Kategori: Maskeler

KOZMETİKTE YENİ DÖNEM HARİKA MEYVELERLE MASKE YAPMAYA VARMISINIZ?

Kozmetik cildimizle uyumlu olarak yüzümüzde meydana gelen istemediğimiz sorunları çözümleyebilmek için bize sunulmuş formüller bütünüdür. Kozmetik alanına maskeden tutun bakım kremleri, siyah nokta gidericiler, tonikler, şampuanlar ve parfümlerin hepsi girmektedir. Kozmetikte kimyasal madde çok olduğu için son dönemde ortaya koyulan bitkisel ürünleri çok rağbet görmüştür. Bu konuda da garlex firması her soruna bitkisel çözümler yaparak insanlara kolaylıklar sunmaktadır. Kozmetik özellikle bayanların çok ilgilendiği ve her ürünü zevkle kullandığı bir bölümdür. Kozmetikte parfümeriden kreme kadar kremden maskeye kadar her reyon kendine özgü özellikler taşır. Kozmetiğin ilk alanı cilt daha sonra cilt üstüne yapılan her aşama kozmetiğin alanıdır.

Meyve özlü maskeler kozmetiğin yeni dönem ürünleri cildinizin nem dengesini ayarlar ve istenmeyen lekeleri yok etmeye yarar. Bu maskeler de meyve özleri kullanarak meyvenin canlı ve parlak görünümünü cilde kazandırmak ve kırışıklıkları önlemektir. Maskelerde şeftali, vişne, gül, kaysı ve nar gibi birçok meyvenin çekirdek yağını ve meyve özütünü alarak kullanmışlardır. Her meyvenin kendine göre bir faydası ve özelliği olduğundan maskelere ilham verici olmuştur. Ciltteki her sorunu düzeltebilecek ancak düzenli kullanımının şart olması durumunda her şekilde harika ürünlerdir. Bunun yanında yapılan maskeleri bol su ile yıkamak şarttır. Çünkü maske içinde bulunan yağ ve meyve özütü partikülleri yapışabileceğinden yüzden ayrılması zor olacaktır. Bunun için bol su ile yıkanması ve maskenin yüzünüzden arındığından emin olduğunuzda yumuşak yumuşak kurulanması gerekmektedir. Böylece cildinizde ipeksi bir yumuşaklık ve harika bir koku sizi mutlu edecektir.

Kozmetikte çığır açtıran harika meyveli maskeleri yapmaya ne dersiniz? Bence evet demelisiniz. Neden mi hemen size söyleyeyim cildiniz yaşınızla birlikte ya da yaşınızdan önce buruşmaya ve kırışmaya mı başladı ne duruyorsunuz garlex’ in kayısı özlü maskesini deneyin hemen. Mimik kırışıklıklarını ve yoğun kırışıklık çizgilerini önlemektedir. Her gün sevdiğiniz insandan bir dal gül alsanız ne kadar çok hoşunuza gider öyle değil mi? Sizin en sevdiğiniz de cildiniz olmalı neden cildinize gül özlü maske yapmıyorsunuz? Böylece cildiniz hem lekelerinden arınacak hem de nefes almasını sağlayacaksınız. Bununla birlikte Garlex elma özlü maskesini de yaparak cilt gözeneklerinizi daraltarak pürüzsüz bir cilt görünümü sağlar size. Sizlere Garlex’ in yosun ve kil maskesini bütün bunlara ek olarak denemenizi de tavsiye ederim. İçindeki salyangoz özü volkanik kil ile güçlendirilmiştir.

 

 

Yüz Maskelerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt güzelliği herkes tarafından önem verilen ve herkes tarafından özen gösterilen hususlar arasında yer almaktadır. Fakat cilt temizliği ve yüz maskeleri sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Çünkü cilt maskelerinde de gerekli olan ve uygulanması gereken tüyolar bulunmaktadır. Öncelikle cilt maskeleri uygulanmadan önce bu tüyoların incelenmesi ve sonrasında maskeler uygulanmalıdır. Her cilt tipinin farklılık göstermesinden dolayı mutlaka ilk olarak cilt tipinin kuru, yağlı, normal veya diğer cilt tiplerinden hangisi olduğu kanısına varılması gerekmektedir. Tüm bu incelemeler yapıldıktan sonra maskeler uygulanabilmektedir. Ancak bunun öncesinde yüz maskelerinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir konuyu daha ele almak gerekmektedir. Yapılan maskelerin bitkisel olmasına özen gösterilmeli ve garlex ürünleri kullanılmalıdır. Bu sayede cilde zarar vermeden maskeler yapılabilmektedir.

