Eski Makyaj Malzemelerini Değerlendirmek İsteyenler İçin Renk Renk Oje Yapımı

Cilt Bakım

Eski Makyaj Malzemelerini Değerlendirmek İsteyenler İçin Renk Renk Oje Yapımı

Biz kadınlar makyaj malzemesi konusunda ne yazık ki biraz maymun iştahlıyız. Güzelliğine kapılıp ihtiyacımız olmadığı halde çoğu zaman bir çok makyaj malzemesine para harcayabiliyoruz. Ancak çoğu zaman bu makyaj malzemelerini düzgünce kullanamadan bir kenara koyuyoruz. Bu yüzden de bir çoğu bayatlayıp kullanılamaz hale geliyor. Bu bayatlamış eski makyaj malzemeleri renk renk oje yapılarak değerlendirilebilir. Renk renk oje yapımı için farlar, allıklar ve renkli pudralar oldukça ideal makyaj malzemelerinde. Aynı zamanda renk renk oje yapımı düşünülenin aksine oldukça kolay. Eski makyaj malzemeleriniz sayesinde normal ojelerde bulamayacağınız bir çok renkte oje yapabilirsiniz. Bu sayede hem renkli tırnaklara hem de kimsede olmayan renklerde ojelere sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey eski makyaj malzemeleriniz ve bir adet şeffaf renkli oje.

1.Eski Makyaj Malzemelerinizi Ayırın

Bu yöntem sayesinde eski makyaj malzemelerinizi atma devri artık kalkmış oldu. Öncelikle eski farlarınızı, allıklarınızı ve renkli pudralarınızı bir kenara ayırın. Ayırdığınız eski makyaj malzemeleriniz ile birbirinden farklı bir çok renkte kolaylıkla oje yapabileceksiniz. Hepsini kendinize göre kategorilere sokmak sizin için çok daha kolay bir kullanım sağlayacaktır.

2.Makyaj Malzemelerinizi Kendi Kapları İçinde Ufalayın

Oje yapmak için kullanacağınız farlarınızı, allıklarınızı ya da renkli pudralarınızı bulundukları kapların içinde kazıyın. Kazırken kabın dışına çıkıp diğerleri ile karışmasını engelleyin. Aynı zamanda iki farklı rengi karıştırarak çok daha farklı renkler de elde edebilirsiniz. Bu tamamıyla sizin yaratıcılığınıza kalmış bir durum.

3.Renkleri Şeffaf Oje İle Karıştırın Ve Sürün

Hazırladığınız kazınmış ve toz haline gelmiş olan allıklarınızı, farlarınızı ya da renkli pudralarınızı dilediğiniz şekilde karıştırıp kendi zevkinize göre bir renk elde edin. Daha sonra ise hemen kullanmayacaksınız şeffaf ojenizi bir kaba boşaltın. Bir kaba boşalttığınız şeffaf ojenizi dilediğiniz renk makyaj malzemeniz ile renklendirin. Daha sonra iyice karıştırıp rengin homojen bir şekilde dağılmasını sağlayın. Ne kadar makyaj malzemesi kullanırsanız ojeniz o kadar pigmenti duracaktır. Daha sonra küçük bir huni yardımı ile tekrar şişesine boşaltın. Son aşama ise artık tırnaklarınızı renklendirmek. Dilerseniz farı, allığı ya da renkli pudrayı tırnağınıza döktükten sonra şeffaf oje sürerek de tırnaklarınızı renklendirebilirsiniz. Ama en kolay kullanım şekli şeffaf ojenin içine karıştırılmış hali olacaktır. Bu şekilde dilediğiniz kadar oje yapıp rahatlıkla kullanabilirsiniz.