Kategori: Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Herkes tarafından merak edilen saç dökülmesinin nedenleri ve tedavi yöntemleri nelerdir sorusuna cevap arayacağız. İlk önce hemen hemen hemen herkeste olan saç dökülmesinin nedenleri sorusunun cevabını araştırdıktan sonra tedavi yöntemleri nelerdir sorusuna yanıt arayacağız.

Dermatologlar tarafından belirtilmiş olan saç dökülmesinin nedenleri nelerdir birlikte biraz onlara göz atalım.

Saç Dökülmesine Neler Sebep Oluyor?

İlk önce saç dökülmenizin normal seviyede mi yoksa anormal seviyede mi olup olmadığına bakın. Eğer saçlarınız anormal seviyede dökülüyorsa acil bir doktora gidin. Çünkü saç dökülmesi basit gibi duran ama aslında büyük hastalıklara kapı aralayan bir belirtidir. Şimdi ise saç dökülmesinin nedenleri nelerdir onlara bakalım.

 • Saç dökülmesinin en temel ve basit nedenlerinden biri sinir stres sıkıntıdır. Bu durumlarda saçlar çabuk etkileneceğinden dolayı hemen dökülür.
 • Saç dökülmesini etkileyen diğer sebep beslenme şeklimizdir. Yeterli miktarda protein içeren sağlıklı ve dengeli beslenme çok önemlidir. Eğer ıspanak vb. tarzı sebzeler yemiyorsanız demir eksikliğinden kaynaklı saçınız dökülecektir.
 • Saç dökülmesini etkileyen sebeplerde biri de hormonlardır. Bilhassa kadınlarda hamilelik dönemlerinde hormonları yoğun olduğundan dolayı saçlar dökülür. Hormonlar normale döndüğünde saçınızdaki dökülmelerde zamanla yok olacaktır.
 • Hastalıklar da saç dökülmesine neden olabilir. Guatr, Biotin eksikliği, Polikistik Over sendromu, Gastrik Bypass gibi önemli hastalıklar saç dökülmesine neden olur.

Saç Dökülmesi Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

İlk olarak saçımızın dökülmesine sebep olan sorunu bilmemiz gerekir. Bunu öğrenmek için de bir dermatoloğa gitmemiz yeterli olacaktır.

 • Demir eksikliğine ve kansızlığa bağlı saç dökülmelerinde genelde kan değerlerinin düşük olmasından ve demir, çinko, magnezyum, B12 eksikliği olmasından dolayı saç dökülmesinde Xpecia ilacını kullanmanız önerilir.
 • Sinir, stres, üzüntü ve moral bozukluğu gibi durumlarda sorunlardan uzaklaşmanız tavsiye edilir. Uzak durduğunuz takdirde saç dökülmesinden kurtulmuş olursunuz.
 • Guatr, Polikistik Over sendromu gibi yukarda belirttiğimiz hastalıklarda doktorunuzun vereceği ilacı kullanmanız gerekecektir. Aksi takdirde saçlarınızdaki dökülmeler ileri boyuta taşınacaktır.

Saç dökülmesi tedavi yöntemleri nelerdir sorusunun yanıtlarını yukarıda belirttik. Siz de saç dökülmenizde yukardaki tedavi yöntemlerini denerseniz saç dökülmenizin çaresine bakmış olursunuz.

Saç Dökülmesi İçin Neler Yapılmalı

Mevsimsel olarak saç dökülmeleri elbette herkes tarafından yaşanmaktadır. Bu durum sorun olarak algılanmasa da bazı zamanlar bu durum mevsimsel rahatsızlıkları aşmaktadır. Saç dökülmeleri çoğu zaman Stres, ameliyat, Doğum, Ateşli Hastalıklar, Dengesiz beslenme, Vitamin eksikliği, Yanlış diyetler, Sigara ve alkol kullanımı, yanlış kozmetik ürünler saç dökülmelerine sebep olan nedenler arasında yer almaktadır. Saç dökülmelerini önleyebilmek adına birçok doğal yöntemler yer almaktadır. Fakat bunlar çözüm olmadığında Saç dökülmesi için neler yapılmalı gibi sorular yer almaktadır. Bu sorulara cevap bulabilmek aslında çok zor olmamaktadır. Tüm bu sorulara cevaplar bulabilmek için sadece küçük bir analiz yapılması yeterli olmaktadır.