Maske Yaparken Gerekli Olan Tüyolar

Maske yaparken gerekli olan tüyolar yer almaktadır. Bu tüyoları incelemek ve tüm detaylarına kadar bilgiler derlemek gerekmektedir. Sonrasında kolay bir halde sağlıklı maskeler yapılabilmektedir. Maske yapabilmek için ilk olarak sağlıklı bitkisel maskeleri tercih etmek gerekmektedir. O yüzden ilk maske firmaları araştırılmalı ve garlex gibi firmalar tercih edilmelidir. Çünkü garlex bitkilerden imal edilen maskeleri bünyesinde barındırmaktadır. O yüzden herhangi bir cilt rahatsızlığına sebep olmadığı gibi cilt tipine de uygunluk taşımaktadır. Bu sayede her cilt tipine uygun maskeler tercih edilerek cilt tipini bilmeyen kişilere de kolaylık sağlanmış olacaktır.

Hangi Maskeler Kullanılmalı

Her bayan ve erkek maske kullanmakta ve bu maskeleri tercih ederken sıkıntılar yaşanmaktadır. Bu sıkıntıları yaşamamak adına ilk olarak maske firmaları araştırılmalı ve sonrasında garlex gibi kaliteli maske markaları tercih edilmelidir. Maskeler uygun fiyatta olmasından dolayı herkes tarafından alınabilmektedir. Maske alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise doğal ve bitkisel olmasıdır. Çünkü bitkisel ürünler ile imal edilmeyen maskeler genel olarak kanserojen maddeler taşımasından dolayı ilerleyen evrelerde sağlık risklerini arttırmaktadır. Sağlıklı güzel bir cilde sahip olmak için bitkisel ürünlerin kullanılması gerekmektedir. Maske türleri içerisinde aynı zamanda her cilt tipine uygun maskeler yer alırken aynı zamanda yağlı ve kuru cilt tipleri için de ayrı hallerde maskeler bulunmaktadır. Bu sayede farklı cilt tiplerinde oluşan sorunlara tedaviler yapılabilmekte ve bu sayede sağlıklı fresh bir yüze sahip olunabilmektedir. Herkesin hayallerini süsleyen lekesiz, sivilcesiz yüzlere bu maskeler ile sahip olmak mümkün olmasından dolayı sektöründe garlex popüler olmaktadır.

GARLEX’ İN MEYVE ÖZLÜ MASKELERİNE BAYILACAKSINIZ…

Maske demek cilt, yüz ve saçlardaki ölü hücreleri canlandırmak ve cilde parlaklık sağlamak amacıyla yapılan bir olaydır. Genellikle cilde ve yüzümüze çok yapılır. Saçlara maske çok sık yapılmaz genellikle boyalı saçların yıpranmasından dolayı yapılır saçlara maske onun dışında uygulanmaz. Ama beli aralıklarla ve sıklıkla cilde ve yüze maske uygulanmaktadır. Ayrıca yüzdeki ve ciltteki her soruna özel çeşit çeşit maskeler yapılmakta ve uygulanmaktadır. Bu maskeler evde yapılabildiği gibi uygulanmaya hazır mağazalardan da almak mümkündür. Ayrıca ciltteki her soruna uygun uygulanabilecek farklı maskeler farklı bitkilerle yapılmakta ve kullanılmaktadır. Her çeşit bitki farklı sorunlara çözümler ve rahatlama sağlamaktadır. Özellikle cildi canlandırmak ve rahatlatmak için kullanılan maskeler çok rahat kullanım sağlamaktadır. Cilt maskeleri insanların özellikle de bayanların sıklıkla kullandığı ve değişik formülleri test ettikleri durumlardır. Maske denince ölü hücrelerin canlanması olayı akla gelir ondan dolayı istenilen şey cildi canlı ve parlak yapmasını da sağlar.

