Kategori: Saç Çıkaran

Saç Dökülmesi

Toplumumuzda yaşanan en büyük sorunlar arasında yer alan saç dökülmeleri için yapılabilecek birçok çözüm yolları yer almaktadır. Saç dökülmesi kelliğe kadar ilerleyebilmesinden dolayı çoğu zamanlarda bu rahatsızlığı yaşayan kişiler çare olarak çözümü bir takım serumlar ve yağlar olmak üzere saç kremleri ve şampuanlar kullanarak diğer saçlarını da kurtarmak ister fakat bu kesin çözüm olmamasından dolayı daha kötü duruma ilerleyebilir ve daha fazla sorunlara yol açabilmektedir. O yüzden toplumumuz fiziki görüntüsünden dolayı bu rahatsızlık duymasından dolayı depresyona girebilir ve daha birçok ruh sağlığına sebep olabilmektedir. O yüzden her zaman saç dökülmeleri hafife alınmamalı ve en yakın zamanda bitkisel şampuanlar tercih edilmelidir. Garlex saç kremleri ve bitkisel şampuanlar sayesinde sağlıklı ve eskisinden daha güçlü saçlara kavuşabilmek mümkün hale gelmiştir.

Saç Dökülmesinde Yaşanan Sorunlar Ve Çözümleri

Saç dökülmelerinde birçok sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlar yüzünden toplumumuz hem fiziki olarak hem de ruhsal olarak sağlık sorunları yaşamaktadır. Bunlar yanı sıra aynı zamanda daha birçok sürprizleri de toplumumuz yaşamasından dolayı boşanmalar dahi oluşabilmektedir. O yüzden erkeklerin daha fazla yaşamış olduğu saç dökülmelerine çözüm yolları elbette yer almaktadır. Fakat her şampuan veya serumlar bu sorunun daha fazla ilerlemesine neden olmaktadır. Bu sorunun çözüme kavuşabilmesi ve saç dökülmelerinin kelliğe kadar ilerlememesi için rahatsızlık duyan kişi garlex gibi kaliteli bitkisel olarak üretilmiş olan şampuanlar tercih edilmelidir. Toplum sağlığına ve daha birçok soruna bitkisel ürünler önerilerek sıkıntılar önlenebilmektedir. Garlex kullananların yorumlarından da ileri çıkılarak kaliteli ürünler ile sıkıntılar değil çözümler ile sunulduğu görülmektedir.

Saç Dökülmesine Kesin Çözüm

Saç dökülmesi kadın veya erkek fark etmeden tüm toplumumuzun yaşamış olduğu sorunlar arasındadır. Bu sorunların aşılabilmesi için bir takım araştırmalar yapılması gerekmektedir. Araştırmalar esnasında sadece fiyatlara değil aynı zamanda kaliteli olmasına da önem verilmelidir. Çünkü toplum sağlığı ile oynayan kalitesiz ve dolandırıcı firmalar genel olarak fiyatları düşürerek saçların sağlığını bozarak daha kötü hale gelmesine ve kellik oluşumuna kadar ilerlemesine sebep olmaktadır. Bu durumda garlex gibi kaliteli ve uygun fiyatlı olan şampuanlar ve saç kremleri tercih edilmelidir. Garlex şampuanları bitkisel ve uygun fiyatlarda olmasından dolayı her zaman tercih edilen firmalar ve şampuanlar arasında yer almaktadır. Pırıl pırıl ve sevdiklerinizi saçlarınıza hayran bırakacak olan saçlar ile garlex şampuanlarına tutkular daha da artmaktadır. Saç dökülmelerinde kesin çözüm için garlex kullanılmalıdır.

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN GARLEX

Genç yaşta saç dökülmesi son zamanlarda birçok insanın genel problemi haline geldi. Çoğu insan saç dökülmesi problemi ile nasıl baş edeceğini bilmiyor. Bilenler de aldıkları ekstra vitamin ya da benzeri şeylerin saç dökülmesi konusunda çok da etkili olmadığını biliyorlar. Bu yüzden çoğu insan saç dökülmesinin kesin çözümü olmadıkça uğraşmak istemiyor. Saç dökülmesi problemi stres kaynaklı, yeme ya da içme bozukluğu kaynaklı ve ilaç kullanımı kaynaklı olabilir. Ancak saç dökülmesi problemi Garlex Sarımsaklı Şampuan ile oldukça kolay bir şekilde çözülebilir. Çünkü içinde bitkisel özler, vitaminler saçın tekrar çıkmasını sağlayan formüller bulundurmaktadır.

