Kategori: Cilt Bakım

PARFÜM NASIL DAHA KALICI GETİRİLEBİLİR ?

Bir Fransız buluşu olan parfüm özellikle kadınların en çok sevdiği kozmetik ürünlerden biridir. Her çeşit bitkinin özlerinin alınması ve damıtılması ile yapılan parfüm son yüzyılda en çok kullanılan kozmetik ürünler arasındadır. Aynı zamanda da erkekler için de en sevilen kozmetik ürünlerden biridir parfüm. Özellikle bir çok kadın ve erkek için parfümün kalıcı olması oldukça önemlidir. Parfümün kalıcı olması için seçilen ağır parfümler aksine kalıcı olmayıp çok daha boğucu kokulara sebep olabilirler. Bu yüzden parfümün kesinlikle tene uyumlu seçilmesi gerekiyor. Çünkü parfümün kalıcı olması sizin cilt tipinizden, gün içinde ne kadar terlediğinize kadar değişen bir durumdur. Ancak yağlı bir cilde sahip olanlar bu konuda çok daha şanslılardır. Çünkü parfüm de bitki özlerinin hayvansal yağlarla birlikte damıtılarak yapıldığı için ciltteki yağla benzerlik gösterip çok daha cilde yapışacaktır. Ancak cildiniz yağlı değilse ya da parfümünüzün ne olursa olsun çok daha kalıcı olmasını istiyorsanız birkaç tüyo işinize yarayabilir.

1.PARFÜMÜNÜZÜN DUŞ ÜRÜNLERİNİ ALIN

Eğer kullandığınız parfümün duş ürünleri var ise kesinlikle kullanmalısınız. Çünkü duş alırken kullandığınız ürünler gözenekleriniz açık olduğu için teninize çok daha fazla işler. Bu yüzden parfümünüzün duş ürünlerini kullanmak parfümünüzü daha kalıcı hale getirecektir.

2.DUŞTAN SONRA PARFÜM SIKIN

Duş aldıktan sonra gün içinde en çok terlediğiniz bölgelerinize parfüm sıkmak gün içinde daha çok parfüm kokmanıza neden olur. Özellikle kulak arkası, dirsek içleri, bilekler ve omuzlar kokuyu en çok yayacak bölgelerdir.

3.SAÇ FIRÇANIZA PARFÜMÜNÜZDEN SIKIN

Özellikle banyo yaptıktan sonra ıslakken saçlarınızı dipten uca tarayın. Daha sonra sürekli kullandığınız parfümünüzü saç fırçanıza sıkın ve ıslak saç uçlarınızı saç fırçanız ile tarayın. Bu saçınızın gün içinde her rüzgâr estiğinde daha çok parfüm kokmasını sağlayacaktır.

4.PARFÜMÜNÜZÜN VÜCUT LOSYONUNU KULLANIN

Eğer sürekli kullandığınız parfümünüzün vücut losyonu ya da el kremi gibi yan ürünleri var ise kesinlikle kullanın. Vücudunuza parfümünüzün losyonunu sürmeniz parfümün kalıcılığını oldukça arttıracaktır. Aynı zamanda var ise parfümünüzün pudrasını koltuk altına sürebilirsiniz.

5.KIYAFETLERİNİZİ PARFÜMÜZ İLE ÜTÜLEYİN

Kıyafetlerinizi giymeden önce ütülerken parfümünüzü kullanın. Ütünüzün su haznesine birkaç damla parfümünüzden damlatın. Bu sayede kıyafetlerinizi parfümlü su ile ütülemiş olacaksınız. Ütünün sıcaklığı ile kıyafetinize parfüm çok daha fazla nüfuz edecektir. Böylelikle tüm gün kıyafetlerinizde parfümünüz çok daha kalıcı olacaktır.

KALICI MAKYAJIN SIRLARI NELERDİR ?

Makyaj yapmak kadınların en sevdiği aktivitelerden biridir. Makyaj yapmak çoğu zaman kadınları hem daha özgüvenli hem de daha pozitif hissettirir. Ancak makyaj ne kadar sevilirse sevilsin yaz aylarında en çok problem yaşanan kozmetik ürünlerdendir. Çünkü yaz aylarında ciltte makyajın kalıcı olması oldukça zordur. Makyajın akması cildin çok daha kötü görünmesine sebep olur. Bu yüzden ciltte makyajın kalıcı olması için alınabilecek birkaç önlem ile makyajın çok daha kalıcı olması sağlanabilir. Ancak cilt tipi nemli ve yağlı olmayan kadınlar ciltte makyajın kalıcı olması konusunda oldukça şanslılardır. Ancak makyajın ciltte çok daha kalıcı olması birkaç önlem alınarak kolayca sağlanabilir.