Garlex firması meyve özlü maskeleri konusunda da oldukça iddialı ve bitkisel kullanımını sorunsuz sağlamaktadır. Garlex firmasının meyve özlü maskeleri de birçok meyvelerden yararlanmış, meyvelerin canlılık verici özelliğini kayda almıştır. Kayısı, buğday ve şeftali gibi bitkiler maskeler için kullanıma uygun ve harika bitkilerdir. Evde hazırlarken de insanlar genellikle meyvelerden faydalanmaktadır. Özellikle çalışan insanlar hazır maskeleri tercih etmektedir. Hazır maskelerin de %100 bitkisel olduğunu bilmek insanları rahatlatıp kullanmalarını sağlamaktadır. Bitkisel maskeler konusunda da uzman Garlex firması ürettiği maskeleri www.garlex.com.tr adresinden inceleyip kontrol edebilirsiniz. Aynı zaman da satın alabilirsiniz. Her türlü resmi onaya sahip bu maskeler sonrasında bakım kremleriyle de size yardımcı olmaktadır. Cildinizi rahatlatmayı amaçlayan bütün maskeler herkes için kullanıma uygundur. Özel ciltlere sahip kişiler maskelerini özenle ve dikkatle seçmektedirler.

Harika kokan meyve özlü maskeler cildi yorgun ve uykusuz kaldığında oluşan göz altı torbalarından kurtarmakta ve canlandırmaktadır. Özellikle gece mesai yapan insanlar ya da evlerinde çalışmaya devam edenler hiçbirini yapmayıp uyku problemi yaşayanlar işte tüm bu insanlarda göz altında torbalar gözlerde şişlikler oluşmaktadır. Yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıklar ve her ciltte olan akne sivilce ve siyah noktalar hemen hemen hepsi maskelerle temizlenmekte ve cilt rahatlamaktadır. Tüm bunlar cildin rahatlayıp ölü hücreden kurtulması ve canlılığını geri kazanmasını sağlamak için yapılmaktadır. Bu konuda maskeler bize kolaylık sağlamakta ve cildimizin sağlıklı görünümünü korumasını sağlar. Maskeler insanların cilt bakımını yapmalarını kolaylaştıran yegane ürünler arasına girmiştir.

Bal Maskesi ile Sivilcelerden Kurtulmak Çok Kolay

Bal tüm cilt tipleri için kullanılan doğal mucizevî bir kaynaktır. Cilt bakımında özellikle de kozmetik ürünlerin içerisinde bolca bal katkısı kullanılmaktadır. İçerdiği antioksidanlarla güçlü bir cilt yapısı elde edilmektedir. Cilt güzelliği ve bakımında olmazsa olmaz bir kaynaktır. Ayrıca içerdiği vitaminlerle cildi besler ve yaşlanmayı önler. Evde yapımı kolay, kullanımı basit bal maskesi tarifi ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz.

Bal Maskesi Tarifi – Hazırlanışı ve Uygulanışı

Hazırlayacağınız bal maskesi tarifi sıcak yüz maskesi olarak da bilinmektedir ve oldukça kullanılmaktadır. Maske yüze sürüldüğünde hafif yanma etkisi hissedebilirsiniz. Ancak korkacak bir şey yok eğer yanma etkisi çok şiddetli olursa yüzünüzü soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

Malzemeler:

 • Bir çay kaşığı tarçın
 • Bir çay kaşığı muskat
 • Yarım çay kaşığı limon suyu
 • Bir çay kaşığı bal

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Malzemeleri bir kabın içine katarak iyice karıştırın. Elde edilen karışımdan bir miktar alarak yüzünüze sürünüz. 15-20 dakika kadar cildinizde kurumasını bekleyin. Dediğimiz gibi cildinizde aşırı yanma hissi oluşursa yüzünüzü bol su ile yıkayabilirsiniz. Yanma çok olduğu takdirde limon suyunu bir miktar azaltıp maskenizi öyle hazırlayabilirsiniz. Cildinizi durularken lütfen ellerinizle ovalamayın. Cildinizin soyulmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden yavaş yavaş masaj yaparak nazik bir şekilde cildinizi yıkayın. Yıkadıktan sonra fark edeceksiniz ki akne izlerinde ve sivilcelerde azalma görülecektir.

Sivilce problemleri ile ilgili daha önce paylaştığımız “Nohut Unu Maskesi ile Sivilceleri Yok Etmek” adlı yazımızda hoşunuza gidebilir. Bu ve benzeri birçok doğal maskeyi “Maskeler” kategorimizde bulabilirsiniz.