GARLEX SARIMSAKLI ŞAMPUANIN İÇERİĞİ NEDİR, ZARARLI MADDELER BULUNDURUR MU?

Garlex Sarımsaklı Şampuan’ ın içinde sağlığınızı tehlikeye atacak hiçbir madde bulunmaz. Tamamıyla organik yapıda ve steril ortamlarda üretilmiştir. Uzun yıllar üstünde çalışılan saç dökülmesi probleminin önüne geçmek için üretilen Garlex Sarımsaklı Şampuan her yaşa ve her saç tipine uygun bir ürünüdür. Dünyadaki en faydalı bitkilerden biri olan sarımsak saç dökülmesinin de ilacı. Çünkü içeriği toksinler ve vitaminler sayesinde dökülmeye başlamış saçların dökülmesini durduruyor. Aynı zamanda da saç derinizde saç dökülmesinden dolayı açılmış yerlerde tekrar saç çıkmasına yardımcı oluyor. Garlex Sarımsaklı Şampuan; sarımsağın üzerine Provitamin b5 ve çinko gibi bir çok faydalı etki arttırıcı eklenerek yapılmıştır. Herkesin kokusunda dolayı kullanmaktan çekindiği Garlex Sarımsaklı Şampuan tamamıyla kokusuz bir şekilde üretilmiştir. Faydasını sarımsağın özünden alan Garlex Sarımsaklı Şampuan ilk yıkamada bile saç dökülmelerinizde farkı sizlere hissettirecek.

GARLEX SARIMSAKLI ŞAMPUAN SAÇ DÖKÜLMESİ DIŞINDA NEYE İYİ GELİR?

Sanılanın aksine Garlex Sarımsaklı Şampuan sadece saç dökülmesine değil aynı zamanda uzamayan saçlara da iyi gelmektedir. Sıradan bir şampuanın görevi olan saçı temizlemek dışında Garlex Sarımsak Şampuanı saçı ve saç köklerini besler, dolgunlaştırır, hızlı uzamasına yardımcı olur ve olabilecek hasarlara karşı da güçlendiren bir koruma sağlar. Kısa süreli kullanımda bile etkilerini en iyi şekillerde hissedeceksiniz. Aynı zamanda hiçbir yan etkisi yoktur. Tamamıyla doğal olan bu içerik sayesinde artık hem hızlı uzamayan saçlara hem de saç dökülmesine bir çözüm bulunmuş oldu. Yani artık eskisi gibi saç dökülmesi gibi bir problemin canınızı sıkması durumu söz konusu olamaz. Garlex Sarımsak Şampuanı’ nı edinmek istiyorsanız tek yapmanız gereken Garlex’in web sitesine girip sipariş vermek. Tamamıyla doğal ürünlerin satıldığı Garlex markası sayesinde bir çok probleminize bitkisel yollar ile birlikte çözüm bulabilirsiniz.

GARLEX SARIMSAK ŞAMPUANI İLE SAÇ ÇIKARMA YÖNTEMİ

Ne yazık ki çağımızın saç dökülmesi problemi genç ya da yaşlı her kesimde görülebiliyor. Çok genç yaşta bile saç dökülmesinin görülmesi oldukça can sıkıcı bir durum. Genelde yanlış beslenme, düzensiz beslenme, stres, bakım yapmamak ya da aşırı bakım yapmak, çok fazla işleme maruz kalması gibi durumlar saç dökülmesinin sebepleri. Ancak bu sebeplerin önüne geçmek ne yazık ki günümüzde çok zor. Tabi bir de fazla saç dökülmesine bağlı küçük küçük bölgelerde kellik oluşması da oldukça can sıkcı bir durum. Bu yüzden bu sebeplerin önüne geçmek yerine bu saç dökülmesinin sebeplerine bir çözüm üretmek çok daha kolay bir iş olacaktır. Saç dökülmesi probleminin önüne geçmek artık eskisi kadar zor bir durum değil. Çünkü Garlex Sarımsaklı Şampuan sayesinde saç dökülmesi problemine kesin çözüm üretilmiş.

GARLEX SARIMSAKLI ŞAMPUANIN İÇERİĞİ NEDİR?

