Kategori: Saçları Uzatmak

Saç Büyümesi için Yapılabilecekler

 

Saç  görünüm için önemlidir. Neden başkasının  yüzü için  en uygun saç modelini yaptırmak amacıyla, çaba ve para harcamak isteyelim ki? Saçınız size ayrı bir kişilik verir. Eğer son zamanlarda saçınızda fark olduğundan şüpheleniyorsanız saç dökülmesi hakkında endişeleriniz varsa , burada doğal olmayan hiçbir şey yoktur. Eğer saçınızı sadece normal miktarda kaybetmişseniz ama kalın saçlara sahip olmak istiyorsanız bile, saç büyümesi için çeşitli ilaçlar  yapabilirsiniz. Yani burada  size klinik tedaviler için  bir sürü para harcamadan saç için en iyi tedavi şekillerini anlatacağız.

Saç Büyümesi  için Evde Çareleri Üretin

Saç büyümesi için

 1. Soğan suyu

Soğan  sadece yemek lezzetli yapmaz ama aynı zamanda saç büyümesi ve e saç çıkmasına neden olur.Neden? Soğan suyunda kükürt vardır ,kolajen dokuların üretimini artırır. Bu dokular saçınızın büyümesine yardımcı olur. Hatta arpacık ve kırmızı soğan da yaralıdır.

Yol:

 • 2-4 soğan alın.
 • Soğanı rendeleyin ve suyunu almak için sıkın.
 • Bu taze soğan suyu ile saç derinize masaj yapın.
 • Tercihen bir saat, orada kalsın. Aksi takdirde, en az 15 dakika orada bırakın.
 • Şimdi hafif bir şampuan ve su ile saçınızı yıkayın.

Saç büyümesi için soğan ile  alternatif yöntem

soğan rendelemenedeniyle  gözyaşları ve gözlerde tahrişten korkuyosanız, başka bir şekilde soğanı kullanabilirsiniz. İşte bunun için tarif:

 • 4-5 soğan alın ve doğrayın.
 • Bir litre suya atın ve kaynatın.
 • Kaynar su ile doğranmış soğanları ekleyin.
 • Başka bir 5-10 dakika kaynatın.
 • Alevi kapatın ve suyı soğutun.
 • Şimdi süzün ve şampuan kullandıktan sonra saçınızı yıkamak için su kullanmayın.
 • Eğer koku ile durabilirseniz gün içinde durulama yapmayın. Ertesi gün şampuan  kullanımı, temiz su  ile yıkayın.
 • Eğer kokusundan duramaz iseniz, en az bir saat boyunca temiz su ile yıkayın. Temiz su ile bu şampuanlayın.

Soğan saç büyümesini  yardımcı olur ama aynı zamanda muhteşem bir parlaklık  saçınızı katar. Saç büyümesine yardımcı olur

Saç Büyüme için Süper İpucu

saç büyümesi için yukarıdaki ilaçları  kullanarak, her zaman düzenli olarak bir şey yapmalıyız. Haftada en az bir kez bazı besleyici yağlar ile saçlarınıza masaj yapın. Biraz zeytinyağı, hindistan cevizi yağı veya badem yağı ısıtın ve nazikçe dairesel hareketlerle kafa derisi üzerine bu yağı ovuşturarak masaj yapın. Saçınıza gecede yağı bırakırsanız iyi olur. Ancak,  bunu yapmak istemiyorsanız, sıcak suda bir havluyu daldırın ondan ekstra suyu sıkarak ve yağlı saç etrafında havluyu sarın . Hafif bir şampuan ve saç kremi ile saçınızı yıkayın.

En iyi saç sağlıklı saçtır, ancak sağlıklıysa ışıldar ve parlar. Bu sebeple basit gibi görünse de küçük ayrıntılarla saçımızda muhteşem sonuçlar almak mümkündür.

 

SAÇ UZATMANIN YÖNTEMLERİ-3

sac-uzatmanin-yontemleri-3Kadınların bir türlü vazgeçmek bilmedikleri saçları gerek uzunluğu gerekse rengi ve dalgasıyla  dış görünüşün en önemli tamamlayıcısı olmaktadır. Boya, perma, fön gibi kimyasal işlemlere ve aşırı ısıya maruz kalan saçların yapısında bozulmalar meydana gelmektedir. Buna stres, yorgunluk, hormonal dengeler, yetersiz beslenme gibi içsel ve dışsal faktörlerde eklenince uzun ve sağlıklı saçlara sahip olma bir istek bir hayalden öteye gidememektedir. Saç uzatmanın yöntemleri üzerine yapılan çalışmalar bitkilerle çözümün mümkün olduğu sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bitkilerle yapılan kürler, maskeler zaman ve çaba gerektirirken garlex başta sarımsak olmak üzere ısırgan otu, buğday, menekşe, papatya, avokado gibi bitkilere ek olarak çinko, provitamin B5 gibi vitamin ve mineralleri içeriğinde bulundurmaktadır. Trichogen ve elestab gibi klinik çalışmalı etken maddeler saç köklerine hızla tesir edecek şekilde tasarlanmış ve saç için gerekli  besin öğelerini içermektedir. Trichogen aktif maddesi garlex şampuan içerisinde  yoğun oranlar da kullanılmıştır. Saç uzatmanın yöntemleri arasında pratik olanı tercih etmeye ne dersiniz? Üstelik böyle bir ürüne sahip olmak için çok büyük paralar harcamanıza gerek yoktur. Sarımsağın saç çıkarıcı ve uzama sürecini kısaltmadaki etkisini biliyorsunuz ve kokusundan mı endişe duyuyorsunuz? Endişelenmenize gerek yok garlex bir sarımsak şampuanı olmasına karşın kokusuzdur güvenle kullanabilirsiniz. Etkili bir sonuç elde etmek için düzenli kullanmalısınız. Unutmayın ki hücrelerin kendini yenileyebilmesi ve bu süreçte ihtiyaç duyduğu besinlerle güç kazanabilmesi için belli bir süreç vardır. Bitkisel içerikli garlex vitamin, mineral ve protein açısından zengin olup saçlarınızı uzatmakla kalmaz kalınlaştırır, aşırı dökülmelere engel olur, saçı nemlendirir ve güçlendirir. Bu sayede birden çok sorunun çözümünde en büyük yardımcınız olur. Garlex ürünleri yurt dışına da gönderiliyor.