1.KALİTELİ MAKYAJ MALZEMESİ KULLANMAK

Makyajın ciltte kalıcı olabilmesi için öncelikle kaliteli makyaj malzemelerin kullanılması gerekiyor. Çünkü kalitesiz makyaj malzemeleri hem cildinizi bozar hem de kalıcı olmazlar. Bu yüzden makyaj yapmaya başlamadan önce kaliteli makyaj malzemeleri edinmeniz gerekiyor.

2.CİLDİNİZİ HER MAKYAJDAN ÖNCE TEMİZLEMELİSİNİZ

Kalıcı makyajın en büyük sırrı temizleniş bir cilttir. Gözenekleri dolu olan ve yağı eşitlenmemiş bir ciltte makyaj en pahalı makyaj malzemeleri ile yapılsa da akar. Bu yüzden her makyajdan önce cilt derinlemesine temizlenmelidir ve sürekli aynı temizleyici ile cilt alıştırılmalıdır.

3.CİLDİNİZE HER MAKYAJDAN ÖNCE NEMLENDİRİCİ SÜRMELİSİNİZ

Makyaj yapmadan önce gözaltlarını ve tüm cildi nemlendirmek makyajın kalıcılığı için en önemli noktalardan biridir. Aynı zamanda nemlendirilmemiş cilde makyaj yapmak cildin dengesini bozar ve gözaltlarında sivilcelerin çıkmasına sebep olur. Bu yüzden cildinizi her makyajdan önce derinlemesine nemlendirmelisiniz.

4.CİLT TİPİNİZE UYGUN FONDÖTEN SEÇİMİ YAPMALISINIZ

Eğer yağlı bir cildiniz var ise kesinlikle fondöten seçiminiz yağ bazlı olmamalıdır. Yağ bazlı fondötenler yağlı bir ciltte kusar. Bu yüzden su bazlı ve hafif fondötenler tercih edilmelidir. Özellikle ciltte çok fazla problem yok ise sorunlu bölgelerin hafif bir kapatıcı ile kapatılması ve transparan pudra ile parlayan bölgelerin eşitlenmesi en doğru makyaj şekli olacaktır.

   5.PUDRA KULLANIMINI DOĞRU YAPMALISINIZ

Pudra kullanımı doğru yapıldığı zaman makyajın kalıcılığını en çok arttıran seçeneklerden biridir. Ancak cilt renginize en uygun pudrayı seçmek oldukça önemlidir. Bu yüzden mağaza ışıklarında yanlış pudra seçimi yapmamak için alacağınız pudrayı gün ışığında da görmeniz gerekiyor. Aynı zamanda gözaltınızda morluk probleminiz var ise göz altı kapatıcısından sonra ince bir kat pudra geçmek makyajınızı daha kalıcı hale getirecektir.

 

 

 

 

EN DOĞRU CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR ?

Cildimiz aslında hepimizin en doğal makyajıdır. Ancak bizim en doğal makyajımız olan cildimize bakmak herkesin bildiği ya da söylediği kadar kolay bir işlem değildir. Çünkü her cilt birbirinden farklıdır. Her cilt birbirinden farklı olduğu için her cildin bakımı da birbirinden farklıdır. Bu yüzden doğru bir cilt bakımı yapabilmek için cilt tipinizi kesinlikle öğrenmelisiniz. Cilt tipinizi öğrendikten sonra doğru bir cilt bakımı için ihtiyacınız olan cilt bakımı kozmetik ürünlerini seçmelisiniz. Doğru bir cilt bakımı için seçilen cilt bakımı kozmetik ürünleri oldukça önemlidir. Çünkü her marka cilt bakımınız için yeterli olmayabilir ya da fazla olabilir. Bu yüzden kullanılan marka da cilt bakımı için en önemli noktalardan biridir. Birkaç yöntem ve bilgi ile cilt bakımınızı en doğru şekilde evinizde kendiniz de yapabilirsiniz.