Garlex Sarımsaklı Şampuan içerdiği sarımsak özleri ve ek olarak ilave edilmiş tamamıyla organik formüller sayesinde saç çıkmasını sağlıyor ve aynı zamanda saç dökülmesini de durduruyor. Tamamıyla organik olarak üretilmiş Garlex Sarımsaklı Şampuan her derde şifa olan sarımsak bitkisinin özlerini içeriyor. Bu özler en iyi laboratuvarlarda tamamıyla steril ortamlarda alınıp şampuanın içine aktarılıyor. Aynı zamanda bu doğal özleri kendi geliştirdikleri organik yapıdaki diğer formüller ile birleştirip saçlar için en önemli vitamin ve özleri sağlıyor. Bu özer ve vitaminler sayesinde saç ihtiyacı olan tüm vitaminleri emerek saç derisini ve kelleşmiş bölgeleri besliyor. Bu sayede yeniden saç çıkmasını ve saçların gürleşmesini sağlıyor. Garlex Sarımsaklı Şampuan denilince herkesin aklına gelen keskin sarımsak kokusu. Ancak Garlex sarımsak bitkisinin sadece özlerini kullanıp kokusunu güzel kokulu ve yine bitkilerin özütü olan esanslarla absorbe ediyor. Bu sayede hem saçları güzelleştiriyor hem de güzel kokusu sayesinde rahatlıkla kullanılabilir.

GARLEX SARIMSAKLI ŞAMPUANIN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR, VAR İSE YAN ETKİLERDEN KURTULMAK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Garlex Sarımsaklı Şampuan tamamıyla doğal yapısı ve organik üretilen formüllerin kullanılması sayesinde hiçbir yan etkiye sahip değildir. Hiçbir şekilde cilde zarar vermez, kaşıntı yapmaz ve özellikle keskin sarımsak kokusu ile karşılaşılmaz. Bu sayede gönül rahatlığıyla her yaş grubu için kullanılabilir. Yan etkiyle karşılaşmak gibi bir durum söz konusu değil. Ancak sarımsak alerjisi olan insanlar için de bir doktor gözetimiyle kullanımı önerilmektedir.

BİTKİLERLE SAÇ BAKIMI

Saç insanın doğumundan ölümüne kadar her dönemde önemsediği dış görünüşümüzü tamamlayan bir şeydir. Saç insanların gür ve dolgun olmasını istediği şekil verip dış görünüşüne şıklık kattığı düşünülen vücudumuzun bir parçasıdır. Vücudumuzun bir parçası olduğuna kanıtımız olan saçlar için vücudumuza almamız gereken vitamin, mineral ve hormondur. Saçlarımızın bakımlı ve dolgun görünmesini sağlayacaktır. Saç insanların ektirmeye gittiği, bakım yaptırdığı ve bitkilerle beslenmesine dikkat ettikleri bir durumdur. Saç dökülmesini engellemek ya da kontrol altına almak için garlex sarımsak özlü şampuanı kullanabiliriz. Sarımsağın saçlar için çok faydalı bir bitki olduğunu kanıtlayan klinik çalışmalar vardır. Sarımsak özlü şampuanda asla sarımsak kokusu olmamakla beraber şampuan özütünde başka maddeler de konularak saç derisi ve köklerinin korunması sağlanmaktadır. Garlex şampuanı gibi saç bakım kremini de sarımsak özlü yapmaktadır. Sarımsağın vücudumuza ve metabolizmamıza faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ancak saçtaki faydaları son zamanlarda farkına varılıp şampuanlarda ve saç bakım kremlerinde rastlar olduk.

Garlex sarımsak özlü şampuanı ve saç bakım kremini internetten www.garlex.com adresinden hem istediğiniz kadar inceleyebilir hem de satın alabilirsiniz. Bununla birlikte saç bakımında da çığır aşmaya aday sarımsak özlü saç bakım kremidir. Saç bakım kremi saç diplerinden ziyade saç uçlarına uygulanması tavsiye edilir. Çünkü birçok saç bakım kreminden ziyade bitkilerle saç bakımı yapan garlex sarımsak özlü saç kremi birçok saç problemini çözmektedir. Bu saç problemleri arasında kepek, saç kırıkları, saç uzamaması ve hacimsiz soluk kalması gibi problemler yer almaktadır. Tüm bu saç problemlerini çözerken saçlara hacim ve parlaklıkta kazandırmaktadır. Saç bakımı her dönemde yapılması gereken bir durumdur.