Hızlı saç uzamasında bitkisel yağların ve vitaminlerin de etkisi yadsınamaz. Bitkisel yağlar doğru kullanıldığında, saç sorunlarının önüne geçmek ve saç uzatma hızını arttırmak mümkün. Bu bitkisel yağlar; zeytin yağı, susam yağı,  hint yağı, badem yağı,  çörekotu yağı, jojoba yağı, biberiye yağı,  buğday yağıdır. Yıpranmış saçlar onarılır ve kuvvetlenir.

Saçları Hızlı Uzatmak İçin

saclari-hizli-uzatmak-icinSaç uzama hızımızı artırmak için saç köklerini besleyen ve saç derisindeki tabakayı temizleyen ürünler kullanmalıyız. Saç bakımı ve temizliğini, saç tipimize uygun olan ürünlerle yapmalıyız. Örneğin yağlı saçları daha da nemlendirecek ürünler kullanmamız haline, saçlarda aşırı yağlanma ve kepek sorunu gözlenecektir. Aynı örneği yıpranmış ve kuru saçlar için de verebiliriz.

Garlex sarımsak şampuanı, saçtaki yağ ve nem oranını düzenleyici içeriği sayesinde, tüm saç tiplerinin kullanımına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Saçtaki aşırı yağlanmanın önüne geçerek kepek, saç dökülmesi gibi sorunların oluşmasını engeller. Yağ, nem oranı dengesiz olduğunda, saçımızın uzama hızı da düşecektir. Bu sebeplerden saçtaki yağ ve nem oranının dengelenmesi ve bu dengenin korunması oldukça önemlidir. Saçları hızlı uzatmak için söyleyebileceğimiz bir diğer etken saç kökünün durumudur. Saç kökü bir bitkinin dallarını beslediği gibi, saçlarımızı kökten uca kadar beslemekle görevlidir. Bu görevi yerine getiremediği durumlarda saç uzama hızı duracak, saçlarımızda cansızlık ve hacim kaybı meydana gelecektir. Saçı besleyemeyen saç kökü yavaş çalışmaya başlayacak ve kaşınılmaz olarak saç dökülmesi gibi istenmeyen problemler ortaya çıkacaktır. Garlex sarımsak şampuanı tüm bu istenmeyen problemleri engelleyici ve önleyici içeriğe sahiptir. Saçlara hacim kazandırdığı, kepek önlediği ve saç çıkartıcı içeriği, klinik deneyler sonucunda formüle edilmiştir ve kanıtlanmıştır. Genelde erkeklerde gözlenen bölgesel saç dökülmesine çözüm olmak için saç bakım serumumuzdaki badem yağı, ufak tüycükleri yoğun şekilde besleyerek, zamanla saça dönüşmelerini sağlar. Saç bakım serumumuz, sarımsak şampuanı ile birlikte kullanıldığından, yaşanmakta olan saç problemlerinin azaldığına, düzenli kullanımla tamamen ortadan kalktığına tanık olacaksınız. Ürünlerimiz devam etmekte olan klinik tedavinizde, tedaviye yardımcı olarakta kullanılabilir.

Saçları hızlı uzatmak için olmazsa olmaz kural saçın beslenmesini sağlamaktır…

Saçları hızlı uzatmak için sadece önleyici etkiler yeterli değildir. Garlex sarımsak şampuanı içeriğindeki elestab ve trichogen aktif maddeleri ile saça ihtiyaç duyacağı protein, vitamin ve mineral desteğini yapacaktır. Bu maddeler Fransa’nın dünyaca ünlü laboratoires sérobiologiques laboratuarlarında test edilerek geliştirilmiştir. Etki alanların saç derisi ve saç köküdür. Bu alanları besleyerek mevcut problemin yavaşlamasına ve zamanla ortadan kalkmasını sağlarlar. Ürünlerimiz başta İngiltere olmak üzere Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde beğeni ile kullanılmaktadır. Sizde saçlarınızı hızlı uzatmak için Garlex ürünlerini güvenle kullanabilir ve sevdikleriniz önerebilirsiniz.

saclari-hizli-uzatmak-icin-olmazsa-olmaz

Saç Uzatmanın Kısa Yolları

Saç uzama hızımız, saç köklerimizin durumuna, saç derisinin sağlıklı olmasına, beslenmemize, çevresel koşullardan saçlarımızın ne kadar korunduğuna göre farklılıklar gösterir. Elbette bu başlıklardan en önemlisi saç köküdür. Saç kökü bir bitkinin dallarını beslediği gibi saçlarımızı besler. Bu işlemi yerine getiremediği durumlarda saç uzama hızımız düşer. Hatta çeşitli saç problemleriyle baş başa kalabiliriz.