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir

Saç sağlığını eski haline getirebilmek için birkaç tüyo yer almaktadır. Bu tüyolar kontrollü olarak uygulandığında saçlar eski haline dönebilecek ve daha parlak güçlü saçlara sahip olunabilmektedir. Saç ve saç derisine zarar veren tüm ürünlerden uzak durmak ve mümkün olduğu kadar kullanmamak gerekmektedir. Protein ağırlıklı besinler tüketilmeli ve asla kimyasal içerikli şampuanlar kullanılmamalıdır. Bu durumda en sağlıklı olan Garlex gibi şampuan içeriklerinde kimyasal kullanmayan ve bitkisel ürünler kullanmakta olan firmalar tercih edilmelidir. B gurubu vitaminler alınarak saçların dökülmesi önlenebilmektedir. Demir ve çinko eksikliği bulunan kişilerde saç dökülmeleri çok fazla olmasından dolayı vitamin eksiklikleri giderilmeli ve gerekli ilaçlar kullanılmalıdır. Aynı zamanda karbonhidrat ağırlıklı besinler çok fazla tüketilmemelidir.

Saç Dökülmesi Yaşamamak İçin Önemli Tüyolar

Saç dökülmesi yaşamamak için yapılması gereken yüksek miktarda A vitamini tüketilmesi saç dökülmelerine sebep olmaktadır. Saç dökülmesini önlemek adına A vitamini alınmayarak sağlık sorunu giderilebilmektedir. Stres de aynı zamanda saç dökülmelerine neden olmasından dolayı mutlaka stresten olabildiği kadar uzak durmak gerekmektedir. Sigara ve alkolden mutlaka uzak durulması ve saç sağlığının düşünülmesi gerekmektedir. Sigara ve alkol alışkanlık haline geldiğinde saç dökülmeleri artarak ilerleyen günlerde kellik sorunları yaşanmasına sebep olmaktadır. Saçı her gün yıkamak doğru gibi dursa da aslında yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Saçlar en fazla 2 veya 3 günde bir ph değeri 5.5 değerinde olan bitkisel garlex ürünleri ile yıkanmalıdır. Saçların sık aralıklar ile yıkanması saç derisinin yağ dengesini bozarak saçların daha sık aralıklar ile yağlanmasına neden olmaktadır. O nedenle mutlaka saçların sağlıklı kalmasına özen göstermek gerekmektedir. Jöle gibi ürünlerden uzak kalarak saç kremleri kullanılması halinde sağlıklı ve dökülmeyen saçlara sahip olmak mümkündür.

Saç Dökülmesi

Toplumumuzda yaşanan en büyük sorunlar arasında yer alan saç dökülmeleri için yapılabilecek birçok çözüm yolları yer almaktadır. Saç dökülmesi kelliğe kadar ilerleyebilmesinden dolayı çoğu zamanlarda bu rahatsızlığı yaşayan kişiler çare olarak çözümü bir takım serumlar ve yağlar olmak üzere saç kremleri ve şampuanlar kullanarak diğer saçlarını da kurtarmak ister fakat bu kesin çözüm olmamasından dolayı daha kötü duruma ilerleyebilir ve daha fazla sorunlara yol açabilmektedir. O yüzden toplumumuz fiziki görüntüsünden dolayı bu rahatsızlık duymasından dolayı depresyona girebilir ve daha birçok ruh sağlığına sebep olabilmektedir. O yüzden her zaman saç dökülmeleri hafife alınmamalı ve en yakın zamanda bitkisel şampuanlar tercih edilmelidir. Garlex saç kremleri ve bitkisel şampuanlar sayesinde sağlıklı ve eskisinden daha güçlü saçlara kavuşabilmek mümkün hale gelmiştir.