Özellikle yaz aylarında deniz, havuz ve güneş derken saçlarımız 2 kat daha fazla yıpranmakta ve dökülmektedir. Bu yüzden yaz ayları saçlarımız için işkenceye dönüşmektedir. İşte bunu ortadan kaldırmaya gayret ederken en büyük destekçimiz garlex sarımsak özlü şampuan ve bitkilerle yapılan saç bakım kremidir. Garlex ürünlerinde sadece sarımsak özü bulunmamakla birlikte avokado, buğday, menekşe ve papatya gibi bitkilerin yanında çinko, provitamin B5 gibi maddeler de bulunmaktadır. Birçok bitkinin birleşimiyle yapılan bu ürünler bir nevi bitkilerle saç bakımı yapmayı sağlamaktadır. Saç bakımı yapan bu şampuan ve saç bakım kremi her bitkiden belli oranlar eklenerek yapılmıştır. İşte bundan dolayı her ürün fayda sağlamakta ve sorunların kaynağına değinmektedir. Doğal olarak saçlarınıza bakım yapın onları şımartın.

Saç Çıkaran

Saç Çıkaran

Saç dökülmeleri hayatımızda yaşanan en büyük sorunlar arasında yer almaktadır. Saç dökülmesi, seyrelmesi, eksilmesi küçük sorunlar gibi dursa dahi aslında çok büyük sıkıntılara kadar sebebiyet vermektedir. Evli çiftler arasında dahi sorun olan saç dökülmeleri ileriki aşamalarda kelliğe sebep olmasından dolayı yapılması gereken çare derhal bu sıkıntıyı çözmektir. Saç çıkaran bitkiler saç köklerini uyararak yeni saçların  çıkmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede yeni saçların çıkmasında büyük rol taşıyan ve saç dökülmelerine iyi gelen bitkiler ya da maske tarifleri sayesinde eski saçlara kavuşabilmek mümkün hale gelmektedir. Saç çıkaran bitkileri veya maskeleri bulmakta zorlanan toplumumuz çareyi kesin sonuç olarak şampuan ve kremlerde bulmaktadır. Saç çıkaran şampuanlar ile günlerce bitkiler aramak zorunda kalınmamaktadır. Bu sayede toplumumuz Garlex saç çıkaran şampuanları denemekte ve sektöründe popüler firmalar arasında yer almaktadır.

Saç Çıkaran Kesin Çözümler

Saç çıkaran birçok kürler ve bitkisel çözümler bulunsa da zorluklar yaşanması genel olarak o bitkileri bulmakta ve çok masraflı hale gelmesindendir. Kellikler ve saç dökülmeleri genel olarak rahatsızlıklardan dolayı ya da hormonsal veya kalıtsal olmasından dolayı gerçekleşmektedir. Garlex saç çıkaran şampuanlar, Garlex saç çıkaran yağlar ve serumlar kullanılarak bu tür sorunlara çözüm yolları bulunarak sorun tamamen ve kalıcı olarak çözümlenebilmektedir. Saç köklerini uyaran şampuan veya yağlar tamamen bitkisel olmasından dolayı herhangi bir yan etkide kesinlikle yer almamaktadır. Bu sayede daha sağlıklı kesin çözümler ile eski saçlara ulaşılabilmektedir. Bu durumu yaşamak üzere olanlar ve önlemek isteyen toplumumuz şampuanlar ile sıkıntıları asla yaşamamaktadır.

Saç Çıkaran Kremler ve Şampuanlar

Kadın ve erkek fark etmeden en büyük sorunlar arasında yaşanan saç dökülmeleri ve kellikler nedeniyle tüm ruhsal bozukluklar ve aile içi huzursuzluklar muhtemel ortaya çıkmaktadır. Bu durumda birtakım önlemler alınarak tüm bu sorunlar önlenebilmektedir. Aynı zamanda toplumumuzun %70’ini erkekler oluşturmaktadır. Yani erkeklerde daha sık görülen bu rahatsızlık genel olarak bitkiler ile çözümlenememesinden dolayı bitkisel şampuanlar daha fazla tercih edilmelidir. Garlex bitkisel şampuanlar ile kelliğe ve saç dökülmelerine çözüm haline gelmiştir. Bitkisel saç çıkaran garlex şampuan ve saç kremleri tamamen doğal olmasından dolayı sağlığa zararlı hiçbir madde içeriklerinde taşımamaktadır. Bu sayede toplum sağlığını rahatsız etmekle beraber fiziki olarak da zarar veren kellik ve saç dökülmeleri ile ilgili sorunlar önlenebilmektedir. Garlex kullanıcı yorumları içerisinde hiçbir kötü yorum yer almamaktadır.

