması siyah noktaların oluşumuna etken olmaktadır. Siyah noktaların kalıcı ve geriye dönüşü zor bir etki bıraktığı herkes tarafından bilinmektedir. O nedenle banyo sonrası yüzü tonik yardımı ile silmeli ve gözenekleri sıkılaştırmak gerekmektedir.

Kozmetik firmaların ürettiği tonikler harici kendi evinizde hazırlanan doğal ev yapımı toniklerle gözeneklerin sıkıştırılması mümkün olmaktadır. Herkes tarafından tercih edilen maden suyu tonik harika ev yapımı tonikler arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra birkaç damla limon suyu eklenmesi de yüzünüzü ciddi anlamda temizleyecek ve cildin daha refah görülmesine imkan verecektir. Aynı zamanda elma sirkesi gözeneklerin sıkıştırılması için etkili bir tonik olmaktadır. Duştan sonra etkili bir vücut bakımı için su bazlı kremler, bitkisel yağlar ve vücut kremi sütler ile lekelerin azalması ve giderilmesine imkan sağlanmaktadır. Duştan sonra vücut bakımı oldukça önem taşımaktadır. Hem duş öncesi hem de duş sonrası doğal peeling yöntemleri denenebilmektedir. Aromatik ve bitkisel yağlar ile cilde masaj yaparak cilt ferahlığı sağlanabilmektedir. Bitkisel yağlar ile su bazlı nemlendirici kremler kullanılarak kırışıklık kremlerinden faydalanmak mümkündür.