Garlex Buğday Yağlı Kil Maskesi

Leke oluşumunu önlemek için yoğun bakım

Hakiki doğal buğday yağı ve aynı zaman 2 farklı doğal kil karışımı ile güçlendirilmiş formülle hızlı ve etkili sonuçlar sizleri bekliyor..!

Ürün ne kadar gider: Tek kullanım
Gramajı: 10gr e
Önerilen Kullanım Süresi: En az 4-6 hafta kullanım önerilir. (4-6 Hafta = 1 Kür) Uygulanan bölgedeki sorunun durumuna göre gerekirse 2-3 kür aravermeksizin uygulanabilir. Hafif tempo (2-3 gün arayla) sürekli kullanılabilir.
Kullanım Şekli: Cilt hassasiyetine göre hafta da 2-4 adet tek kullanımlık buğday yağlı kil maskesi kullanılabilir.
Uygulama Şekli: Cilt üzerine ince bir tabaka şeklinde sürülür. En az 10-15 dk süreyle bekletilir. Sonrasında yavaşça cilt ve deri üzerinden yıkama yaparak temizlenir.

BUĞDAY YAĞI KİL MASKESİ İÇERİĞİ:

Buğday Yağı : Buğday yağı, bol miktarda E vitamini içerip uzun süre saklanabilen bir yağ çeşididir. Cildin gergin görünümü için birebirdir.

Kırışıklıklara karşı; eterik patchouli yağıyla birlikte kombinasyon halinde jojoba yağı ve buğday yağı karışımı kullanılırsa güzel bir sonuç elde edilebilir. Gıdasız kalan ve solgun ciltler için ise; buğday yağı ile birlikte mersin yağı kullanmak gerekir.

E vitamini içerip cilt üzerinde uygulanan preparatlar, perifer damarlardaki kan sirkülasyonunu iyileştirir. Bunların dışında bağ dokuyu sağlamlaştıran bir etkisi de bilinmektedir. Ayrıca ciltteki yeni hücre oluşumlarına pozitif etkisi rapor edilmiştir. Bu özellikler, diğer yağlarla birlikte karışımlar hazırlanarak daha da kuvvetlendirilebilir. E vitamini, antioksidatif gücünden dolayı oksijen vasıtasıyla ciltteki yağın parçalanmasını da önler.

Buğday yağı, genel olarak cilde uygun özellikleriyle birlikte doğal bir E vitamini taşıyıcısı olarak her tipteki cildin koruyucu bakımı için kullanılır. Zayıf kan akımı olan ciltlerde de olumlu sonuçlar vermiştir.


Kaolin :
Alüminyum silikat türevi bir mineral olup cilt güzelliği ve sağlığı için yüz yıllardır genellikle maske olarak kullanılan doğal bir kildir.

Bentonit :
Alüminyum ve magnezyumca zengin volkanik kül , tüf ve lavların kimyasal ayrışması ile veya bozulmasıyla oluşmuş çok küçük kristallere sahip kil minerallerinden (başlıca montmorillonit) oluşan ve ağırlıklı olarak kolloidal silis yapıda, yumuşak, gözenekli ve kolayca şekil verilebilir açık bir kayadır.

Allantoin (Salyangoz Özü) : Hücre çoğalmasını uyarmak ve dokunun yeniden yapılanmasını destekleyici özelliği bilinmektedir. Ciltte sakinleştirme, temizleme ve iyileştirme aksiyonunu geliştirdiği düşünüldüğünden, sayısız preparasyonlarda tamamlayıcı olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Limon yağı ve Lavanta yağı : Cildi ferahlık verir ve anti bakteriyel özelliği sayesinde mikrop bakteri üremesine engel olur. Cilt ve psikolojik stresi alır sakinleştirir, teskin eder.

Gliserin : Doğal nem kaynağıdır. Bir çok cilt bakım ürününün temel taşıdır.

Provitamin B5 :  Ciltte sakinleştirme ve nem dengesi için önemlidir. Aynı zamanda besleme yapar.

 

Diğer Maske Çeşitlerimiz:

Gül Yağlı Kil Maskesi
Kayısı Çekirdeği Yağlı Kil Maskesi
Yosun Kil Maskesi
Soyulabilir Siyah Maske
Buğday yağlı kil maskesi
Elma yağlı kil maskesi
Nar yağlı kil maskesi
Susam yağlı kil maskesi
Vişne yağlı kil maskesi
Şeftali yağlı kil maskesi