En Çok Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir ?

Cilt Bakım

En Çok Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir ?

Biz kadınların en çok sevdiği aktivitelerden biri de makyaj yapmaktır. Çünkü makyaj yapmak bizi hem iyi hissettirir hem de daha özgüvenli davranmamızı sağlar. Ancak daha güzel ve özgüvenli bir görünüm için kesinlikle doğru makyaj teknikleri ile makyaj yapılmalı. Çünkü doğru makyaj teknikleri ile yapılmayan makyaj çoğu zaman aşırı boyalı ve yapay bir görünüme sebep olur. Aynı zamanda doğru makyaj teknikleri sayesinde olduğunuzdan daha genç, daha taze ve daha güzel görünebilirsiniz. Makyaj ile çok daha doğal ve çok daha güzel bir görünüme sahip olmak aslında oldukça da kolay. Tek dikkatli olmanız gereken konu en sık yapılan makyaj hatalarını yapmamak.

1.Yanlış Fondöten Seçimi

Yanlış fondöten seçimi, her kadının düştüğü makyaj hatalarından biri. Özellikle de fondöten rengini kendi ten renginize göre yapmamanız, makyajla olabilecek en kötü görünüme sebep olur. Bu yüzden fondöten seçimi yaparken ya tam kendi ten renginizde ya da bir açık tonda fondöten seçmelisiniz. Özellikle de cilt alt tonunuzu damarlarınızın rengine göre belirleyip, fondöten tonunu da cilt alt tonunuza göre seçmelisiniz. Böylelikle hem doğal hem de pürüzsüz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

2.Yanlış Pudra Seçimi

Pudra; makyajı sabitlemek için kullanılan en önemli makyaj malzemelerinden biri. Aynı zamanda renkli pudralar ile de hızlıca pürüzsüz bir görünüm elde edilebilir. Ancak pudra seçiminde yapılan en büyük hata cilt tipinize ve cilt tonunuza uygun olan pudrayı bulamamak. Pudra tam cildin renginde seçilmelidir. Aynı zamanda çok kuru bir cildiniz var ise pudra kullanımını azaltmalısınız. Yağlı bir cilt için kullanımı da dikkatli yapılmalı, sık sık kontrol edilmelidir.

3.Rimelin Göz Kapağına Bulaşması

Çarpıcı ve çekici gözler için uzun ve daha dolgun kirpikler olmazsa olmaz. Bu yüzden bolca rimel sürmek gözlerinizi çok daha çekici yapacaktır. Ancak rimel sürerken her kadının başına göz kapağına rimel bulaşması gibi kötü bir olay gelir. Ancak üşenmeden kulak çubuğu ile bulaşan rimel temizlenmelidir. Çünkü göz kapağına bulaşmış rimel yapılan makyaj hatalarından biridir. Çekici olmak yerine çok daha itici bir görünüme sebep olur.

4.Eyeliner Sürerken Çok Abartmak

Kedi gibi gözlerin sırrı olan eyeliner bir çok kadının en sevdiği makyaj malzemelerinden. Ancak sıcak yaz günlerinde aşırı abartılı sürülmüş eyeliner oldukça itici bir görünüme sebep oluyor. aynı zamanda fazla abartılı ya da aşırı uzun çekilmiş eyeliner sizi olduğunuzdan çok daha makyajlı gösterecektir.