 

Maskeler

Toplumumuzda birçok alanda maskeler yapılmakta ve birçok alanda sorunlar çözüme kavuşmaktadır. Maskeler ile ilgili birçok çözüm yolları bulunmakta ve birçok cilt sorunları çözüme kavuşmaktadır. Birçok maskeler kullanılmasından sonra cilt sorunları oluşmakta ve sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı yapılan maskelerde cilt türleri de dikkate alınarak maskeler yapılmalıdır. Maske türleri kadar cilt türleri de önem taşımakta ve araştırıldıktan sonra maskeler yapılmalıdır. Maskeler hakkında birçok bilgiler toplanabilmekte ve sonrasında bu bilgiler dahilinde daha fazla uzmanlaşarak maskeler yapılabilmektedir. Fakat bitkisel maskeler asla ciltte her hangi bir sorun yaşanmasına olanak vermemesinden dolayı sorunsuz maske yapılabilmektedir.

Cilt Maskeleri Hakkında Detaylar

Cilt maskeleri hakkında birçok detaylar yer almaktadır. Bu bilgileri derledikten sonra kısa süre içerisinde maskeler hakkında tüm detaylara sahip olunabilmektedir. Maskeler aslında yararlı olduğu kadar bir o kadar da zarar vermekte ve bu sorunlar ilerleyen zamanlarda çok fazla sıkıntılara neden olmaktadır. Maskeler yapılırken aynı zamanda cilt tipleri ve maske türleri araştırılmalıdır. Maske türleri araştırıldıktan sonra cilt tiplerine uygun maske türleri seçilerek cilde uygulanabilmektedir. Yapılan araştırmalardan sonra ise maskeler daha uygun halde cilde uygulanarak cildin zarar görmesi önlenebilmektedir. Cilt türlerinde bitkisel maskeler kullanılmalı ve cilt sağlığına da önem verilerek en uygun maskeler tercih edilmelidir. Bitkisel maskeler içeriklerinde genel olarak doğal gıdalar veya bitkiler kullanılmaktadır. Bu sayede ilerleyen dönemlerde daha sağlıklı ciltlere sahip olunabilmektedir.

Maske Kullanırken Dikkatli Olunması Gerekenler

Maske kullanırken dikkatli olunması gereken birçok husus yer almaktadır. Bu hususlar da yer alan birçok detaylar yer almakta ve bu detaylar ile ilgili araştırmalar yapılması gerekmektedir. Araştırılan bitkiler ile maskeler yapılması halinde ilerleyen evrelerde sağlık sorunları oluşmaması için ilk uzman kişiler tarafından üretimi sağlanmış olan şampuanlar tercih edilmelidir. Bu sayede cilt ve deri sağlık sorunları önlenmiş olacaktır. Maskelerde kullanılan kimyasal maddelerin kullanılması ciltte ve yüzde kalıcı izler bırakabilmekte ve ömür sonuna kadar pişmanlıklara neden olabilmektedir. O yüzden mutlaka maskeler yapılmadan önce araştırmalar ve incelemeler yapılmalı maske içerikleri hakkında bilgiler derlenmelidir. Garlex ürünleri her zaman içerikleri ile ilgili tüm detayları kullanıcıları ile paylaşmış ve kalitesinden asla ödün vermemiştir. Bu sayede müşterileri tarafından ilk tercih edilen firmalar arasında yer almıştır. Sektöründe en çok kullanılan maskeleri cilt sağlığını asla tehdit etmemektedir. O nedenle her zaman güven duyulan ve ilk tercihler arasında yer alan firmalar arasında yer almıştır.