YAĞLI CİLTLER NASIL BAKIM YAPMALIDIR

Cilt tipiniz cilt bakımınızı belirleyen en önemli unsurdur. Cilt tipiniz eğer yağlı ise kullanacağınız cilt ürünlerinizi cildin yağ dengesini sağlayacak yönde seçmelisiniz. Cildinizde yağ dengesini sağlayacak cilt ürünleri parlamaları azaltacaktır. Aynı zamanda yağlı ciltlerde en çok görülen problem sivilcedir. Sivilcelerin giderilmesi için cilt tamamıyla kurutulmamalıdır. O zaman cildin yağ dengesi bozulur. Cildiniz ne kadar yağlı olursa olsun yağı dengeleyici bir temizleyici kullanıldıktan sonra kesinlikle nemlendirici bir yüz kremi kullanılmalıdır.

KURU CİLTLER NASIL BAKIM YAPMALIDIR

Aynı zamanda da kuru bir cildiniz var ise cilt direk yağlandırıcı ya da nemlendirici ile tedavi edilmemelidir. Kuru ciltler için yoğun nem maskeleri kullanılmalıdır. Aynı zamanda makyaj öncesi yüz için üretilen özel yüz yağları kullanılarak cildin nem dengesi sağlanabilir. Tabi ki geceleri yapılan nem maskeleri kuru ciltler için çok daha onarıcı olacaktır. Böylelikle kuru ciltler yağlanmadan nemlenecek ve daha sağlıklı bir görünüm yakalayacaktır.

KARMA CİLTLER NASIL BAKIM YAPMALIDIR

En çok karşılaşılan karma ciltler için ise yağı dengeleyici cilt maskeleri ve temizleyiciler kullanılmalıdır. Çünkü karma ciltlerde en çok T bölgesinde yağlanma ve diğer bölgelerde kuruluk görülür. Aynı zamanda burun üstünde ve yanaklarda siyah nokta oldukça fazla rastlanan durumlardandır. Karma ciltler için bir cilt temizleyicisinden sonra kullanılan ferahlatıcı ve dengeleyici tonikler en etkili cilt ürünlerindendir. Aynı zamanda tabi ki nemlendirici kesinlikle ihmal edilmemelidir. Çünkü karma ciltlerde kullanılan kozmetik ürünlerden sonra nemlendirici kullanmamak yer yer cildin kuruyup dökülmesine sebep olabilir.

GÜZELLİK ŞİMDİLERDE GARLEX CİLT BAKIM ÜRÜNLERİYLE DAHA KOLAY VE ZAHMETSİZ

Güzellik insanın ruhen kendini pürüzsüz, doğal bulması ve bakımlı olmasıdır. Kişi saçından tırnağına kadar her noktasına dikkat ederek bakım yapması ve kendinin sağlıklı bir cilde sahip olmasını sağlamalıdır. Bu konuda aslında bütün her şey kişinin kendini önemsemesine, bakmasına ve sağlığına bağlıdır. Kadınların kendi aralarında sürekli kullandığı ve doğruluk payının büyük ölçüde olduğu çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır cümlesidir. Bunu bilip de farkında olduğumuz için cildimizle ilgilenmeli ve bakımlı olmalıyız. Artık bunu gerçekleştirirken %100 doğal ürünler, bitkisel kremler kullanabiliriz. Bu konuda en yakın yardımcımız bir tıkla elinizde olabilen Garlex Cilt Bakım kremleriyle rahatlıkla yapabiliriz.

Garlex cilt bakım ürünleri ile güzelliğimize güzellik katarken yorulmaya uğraşmaya son. Ayak bakımımızdan cilt sorunlarımıza kadar her sıkıntımızda Garlex bakım kremleriyle yanınızdadır. Bu cilt bakımında; %100 bitkisel olan cilt bakım kremleri ile garlex firması sizi çok mutlu edecek. Bu kremleri size biraz tanıtacak olursam ciltte özellikle yaz sezonunda güneş ışınlarının dik geldiği zamanlarda lekeler olabilmektedir. Bu cilt lekeleri Garlex leke kremi cildinizi besleyerek giderebilmektedir. Bunun yanında en çok görülen ve büyük cilt tahribatına yol açan sedef egzama gibi cilt hastalıkları içinde sedef egzama kremi Garlex’ in cilt bakım kremleri arasında en çok tercih edilenlerdendir. Dahası insanların baş belası hemoroit için de krem yapmakta ve kullananlar memnuniyetini sıralamaktadır.