SAÇ ÇIKARAN MUCİZEVİ BİTKİLER

Her türlü problemde bize elini uzatan doğa saçlar konusunda da bu işlevini yerine getirmektedir. Saç çıkaran mucizevi bitkiler ile istediğiniz saçlara kavuşma sırası sizde. Saç azlığı veya kellik genetik faktörlere, koparak dökülmelere, çevresel etkenlere bağlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkeklerde bayanlara oranla daha çok görülen durumlardır.  Saç çıkaran mucizevi bitkiler ile saç kökleri uyarılarak yeni saçların çıkması ve mevcut saçların güçlenmesi sağlanır.

Soğan

Bilinen en eski saç çıkarma yöntemlerinden birisi soğan kürleridir. Saç dökülmelerini durdurucu etkisi vardır. Saç uzamasını da hızlandıran soğan kürleri içerisinde bulunan kükürt ile birlikte kan dolaşımını hızlandırır ve kollajen üretimini arttırır. Yapılan bir araştırmaya göre düzenli olarak uygulanan soğan suyu kürü saç kıran hastalarında bile saç çıkmasını sağladığı görülmüştür. Soğan suyunu elde etmek için katı meyve sıkacağı veya rondodan yardım alabilirsiniz. Elde edeceğiniz suyun içerisine tercihinize göre kokusunu sevdiğiniz herhangi bir uçucu yağ damlatarak başlayın. Ardından karışımın içerisine bir tatlı kaşığı bal ilave ederek maskenizi hazırlayın. Ellerinizin kokmaması adına bir eldiven kullanarak maskeyi saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Ardından bir havluya veya streç filme sararak en az bir saat süreyle bekleyin. Ardından saçınızı her zamanki gibi yıkayarak maskeyi saçınızdan arındırın. İhtiyacınıza göre maskeyi uygulama sıklığınızı belirleyebilirsiniz.

Isırgan otu

Isırgan otunu toplarken veya yanından geçerken temas ettiğinizde teniniz yakan enzimler bu kez saçlarınızı güçlendirmek için karşınızda. Isırgan otu muzicesi hem yağ olarak hem de çay olarak kullanılmaktadır. Aktarlarda satılan %100 doğal ısırgan otu yağını saç diplerinize direk olarak uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak yedirdiğiniz yağı saç boylarınıza uygulayarak beslenmelerini sağlayabilirsiniz. Ayrıca elinizde bulunan ısırgan otunu bir cezvede demleyerek suyunu elde edin. Elde ettiğiniz su akışkan kıvamından dolayı uygulaması zor bir maddedir. Başınızı öne eğerek uygulamanız işinizi kolaylaştıracaktır. Oldukça etkili olan bu kürler ile kısa sürede daha gür saçlara kavuşabilirsiniz.

Sarımsak

Pek çok saç bakım ürününde de bulunan sarımsak saç çıkaran mucizevi bitkilerin arasındadır. Sabunlar, şampuanlar, kremler  gibi pek çok ürünün sarımsaklı olanını bulmak mümkündür. Antibiyotik özelliği ile saç derisinde bulunan zararlı organizmaları temizler ve saç dökülmesini durdurur. Birkaç diş sarımsağı ezerek posa haline getirin. İçerisine zeytinyağı ve E vitamini ampulü ilave ederek karışımı hazırlayın. Bu güçlü maskeyi saç diplerinize uygulayıp yarım saat bekledikten sonra durulayın. Haftada iki kez uygulayarak kısa sürede istediğiniz saçlara ulaşabilirsiniz.

SAÇ İÇİN BİTKİSEL MASKELER

Bitkisel maskeler ile daha dolgun sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak daha hızlı ve kolay. Her saç tipine uygun evde kolayca hazırlayabileceğiniz bitkisel maskeleri sizler için araştırdık. Bitkisel ürünler saçınıza daha çabuk nüfus ederek etkilerini daha hızlı gösterirler. Saçlarımızı birer canlı olarak kabul edersek onları beslemek her zaman bizim elimizdedir.

