GÜNEŞTEN KORUYUCU BİTKİSEL YAĞLAR

GÜNEŞ KORUYUCU YAĞLAR

Güneşi hepimiz çok seviyoruz, insanı depresyondan uzaklaştıran içini aydınlatan ,ruhuçoşturan yaz olsa da güneşi görsek dedirten bir güzelliktir. Güneş deride doğal olarak d vitamini üretmemize yardımcı olan maddelerin üretimine katkıda olur. Daha doğrusu güneş olmadan ciltte d vitamini üretimi gerçekleşmez .Güneş bu kadar önemliyken ondan kaçmak mantıksızcadır.

Ayrıca günümüzün yükselen trendi ile birlikte bronzlaşma önem kazanmış bu uğurda birçok güneşe çıkmadan bronzlaştırıcı ürün piyasaya sürülmüş birçok güzellik merkezinde solaryum bölümleri kurulmuştur.

Dikkat edilmesi gereken tek ve en önemli sorun artan endüstriyel sorunlarla ve kalabalık nüfus etkisiyle hızla ozon tabakasının delinmesi ve dünyaya uzaydan zararlı ışınların gelmesidir. Bunun  en güzel örneği cilt kanseridir. Cilt kanseri bilinçsiz güneşlenme sonucu ortaya çıkan bir durum olarak genel tabloda ortaya çıkmaktadır.

Koruyucuların spf leri bu yüzden gün geçtikçe artmakta  11-16 arası güneşe çıkmak sakıcalı bulunmaktadır.Bu losyonların çok büyük yayarı olduğu gibi içerisindeki birçok katkı maddesi ve kimyasallar sebebiyle zarar da teşkil etmektedir.Aşağıda açıklanan yağlarla doğal güneş koruyucunuzu oluşturabilirsiniz.

Bu yağlar en çok hindistanda kavurucu sıcaktan kurtulmak için halk tarafından kullanılmaktadır.Aşağıda en güzel güneş koruyan yağlardan ikisi verilmiştir.

Güneşten koruyan yağlar hangileridir?

Havuç Tohumu Yağı: SPF 40 Havuç tohumu yağı SPFsi en fazla miktarda olan bir bitkisel yağdır. Ayrıca antioksidan bakımından zengin olmakla birlikte ve çok iyi antiseptik özellikleri vardır.

Ahududu Yağı: SPF 30 Ahududu çekirdeği yağı, hem Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri ile temel bir yağdır. Güneşten koruma sağlar, o da cildinizin çatlaklarını önlemeye yardımcı olur.

Diğer bitki yağları hakkında bilgi edinmek için…