Güzelliğimizin yanı sıra cildimizin nefes almasını sağlayan Garlex masaj kremi tüm yorgunluğumuzu alarak bizleri rahatlatmaktadır. Cildimizi rahatlatırken selüloitlerimizi de düşünerek selüloit kremini hazırlamıştır. Tüm bunların yanında genellikle eski insanların bildiği eskilerin kara merhemi şimdilerde de garlex in bitki özlü kara kremini tekrar getirmiştir ortaya yaralara cilt kızarıklıkları için birebirdir. Tüm bunların yanı sıra cilt bakım kremleri kolayca uygulanıp zahmetsizce kullanılmaktadır. Garlex cilt bakımını %100 bitkisel karışımlarla hem cilt problemlerine hem de bakımına yardımcı olmaktadır. Hepsi kullanımı mümkün harika ürünler olmakta ve birçok sorunda yanımızda yardımcı olabilmektedir. Güzellik için artık o kadar pahalı ürünler kullanmaya ya da bütçenizi zorlamaya hiç gerek yok işte her türlü sorunda Garlex cilt bakım kremlerini kullanmalı ve bitkisel ürünlerle sağlığınıza daha dikkatli olmanızı sağlamaktadır. Garlex bu konuda size en yakın yardımcı olmakta ve muhteşem ürünleri ile sizi taçlandırmaktadır. Sağlık ve cilt bakımı için Garlex cilt bakım kremi kullanın.

BİTKİLERİN MUCİZESİ ŞİMDİLERDE CİLT BAKIMINDA

Cilt; vücudumuzun dış örtüsünün en üst katmanıdır.  Bitkilerin mucizesi cilt bakımı ile cildimiz bizim kendimize güvenimizin gelmesine, yüz şeklimize ve mimiklerinize yön veren en önemli parçamızdır. O yüzden bayan erkek herkes cildine önem vermektedir. Çünkü sıcakta, fırtınada, yağmurda, çamurda her türlü zorluğa katlanan cildimizin de canlı olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki ona göre hareket edelim. Her şeyin dış örtüsü olduğu gibi vücudumuzun da dış örtüsü cildimizdir. Cilt insanlara göre farklılık göstermektedir. Mesela kuru ciltliler, yağlı ciltte sahip olanlar bir de ne kuru ne yağlı orta cilt sahipleri de vardır. Ciltte genellikle sık rastlanan sorun sivilce ve aknelerdir. İnsanlar bu cilt problemini yaşamamak için birçok kimyasal yapılmış krem, serum ve maske kullanmaktadır. Bunun cildimize daha çok zarar verdiğini ve hasar bıraktığının farkına varılınca bitkilerle çözüm bulunmaya çalışıldı. Evlerde birçok bitkinin içinde yer aldığı cilt maskeleri, kremleri ve tonikler oluşturuldu. Hepsinde tek amaç bitkilerin mucizevi etkileriyle cilt bakımını yapmaktır. Bunun için insanlar hem maddi hem de manevi olarak yıpranmaktadırlar.

Garlex bitkilerin etkisini şimdilerde cilt bakımı için kullanarak kısa zamanda herkesin gözdesi olmaktadır. Garlex firmasının kullandığı bitkileri biraz inceleyelim neyi ne için kullanmış isterseniz…   Ciltteki lekeyi gidermede gül ve buğday bitkilerinden yararlanmıştır. Cildin en büyük ve sıkıntılı problemlerinden olan siyah nokta ve ölü hücreler için vişne çekirdeklerini, siyah maske denilen cilt bakım ürününde gül yağını kullanmıştır. Kırışıklık ve yaşlanmayı geciktiren cilt bakım ürünlerinde nar çekirdeği yağı, kayısı, elma, şeftali ve susam bitkisinin yağını kullanmaktadır. Ayrıca normal ciltler için bakım maskesinde de yosun ve kil kullanmaktadır. Kısacası birçok bitki cilt bakım ürünlerinde kullanılmıştır. Aslında günlük tükettiğimiz bitkiler bile var aralarında…

Bitkilerle hazırlanan cilt bakım kremleri hem zahmetli hem de zaman alan bir olaydır. Ancak cildimiz bizim için çok önemli olduğundan bakımına, maskesine ve meydana gelebilecek problemlere dikkat ederek cildimizi korumaya çalışırız. Ciltteki sıklıkla görülen akne, siyah noktalar ve kırışıklıklar ciltlerin birinci düşmanlarıdır. Bu durumu ortadan kaldırmak için cilt bakımı önemlidir. Bu aşamada da devreye giren Garlex cilt bakım ürünleri %100 doğal, bitkisel ürünlerden meydana gelmektedir. Bu bitkisel ürünlerden meydana gelen maskeler ve bakım kremleri çok kullanışlı ve takdire şayan sonuçlar vermektedir. Tam da bu yüzden bu ürünleri www.garlex.com adresinden temin edip kullanabilirsiniz. Bu ürünler  size her konuda yardımcı olabilmekte ve ihtiyacınız olan ferahlık ve özgüveni sağlamaktadır.