TAMAMIYLA DOĞAL GARLEX CİLT BAKIM MASKELERİ

Cildimiz en önemli parçamızdır. Tüm vücudumuzda en çok dikkat çeken yer olan yüzümüz, en iyi izlenim için hep temiz, doğal, sağlıklı ve canlı görünmelidir. Doğru yapılan cilt bakımı sizlere temiz, sağlıklı ve doğal bir görüntü olarak dönecektir. Ayrıca temiz bir cilt için, doğru beslenme ve özellikle bol su tüketimi oldukça önemlidir. Bunlar dışında da cilt için doğal ve temiz bir görüntü de tamamıyla doğal cilt bakımı sayesinde oluşabilir. Tamamıyla doğal cilt bakımı yapabilmek ne yazık ki her üründe rastlayabileceğimiz özelliklerden biri değil. Tamamıyla doğal bir cilt bakımı yapmak istiyorsanız eğer Garlex Yosun ve Kil Maskesi kesinlikle en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Çünkü Garlex Yosun ve Kil Maskesi’ nin özel formülü her cilt tipi için üretilmiştir. Yani çok kuru, çok yağlı ya da karma bir cilde sahipte olsanız Garlex Yosun ve Kil Maskesi cildinize çok iyi gelecektir. Ancak özellikle yosun ve kil içeriği ile yağlı ciltlere diğer birçok maskeden çok daha iyi gelecektir.

GARLEX YOSUN VE KİL MASKESİ YAĞLI CİLTLERE NASIL ETKİ EDER?

Garlex Yosun ve Kil Maskesi tamamıyla doğal özler kullanılarak elde edilmiş bir maskedir. İçinde bulunan ve yıllar önce cilde yararları ispatlanmış olan kil cildinizi ferahlatıp, yağ dengesini düzeltecektir. Aynı zamanda da yosun özleri cildinizi düzenleyecek ve daha temiz bir görünüm sağlayacaktır. Ancak piyasada satılan diğer maskeler gibi cildinizi kurutarak yağı arındırmaz. Çünkü cilt kurutularak yağın azaltılması sadece dengenizi bozar. Cildin kuruması, derinin soyulmasına sebep olacaktır. Bu yüzden de soyulan cilt nemlendirici bir takviyeye ihtiyaç duyacaktır. Ancak çok fazla kurumuş ve soyulmuş bir cilt nemlendiriciyi hızlı ve en derine kadar emer. Bu da cildinizin derinlerinde ekstra yağ tabakasının birikmesine ve ne yazık ki tekrar yağlanmasına sebep olur. Bu yüzden cilt kurutulmadan yağı giderilmelidir. Yani cildin yağ dengesi sağlanmalıdır. Bu da ancak doğal içeriklere sahip Garlex Yosun ve Kil Maskesi sayesinde hızlı ve zahmetsiz bir şekilde sağlanabilir. Garlex Yosun ve Kil Maskesi yağlı ciltlere önce dıştan daha sonraki kullanımlarda ise derinlemesine etki eder. İlk kullanımdan itibaren değişim gözle görülebilir. Devamında etki edişi de ciltteki yağ dengesini kurmasıdır. Yani derinin en altından en üstüne vücudun ihtiyacı olan kadar yağı bırakıp ekstra olanı temizler. Böylelikle cildiniz hem kurumaz hem de yağlanmaz.

Doğal Kahverengi Saç Boyası ve Hazırlanışı

Geçmişten günümüze insanlar çeşitli amaçlarla bitkileri kullanıp onların renklerinden faydalanmışlardır. Diğer tüm amaçlarda olduğu gibi bitkilerin renklerinden saç boyamak için de faydalanabilir. Diğer saç boyama ürünlerine nazaran bu yöntem daha doğal ve daha az tehlikelidir. Saçların doğal yapısını bozmadan onlara kimyasal ilaçların temas etmesini önleyerek saçlarınızı koruyabilirsiniz bu yöntemimizle. Bu makalemizde doğal yöntemler ile evde kendinizin de yapabileceğiniz kahverengi saç boyası hazırlanmasını anlatacağız.

Malzemeler:

 • Kahve
 • Kahve makinası
 • Su
 • Filtre
 • Şampuan

Hazırlanışı:

Kahve makinasına bir filtre takarak içine 16 kaşık kahve ilave edin. İçerisine 8 bardak suyu da ilave ettikten sonra karışımı dinlendirmeye bırakın. Bir süre dinlendikten sonra karışım saçınıza sürülmek için hazır duruma gelecektir.

Uygulanışı: 

Kahve ile su karışımımız iyice soğuduktan biraz geniş bir kaba alın. Daha sonra bu kabı lavabonun içine koyun. Önceden şampuan ile yıkayıp duruladığınız saçınıza karışımı dökün. Dökülen karışımın tekrar kaba dökülmesini sağlayın. Daha sonra kaba dökülen kahveyi tekrar saçlarınıza dökün. Birkaç kez uyguladıktan sonra kahveyi saçlarınızda 15 dakika tutun. Daha sonra saçlarınızı yıkayıp durulayın.