Peki, saç uzatmanın kısa yolları nelerdir? Saç uzatmak için dengeli beslenmek önemlidir. Tıpkı cilt sağlığı gibi saçlarımız da yediklerimizden etkilenir. Saç uzama hızını artırmak için saç derisinin bakımı iyi yapılmalıdır. Saç derisindeki gözeneklerin açık olması çok önemlidir. Saç derisi nefes alan ve yumuşak bir yapıda olmalıdır. Garlex sarımsak şampuanı, içerdiği papatya ile, saç derisini yumuşatır ve ferahlatır. Papatya, rahatlatıcı etkisini saçlarınızda da hissettirir. Bir diğer unsur saç derisinin temizliğidir. Gözeneklerde biriken yağ tabakası ve bakteriyel oluşumlara yol açacak kimyasal tabakanın, saç derisinden arındırılması gerekir. Garlex bu işlemi de içerdiği ısırgan otu ile yapar. Isırgan otu saç derisindeki tabakayı ve bakteriyel oluşumları temizler. Garlex sarımsak şampuanı, etkisini ilk kullanımda hissettirecek kadar güçlü tasarlanmıştır. Kullanımı pratiktir ve kokusuzdur.

Garlex, saç uzatma hızını artırmak için önleyici ve tedavi edici unsurların gerekliliği kadar, besleyici ve onarıcı unsurlarında önemini bildiğinden, sarımsak şampuanını elestab ve trichogen adlı aktif maddelerle güçlendirmiştir. Bu aktif maddeler saç derisindeki yıpranmış dokuyu hızlıca onarırlar. Saç köklerine yoğun oranlarda protein, vitamin ve mineral desteği yaparlar. Bu iki aktif madde, Fransa’nın dünyaca ünlü laboratoires sérobiologiques laboratuarlarında test edilmiştir ve etkilerini kanıtlamışlardır. Saç uzatmanın kısa yolları, bu iki maddenin diğer bitkilerle oranlanarak formüle edilen sarımsak şampuanından geçer.

Sarımsak şampuanımızla birlikte kullanılması amacıyla üretilen saç bakım losyonu, şampuanımızın etkisini artırmak üzere formüle edilmiştir. İçeriğinde 6 çeşit faydalı bitki bulunur. Saç uzatmak için saçtaki yağ ve nem oranının iyi dengelenmesi gerekir. saç bakım losyonumuzda adaçayı yaprağı bulunur. Bu bitki saçtaki fazla yağı temizleyerek saçın daha canlı ve hacimli gözükmesini sağlar. Sizde saçlarınızın, uzun uğraşlar ve yüksek meblağlar harcamadan uzamasını istemez misiniz?

En Kaliteli Saç Uzatma Şampuanı 2014 ün 

Saçlarımızın sağlıklı bir şekilde uzaması için, saç derimizin ve saç köklerimizin çalışır durumda olması gerekir. Saç derisindeki gözenekler tıkalı ise, bu ortam zamanla kimyasal ve organik tabakalarla kapanacak ve saç kökümüzü çalışamaz duruma getirecektir.

Saç uzatma şampuanı olarakta bilinen Garlex sarımsak şampuanı, özenle formüle edilmiş içeriği ile saç sorunlarının birçoğuna sebep olan, saçtaki yağ ve nem oranını düzenleyici içeriğe sahiptir. Saç uzama hızımızın düşmesinde birçok etken rol oynar. Bunlardan en önemlileri, saç tipimize göre uygun ürünleri kullanmıyor oluşumuzdur. Örnek vermek gerekirse, saçlarımız yağlı ve nemliyse, saçlarımızı daha da nemlendirecek ürünler kullanırsak, bir çiçeğin fazla sulandığında solduğu gibi, saçlarımıza bir faydamız dokunmayacaktır. Aynı örneğin saç kırıkları ve yıpranmış saçları olan kişiler içinde söylemek mümkün. Garlex sarımsak şampuanı saçtaki yağ ve nem oranını düzenleyerek, saç derinize ve saç kökünüze ihtiyaç duyduğu bakımı yapar. Bu içeriği sayesinde tüm saç tiplerinin kullanımına uygundur.

Vücudumuzda bulunan dht hormonu, saç derisine geldiğinde farklı kimyasallarla da birleşerek, saçımıza zarar verecek maddelere dönüşebilmektedir. Bu zararlı oluşumların önüne geçmek için saç uzatma şampuanı olarak anılan şampuanımız, içeriğindeki ısırgan otu ile saç derisindeki bakteriyel oluşumları temizler. Nefes alan bir saç derisi, birçok saç probleminin ortadan kalkmasında önemlidir. Garlex sarımsak şampuanının önleyici ve koruyucu etkilerinin yanında, besleyici ve tedavi edici unsurları da vardır. Papatya bitkisinin rahatlatıcı ve yumuşatıcı etkisi psikolojik olarak bilinmektedir. Aynı etkiyi saçlarınız da yaşamak istemez misiniz? Garlex sarımsak şampuanı, formülünde yoğun oranlarda papatya ve avokado barındırır. Rahatlayan ve nefes alan saç derisinin beslenmeye de ihtiyacı vardır.  Avokado saçın en çok ihtiyaç duyduğu vitamin gruplarından a vitaminini barındırır. Saç köklerini besler.

Saç uzatma şampuanımız etkisini ilk kullanımda gösterecek kadar etkili tasarlanmıştır. Az önce bahsettiğimiz etkilerine ilave olarak, içerdiği aktif madde trichogen ile saç köklerine yoğun oranlarda protein, vitamin ve mineral desteği yapacaktır. Bu aktif madde, Fransa’nın dünyaca ünlü laboratoires sérobiologiques laboratuarlarında test edilmiş ve etkisi kanıtlanmıştır. Garlex sarımsak şampuanı kokusuzdur. Kullanımı pratiktir. Sizde ilk kullanımda saçlarınızdaki değişikliği görmek istemez misiniz?