 

Cilt Kurdu Neden Oluşur? ve Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Kurdu Ne Demektir? Çözüm Yolları nelerdir?

Cilt kurdu ne demek pek çok kişi aslında bilmemektedir, hatta adını dahi bile duymamış olabilirler. Aslında herkesin cildinde karşılaşabileceği bir cilt problemidir. Genellikle cilt kurdu yağlı olan cilt tiplerinde sıklıkla görülebilmektedir. Yani yüzümüzde oluşan siyah nokta ve sivilce dediğimiz sorunlar aslında cilt kurdudur. Yağlı ciltlerde görülmesinin nedeni de budur ve bunlar canlıdır. Siyah nokta ve sivilcelerin genellikle uç kısmında bulunurlar ve beyaz ya da siyah yapıda kendini göstermektedirler.

Cilt Kurdu Oluşumunun Nedenleri:

Siyah nokta ve sivilceler genellikle ergenlik dönemlerinde kadın erkek fark etmeksizin ciltlerde oluşan problemlerdir.  Yağlı ciltlerde oluşan cilt kurdu, gözeneklerin tıkanması nedeniyle ortaya çıkar. Cilt gözeneklerinin tıkanmasıyla yağ tabakası derinin alt kısmında toplanır ve bakteri oluşumuna neden olur. Bakterilerde zamanla cilt enfeksiyonları gibi problemlere sebep olabilir. Cilt Bakımına özen göstererek bu problemlerin ortaya çıkmamasını sağlayabiliriz.

Cilt Kurdu Nasıl Temizlenir: Genellikle kalıcı olması için lazer tedavisi tavsiye edilmektedir ya da dilerseniz cilt kurdu döken losyonları da kullanabilirsiniz. Size cilt kurdu için evde kendinizde hazırlayabileceğiniz bitkisel bakım kürü formülünü vereceğiz.

Cilt Kurdu Tedavisi İçin Bitkisel Kür

3 ya da 4 diş sarımsak ve bir tane soğanı havanda iyice ezin. İçerisine bir tane havuç rendeleyip ekleyin. Daha sonra bir tencere içine biraz su ve hazırladığınız karışımı dökün ve kaynatın. Bir tülbent yardımıyla suyunu süzün ve içerisine 2 kaşık sirke koyun. Elde ettiğiniz karışımı pamuk yardımıyla cildinize sürün. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın.

Videolu Anlatım:

Sivilceler için Nohut Unu Maskesi

Nohut unu maskesi cilt bakımında cildi nemlendirerek ölü hücrelerden arındırmaktadır. Hindistan ve Asya’nın güneydoğusunda oldukça fazla bir miktarda bulunmaktadır. Cildin aydınlatılmasında, cilt rengini açmada ve güneş yanıklarını önlemede etkili bir maddedir. Sizlere bundan önceki yazımızda “nohut unu ile cilt aydınlatma maskesi” adlı makalemizi paylaşmıştık.

Nohut unu maskesi ile oluşan sivilce izlerine kalıcı çözümler bu maske ile mümkündür. İçerisinde zerdeçal bulunan malzemede ciltte bulunan akne izleri ve güneş lekelerine iyi gelmektedir. Hazırlayacağınız bu karışımı vücudunuzun bütün bölgelerine sürebilirsiniz.

Nohut Unu Maskesi Hazırlanışı [1]

Malzemeler:

  • 2 çorba kaşığı süt
  • 2 çorba kaşığı nohut unu
  • 1 çay kaşığı zerdeçal tozu

Maskenin Hazırlanışı:

Malzemelerin hepsini bir kaba koyarak karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürün. Ya da vücudunuzun herhangi bir bölgesine sürebilirsiniz. 30 – 40 dakika kadar masaj yaparak cildinize uygulayınız. Daha sonra bol su ile vücudunuzu yıkayın. Bu nohut unu maskesini haftada bir kez devamlı olarak uygulayın. Sivilce izlerinden ve güneş yanıklarından kurtulun.