Saç Dökülmesinde Yaşanan Sorunlar Ve Çözümleri

Saç dökülmelerinde birçok sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlar yüzünden toplumumuz hem fiziki olarak hem de ruhsal olarak sağlık sorunları yaşamaktadır. Bunlar yanı sıra aynı zamanda daha birçok sürprizleri de toplumumuz yaşamasından dolayı boşanmalar dahi oluşabilmektedir. O yüzden erkeklerin daha fazla yaşamış olduğu saç dökülmelerine çözüm yolları elbette yer almaktadır. Fakat her şampuan veya serumlar bu sorunun daha fazla ilerlemesine neden olmaktadır. Bu sorunun çözüme kavuşabilmesi ve saç dökülmelerinin kelliğe kadar ilerlememesi için rahatsızlık duyan kişi garlex gibi kaliteli bitkisel olarak üretilmiş olan şampuanlar tercih edilmelidir. Toplum sağlığına ve daha birçok soruna bitkisel ürünler önerilerek sıkıntılar önlenebilmektedir. Garlex kullananların yorumlarından da ileri çıkılarak kaliteli ürünler ile sıkıntılar değil çözümler ile sunulduğu görülmektedir.

Saç Dökülmesine Kesin Çözüm

Saç dökülmesi kadın veya erkek fark etmeden tüm toplumumuzun yaşamış olduğu sorunlar arasındadır. Bu sorunların aşılabilmesi için bir takım araştırmalar yapılması gerekmektedir. Araştırmalar esnasında sadece fiyatlara değil aynı zamanda kaliteli olmasına da önem verilmelidir. Çünkü toplum sağlığı ile oynayan kalitesiz ve dolandırıcı firmalar genel olarak fiyatları düşürerek saçların sağlığını bozarak daha kötü hale gelmesine ve kellik oluşumuna kadar ilerlemesine sebep olmaktadır. Bu durumda garlex gibi kaliteli ve uygun fiyatlı olan şampuanlar ve saç kremleri tercih edilmelidir. Garlex şampuanları bitkisel ve uygun fiyatlarda olmasından dolayı her zaman tercih edilen firmalar ve şampuanlar arasında yer almaktadır. Pırıl pırıl ve sevdiklerinizi saçlarınıza hayran bırakacak olan saçlar ile garlex şampuanlarına tutkular daha da artmaktadır. Saç dökülmelerinde kesin çözüm için garlex kullanılmalıdır.

SAÇ DÖKÜLMESİ İÇİN GARLEX

Genç yaşta saç dökülmesi son zamanlarda birçok insanın genel problemi haline geldi. Çoğu insan saç dökülmesi problemi ile nasıl baş edeceğini bilmiyor. Bilenler de aldıkları ekstra vitamin ya da benzeri şeylerin saç dökülmesi konusunda çok da etkili olmadığını biliyorlar. Bu yüzden çoğu insan saç dökülmesinin kesin çözümü olmadıkça uğraşmak istemiyor. Saç dökülmesi problemi stres kaynaklı, yeme ya da içme bozukluğu kaynaklı ve ilaç kullanımı kaynaklı olabilir. Ancak saç dökülmesi problemi Garlex Sarımsaklı Şampuan ile oldukça kolay bir şekilde çözülebilir. Çünkü içinde bitkisel özler, vitaminler saçın tekrar çıkmasını sağlayan formüller bulundurmaktadır.

GARLEX SARIMSAKLI ŞAMPUANIN İÇERİĞİ NEDİR, ZARARLI MADDELER BULUNDURUR MU?

Garlex Sarımsaklı Şampuan’ ın içinde sağlığınızı tehlikeye atacak hiçbir madde bulunmaz. Tamamıyla organik yapıda ve steril ortamlarda üretilmiştir. Uzun yıllar üstünde çalışılan saç dökülmesi probleminin önüne geçmek için üretilen Garlex Sarımsaklı Şampuan her yaşa ve her saç tipine uygun bir ürünüdür. Dünyadaki en faydalı bitkilerden biri olan sarımsak saç dökülmesinin de ilacı. Çünkü içeriği toksinler ve vitaminler sayesinde dökülmeye başlamış saçların dökülmesini durduruyor. Aynı zamanda da saç derinizde saç dökülmesinden dolayı açılmış yerlerde tekrar saç çıkmasına yardımcı oluyor. Garlex Sarımsaklı Şampuan; sarımsağın üzerine Provitamin b5 ve çinko gibi bir çok faydalı etki arttırıcı eklenerek yapılmıştır. Herkesin kokusunda dolayı kullanmaktan çekindiği Garlex Sarımsaklı Şampuan tamamıyla kokusuz bir şekilde üretilmiştir. Faydasını sarımsağın özünden alan Garlex Sarımsaklı Şampuan ilk yıkamada bile saç dökülmelerinizde farkı sizlere hissettirecek.

