El Bakımı İle İlgili Doğal Yöntemler

Cilt Bakım

İnsanlar için önemli bir yere sahiptir. Eller güzel ve bakımlı görünmesi için ellimizde geleni yapmaktayız. Bakım ürünleri manikür gibi şeyler yapmaktayız. Bu yazımızda el bakımı ilgili tüyolar vereceğiz. Bununla birlikte Garlex ürün de el bakımı için önemli ve etkili bir yöntemdir.

El bakımı için doğal yöntemlerimiz

Malzemelerimiz;

  • 3 kaşık kadar gliserin yağı
  • 2 tane limon suyu
  • 2 kaşık badem yağı
  • 3 kaşık gül suyu
  • 1 tatlı kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Tüm malzemeleri bir kap içerisinde krem kıvamına ulaşana kadar iyice karıştırın. Krem kıvamına ulaşınca ellerinize masaj yaparak kremi uygulayın ve üzerine bir torba sararak ortalama 15 dakika kadar bekleyin. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile ellerinize masaj yaparak temizleyin. Kısa sürede elleriniz pamuk gibi yumuşacık olacaktır. Bu yöntemle ellerin bakımlı ve parlak görünüşe sahip olasında da etkili olacaktır.

Bir başka doğal yöntem ise zeytinyağı ile el banyosu
Ellerinizin üstü çatlıyor, hatta zaman zaman sızlıyor mu? O zaman hemen 1 su bardağı zeytinyağını benmari usulü hafifçe ısıtın. İçine 15 – 20 damla limon suyu ekleyip iyice karıştırın. Ellerinizi bu yağın içinde 5 – 10 dakika beklettikten sonra ılık su ve sabunla yıkayıp besleyici bir nemlendirici krem sürün. Bu yöntem de işe yaramaktadır. Hem doğal hem etkilidir. Bu yöntemler dışında Garlex ürünleri de el bakımı için oldukça sağlıklı ve etkili olmaktadır. Bunun dışında ellerinizi kremleyin.

Tüm bu yöntemlerin dışında, ellerde oluşan kuruluğu gidermek için cildi besleyen el kremlerini tercih edebilirsiniz. Kremi gün boyunca az miktarda ve sürekli bir şekilde sürmeye özen gösterin. Bileklerinizden başlayarak parmaklarınızın eklem yerlerine kadar dairesel ve özenli hareketlerle masaj yaparak cildinize yedirin. Özellikle gece kullanılan el kremleri, siz uyurken hücreleri besler. Bu şekilde ellerin nemlendirilmesine ve daha da bakımlı olmasına etki sağlarsınız.

Ellerle birlikte tırnak bakımı oldukça etkilidir. Ellere yapılan bakımdan sonra tırnak bakımı da oldukça önemli tırnak bakımı içinde birkaç önerimiz bulunmaktadır. Tırnaklarınıza masaj yapın ve manikür bakımını kesinlikle ihmal etmeyin bununla birlikte nemlendirici kullanmayı sakın unutmayın. Sizlere de bahsettiğimiz Garlex ürünleri el bakımı için oldukça etkilidir. Kullanımı hem basit hem de sağlıklı biri üründür. El bakımı içinde oldukça fayda sağlamaktadır. Söylediğimiz doğal yöntemlere vakit bulamıyorsanız bu ürünü kullanarak ellerinize bakımı için faydalı hem de sağlık bir üründür.

Pürüzsüz bir el için doğal bitkisel garlex ürünleri kremleri kullanmak sizlere yardımcı olacaktır.

Garlex El yüz boyun vücut için zeytin yağlı yoğun nemlendirci ekonomik paket

Garlex Zeytinyağli Gliserinli Nemlendirici Krem

Garlex Zeytinyağli Gliserinli Nemlendirici Krem