Nohut Unu Maskesi [2] (Alternatif)

Malzemeler:

  • 2 çorba kaşığı Nohut unu
  • Bir portakalın kabuklarını soyarak elde edilmiş portakal tozu
  • Süt kreması

Hazırlanışı:

Bu maskenin hazırlanışı biraz daha zordur. Önceden kurutulmuş portakal kabuklarının toz haline getirilmesi gereklidir. Elde ettiğiniz malzemelerin hepsini karıştırın, krem kıvamına geldikten sonra yüzünüze sürün. Gözlerinize değmemesine dikkat edin. Maskenin kuruması için biraz bekledikten sonra bol su ile yıkayın.

 

Nohut Unu ile Cildinizi Aydınlatın

Genellikle Asya’nın güneydoğusu ve Hindistan da bulunan Nohut unu, ciltte oluşan ölü hücrelerden cildi arındırarak nemlendirir. Cildin rengini açarak doğal cilt yapısına dönüştürür. Nohut unu açılan cilt rengini aydınlatmak için hazırlanılan doğal bir maskedir.

Nohut Unu maskesi kuru ciltler için nemlendirici özelliğine de sahiptir. Birçok alanda da cilt bakımında kullanılmaktadır, sivilcelerde ve cilt rengini açmak içinde kullanılan özel bir maddedir. Hazırlanışı oldukça kolay ve basittir.

Nohut Unu Maskesi

Malzemeler:

  • 1 çorba kaşığı süt kreması
  • 1 çorba kaşığı nohut unu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Limon suyu ( birkaç damla)

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri bir kabın içine koyarak karıştırın. Krem kıvamına geldikten sonra temizlenmiş yüzünüze iyice sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra maskenin kuruduğunu göreceksiniz. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Ölü hücrelerden arınan cildinize nemlendirici bakımı uygulayabilirsiniz. Nohut Unu maskesi Daha yumuşak ve aydınlık bir cilt görünümü kazandırır.

Hazırlanan karışımı yüzünüze maske yapabilecek ölçüde hazırlamaya dikkat edin. Fazla yaptığınız takdir de kullanmadan atmak zorunda kalırsınız. Haftada bir kez bu karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 3 yada 4 haftada etkili sonuçlar alabilirsiniz. Malzemelerin elde ederken eğer süt kreması bulamazsanız onun yerine zeytinyağını da kullanabilirsiniz. Hazırladığınız karışımın içerisinde limon suyu bulunduğu için gözle temastan kaçınınız.

Bu ve birçok doğal maske tarifini ve bu maskelerin cilde nasıl uygulanacağı hakkında bir çok yazıyı “Maskeler” kategorimizde bulabilirsiniz.

TAMAMIYLA DOĞAL GARLEX CİLT BAKIM MASKELERİ

Cildimiz en önemli parçamızdır. Tüm vücudumuzda en çok dikkat çeken yer olan yüzümüz, en iyi izlenim için hep temiz, doğal, sağlıklı ve canlı görünmelidir. Doğru yapılan cilt bakımı sizlere temiz, sağlıklı ve doğal bir görüntü olarak dönecektir. Ayrıca temiz bir cilt için, doğru beslenme ve özellikle bol su tüketimi oldukça önemlidir. Bunlar dışında da cilt için doğal ve temiz bir görüntü de tamamıyla doğal cilt bakımı sayesinde oluşabilir. Tamamıyla doğal cilt bakımı yapabilmek ne yazık ki her üründe rastlayabileceğimiz özelliklerden biri değil. Tamamıyla doğal bir cilt bakımı yapmak istiyorsanız eğer Garlex Yosun ve Kil Maskesi kesinlikle en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Çünkü Garlex Yosun ve Kil Maskesi’ nin özel formülü her cilt tipi için üretilmiştir. Yani çok kuru, çok yağlı ya da karma bir cilde sahipte olsanız Garlex Yosun ve Kil Maskesi cildinize çok iyi gelecektir. Ancak özellikle yosun ve kil içeriği ile yağlı ciltlere diğer birçok maskeden çok daha iyi gelecektir.

GARLEX YOSUN VE KİL MASKESİ YAĞLI CİLTLERE NASIL ETKİ EDER?