GARLEX SARIMSAKLI ŞAMPUAN SAÇ DÖKÜLMESİ DIŞINDA NEYE İYİ GELİR?

Sanılanın aksine Garlex Sarımsaklı Şampuan sadece saç dökülmesine değil aynı zamanda uzamayan saçlara da iyi gelmektedir. Sıradan bir şampuanın görevi olan saçı temizlemek dışında Garlex Sarımsak Şampuanı saçı ve saç köklerini besler, dolgunlaştırır, hızlı uzamasına yardımcı olur ve olabilecek hasarlara karşı da güçlendiren bir koruma sağlar. Kısa süreli kullanımda bile etkilerini en iyi şekillerde hissedeceksiniz. Aynı zamanda hiçbir yan etkisi yoktur. Tamamıyla doğal olan bu içerik sayesinde artık hem hızlı uzamayan saçlara hem de saç dökülmesine bir çözüm bulunmuş oldu. Yani artık eskisi gibi saç dökülmesi gibi bir problemin canınızı sıkması durumu söz konusu olamaz. Garlex Sarımsak Şampuanı’ nı edinmek istiyorsanız tek yapmanız gereken Garlex’in web sitesine girip sipariş vermek. Tamamıyla doğal ürünlerin satıldığı Garlex markası sayesinde bir çok probleminize bitkisel yollar ile birlikte çözüm bulabilirsiniz.

GARLEX SARIMSAK ŞAMPUANI İLE SAÇ ÇIKARMA YÖNTEMİ

Ne yazık ki çağımızın saç dökülmesi problemi genç ya da yaşlı her kesimde görülebiliyor. Çok genç yaşta bile saç dökülmesinin görülmesi oldukça can sıkıcı bir durum. Genelde yanlış beslenme, düzensiz beslenme, stres, bakım yapmamak ya da aşırı bakım yapmak, çok fazla işleme maruz kalması gibi durumlar saç dökülmesinin sebepleri. Ancak bu sebeplerin önüne geçmek ne yazık ki günümüzde çok zor. Tabi bir de fazla saç dökülmesine bağlı küçük küçük bölgelerde kellik oluşması da oldukça can sıkcı bir durum. Bu yüzden bu sebeplerin önüne geçmek yerine bu saç dökülmesinin sebeplerine bir çözüm üretmek çok daha kolay bir iş olacaktır. Saç dökülmesi probleminin önüne geçmek artık eskisi kadar zor bir durum değil. Çünkü Garlex Sarımsaklı Şampuan sayesinde saç dökülmesi problemine kesin çözüm üretilmiş.

GARLEX SARIMSAKLI ŞAMPUANIN İÇERİĞİ NEDİR?

Garlex Sarımsaklı Şampuan içerdiği sarımsak özleri ve ek olarak ilave edilmiş tamamıyla organik formüller sayesinde saç çıkmasını sağlıyor ve aynı zamanda saç dökülmesini de durduruyor. Tamamıyla organik olarak üretilmiş Garlex Sarımsaklı Şampuan her derde şifa olan sarımsak bitkisinin özlerini içeriyor. Bu özler en iyi laboratuvarlarda tamamıyla steril ortamlarda alınıp şampuanın içine aktarılıyor. Aynı zamanda bu doğal özleri kendi geliştirdikleri organik yapıdaki diğer formüller ile birleştirip saçlar için en önemli vitamin ve özleri sağlıyor. Bu özer ve vitaminler sayesinde saç ihtiyacı olan tüm vitaminleri emerek saç derisini ve kelleşmiş bölgeleri besliyor. Bu sayede yeniden saç çıkmasını ve saçların gürleşmesini sağlıyor. Garlex Sarımsaklı Şampuan denilince herkesin aklına gelen keskin sarımsak kokusu. Ancak Garlex sarımsak bitkisinin sadece özlerini kullanıp kokusunu güzel kokulu ve yine bitkilerin özütü olan esanslarla absorbe ediyor. Bu sayede hem saçları güzelleştiriyor hem de güzel kokusu sayesinde rahatlıkla kullanılabilir.

