GİNSENG GİNSENGİN SAÇA FAYDALARI

GİNSENG

ginseng-saca-faydalariGinseng sağlık için yararlı maddedir ve binlerce yıldır geleneksel Çin tıbbında kullanılmaktadır. Şimdi yaygınlaşmasıyla nedeniyle tıbbi özellikleri için birçok batı ülkesinde kabul edilmiştir. Sağlıklı içeceklere gelince aslında, ginseng çayı son modadır. Bu tıbbi mağazalarda kapsüller, kök ekstreleri ve ballı kök toz şeklinde de kullanılabilir. Daha hızlı kana karışması için  ginseng çayı,çok etkili olarak kabul edilir. Bu bitki çeşitli şekillerde sağlık ve güzellikleri etkileyebilir.

Ginseng türleri ve genel faydaları:

Geniş kökenli olmasına karşın temelinde ginseng üç çeşidi vardır.

  • Amerikan Ginseng:  Amerikan ginsengi ya da  Panaxquinquefolium  L.ginsengGürcistandan yayıldı oradan güney Ontario kökeni vardır. Bu ticari Çin’de yetiştirilmektedir. Bu stresi hafifletmede yardımcı olur sakinleştirici etkisiyle bilinir.
  • Asiatik Ginseng:  Asya veya Panax ginseng Kuzey Kore ve Çin kökeni vardır. Bu, kırmızı renkte ve işleme ve Panax ginseng beyaz buharlama ve kurutma ile hazırlanmaktadır. Bu daha çok çay, dilim veya kapsüller içine yapılır ve vücut üzerindeki ısınma etkisi ile tanınır.
  • Sibirya Ginseng:  Ayrıca eleutherococcussantipoys olarak bilinen, o bir gerçek ginseng değildir, ancak, diğer ginseng türleri olarak da aynı aileye aittir. Bunun Rusya ve Japonya’da kökeni vardır. Onun kökü, diğer ginseng türleri bulunan ginsenosidlerin yoksundur. Bunun yerine bir taklit ginseng olarak kabul edilir eleutheroside içerir.

 

ginseng-ile-sac-bakimi Ginseng’in saç için faydaları nelerdir?

 Saç Büyümesini uyarır:

  • Panaxginseng  dermalpapilla hücrelerinin proliferasyonunu artıran başka bir deyişle, anti-apoptotiktir. Bu nedenle,  topikal uygulama saçınızın yenilenme yeteneğini geliştir.
  • Saç derisinin kan akış hızını arttırır.
  • Ayrıca böylece saç dökülmesini önlemek, saç köklerinin ve hücrelerin sağlıgını korumayı sağlar.
  • Ginseng saç için uyarıcı ve büyümeyi hızlandırıcıdır.

 

Garlex şampuan ve diğer çeşit şampuanlar içeriğinde ginseng bitkisi bulunmaktadır. Ginseng’in saça faydaları artması için diğer besleyici vitamin, mineral ve bitki yağları ile birlikte oldukça yüksek etki kazanmaktadır.