KISA SÜREDE SAÇ UZATMA

Kısa sürede saç uzatma

Saç, güzellik, hoş görünme arzusu kadınların en büyük ilgi alanı olup çıkmıştır. Kadın saçını kullanarak yerine göre kendini çekici, masum, ağırbaşlı veya çarpıcı bir görünüme kavuşturabilir. Stil yolculuğunuza uzun ve sağlıklı saçlarla devam etmek istiyorsanız kısa sürede saç uzatma adına var olan endişelerinizi bir kenara bırakın. Kısa sürede uzun saçlara sahip olmak Garlex saç bakım ürünleri ile mümkün. Sarımsağın saç bakımındaki etkileri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış olup zayıf kan dolaşımını düzene sokarak saç köklerini güçlendirici etkisi ile saç uzamasındaki yararları herkesçe bilinmektedir. Garlex ürünleri yoğun sarımsak özü ve zengin bitkisel içeriği ile saçınızın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve proteini büyük ölçüde doğadan karşılamaktadır. Saçları hızla uzatır, kalınlaştırır, nemlendirir ve güçlendirir. Düzenli kullanım sonunda sarı tüyler saç halini alır ve böylece tek bir ürün birçok problemin çözümüne etkili bir şekilde yardımcı olur. Saçlarınız için gerekli bitkiler uygun miktar ve oranda kullanıldığı için etki gücü artmaktadır. Garlex saç bakım şampuanı saç bakım losyonu ile birlikte kullanıldığında tek başına kullanıma göre daha etkili sonuçlar alındığı ortaya konmuştur. Saç bakım serumu ise saç dökülmesini durduracak ve saçların hızla uzamasını sağlayacak etkin bir formülle geliştirilmiştir. Kullanımı oldukça basittir. Saç diplerine sıkarak uygulayınız ve 1-2 saat bekletmenin ardından sarımsak şampuanı ile saçlarınızı yıkayınız. Klinik çalışmalı etken maddeler içeren bu ürünleri kullanan müşterilerimiz memnundur. Sarımsak şampuanı olmasına rağmen kokusuz olması müşterilerin en büyük tercih nedenleri arasında yer almaktadır. Kısa sürede saç uzatma Garlex artık aşılamaz bir duvar değil.

Saçın, özgüvenin anahtarı olarak insan psikolojisi üzerindeki etkileri yadsınamaz. Şüphesiz ki toplum içerisinde beğenilme, her insanın en büyük arzusudur. Ancak saç içsel ve dışsal faktörlere karşı oldukça korumasızdır. Düzensiz beslenme, yanlış yapılan diyetler, hormonal değişimler, enfeksiyonlar, genetik durumlar ve stres bu faktörlerin başında gelir. Saç için gerekli olan vitaminler yeterli miktarda sağlandığında saçınız bu faktörlere karşı bir kalkan edinmiş olur. Saçınız için gerekli vitaminler A, C, E, B vitamin grubu olup bu vitaminler et, süt ürünleri, karaciğer, balık, yumurta sarısı, tahıl ve turunçgillerden sağlanabilir.

ERKEKLERDE SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

Erkeklerde saç uzatma yöntemleri

Saçlar şüphesiz ki bir erkeğin ya da bayanın en önemsediği kısmıdır. Çünkü saç modelleri, saç renkleri, saç şekilleri gibi konularda yaptığınız en ufak değişiklikler bile sizi bambaşka bir görüntüye kavuşturmaya yetiyor. Bayanların büyük çoğunluğu uzun ve parlak saçlara sahip olmak ister. Ama son zamanlarda ve günümüzde erkeklerde saç uzatma ve bakımı konusundaki çabaları ve arzuları göze çarpıyor. Fakat bazılarımızda da saç uzama problemi yaşanabiliyor. Bazılarının saçı hızla uzarken bazılarının saçlarının uzaması uzun zaman alabiliyor. Aslında saçların kendi kendine uzamasını beklemek yerine birazda kendi yardımımızla iyi sonuçlar almamız mümkün. Saçların uzamasını hızlandırmak büyük ölçüde bize bağlı gibi gözüküyor. Aslında halk arasında yaygınlaşmış doğruluğu emin olmayan bir bilgi var. Saçların sık sık kesilmesi sadece güzel ve sağlıklı uzamasına biraz destek olacaktır.

erkek-sac-uzatmaErkekler için saç uzatma yöntemleri olarak hemen hemen birçok önlem ve yararlı uygulamalar mümkün. Bilinmesi gereken bir bilgide saçın sık sık kesilmesi sadece sağlıklı uzamasına yardımcı olabiliyor. Uzama süresine herhangi bir olumlu etkisi olmayabiliyor. Eğer saçlarınıza doğru davranırsanız sık sık kestirmek zorunda kalmayacak sağlıklı kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için temizliğine dikkat etmelisiniz. Saç diplerinin yağlanmasına izin vermeyecek derecede bakım yapmalısınız.

Erkeklerde saç uzatma yöntemleri içinden biri de saçların ihtiyacı olan besinlerin vitamin ve minerallerin yeterli miktarda alınmasıdır. Saçların uzamasında gerekli önlemler alındıktan sonra sıra en önemli etkenlere geliyor. Zengin içerikli bitkisel yağlar saç uzama evresinde faydalı olacaktır. Tatlı badem yağı, yılan yağı, susam yağı, hint yağı, biberiye yağı, sarımsak, ısırgan otu, papatya gibi içeriğindeki faydaları kanıtlanmış bitkiler olup saç uzama evresinde size destek olacaktır. Bunların en başında gelen sarımsak saç, kaş ve kirpiklerin uzamasında dökülenlerin yerine yenisinin çıkmasında büyük rol oynayacaktır. Normalde kullanılan şampuanın içerisine 2 veya 3 diş sarımsak atarak tedavi süresi hızlandırılabiliyor. Fakat insanların bu tedaviyi uygulayamamalarının en önemli etkeni sarımsağın kokusu. Ama artık kokusu yüzünden böyle mükemmel bir bitkiden mahrum kalmak zorunda kalmayacaksınız.