GARLEX SARIMSAKLI ŞAMPUANIN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR, VAR İSE YAN ETKİLERDEN KURTULMAK İÇİN NE YAPILMALIDIR?

Garlex Sarımsaklı Şampuan tamamıyla doğal yapısı ve organik üretilen formüllerin kullanılması sayesinde hiçbir yan etkiye sahip değildir. Hiçbir şekilde cilde zarar vermez, kaşıntı yapmaz ve özellikle keskin sarımsak kokusu ile karşılaşılmaz. Bu sayede gönül rahatlığıyla her yaş grubu için kullanılabilir. Yan etkiyle karşılaşmak gibi bir durum söz konusu değil. Ancak sarımsak alerjisi olan insanlar için de bir doktor gözetimiyle kullanımı önerilmektedir.

BİTKİLERLE SAÇ BAKIMI

Saç insanın doğumundan ölümüne kadar her dönemde önemsediği dış görünüşümüzü tamamlayan bir şeydir. Saç insanların gür ve dolgun olmasını istediği şekil verip dış görünüşüne şıklık kattığı düşünülen vücudumuzun bir parçasıdır. Vücudumuzun bir parçası olduğuna kanıtımız olan saçlar için vücudumuza almamız gereken vitamin, mineral ve hormondur. Saçlarımızın bakımlı ve dolgun görünmesini sağlayacaktır. Saç insanların ektirmeye gittiği, bakım yaptırdığı ve bitkilerle beslenmesine dikkat ettikleri bir durumdur. Saç dökülmesini engellemek ya da kontrol altına almak için garlex sarımsak özlü şampuanı kullanabiliriz. Sarımsağın saçlar için çok faydalı bir bitki olduğunu kanıtlayan klinik çalışmalar vardır. Sarımsak özlü şampuanda asla sarımsak kokusu olmamakla beraber şampuan özütünde başka maddeler de konularak saç derisi ve köklerinin korunması sağlanmaktadır. Garlex şampuanı gibi saç bakım kremini de sarımsak özlü yapmaktadır. Sarımsağın vücudumuza ve metabolizmamıza faydalarını saymakla bitiremeyiz. Ancak saçtaki faydaları son zamanlarda farkına varılıp şampuanlarda ve saç bakım kremlerinde rastlar olduk.

Garlex sarımsak özlü şampuanı ve saç bakım kremini internetten www.garlex.com adresinden hem istediğiniz kadar inceleyebilir hem de satın alabilirsiniz. Bununla birlikte saç bakımında da çığır aşmaya aday sarımsak özlü saç bakım kremidir. Saç bakım kremi saç diplerinden ziyade saç uçlarına uygulanması tavsiye edilir. Çünkü birçok saç bakım kreminden ziyade bitkilerle saç bakımı yapan garlex sarımsak özlü saç kremi birçok saç problemini çözmektedir. Bu saç problemleri arasında kepek, saç kırıkları, saç uzamaması ve hacimsiz soluk kalması gibi problemler yer almaktadır. Tüm bu saç problemlerini çözerken saçlara hacim ve parlaklıkta kazandırmaktadır. Saç bakımı her dönemde yapılması gereken bir durumdur.