Garlex Yosun ve Kil Maskesi tamamıyla doğal özler kullanılarak elde edilmiş bir maskedir. İçinde bulunan ve yıllar önce cilde yararları ispatlanmış olan kil cildinizi ferahlatıp, yağ dengesini düzeltecektir. Aynı zamanda da yosun özleri cildinizi düzenleyecek ve daha temiz bir görünüm sağlayacaktır. Ancak piyasada satılan diğer maskeler gibi cildinizi kurutarak yağı arındırmaz. Çünkü cilt kurutularak yağın azaltılması sadece dengenizi bozar. Cildin kuruması, derinin soyulmasına sebep olacaktır. Bu yüzden de soyulan cilt nemlendirici bir takviyeye ihtiyaç duyacaktır. Ancak çok fazla kurumuş ve soyulmuş bir cilt nemlendiriciyi hızlı ve en derine kadar emer. Bu da cildinizin derinlerinde ekstra yağ tabakasının birikmesine ve ne yazık ki tekrar yağlanmasına sebep olur. Bu yüzden cilt kurutulmadan yağı giderilmelidir. Yani cildin yağ dengesi sağlanmalıdır. Bu da ancak doğal içeriklere sahip Garlex Yosun ve Kil Maskesi sayesinde hızlı ve zahmetsiz bir şekilde sağlanabilir. Garlex Yosun ve Kil Maskesi yağlı ciltlere önce dıştan daha sonraki kullanımlarda ise derinlemesine etki eder. İlk kullanımdan itibaren değişim gözle görülebilir. Devamında etki edişi de ciltteki yağ dengesini kurmasıdır. Yani derinin en altından en üstüne vücudun ihtiyacı olan kadar yağı bırakıp ekstra olanı temizler. Böylelikle cildiniz hem kurumaz hem de yağlanmaz.

Evde El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yazın sıcakta kışın ise soğuktan el ve ayaklar tahriş olmaktadır.  El ve ayak bakımına gerekilen özen gösterilmediği takdirde cansız ve güçsüz bir görünüme neden olmaktadır.

El Bakımı Nasıl Olmalıdır?

El bakımında, soğuk ve sıcak havalar sürekli ellerle temas halinde olduğu için kurumaya ve çatlamalara neden olmaktadır. Bunun için günlük nemlendiricilerle el bakımının yapılması gereklidir. Yapmanız gereken tek şey; gece uyumadan önce bir kabın içine zeytin yağını koyarak, ellerinizi kabın içerisinde bir müddet bekletin. 10 dakika sonra ellerinizi kurulayıp pamuklu eldiven taktıktan sonra yatın. Sabah uyandığınızda ellerinizin pamuk gibi olduğunu göreceksiniz.

Ayak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ayak bakımında da aynı şekilde dikkat edilmelidir. Sürekli pedikür yapılmalıdır. Yazın bakımlı ve sağlıklı ayaklarla sandaletlerinizi rahatlıkla giyebileceksiniz. Normalde uzmanlar pedikürü dört haftada bir yapılmasını yeterli görürken, yaz aylarında en fazla üç haftada bir yapılmasını önermektedir. Ayak bakımında da tırnak temizliğine önem verilmelidir. Pedikürden önce ojelerin çıkarılması gereklidir. Tırnak temizliği yapıldıktan sonra limonlu ve sabunlu suyun içinde 10 dakika kadar ayaklarınızı bekletin. İş hayatından sonra bütün gününü ayakta geçiren insanlar, ayaklarını dinlendirmesi gereklidir. Bunun için; küçük bir leğenin içine sıcak su ve deniz tuzu katarak karıştırın ve ayaklarınızı 10 dakika boyunca bekletin. Daha sonra çıkartarak krem ile masaj yapın.

Dikkat Edilmesi gerekenler:

-Ayak tırnaklarınızı mümkün olduğunca düz kesmeye dikkat edin.

-Ayak tırnaklarınızın uzaması için kesinlikle etlerinizi kesmeyin

-Ponza taşı ile ayaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Kan dolaşımınıza yardımcı olacaktır.

 

Elleriniz sizin için kıymetliyse daha önceden paylaşmış olduğumuz ve yine evdeki imkanlarla hazırlayabileceğiniz “El Bakım Losyonu Nasıl Yapılır?” adlı makelemizi mutlaka inceleyin. Bu ve benzeri birçok faydalı cilt bakımı içeriklerine “cilt bakım” kategorimizden ulaşabilirsiniz.