Gözenekleri Sıkılaştıran Kil Maskesi Tarifi

Maskeler

Gözenekleri Sıkılaştıran Kil Maskesi Tarifi

Kadınlar için cilt güzelliği oldukça önemlidir. Özellikle cildin pürüzsüz ve sıkı oluşu en önemli fiziksel özelliklerdendir. Ancak ne yazık ki kadınların cilt problemleri arasında en çok yaşadığı problem gözeneklerin geniş ve belirgin olmasıdır. Eğer sizde geniş ve belirgin gözeneklerinizden şikayetçi iseniz doğal kil maskesi kullanarak bu probleme kolayca bir çözüm getirebilirsiniz. Doğal kil maskesi içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildinizi besler. Aynı zamanda doğal kil maskesi düzenli olarak kullanıldığında hem sivilce oluşumu azalır hem de ciltteki gözenekler sıkılaşıp belirginliğini kaybeder. Doğal kil maskesini cilde uygulamak her zamankinden çok daha temiz ve pürüzsüz görünümlü bir cilde sahip olmanızı sağlar. Doğal kil maskesi sayesinde derinlemesine temizlenen bir cilde sahip olmak için ihtiyacınız olan tek şey cilt tipinize göre bir kil.

1.Cilt Tipinize Göre Doğru Kil Seçimi Yapın

Eğer kil maskesi ile cildinizi daha da güzelleştirip gözeneklerinizi yok etmek istiyorsanız öncelikle cilt tipinizi bilmeniz gerekiyor. Çünkü kil maskesi cilt tipine göre uygulandığı zaman en güzel sonucu verir. Örneğin çok yağlı bir cildiniz var ise yeşil kil kullanmalısınız. Daha az yağlı bir cildiniz var ise; beyaz kil almanız en doğru kil seçimi olacaktır.

2.Doğru Kil Seçiminden Sonra Maskenizi Hazırlayın

Cilt tipiniz için olabilecek en doğru kil seçimini yaptıktan sonra yapmanız gereken tek şey kil maskesini hazırlamak. Yaklaşık iki yemek kaşığı kadar kili bir kaseye koyun. Daha sonra azar azar su ekleyerek maskenizi sürülebilir hale getirin. Maskenin kıvamı macun gibi olmalı. Ancak çok katı bir macun gibi yaparsanız eğer cildinizi kurutur. Bu yüzden yumuşak macun kıvamına gelinceye kadar kilinize su eklemelisiniz.

3.Maskeyi Cildinize Sürüp Bekleyin

Kil maskenizi hazırladıktan sonra cildinize iyice sürün. Ancak dudak kenarlarınıza değmeyecek şekilde kil maskesini uygulamalısınız. Aynı zamanda en çok yağlanma olan bölgenize ilk başta sürerek daha çok kil maskesinin kalmasını sağlayabilirsiniz. Kil maskesini beş ya da yedi dakika gibi süreler boyunca cildinizde tutmalısınız. Daha uzun süre boyunca cildinizde tutarsanız eğer cildinizi daha fazla kurutup yağ tabakasının tamamıyla yok olmasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden bu süreler arasında bekletip daha sonra ılık su ile yıkamalısınız. Çok yağlı bir cildiniz yok ise eğer kil maskesini yıkadıktan sonra hafif bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmek size en temiz cildi sağlayacaktır.