Özellikle yaz aylarında deniz, havuz ve güneş derken saçlarımız 2 kat daha fazla yıpranmakta ve dökülmektedir. Bu yüzden yaz ayları saçlarımız için işkenceye dönüşmektedir. İşte bunu ortadan kaldırmaya gayret ederken en büyük destekçimiz garlex sarımsak özlü şampuan ve bitkilerle yapılan saç bakım kremidir. Garlex ürünlerinde sadece sarımsak özü bulunmamakla birlikte avokado, buğday, menekşe ve papatya gibi bitkilerin yanında çinko, provitamin B5 gibi maddeler de bulunmaktadır. Birçok bitkinin birleşimiyle yapılan bu ürünler bir nevi bitkilerle saç bakımı yapmayı sağlamaktadır. Saç bakımı yapan bu şampuan ve saç bakım kremi her bitkiden belli oranlar eklenerek yapılmıştır. İşte bundan dolayı her ürün fayda sağlamakta ve sorunların kaynağına değinmektedir. Doğal olarak saçlarınıza bakım yapın onları şımartın.

Saç Botoksu Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Saç Botoksu Nedir?

Saç botoksu; saç içinde gerekli olan aminoasit ve proteinlerin nanoteknoloji yöntemi kullanılarak saçların içine uygulanmasıdır. Böylelikle saçlarınız gençleştirip daha diri saçlar elde edilebilir. Fakat unutulmamalıdır ki saç botoksunun saçları düzleştirmek gibi bir etkisi yoktur. Saçlarını düzenli olarak boyayan kişiler için kimyasal maddelerden koruma amaçlı saç botoksu kullanılmalıdır.

Saç Botoksu Neden Yapılır?

Fön, saç düzleştirici veya maşa gibi saç şekillendiriciler saçları kurutup doğal nem dengesi ile oynadıklarından dolayı saçları yıpratıp yaşlandırırlar. Saçların daha genç dolgun ve diri görüne bilmesi için ise saç botoksu yapılabilir.

Saç botoxu saçları güçlendirip yeniden yapılanmasını sağlar. Saçlara derinlemesine dolgunluk kazandırmada önemli bir tedavidir. Yıpranan saçların bakını yapmakta ve saçların dayanıklılığını da önemli derecede arttırır. Ayrıca saçtaki dökülme ve kopmaları önlemede yardımcı olur.

Saç Botoksunun Uygulanışı:

Aldığınız küçük bir şişedeki botoksu ürününü bir buçuk çay bardağı su (15 ml) ile karıştırıp saç boyaması ile aynı yöntem kullanılarak bir tutam saça fırça ile sürülür. Saçlara iyice yedirilen botoksa bir bone yardımı ile üstü kapatılıp fön makinesi ile 20 dk ısı uygulanır. Daha sonra yıkanan saça ürünün daha iyi etki etmesi için saçlar fön makinesi ile kurutulup veya maşa ile düzleştirilmelidir.

Saç botoksu uygulanması kolay bir yöntemdir. İnternet sitelerinden veya güzellik merkezlerinde kolayca temin edebilirsiniz. Uygun fiyata bulanabilmesi ve basit uygulamasıyla tercih edilebilecek bir üründür.

Hint Yağı

Bundan önceki yazımız da size Hint kınası ile saç bakımından bahsetmiştik, bugünde sizlere Hint yağının mucizesiyle saçınız için gerekli olan vitaminleri karşılaması ve diğer faydalarından bahsedeceğiz. Hint yağı zengin bileşenleri sayesinde saçlara birçok fayda sağlamaktadır. Bileşiminde E vitamini, trigliserit yağ asitleri,mineraller, omega 6 ve %90 a varan konsantrasyonlu risinoleik vardır. Bu bileşenlerin her birinin saçlara farklı faydaları bulunmaktadır. Bu bileşenler sayesinde saçların korunmasına, güçlenmesine ve uzamasına yardım eder. Antifugal ve anti-bakteriyel özellikleri sayesinde saçları bakteri, mantar ve virüs gibi mikro organizmalardan korur. Ayrıca saçkıran hastalığının tedavisi için de kullanılan ilaçlar arasındadır.