Bu yöntem ile saçlarınızın daha kahverengi bir ton yakaladığını göreceksiniz. Hem doğal hem de sağlıklı olan bu yöntem saçlarınızın boya nedeni ile yıpranmasını da önleyecektir.

Sağlığınız için daima doğal yöntemlere başvurun. Diğer doğal yöntemleri ve uygulamalarını sitemizden öğrenebilirsiniz.

Videolu Anlatım

TAMAMEN DOĞAL GARLEX CİLT BAKIM MASKESİ

Cildimiz en büyük makyajımızdır. Bu yüzden de bu makyaja en doğru ve iyi şekillerde bakılması gerekiyor. Sıcak havalar, yanlış beslenme, çok yağlı ya da baharatlı yiyecek tüketimi, alerjik reaksiyonlar, uyku düzensizliği, makyaj artıkları ve daha birçok sebep yüzünden cildimizin gözenekleri tıkanıyor. Ciltteki gözeneklerin tıkanması ise sivilce, siyah nokta, akne ya da alerjik reaksiyonların oluşmasına sebep oluyor. Cildimizdeki bozuklukları görünce hemen cilt bakım maskeleri uygulama ihtiyacı duyuluyor. Ancak cilt bakım maskesini seçerken genelde çok fazla hatalar yapılıyor. Bunun sebebi cildinizi hem çok iyi tanımıyor hem de ciltteki düzelmesi gereken problemlerin ne olduğuna tam karar verilemiyor olması. Ancak ne olursa olsun kesinlikle tamamen doğal cilt bakım maskeleri tercih edilmesi oldukça önemli. Çünkü cildimizde ne yazık ki doğal olmayanı kabul etmiyor. Bu yüzden Garlex Yosun ve Kil Maskesi en iyi doğal cilt maskesi önerilerinden biri.

GARLEX YOSUN VE KİL MASKESİ NE İŞE YARAR, İÇERİĞİ NEDİR?

Garlex Yosun ve Kil Maskesi doğal bitki özlerine sahip ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan tamamıyla doğal bir cilt bakım maskesidir. Kolayca internet üzerinden Garlex web sitesi aracılığıyla sipariş edebileceğiniz Garlex Yosun ve Kil Maskesi doğal cilt bakımı için en iyi seçeneklerden biri. Birçok kez yararları kanıtlanmış kilin en önemli özlerinin alınarak, tamamen doğal vitaminlerle beraber Garlex Yosun ve Kil Maskesi’ nin içinde bulunuyor. Ayrıca yosunun bitki özleri ve cilde iyi gelebilecek tüm mineralleri ile Garlex Yosun ve Kil Maskesi destekleniyor. Böylelikle cilt için en sağlıklı ve en yararlı maske elde edilmiş oluyor. Garlex Yosun ve Kil Maskesi kurumuş cildinizi nemlendirir, yağlanmış cildinizin yağ dengesini kurar, siyah nokta ve akne gibi problemlerin ilk kullanımda önüne geçmeye başlar. Aynı zamanda temizlediği gözenekler sayesinde cildinizin hava almasını sağlayarak daha temiz bir görünüm elde eder. Piyasadaki diğer cilt maskeleri gibi cildinizi kendine alıştırmaz, kullanmayı bıraktığınızda cildinizi tekrar bozmaz. Belli bir süre düzenli kullanım sayesinde cildinizde oluşmuş olan birçok problemi ortadan kaldırıp daha temiz ve bakımlı bir görünüm elde edecektir.

GARLEX YOSUN VE KİL MASKESİ KULLANIM ÖNERİLERİ

Garlex Yosun ve Kil Maskesini gece yatmadan önce kullanırsanız eğer tüm gece cildiniz temiz kalır. Vücut en çok geceleri saat on ile sabaha karşı iki arasında dinlendiği için cildiniz o saatlerde temiz kalırsa çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Karbonat ile Saç Açma

Saç bakımlarında doğal yollar kullanmak son zamanların en popüler yöntemlerindendir. Saç bakımı özellikle kadınlar için vazgeçilmez bir bakımdır. Kadınlar saçlarına takılar takarak şekiller vererek boyayarak bazen de saçlarının rengini açarak saçlarına farklı süslemeler ve uygulamalar kullanırlar. Fakat kimyasal bakım ürünleri artık saçlara bakım uygulamaktan çok zarar vermektedir. Bu yüzden de doğal yöntemler önem kazanmaktadır. Saçların rengini açmak için kullanılan en doğal yöntemlerden birisi de karbonat ile saç rengini açmaktır.

