GÜR VE SIK KİRPİKLER İÇİN NE YAPILMALI?

Doğru makyaj teknikleri, kirpik besleyici ürünler ve doğru makyaj çıkarma teknikleri gibi detaylar, kadınların çok daha sağlıklı bir kirpik görünümüne sahip olmasında son derece etkilidir. Hemen her kadın için etkileyici kirpiklere sahip olmak son derece önemlidir ve bu sebeple de piyasada da çok sayıda ürün bulunmaktadır. Kişiler, bu ürünler arasından kendi isteği ve ihtiyacına hitap eden ürünleri oldukça kolay bir şekilde seçebilmektedir. Böylelikle yapılan makyajlar çok daha doğru olabilirken, kadınlar hayal ettikleri etkileyici kirpik görünümüne de oldukça kolay bir şekilde sahip olabilmektedir. bu kapsamda, gür ve sık kirpikler için ne yapmalı? Sorusu, kadınlar arasında yaygınlıkla sorulan bir soru olmaktadır. bu soruya verilen cevaplar ve kozmetik sektöründe de üretilen ürünler, kadınların memnuniyetlerini en yüksek seviyede tutmayı da oldukça başarılı bir şekilde sağlamaktadır.

gür-ve-sık-kirpikler-nasıl-elde-edilir

Doğal yöntemlerin yanı sıra makyaj yaparken uygulanan teknikler ve birkaç küçük ipucu ile birlikte de gür ve kıvrık kirpikler elde edebilmek mümkündür. Bu konuda öncelikle doğru makyaj tekniklerinin uygulanması son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Kişilerin bu teknikleri öğrenmesinin yanı sıra kendi kirpik yapılarına göre piyasada bulunan kirpik ürünlerinden birini satın alması da gerekmektedir. Bütün bu detayları yerine getiren kişiler, hayallerindeki kirpik görünümüne kavuşabilmektedir.

Kirpik Kıvırıcı Aletlerin Doğru Kullanımı

gür-ve-sık-kirpik-görünümü

Piyasada bulunan kirpik kıvırıcıları, etkileyici kirpik görünümüne kavuşmada oldukça etkili ve yaygınlık ile kullanılan bir üründür. Fakat bu noktada kişilerin kirpik kıvırıcı  aletlerin doğru kullanımı hakkında her türlü bilgiye ve ayrıntıya dikkat etmesi oldukça büyük bir öneme sahiptir.

  • Kirpik kıvırıcıları kullanmadan önce kirpiklerin kuru ve temiz olması gerekmektedir.
  • Bu ürünlerin etkisini arttırmak için 15-20 cm uzaklıktan yaklaşık 30 saniye boyunca kurutma makinesi ile kirpik kıvırıcıların ısıtılması ve kirpik diplerine ürünü yerleştirerek uygulanması gerekmektedir.
  • Çok fazla bastırmadan ve kirpiklere zarar vermeden uygulanan kirpik kıvırıcı sayesinde kirpikler rimel ya da kirpik bazı uygulamalarına hazırlanmış olmaktadır.

Kirpik Bakımında Farklı Alternatifler

Rimel bazı da, son yıllarda kozmetik sektöründe büyük bir ilgi gören kirpik bakımında farklı alternatifler olmaktadır. Rimel sürmeden önce uygulanan rimel bazı sayesinde, hem rimellerin kalıcılığı sağlanırken hem de istenilen görüntü de elde edilebilmektedir. Daha gür ve uzun kirpikler elde edebilmek için makyaj sırasında yapılabilecek bir diğer ipucu ise, bebek pudrası olmaktadır. Bir kat uygulanan rimelin üzerinde herhangi bir fırça yardımı ile bebek pudrası uygulanmaktadır.

gür-ve-sık-kirpikler-icin-bakım

Ardından ikinci kat rimel sürülerek, kirpiklerin çok daha gür ve uzun olması başarılı bir şekilde sağlanabilmektedir. Bu gibi ipuçları ve makyaj hileleri ile birlikte kadınlar etkileyici kirpik görünümüne oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilme imkânına da sahip olabilmektedir. Kirpik bakımında, doğru makyaj teknikleri ve ürünlerinin yanı sıra gün sonunda yine doğru teknikler ile makyajın çıkarılması da son derece büyük bir önem arz ermektedir.Göz makyajının çıkarılması esnasında hemen her kadın tarafından yapılan bir yanlış ise, makyajın sağdan sola ya da soldan sağa hareketler ile çıkarılmasıdır. Bu hareket, kirpiklerde dökülmelere sebep olabilmektedir. Bu sebeple de kadınların doğru makyaj çıkarma tekniği olan, göz makyajını yukarıdan aşağı doğru hareket ile çıkarmaları gerekmektedir. Aynı zamanda makyaj temizleme ürünlerinin de göz makyajına uygun olması, bu konuda son derece büyük bir önem arz etmektedir.

 

gür-ve-sık-kirpik-bakımında-kullanılanlar

 

Kozmetik sektörünün sürekli olarak yenilenmesi ile birlikte her geçen gün yeni bir ürün piyasaya sürülmeye devam etmektedir. Bu sebeple de oldukça fazla sayıda ve çeşitte rimel bulabilmek, son derece kolay bir hal almaktadır. Hemen her ihtiyaca yönelik olarak üretilen bu rimeller, kadınlar tarafından da son derece yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Makyajın yanı sıra doğal yollar ile kirpikleri besleyecek olan ürünler de piyasaya yer almaya devam etmektedir. Kirpiklerde kullanılan yağlar ve kişilerin aldıkları vitaminler ile birlikte, uzun vadede çok daha doğal kirpikler elde edebilmek mümkün olabilmektedir.