Hint Yağının Faydaları

 • E vitamini omega 6 ve protein bileşenleri ile saç köklerine derinlemesine nüfuz ederek kurumuş ve zarar görmüş saç tellerini onarmaya yardımcı olur.
 • İçerdiği yağ asitleri sayesinde saçların nemini korumaya da yardımcı olur ve kurumasını engeller, yani Hint yağı aynı zamanda saçlara doğal bir nemlendirici krem olarak da kullanılabilir.
 • Saç derisine Hint yağı ile masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerini güçlü tutar. Böylece saç dökülmelerine karşı da saçları korur.
 • Hint yağının saça uygulanması sonrası gösterdiği etkiler sayesinde saçın dolgunluğunu parlaklığını arttırır ve rengini koyulaştırır. Saç beyazlama sorunu olanlar için yardımcı olmaktadır.
 • Saç dökülmesi sorunu olanlar için de Hint yağı , saç derisini besleyerek enfeksiyonlara karşı savaşarak saçların güçlü olmasını sağlar. Zayıf saç köklerini güçlendirip tekrardan çıkmasını sağlar ve saç uzamasını kolaylaştırır. İçerdiği vitamin ve mineraller ile de saç kırıklarını onarır.
 • Antifugal ve Anti-bakteriyel özellikleri sayesinde saçları bakteri, mantar ve virüs gibi mikro organizmalardan korur. Ayrıca saçkıran hastalığının tedavisi için de kullanılan ilaçlar arasındadır.

Hint Yağı ile Saç Bakımı Yapmak İçin Muhteşem Karışım

Kısa ve seyrek saçlara 1 yemek kaşığı Hint yağı 1 yemek kaşığı su , uzun ve gür saçlara ise 4 yemek kaşığı Hint yağı 4 yemek kaşığı su ile karıştırılıp ısıtılır. Karışımın ısısı ılıktan biraz sıcak olmalıdır. Karışım saçlara dökülüp parmakla masaj yapılır. Karışımı en az bir gece saçınızda bekletip yıkayın.

Uygulanışı kolay olan Hint yağını kullanmanız sizler için doğru bir tercih olacaktır. Unutmayın doğal yöntemler en zararsız ve en faydalı yöntemlerdir. Bu ve benzeri saç bakımıyla alakalı birbirinden etkili yöntemleri Bitkilerle Saç Bakımı kategorisinde bulabilirsiniz.

 

 

 

BİTKİLERLE SAÇ DÖKÜLMESİNİN ÖNLENMESİ

Sarımsak özlü şampuanlarla saç dökülmelerine elveda… birçok bitkinin saç dökülmelerini engellediği söylenir. Ama ne kadar doğrudur hiçbir sonuç alınamadı. Ancak sarımsak özleriyle araştırmalar yapıldı. Bütün bu araştırmalar gösterdi ki sarımsak özlü şampuanlar saç dökülmelerini önlüyor. Özellikle de erkekler de görülen bölgesel saç dökülmesini garlex sarımsak özlü şampuan engellemiştir. Bölgesel dökülmelerde dökülen yerlerden saç dibinin güçlenerek çıktığı görüldü. İnsanlar büyük paralar döküp saç ektirirken cüzi miktarlarla satılan sarımsak şampuanı daha güçlü ve daha kesin sonuçlar vermektedir. Bitkilerle saç dökülmesinin engellenmesi konusunda çığır açan sarımsak bitkisinin özleri kaç yıllık soruna çözüm sundu. Sunmakla kalmadı kesin zahmetsiz çözüm olduğunu ispatladı. www.garlex.com adresinden ulaşarak alabileceğiniz sarımsak özlü şampuanın yanında sarımsak özlü saç bakım kremi de satılmaktadır. Hacimli sağlıklı saçlara bir de muhteşem görüntü eklendiğinde harikalar yaratmaktadır.

Sarımsak bitkisinin saç dökülmesini önlemesi için kullanım şekli

Kırılan ve dökülen saçları sarımsağın onararak çıkardığını bulan Filipin ve İranlı araştırıcılar sarımsağın onarıcı etkisi olduğunu bu yüzden de saça onarıcı etkisiyle yaklaşmaktadır. Saç kökü zayıflayan ve dökülen saçlar sarımsak özü ile tekrar onarılarak saçın daha güçlü çıkmasını sağlamaktadır. Güçlenerek çıkan saç daha sağlıklı ve parlak görünmektedir. Saçlarımızın bu kadar kolay bir yöntemle harika şekil alacağı kimin aklına gelirdi ki. Araştırıcıların bu güzel çalışması herkes için devrim niteliğindedir. Sarımsak bitkisi saç köklerine verdiği B1 vitamini, aminoasit ve çinko hem sağlamlığı hem de saç kırılmalarını önlemektedir.