Çünkü Garlex içeriğinde başta sarımsak olmak üzere Isırgan Otu, Papatya, Avakado, Buğday, Menekşe, Çinko ve Provitamin B5, Elestab, Trichogen klink çalışmalı etken maddeler de ilave edilerek saçlarınız için Garlex sarımsak şampuanını sunmuş durumda. Üstelik kesinlikle hiçbir koku içermiyor. Saçlarınız için gerekli uzama evresi ve canlılığının korunmasında gerekli uzman bakım ürünü olabiliyor.

erkek-sac-uzatmak-icin-bitkisel

DOĞAL YÖNTEMLERLE SAÇ UZATMAK

Doğal Yöntemlerle Saç Uzatmak

En etkili doğal yöntemlerle saç uzatmak için yapılacaklar neler? Evde hazırlanabilecek en iyi doğal yöntemlerle saç uzatma formülleri, yöntemleri önerileri karışımları inceleyiniz… Saç uzatmak bazı insanlar için hayal olsa da, mümkün olmayan bir durum değildir. Kimi insanlar saçlarının olmasını istedikleri gibi uzun saçı sevdikleri için saçlarının uzamasını isterler. Bazı kişilerde uzun saçı sevmekle beraber bazıları da kısa saçı sevebilirler. Uzun saç sevenler saçlarını uzatarak bu isteklerini gerçekleştirmek için bazı yol ve yöntemlere başvururlar. Genelde bayanlar uzun saç sevdiği gibi erkeklerde de bu durum olabilir. Aslında uzun saç kişiyi daha fazla gösterişli yaptığı gibi kişiyi alımlıda yapar. Ama asıl olay saçı sadece uzatmak değil, saçın gereken bakımını yapmaktır.  Göze hoş gelen bakımlı uzun saçtır ve bu şekilde dikkat çeker. Böylelikle uzun saç isteyen doğal yöntemlerle saç uzatmak için insanlar saç köklerinden başlayarak gereken önem ve özeni gösterirlerse saçlarını uzatabilirler. Saç köklerimiz saç tellerine hayat verirler ve Saç köklerimiz normal koşullarda saç tellerine yeni kısımlar ekleyerek saçımızın uzamasına olanak verirler. Bazı ilaçların kullanımı, beslenme bozuklukları, stres gibi faktörlere bağlı olarak saç uzamasında durma olur ya da çok az uzama gösteriri. Saç köklerinin beslenmesini etkileyen durumlarda da saç uzaması yavaşlar, sigara da bunların başında gelir, çünkü sigara damarları büzücü bir etkiye neden olduğu için kan dolaşımını bozar ve besinlerin ve aynı anda oksijenin hücrelere ulaşımını engeller bu yüzden de saç uzayamaz olur. Sigaranın içinde bulunan zararlı maddeler olan nikotin ve karbon monoksit gazı saç uzamasını olumsuz etkiler. Yani bunları göz önünde bulundurursak saç uzamasını olumsuz yönde etkileyen faktörler genelde yaşantımızda çok sık karşılaştığımız olaylardır. Onun içinde doğal yöntemlerle saç uzatmak için, saçlarımızın uzamasını istiyorsak sigaradan uzak durmamız lazımdır. Bu yüzden saçlarımızın uzamasını hızlandırmak için yapılacak en uygun şey, saçların uzamasını azaltan faktörleri ortadan kaldırmaktır. Bunun içinde özellikle sebze ve meyve ağırlıklı beslenerek, bol su içerek, düzenli ve yeterli şekilde uyuyarak bunu yaparız. Stres de bir diğer olumsuz faktördür, çünkü bu durumlarda salgılanan adrenalin gibi hormonlar yolu ile damarlarda daralmaya yol açarak saç köklerinin beslenmesini bozarak saç uzamasını durdurur. O yüzden stresten uzak durarak, doğal yöntemlerle saç uzatmak için saçın uzamasını sağlayabiliriz. Doğal yöntemlerle saç uzatmak da olan bir yol saçı sıcak havlularla sararak bekleterek, masajlarla kan dolaşımını artırarak saçımızın uzamasına da olanak sağlayabiliriz. Her insanın saçı normalde günde ortalama 0.35 mm uzar ve bu uzama yazın daha hızlı, kışın daha geç, geceleri daha hızlı ve gündüzleri daha geç uzamaktadır. Bunun yanında kadınların saçları da erkeklerin saçlarına göre daha çabuk uzar. Bir saç telinin aylık uzama miktarı 1 cm kadardır.

