GÜL SUYUNUN CİLDE FAYDALARI

gul-suyunun-cilde-faydalari1) Göz şişkinliklerini azaltmak için.
Gül suyunu yarım saat buzdolabında bekletin daha sonra dolaptan çıkartıp göz pedinizin üzerine dökün göz çevrenizi bu pedle silin ,göz çevresinin hassaslığına uygun bir şekilde göz çevresinin şişkinliğini alır,nemlendirir ve besler.

2) Cildinize gün boyunca gül suyu püskürterek cildinizin tazeliğini koruyun.
Özellikle yazın sadece bir sprey şişesine gül suyu koyarak cildinizin tazeliğini koruyun,cildinizin parlaklaşmasına ve nemlenmesine yardımcı olun.

3) ilahi ve unutulmaz bir deneyim için banyonuzun içine gül suyu  ekleyin. 

Gül suyu cildi yumuşatmak ve cilde tazelik katmak için birebirdir, aynı zamanda vücudunuzda gülün taze yaprakları inanılmaz bir koku bırakır. Mükemmel bir tedavi ve rahatlatıcıdır.

4) Kuru cildi yumuşatmak için gül suyu kullanın.
Kuru bir cildiniz varsa gül suyu birebirdir, her sabah yüzünüzü gül suyu ile silip nemlendirebilirsiniz.

5) Gül suyu aynı zamanda doğal bir makyajtemizleyicidir.

Sadece gül suyu dökülmüş bir pamukla  yapılmış olan makyajınızı temizler nemlendirir. Daha etkili makyaj temizleyici oluşturmak için  gül suyu ile pamuğunuzu nemlendirin ve bunun üzerine  hindistan cevizi yağı dökün, gül suyu ve hindistan cevizi yağını karıştırın  Bu doğal cilt bakım ürünü makyajı temizlemek için birebirdir. Bu verimli ürünsadece makyajı temizlemez aynı zamanda göz çevresini de nemlendirir. Sertçe ovmaya yada sürtmeye gerek kalmadan kolaya ciltten makyaj temizlenir.

6)Gül suyu doğal makyaj spreyiolarak cilt üzerin aynı zamanda makyaj üzerine de uygulanabilir.

7)Tonik olarak gül suyu kullanabilirsiniz. gul-suyu-maskesi
Tonik olarak kullanılabilen gül suyu kırışıkların oluşmasının önlenmesinde oluşan kırışıklıkların giderilmesinde gözeneklerin sıkılaştırılmasında cildin parlamasında kullanılır.Düzenli kullanımda etkilerini görürsünüz.

8)Traş sonrası  cildinize gül suyu ile sildiğinizde ciltte rahatlama kızarıklık azalması,nemlenme,parlama sağlar .İrritasyon önleyicidir.Cildi sakinleştirir.

9) Aromaterapi.
Aromateratide kullanılan gül suyu kokusuyla rahatlatıcı sinirleri gevşetici özelliğe sahiptir,ciltte muhteşem bir koku bırakır, cildi nemlendirerek yumuşamasını sağlar.

10)Saç Saç bakımında da gül suyu kullanılır.Gül suyu doğal bir saç kremi ve nemlendiricidir,şampuanınıza az miktarda gül suyu katarak kokusunu saçınızda hissedebilirsiniz. Kafa derisini serin tutmak canlandırmak için gül suyu kullanılır aynı zamanda kepeklenmeyi cildi nemlendirerek önlendiği gibi iltihapları da önler. Gül suyu saç dökülmesinde de etkilidir.

GÜL SUYU MASKESİ CİLDE FAYDASI

Malzemeler

  • 2 çay kaşığı Gül suyu
  • 2 yemek kaşığı Bal
  • 2 yemek kaşığı Badem yağı
  • 3 damla E vitamini yağı

Tercihe göre birkaç damla gül yağı da ekleyebilirsiniz

Hazırlama:

  • Tüm malzemeleri karıştırın
  • Temiz yüzünüze uygulayın
  • 15-20 dakika bekletin
  • Ilık su ile durulayın
  • Kurulayın
  • Haftada bir yada iki kez uygulayabilirsiniz,düzenli kullanımda cildi derinlemesine nemlendirir.

 

Gül suyunun faydaları saymakla bitmez.

Gül suyu saçtan cilde makyaj temizlemeden göz çevresi şişliklerine yemeklerden tatlılara iltihaplardan gözeneklere bir çok kalanda kullanılan çok yönlü derinlemesine etkili, hassas ciltlerinde güvenle kullanabileceği bir nimettir.

gulsuyu-ile-cilt-bakimi