Kuru Saçlar İçin Bitkisel Saç Maskeleri

Bir cezve yardımı ile yarım çay bardağı hint yağını ısıtarak pamuk yardımıyla saç derinize uygulayın. Aynı yağı saç boyunuza da uygulayarak saçlarınızın yumuşaklık kazanmasını hızlandırın. Isınan yağ asitleri aktifleşerek saç derinizi besler ve uzayan saçlarınızın daha güçlü uzamalarını sağlar. Isırgan otu mucizesi çoğunlukla saç dökülmesi gibi problemlere karşı kullanılsa da yapraklarında bulunan enzimler ile saçlara nem kazandırır. Kuru saçlar için uygulanan kürlerin başında yer alır. Isırgan otunu bir bardak su ile demleyip çay haline getirdikten sonra saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız. Aloe Vera cilt bakımında daha çok kullanılan bir bitkidir. Ancak cilde verdiği yumuşaklık ve canlı görüntü nedeniyle saç içinde oldukça yaygın kullanımı başlamıştır. Aloe Vera çiçeğinin yapraklarının içi tamamen jel ile doludur. Jel yapısı %90 su içeriği ile harika bir nem kaynağıdır. Yapraklardan bir kaşık yardımıyla sıyırdığınız jeli bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak saçınıza uygulayınız. Saçınızda istediğiniz kadar bekletebilirsiniz. Bir havluya sararak bekleteceğiniz için saç maskeleri ısı nedeniyle daha etkili sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Yağlı Saçlar İçin Bitkisel Saç Maskeleri

Yağlı saçlar kendi bakımlarını yapıyorlar gibi düşünülse de her saç tipinde olduğu gibi onların da dışarıdan destek almaya ihtiyacı vardır. Yağlanmanın aşırı olması aynı zamanda bir cilt sorunudur. Bu yüzden bakım ürünlerini saç diplerine uygulayarak kullanmak daha doğru olacaktır. Lavanta ile yıkanan saçlar daha güzel arınırlar. Saç diplerinize de uygulayacağınız lavanta çayı fazla sebum oluşumunu önler aynı zamanda saçlarınıza parlaklık ve yumuşaklık verir. Limon ve sirke gibi asidik gıdalar yağlı saçlar için aslında en iyi bakım ürünlerindendir. Çünkü bitkisel asitler ile birleşen saç derisi sebum üretme uyaranlarının kapanması sonucu saçtaki yağ oranının azalmasını sağlar. Aynı zamanda dökülmeleri önlerler ve yeni saç çıkmasını sağlarlar. Limon parlaklık kazandırmada da oldukça etkili bir bitkidir. Bunun dışında protein içerikli maskeler ile saç bakımınızı yapmanız daha doğru olacaktır. Bunun için de tabi ki yumurta akla gelmektedir. Yumurta ve zeytinyağı ile hazırladığınız maskeyi saç diplerinize uygulamanız ve 15 dakika bekledikten sonra bol su ile durulamanız uygun olacaktır.

 

Kekik Yağı Saç Çıkarır Mı?

kekikyagi-sac-cikarir-miSaç dökülmesi sorunu ile karşı karşıya kalan kişiler sadece kimyasal ürünlere ya da saç ektirme gibi yöntemlere değil aynı zamanda alternatif tıp olarak adlandırılan bitkisel ürünlere de yönelmektedir. Evde uygulanabilecek olan besleyici olduğu söylenilen pek çok bitkisel ürün ve bitkisel yağlar bulunmaktadır. Bitkisel ürün ve yağların pek çoğunun doğru kullanıldığı takdirde işe yaradığı da açık bir şekilde görülmektedir. Peki, saçınızın çıkması için hangi bitkisel ürünleri kullanmalısınız? Bu bitkisel ürünler arasında yer alan kekik yağının saçınızın çıkması için etkili olup olmayacağını merak edilen konular arasında yer alıyor.

Peki, kekik yağı saç çıkarır mı?

Bitkisel yağlar arasında yer alan ve saç çıkarmasının yanı sıra pek çok alanda kullanılan kekik yağı sayesinde saçlarınızın eski sağlıklı günlerine kavuşma şansına sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Kekik yağının saç çıkartma dışında birkaç özelliğinden bahsedecek olursak: bakteri söktürücü, böcek öldürücü, kalp dostu, sakinleştirici ve kan şekeri düzenleyici olduğundan bahsedilebilir. Tüm bu özellikleri ile son derece besleyici bir bitkisel yağ olan kekik yağı doğru kullanıldığı takdirde kekik yağı saç çıkarır mı sorusunun cevabını olumlu karşılıyarak sizi tüm sorunlarınızdan kurtarabilecek devasa bir hale dönüşüyor. Peki, saç dökülmesini önlemek için kekik yağı nasıl kullanılmalıdır?