Saç bakımı ve onarımında 1 numaralı yenlik sarımsak özlü şampuan

% 100 kokusuz üretilmiş olan garlex sarımsak şampuanı saçlarda bakım ve onarım yapmaktadır. Saç köklerini güçlendiren sarımsak özlü şampuan saçların hacmin ve görüntüsünü ikiye katlamayı başaran saç bakım serumu her zaman saçımızın sağlıklı olduğunun ispatıdır. Bölgesel dökülmedeki saç sorunu sarımsak özlü şampuan ile saç dersine yapılan bakımla sorun kökünden çözülmektedir. Tam da bu konuda yapılan araştırmalar gösteriyor ki saç konusunda 1 numaralı yenilik haline gelmiştir. Zayıflayan ve dökülen saçlara son. Sarımsak özlü şampuan ve bakım kremi ile yıkanan saçlar bütün problemlerinden kurtulmaktadır. Kırılan saçların kestirmekten başka çözümünün bulunduğu sarımsak özlü şampuan kırıkları düzeltmektedir. Sadece sarımsak özlü şampuan değil, saç bakım kremi ve serumu da aşırı saç dökülmelerini engelleyerek kişiler müthiş bir imkân sunmaktadır. Kokusuz zahmetsiz ve harika bir ürün olan sarımsak özlü şampuan, bakım kremi ve serum rahatlıkla kullanıla bilmektedir.

Bebek Yağı Kullanımının Saça ve Cilde Faydaları

Bebek bakımı ürünü olarak kullanılan ve satışı yapılan bebek yağları, genellikle anneler bebeklerine banyo yaptırdıktan sonra kullanmaktadırlar. Her bütçeye uygun olarak farklı fiyatlarda üretim çeşitleri bulunmakla birlikte kullanım alanı oldukça geniştir. Hamilelik sürecinde kadınların karın bölgelerindeki çatlaklıkları geçirmek için kullanılan bebek yağı içerdiği, buğday tohumu yağı, zeytinyağı, lavanta yağı ve E vitamini ile gerekli bakımı sağlanmaktadır. Hamilelik döneminde oluşan çatlaklıklar bebek yağı ile engellenebilir.

Yetişkinler tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Saç ve cilt bakımlarında kullanılan bebek yağının besleyici özelliği bulunmaktadır. Birçok kişi bebek yağını kullanmak istemez. Çünkü tenini daha çok yağlandırdığı hissine kapılır. Ancak içerdiği mineraller nedeniyle cilt ve vücuttaki gözenekleri tıkamaz. Bebek yağının içerdiği yağ molekülleri cilt üzerinde tabaka halinde olduğu için cilde hiçbir şekilde nüfuz etmez.

Bebek Yağının Faydaları

 • Cildi nemlendirerek, kuruluk hissinin azalmasını sağlar.
 • Hamilelik dönemlerinde kadınlar karın bölgelerinin gerilmesini önlemek için kullanılır.
 • Yetişkinler için bebek yağını kullanım alanı olarak en önemli yer, yüzde bulunan makyaj kalıntılarını çıkarıcı özelliği olmasıdır. Elinize biraz pamuk alıp, üzerine az biraz bebek yağı döküp yüzünüze sürerek makyajınızı temizleyebilirsiniz. Ciltte herhangi bir tahriş yapmaksızın cildinizi nemlendirerek bakım yapacaktır.
 • Saç bakımında da bebek yağı kullanılır. Saçlarının çok fazla kabarıyorsa ve siz bunun önüne geçemiyorsanız bebek yağı ile kabarmayı önleyebilirsiniz. Bir miktar bebek yağını hafif ıslatılmış saçınıza krem şeklinde sürebilirsiniz. Saçı nemlendirerek parlak bir görünüm kazandırır.
 • Dudaklarınızı ve cildinizi de nemli tutar.

Sitemizin altında bulunan saç dökülmesi ve cilt bakım kategorilerinden bu ve benzeri bilgilendirici makalelere ulaşabilirsiniz.