Uzun saçı seven ve saçlarının uzamasını isteyen kişilere doğal yöntemlerle saç uzatması sunulmuştur ki, bu yöntemler; Civan perçemi otu ve sinemaki bitkisi, dövülmüş nar kabukları ile birlikte suda 30 dakika süreyle kaynatıldıktan sonra süzülüp, hazırlanan sıvıya losyon kıvamına gelinceye kadar çırpılmış yumurta ilave edilerek, bir miktar da susam yağı eklenerek birlikte karıştırılır. Hazırlanan losyon saçlara sürülüp bone ile kapatılıp 2 saat bekletildikten sonra GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanıyla yıkanır ve bol su ile durulanır.
Diğer bir yöntem: İyice sıkılarak elde edilen karadut suyu, yumurta ve susam yağı ile birlikte karıştırılıp çırpıldıktan sonra 10 dakika süreyle benmari usulü ile ısıtılır. Elde edilen bu karışım günaşırı saçlara sürüldükten sonra streç filmle sarılıp 2 saat bekletilip GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanıyla yıkanır.
Başka bir yöntem: Bir turpu rendeledikten sonra, 20 dakika süreyle suda pişirdikten sonra süzüp, Süzdükten sonra elde edilen sıvıya çiğ yumurta sarısını ilave ederek iyice karıştırıp çırparız. Hazırlanan bu karışımı saçlarımıza sürdükten sonra ovarak 2 saat beklettikten sonra GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanıyla yıkarız. Entele otunu bir miktar su ile kaynatıp suyu süzdükten sonra ılıklaştırıp, saçlar gün aşırı yıkanırsa bu yöntemle saçlar çok çabuk uzar.
Bir başka doğal yöntemlerle saç uzatmak; Susam yağını her hafta başa sürüp masaj yapılırsa bu da saçları çabuk uzatmaya yardımcı olur
Sinameki su ile kaynatıldıktan sonra içine susam yağı ilave edilir, bu karışım ateşte suyu uçana kadar kaynatıldıktan sonra elde edilen yağı saçlara sürüp friksiyon şeklinde masaj yapılırsa, saçların çabuk uzaması sağlanır. Başka bir doğal yöntemlerle saç uzatma formülü de şudur:  1 tatlı kaşığı Sarımsak yağı, 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı dulavrat otu yağı ve 1 tatlı kaşığı hint yağı, bu yağları iyice karıştırdıktan sonra saçımıza sürüp masaj yapmalıyız.
Doğal yöntemlerle saç uzatmak için ayrıca, bir Avokadoyu ezdikten sonra içine 1 yemek kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve bir yemek kaşığı soya yağını ekleyip karıştırdıktan sonra bu hazırlanan karışımı 2 dakika beklettikten  sonra saç diplerinize sürün, daha sonra bone ile sarıp sıcak su ile ıslatılmış havlu ile de sararak 1 saat bekleyin. Daha sonra GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanla yıkayın ve bu uygulamayı haftada 1 kez yaptıktan sonra sonucu görün.

SAÇ UZATMANIN BİTKİSEL YOLLARI

Saç Uzatmanın Bitkisel Yolları

Saç uzatmanın en etkili yolları nelerdir? En iyi saç uzatmanın bitkisel yolu hangi bitkiler ile olur? Saç uzatmak, saçın deri altındaki köklerinde gerçekleyen bir olaydır. Saçların canlı kısımları da buralarıdır. Saçın canlı kısımları yeterince beslenirse bölünerek uzamaya başlar ve saç uzaması dediğimiz hadise meydana gelir. Demek ki saç uzatmanın bitkisel yolları arasından en birincili saçları beslemektir. Saçlarımızı nasıl besleriz? Saçların en güzel beslenme yöntemi saçlara ihtiyaç duyduğu besinleri bitkisel olarak sağlayabilmekle mümkündür. Ama nasıl sağlayacağız? Bazı bitkiler vardır ki saç için önemi çok fazladır. Ve saçı besleyerek uzamasını sağlayabilecek bitkilerdir bunlar işte bu bitkiler ile saç bakımı ve saç beslenmesi yapılmalıdır.

Bu da saç uzatmanın bitkisel yolları arasında yer alır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. Bitkiler insanlar için saç için çok faydalıdır. Fakat doğru oranda ve doğru bitkiler birbiri ile karıştırılmaz ise maalesef insan için ve hatta saçlar için negatif bir etki oluşturmaktadır. Bu etki saçlarınız var iken dökülmesi gibidir. İşte bunun için her yazılan kürü her söylenen karışımı uygulamamak gereklidir. İşte bunun için sizlere Garlex sarımsak özlü ve bitkisel içerikli saç bakım şampuanını geliştirdik. Yıllarca teknik analizler ile ekibimizce yapılan araştırmalar sonucu insanlara zarar vermeyecek ve saçlara iyi gelecek karışımı bulmak için çalıştık ve sonucunda Garlex i oluşturduk Garlex içeriğinde yoğun olarak sarımsak barındıran ve sadece sarımsak değil bunun yanında altı farklı bitki barındıran bitkisel içerikli bir şampuandır. Saçlarınızı normal şampuan yerine böyle bitkisel içerikli bir şampuanla yıkamak her zaman saçlarınızın için daha doğru bir davranış olacaktır. Zaman içerisinde saç dökülmenize veda edecek saçlarınızın sağlıkla uzadığı o günler sizin için hayal olmaktan çıkacak. İşte saç uzatmanın bitkisel yolları içinden bir tanesi olan Garlex içeriğinde sarımsak ile beraber ısırgan otu, papatya, menekşe, avokado, buğday, çinko ve pro vitamin b5 içerir işte bu içeriği sayesinde sadece saçlarınızı değil saç derinizi ve saç derisi problemlerinizi de gidermek için üretilmiştir. İçeriğindeki çinko sayesinde saç derisine nüfus ederek kepek mantar vs gibi problemlerinizin çözümlerinde de yardımcı olacaktır.