saccikarmak-icin-kekik-yagi-nasil-kullanilirKekik yağının şifalı oluşunda ki sırrın bitkinin yapraklarında ve taze çiçeklerinden buhar damıtma yoluyla elde edilen yağında gizlenmektedir. Bu yağlar sayesinde kekik yağı saçlarınız ve farklı sorunlarınız için önleyici görev görebilmektedir. Kekik yağının saç çıkarıcı özelliğinden faydalanmak istiyorsanız dikkatli kullanmanızı öneririz. Çünkü kekik yağının yapısı yoğundur ve dikkatsiz kullanıldığı takdirde saçınızın yanmasına neden olabilecek kadar etkili olabilir. Mesela evde kullanacak olan kişilerin kekik yağı ile zeytinyağını karıştırması önerilmektedir. Bu sayede kekik yağının özelliği tam anlamı ile ortaya çıkacak ve saçınızı besleyecektir. Bunun yanında sadece saç çıkarmak ile kalmayacak aynı zamanda saçınızda kepek oluşumu mevcut ise sizi bu sıkıntınızdan da kurtaracaktır.

kekik-yaginin-sac-cikarici-etkisi

Kekik yağının uygulanması sırasında ise öncelikle saçınızı yıkamalı Garlex sarımsaklı şampuan ile yıkamalı ve durulamalısınız. Saçınızı kirlerinden arındırdıktan sonra ise kekik yağınız saçlarınızın diplerine yedirerek uygulayın. Ardından saçınızı ister bir bone ile isterseniz bir streç ile iyice sarın. Streç ile kapatmış olduğunuz saçınızda kekik yağını 25 dakika kadar bekletin. 25 dakikanın bitimi ile birlikte streci açıp saçınızı iyice durulayın. 10 günde 1 sefer bu formülü uyguladığınız taktirde saçlarınız sağlıklı olmak ile kalmayacak aynı zamanda saçınızda bulunan kepek sorunu da tam anlamı ile yok edilecektir.

Sаçkırаn Nedir, Kimlerde Görülür, Nаsıl Tedаvi Edilir?

 

Sаçlаrdа görülen bir tür dökülme türü оlаn sаçkırаn erkeklerde mi görülür? Belirtileri, nedenleri ve önleme уоllаrı nelerdir?

Sаçlаrımızın döküldüğüne hemen her gün şаhit оlmаktауız. Çünkü dökülme evresine giren mutlаkа 50-100 sаç teli bulunmаktаdır. Her gün kаç sаç telinin döküleceği, kişinin tоplаm terminаl sаç sауısı, sаçlаrının уаşаm döngüsünün оrtаlаmа süresi, genetik özellikler, metаbоlik özellikler ve sаçlаrın mаruz kаldığı fiziksel etkiler (şаmpuаnlаmа, fırçаlаmа) gibi fаktörlere bаğlıdır

 

Sаç dökülmelerinin çeşitleri аrаsındа; fizуоlоjik sаç dökülmesi, аndrоgenetik sаç dökülmesi (Erkek tipi sаç dökülmesi), kаdınlаrdаki sаç dökülmesi, Trikоtillоmаni, Trаksiуоn kelliği gibi kişiуe bаğlı sаç dökülmesi ve sаçkırаn уer аlmаktаdır.

 Saç kıran neden olur? Saç kıran oluşma nedeni ve çözümü nedir?

Sаçkırаn, en çоk her iki cinste de genç ve оrtа уаşlı erişkinlerde görülür. Çоğu vаkа kendiliğinden iуileşir уаni gelip geçicidir ve özel bir tedаvi gerektirmez. Bu hаstаlığın nedeni tаm оlаrаk bilinmese de, bu sаç dökülmesinden, уаlnızcа sаçlаrı etkileуen bir оtоimmün süreç sоrumlu tutulmаktаdır. Bu süreçte stres de önemli bir rоl üstlenmiştir. Hаstаlаrdа genellikle mаdeni pаrа büуüklüğünde, уаni 2.5 sаntimetre çаpındа bir veуа dаhа fаzlа dаiresel аlаndа sаç dökülmesi görülür.

 

Saçkıran İçin Tedаvi Yöntemleri

 

Sаçkırаnın tedаvisinde öncelikle stres, immün sisteminin (bаğışıklık sistemi) zауıflаmаsı, vitаmin eksikliği gibi tetikleуici fаktörlerin оrtаdаn kаldırılmаsı gerekir. İlerlemeуe meуilli veуа uzun süreli оlgulаrdа kоrtizоn tedаvisi önerilir. Bu tedаvi, sаçsız оlаn аlаnа sulаndırılmış kоrtizоnun lоkаl enjeksiуоnu veуа mezоterаpi tekniği ile prоkаin enjeksiуоnlаrı уа dа kаlçаdаn enjeksiуоnlаr şeklinde оlаbilir. Sоn уıllаrdа UV kаbin uуgulаmаlаrı dа tedаvi seçenekleri аrаsındа уer аlır.

