GARLEX SARIMSAK ZEYTİN YAĞI ŞAMPUANI

sarimsak-zeytinyagli-sampuanGarlex sarımsak zeytinyağı şampuanı isminden de anlaşıldığı gibi en yoğun miktarda sarımsak ve zeytin yağı içermektedir. İçeriğinde bulunan diğer bitkiler birbirini tamamlayıcı aynı zamanda etki gücünü tetikleyici bitkiler olur toplam 11 çeşittir. Bu 11 bitki özüne (genellikle bitki yağları) ilave olarak çinko, pro vitamin b5 ve amino asit kompleksi içermektedir.

 

Sarımsak&Zeytinyağı Şampuanı İçeriği; İçinde Neler Var?
Garlexin bu şampuanı içeriğinde sarımsak ve zeytin yağı en yoğun miktarda olup, diğer bitkilerle formül zenginleştirilmiş güçlendirilmiştir.
İçeriğinde; ısırgan tohumu yağı, buğday yağı, avokado yağı, sarımsak yağı, menekşe yağı, tatlı badem yağı, zeytin yağı, çam terebentin yağı, çörek otu yağı, yulaf ekstresi ve keçiboynuzu ekstraktı bulunmaktadır.
Her şampuan kendi karekteristik özelliğine göre bazı bitki özlerini daha yoğun içermektedir.

 

Sarımsak Zeytin Yağı Şampuanının Faydaları Neler?

  • Öncelikle saç dökülmesi ve uzama sorunu, saç saplarında incelme kırılma hacim kaybı yaşayan bireyler rahatlıkla kullanabilir.
  • Özellikle dökülen ve mat saçlara sahipseniz kullanabilirsiniz. Bu noktada etkisi daha yüksektir.
  • Amino asit kompleksi saçın keni doğal yapınsında bulunan amino asitlere eş değerdir ve saçları derinlemesine kökten uca doğru beslemektedir.
  • Zeytin yağı saç büyümesini tetikleyici, saç derisini besleyici etkiye sahiptir.
  • Saçın beslenme sorunu nedeni ile incelmiş saç saplarına sahipseniz kullanabilirsiniz. Zengin besin içeriği sayesinde hızlı sonuç almanızı sağlar.
  • Ayrıca tüm saç tiplerine uygundur. Özellikle kısmındakiler için daha etkilidir.

 

Sarımsak Zeytinyağı Şampuanı Kullanımı; Nasıl kullanılır?
Garlex sarımsak zeytinyağı şampuanını kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; saçta bekletme sürelerine riayet etmenizdir. Çünkü kullanım esnasında, şampuanın içeriğinde bulunan zengin bitki özlerini saç köklerinin emmesi ve özümsemesi için en az 3-5 dakika bekletmek gerekir.

Bu sırada saç diplerine önden arkaya doğru, 10 parmağı kullanarak, harmanlama ve karıştırma yapmadan (saç diplerini kırmamak gerekir) masaj yaparak, saç köklerinin bağlı olduğu kılcal damarlarda kan akışını tetiklemek ekstra fayda sağlar.

Dikkat: Saç dökülmesi gibi problemler yaşıyorsanız veya minik sarı tüycüklere sahipseniz, ilk ay günlük kullanım, akabinde 2 günde 1 kullanım önerilir.

Sarımsağın saça faydaları ve zeytin yağının saça faydaları konulu makaleleri inceleyip daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca bitkilerle yapıdan doğal saç bakım kürleri, evde uygulayabileceğiniz yöntemler için bitkilerle saç bakımı bölümünü inceleyebilirsiniz.