Garlex sadece altı bitki ile sınırlı değildir. Yanında verilen saç bakım losyonunda da 6 çeşit bitki bulunmakta ve bunlarda saç için son derece önem arz etmektedir. Bu bitkiler; Adaçayı, biberiye, defne, mersin, papatya, ısırgandır. Losyon sprey halindedir. Ve saç diplerine sıkılır ve yarım saat bekletilir işte bu sayede saç köklerine bu bitkilerin derinlemesine nüfus etmesi sağlanır. Garlex şampuanı kullanırken losyon yıkamadan yarım saat önce saç diplerine sıkılır ve yarım saat sonra şampuanla yıkanır ve işlem tamamlanmış olur. Gördüğünüz üzere hem bitkiler ile saçınızı besliyorsunuz hem de kullanımı son derece pratik diğer yöntemler gibi şundan bu kadar katın bunu katın saçta bekletin sonra havlu sarın gibi bir şey söz konusu değildir. Sadece yarım saat önce sıkın ve siz keyfinize bakın bırakın bitkiler saç köklerinize nüfus etsin ve ardından saçlarınızı Garlex sarımsak özlü şampuan ile yıkayın bu kadar basit.
Saç uzaması günümüzde zor bir durum olmuştur. Bunun nedeni ise saç dökülmesidir. Saç dökülmesi saçın uzamasını da etkilemekte ve bırakın saç uzamasını saçların normal olarak çıkmasını dahi engellemektedir. Bunun sebebi bugünün şartların da fazla stresli iş ortamlarında çalışmak zorunda kalmamız ve bunun üstüne birde düzensiz beslenme eklendiğinde saçın dökülmemesi için bir neden kalmamaktadır. Saç uzatmanın bitkisel yolları arasından biri de doğal olarak ve düzenli beslenmektir. Tabi birde yeterli beslenebilmektir. Saç köklerini dışarıdan besleyebilirsiniz. Fakat bu bir noktaya kadardır. Saçın uzaması için yapmanız gereken hem içten hem de dıştan beslemedir. İşte bu yapıldığı zaman saçlar sağlıklı bir şekilde tekrardan uzayacaktır. Beslenme kadar önemli olan bir unsur daha vardır bu da strestir stres vücut için son derece zararlıdır. Vücudumuz stres altında iken normalden 3 kat daha fazla besin tüketir ve bunun için saçlar dökülür vücuda alınan besinlerin dağılımı önce hayati organlar daha sonrasında saç ve tırnaklar şeklindedir.

En Etkili Saç Uzatmanın Yolları

İşte bunun için vücudunuz stres altında iken aldığınız besinleri hemen tüketir ve saç uzatmanın bitkisel yolları kapanır ve dahi içten beslenemeyen saç kökleri önce bu duruma direnir, fakat bu durum devam ettiğinde ise dökülmeye başlarlar. Kökler hem içerden hem de dışarıdan beslenirlerse ancak sağlıklı bir şekilde büyürler ve saç haline gelirler bu beslenmenin biri ihmal edilirse ya da stres, sinir gibi etkenlerle ortadan kaldırılırsa saç kökleri beslenemez yani saç dışarıdan beslenemez ya da içeriden beslenemez ise dökülmeye başlar. Beslenme her iki taraftan da kesilmiş ise kellik dediğimiz durum söz konusu olur.

Saç uzatmanın bitkisel yolları başında beslenme gelir ve kişini beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Fakat unutmamalıdır ki beslenmek demek yalnızca karın doyurmak demek değildir. Yani yaşamak için beslenmemeli sağlıklı yaşamak için beslenmelidir. İşte bu nedenle günlük bir insanın ihtiyacı olan proteini kesinlikle alması gereklidir. Bununla beraber vitamin ve minerallerinde aynı şekilde alınması gereklidir. Bunun için günlük beslenmemizde süt ve süt ürünlerini eksik etmeden ve aşırıya kaçmayacak şekilde et yiyerek bu denge sağlanabilir. Hatta beyaz et yemek çok faydalı ve protein açısından da zengin bir beslenme çeşididir. Protein saç için çok önemlidir. Zira saçın büyük bir kısmı proteinden oluşmaktadır. Bunun için beslenme düzenimizde kırmızı et az olmak şartı ile protein ağırlıklı beslenmekte fayda vardır.

SAÇ UZATMA KÜRLERİ

Saç Uzatma Kürleri

Evde uygulanabilecek saç uzatma kürleri nelerdir? Hangi bitkiler saçları uzatmak için kürler içinde kullanılır? En etkili ve hızlı saç uzatma kürleri: Bu problemin en hızlı ve pratik şekilde çözümü garlex şampuan, losyon ve serumu kullanmaktan geçer. Elbetteki evde hazırlanacak saç uzatma kürleri de mevcuttur ve aşağıda verilmiştir. Bütün yöntemlerde 3 ana esas üzerinde durulursa saçla ilgili sorunları büyük oranda çözebilirsiniz.
1- Saçların kaliteli beslenmesi
2- Saç kökleinin bağlı olduğu kılcal damarlarda kan akışının düzenli ve dengeli olması
3- Uygulanan yöntem en az 3 ay düzenli yapılması

Bu 3 unsur garlex saç ürünleri gibi doğru ürünlerle yapıldığı taktirde belki %100 olmaz ama büyük oranda sorun çözülür. Bir diğer saçları uzatmak için kürler konusunda dikkat edilmesi gereken nokta ise; günlük beslenme düzenini de dengelemektir. Vitamin mineral, protein alım oranlarınızı vücudunuza göre dengeli şekilde almalısınız ki bu da hayati önem taşır.