 

 

Saç Kıran Hastalığı Nedir? Nedenleri Neler?

sac-kiran-hastaligi-nedir

Saç Kıran Hastalığı Nedir?

Saç kıran hastalığı belirtileri gözüktükten sonra çok ani gelişen, saçların belirli bir bölgede tamamen dökülmesine yol açan bir hastalıktır. Sebepleri çok değişken olabilir. Bunlarda biri de ani yaşanan negatif psikolojik olaylardır. Ancak saç kıran hastalığı genel olarak fizyolojik sebeplerden meydana gelmektedir. Anlaşılır bir şekilde açıklamak gerekirse; bağışıklık sistemimiz saç köklerimizdeki hücreleri bir tehtid olarak algılamaya başlarlar. Bağışıklık sistemi çok güçlü arındırıcılar salgılayarak, saç kökündeki hücreleri yok etmeye başlarlar.

Saç kıran hastalığı nedir? Bağışıklık sistemimizin saç köklerimize yaptığı saldırıdan sonra şu dönemlerden geçer. Öncelikle hastalığın olduğu bölgede saç seyrelmesi başlar. Takip eden 4-6 ayda saçlar kökünden dökülür. Saç uzama ve saç yenileme hızları tamamen ortadan kalkar. Bu dönemden sonra, hastalığın gözlendiği bölgeden, saçsız bir bölge oluşur. Beyaz bir deri şeklini alan saç derisi, tamamen saçsızdır. Takip eden ayda, saç kökleri, hastalığın görüldüğü bölgeden kendini yenilemeye başlar. Ancak çıkan yeni saçlar ya çok uzamaz, ya da beyaz şekilde çıkar. Saç kıran hastalığının tedavisinde kullanılan medikal ilaçlar bulunur. Hekim kontrolünde kullanılması zorunlu olan bu ilaçların doz ayarı, kullanım sürelerinin dengeli tutulması çok önemlidir.

Medikal ilaçların dışında saç kıranla mücadele etmek mümkündür. Anadolu da yüzyıllardır kullanılan şifalı bitki sarımsak, saç kıran tedavisinde çok etkilidir. Garlex sarımsaktan ilham alarak geliştirdiği şampuanla, saç dökülmesi, kepek, saç yağlanması, saç derisinde mantar ve bakteriyel oluşumların engellenmesinde çok başarılıdır. İçerdiği ısırgan otu, saç diplerimizde biriken, vücudumuzun ürettiği ancak saçlara zamanla zarar verebilecek olan dht hormonunu temizler. Unutmayalım ki, saç kıran tedavisi için, güçlü arındırıcılara ve koruyuculara ihtiyaç vardır. Ürünümüz sarımsak ve ısırgan otu ile bu etkileri gerçekleştirir.

sac-kiran-hastaligi-nedir-nedenleri-nelerBu etkiler saçta sağlandıktan sonra geriye kalan saç kıran hastalığı nedir? Koruyucu ve arındırıcı etkiler yerine getirildikten sonra, saçta yeni saç oluşumunu meydana getirmek, var olan saların ya da ufak tüycüklerin beslenerek saça dönüşmelerini sağlamak için, saç bakım setimizde spirulina gıda takviyesi bulunur. Kapsül olarak tasarlanan bu ilaç, sadece tatlı su yosunu içerir. Toz halinde içilmesi, ağızda ekşi bir tat bıraktığından, yalnızca sıcak buhar kullanılarak preslenmiş ve kapsül haline getirilmiştir. İçeriğinde ise, protein, mineral ve vitamin katkısı vardır. Bu maddeler, saçların vücudumuz aracılığıyla besleyerek, tekrar uzamalarına, var olan saçların ise güçlenmesine yardımcı olacaktır.

Garlex saç bakım setimizde bulunan sarımsak şampuanı ve saç bakım losyonu ile birlikte kullanıldığında, mevcut saç problemlerinin yavaşladığını, düzenli kullanımla ortadan kaybolduğunu göreceksiniz. Saç kıran, sakal kıran v.b problemleriniz için devam eden klinik tedaviniz varsa, ürünlerimizi tedaviye yardımcı olacak şekilde kullanılabilir. Sizde bitkisel içeriğe sahip olan ürünlerimizi kullanarak, saç problemlerinizin kaybolduğunu görmek ister misiniz?