Karbonat ile saçlarınızın rengini farklı yöntemler ile açabilirsiniz. Karbonat ve hidrojen peroksit ile saçlarınızın rengini açarken dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır.

Karbonat ile Saç Açmak İçin Uygulanan Yöntemler

 • Eczaneler de temin edebileceğiniz hidrojen peroksitten bir buçuk kaşık alıp iki kaşık karbonat ile iyice karıştırın. Daha sonra saçlarınızın hangi bölgesinde rengin açılmasını istiyorsanız oraya bir fırça yardımı ile karışımı sürün daha sonra alüminyum folyo ile sürdüğünüz bölgeyi kapatın. Saç renginiz istediğiniz açıklığa ulaşınca yıkayın.
 • Farklı bir yöntem ise c vitamini ile karbonat karışımıdır. Eczanelerden aldığınız tablet şeklideki c vitaminini ezdikten sonra karbonat ile karıştırıp şampuanınıza katın daha sonra saçlarınıza şampuanı sürüp bir saat beklettikten sonra yıkayın.
 • Yalnızca karbonat ile saçlarınızı açmak isterseniz eğer banyo yaptığınız esnada karbonatı saçlarınızın gürlüğüne göre bir iki kaşık alıp nemli saçlarınıza sürüp on dakika beklettikten sonra durulamanız yeterli olacaktır.

Belirttiğimiz yöntemler ile karbonat kullanarak saçlarınızın rengini doğal yöntemler ile açabilirsiniz. Karbonat doğal bir yöntem olmakla beraber sağlığınıza da hiçbir zarar vermeden saçlarınızı tedavi etmekte kolaylık sağlar. Bu ve benzeri bir çok maskeyi sitemizin alt menüsünde bulunan”Maskeler” kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Çikolata Maskesiyle Cilt Bakımı ve Onarımı

Doğal cilt bakımı ve yüz maskeleri malzemelerinin kullanımı her geçen gün artmaktadır. Kozmetik ürünlerin içerdiği kimyasal maddeler cilt sağlığını bozmakta ve bu maddeler artık güvenilerek kullanılmamaktadır. Doğal bitkisel ürünler her zaman daha sağlıklı bir cilt için ilk tercihiniz olmalıdır. Her cilt tipi için doğal maske elde edilmesi artık çok kolay. Evde hazırlanan özel karışım maskeler cildi besleyerek daha doğal bir görünüm kazandırmaktadır.

Çikolata özellikle de bayanların vazgeçemediği, kilo almalarına neden olsa bile elinden bırakamadığı harika bir lezzettir. Çikolata içerdiği magnezyum, fosfat, E vitamini ve potasyum gibi antioksidanlar bulundurur. Kakao da aynı şekilde cildi besleyici özelliği bulunmaktadır. Evde hazırlayacağınız Kakao yağı maskesiyle cildinizi yumuşatarak, ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz.

Kakao Yağı

Nemlendirici özelliği bulunan Kakao yağı cildi yumuşatır ve kırışıklıkları düzeltir. İçerdiği zengin antioksidanlar ile cilt bakımında önemli bir protein kaynağıdır.

Hazırlanışı: Bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı süt kreması ve yarım su bardağı kakao kullanılarak hazırlanılır. Ancak dilerseniz içerisine badem yağı ve zeytinyağı da ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız bu malzemeleri bir kaba koyun ve güzelce karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze, kollarınıza, bacaklarınıza ya da dilerseniz bütün vücudunuza sürebilirsiniz. Vücudunuza sürmüş olduğunuz karışımı 15 dakika kadar beklettikten sonra bol su yıkayın. Yıkadıktan sonra cildinizde yumuşak bir doku hissedeceksiniz. Belli günlerde çikolata maskesini cildinize uyguladığınız cildinizi besler ve gerekli bakımı sağlarsınız.