Saç uzaması insana has bir özellik olan doğa kanunudur. Allah-ü Teala bunu insanlara güzel bir varlık olarak vermiş ve ayrıca başımızı korumak adına yapmış olduğu faydalı bir nimet niyetine vermiştir. Hayvanlarda bile uzamayan tüyler ile sadece insanda olan saçlara uzama özelliği vermiştir. Vücudumuzdaki kaş, kirpik ve diğer benzeri tüyler belli bir uzama gösterdikten sonra durması ama saçların hiçbir şekilde durmaması ve sürekli uzama eğiliminde olması asıl şaşırtıcı olan bir durumdur. Saçlar bu özellikte yapılmakla birlikte bu saçların uzamasının durması insanı hayal kırıklığına ve hayrete sokar. Bu yüzdende saç uzamaz olunca kişi bunun sebeplerini araştırarak buna çözüm yolları arayışı içine girer. İnsanların saçları birçok sebepten dolayı uzayamaz olur, bunlardan bazıları kişinin kendi yapmış olduğu yanlış davranışlardan kaynaklanır, bazıları da kendi elinde olmayan nedenlerden ötürü kaynaklanır. İnsanlar öncelikle saç için önemli olan besinleri ve besin takviyelerini aldıktan sonra, gerekli olan B gurubu vitaminleri tükettikten sonra, pro vitamin desteklerini aldıktan ve saçları içten besledikten sonra geriye kalan şey saçlara dıştan gereken özeni ve dikkati vermek gereğidir. Bunun için yapılan saç uzatma kürleri vardır ve onların yapılması gereklidir.

Mesela 2 tutam sinemaki otunu bir taşım kaynattıktan sonra süzüp, içine eczanelerden temin edilen garlex ampul kırıp, bir tatlı kaşığı da badem yağı ilave ederek hazırlanan karışımı iyice karıştırıp. Sonra saçlara ve saç derisine masaj yardımıyla sürüp, streç filmle sararak, 2 saat beklettikten sonra, GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanla yıkamalıyız. 100 gr kekiği 1 buçuk litre suda 5 dakika kaynattıktan sonra süzüp, kalan suyla saç diplerine masaj yaparak yıkarız.

Bir diğer saçları uzatma kürü, alfa, ıspanak ve kişniş suyunu eşit miktarda bir kaba koyarak içine bir yemek kaşığı badem yağı ilave ederek saç diplerine masaj yaparak saçlarımızın uzamasına yardımcı olmuş oluruz. Bir kabın içine, 1 yemek  kaşığı susam otu yağı, 1 yemek kaşığı çörek otu yağını ve 1 yumurta sarısını ekleyerek birlikte iyice karıştırdıktan sonra saç derisine masaj yaparak yedirip 20 dakika beklettikten sonra GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanla yıkayın ve bu uygulamayı haftada 1 kez yapın, bu şekilde saçlarda uzama görülecektir.

Çabuk saç uzatan kürler içinden biri de 40 ml GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanının içine 40 damla çam terebentin yağı ekleyerek her banyoda bu şampuanı kullanın, saçlarınızın hızla uzadığını göreceksiniz.

SAÇLARI UZATMAK İÇİN BİTKİSEL KÜRLER

Saçları Uzatmak İçin Kürler

Evde uygulanabilecek saç uzatma kürleri; Üstelik hint yağı, badem yağı, zeytin yağı ve yılan yağını bir tatlı kaşığı aynı oranlarda alarak bir kap içinde iyice karıştırıp haftada 1 masaj yaparak sürüp uygularsak da saçlarınızın uzadığını göreceksiniz. Bir başka saç uzatma kürü ise; 10 gr entele otunu, 2 bardak su ve 2 bardak sirkenin içinde su yarım olana değin kaynatın ve bu suyu soğutun sonra, en az 2 saat önceden saç diplerine sürerek masaj yaptıktan sonra GARLEX sarımsak özlü saç bakım şampuanıyla yıkıyoruz.
Bir su bardağı sıcak suyun içine bir fincanı keten tohumu yağı ve yarım limon suyunu ekleyerek ocağa koyup kaynamaya başlayınca ocaktan alın, ılıttıktan sonra saçlarınıza sürüp havluyla kurulayıp 1 saat beklettikten sonra saçınızı GARLEX sarımsak özlü saç şampuanıyla yıkayıp durulayın. Bu uygulanan saç uzatma kürünün etkisini en kısa zamanda göreceksiniz.

İşte etkili bir saç uzatma kürleri de şudur; Saçlarınızı iyice temizleyip yıkadıktan sonra entele otunu bir kap da kaynatıp, daha sonra tohumlarını süzün. Hazırlanan bu su biraz ılıklaşınca badem yağı ve bepanthene’yi bu suya ekleyip iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine sürün yarım saat  sonra yıkayın.  Bir miktar kök zencefili, 1 su bardağı suya koyup tencerede kaynatın, su kaynayınca altını kısıp 5 dakika daha kaynatıp ocağı söndürün. Zencefil suyunun ılımasını bekledikten sonra saçlarınıza bu suyu sürün, 40 dakika saçta bekleterek daha sonra yıkayın. Bu saçları uzatmak için kür 3 hafta bu boyunca yapmaya devam edin etkisini görün.
Saç uzatmak için bir diğer kür ise soğan kürüdür. Soğanın içinde bulunan kükürt, saç tellerini güçlendirmekle kalmayıp aynı zamanda, saç derisinin sağlıklı olmasını sağlar ve saçı uzatır. Bu saç uzatma kürü şöyle hazırlanır:  Bir cezveyi suyla doldurup ocağa koyup kaynamaya bırakın ve kabukları soyulmuş olan soğanı parçalayarak bu parçaları kaynamakta olan suyun içine atarak ocağın altını kapatıp 5 dakika demlemeye bırakın. Daha sonra suyu süzüp ılımaya bırakın. Soğuyan soğan suyunu saç diplerine masaj yaparak sürün ve saçınıza bone takarak 1 saat bekledikten sonra GARLEX sarımsak özlü şampuanla yıkayın. Bu saç uzatma kürünü de haftada 1 kez uygulayın.
Yapılan bu kürlerle saç derisi hareketlenip saçlar uzamaya başlayacak ve istenilen uzunlukta saçlara sahip olunacaktır