HAMİLELİK HESAPLAMA

Bir kadının hayatı boyunca yaşayacağı en özel anlardan birisi de hiç şüphesiz ki anne olmaktadır. Anne olmak isteyen kadınların hamilelik sürecinde olduğu kadar hamile kalmadan da kendisine dikkat etmesi gerekmektedir. İlk önce beslenme düzenini değiştirmesi gereken anne adaylarının daha sonra varsa eğer zararlı alışkanlıklardan vazgeçmesi hem anne hem de bebek sağlığı açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır. Hamilelik bu nedenle de anne adaylarının en dikkatli olması gereken süreler arasında yer almaktadır.

hamilelik-haftası-nasıl-hesaplanır

Hamile kalmak isteyen anne adaylarının öncelikle hamilelik hesaplama yöntemlerini en iyi şekilde bilmesi gerekmektedir. Bunun içinde regl takvimini hesaplamalı ve en doğru şekilde takip etmelidir. Hamilelik hesaplama sonrasında uygun zamanlarda uygun koşullar altında sağlıklı bir şekilde cinsel ilişkiye giren çiftlerin bebek sahibi olabilme ihtimalleri çok daha yüksek olmaktadır. Hamilelik ve regl dönemi birbiri ile yakından ilişkili iki konudur. Hamile kalmaya karar veren kadınların, regl dönemlerini sürekli olarak takip etmesi ve bir düzensizlik olması durumunda kadın doğum doktorlarından yardım alması gerekmektedir. Hamilelik hesaplamalarının doğru ve de eksiksiz bir şekilde bilgilerin bulunması oldukça önemlidir.

hamilelik-hesaplama-nasıl-yapılır

Regl dönemlerinde kadınlar için aynı zamanda yumurtlama dönemi de olmaktadır. Hamile kalmak isteyen kadınların yumurtlama günü hesaplama aşamalarını en iyi şekilde bilmesi gerekmektedir. Yumurtlama dönemi hesaplaması yapılırken kadınların regl oldukları takvimi bilmeleri ve bu takvime göre hesaplamaları yapmaları en uygun yöntem olmaktadır. Hesaplanan regl döneminin ilk gününden 14 gün öncesi kadınların hamile kalma ihtimallerinin en yüksek oldukları günlerdir. Bu dönemlerde gerçekleştirilen cinsel ilişkilerde kadınların hamile olması oldukça yüksek oranlarda olmaktadır. Bu nedenle de anne olmak isteyen kadınların kendi biyolojik takvimlerini en iyi şekilde bilmeleri gerekmektedir.

Kaç Haftalık Hamile Olduğunu Öğrenmek

hamilelik-hesaplama-nedir

Gebelik, bir kadının yaşamı boyunca başına gelen en mucizevî sürprizlerden birisidir. Kendi bedeninin içerisinde canından bir parçayı taşımak ve keyifli bir süreç sonrasında bu parçayı kucağına almak, gebelik sürecinde yaşanan her türlü kötü anıyı hafızalardan silmeye yetmektedir. Anne olmak isteyen anne adaylarının, hamilelik sürecinde kendilerine dikkat ettikleri kadar hamile kalmadan önce de büyük bir dikkat içerisinde olmaları gerekmektedir. Bu sayede hem kendi sağlıkları hem de karınlarında yaşam bulan bebeklerinin sağlıkları kontrol altına alınabilmektedir.

kaç-haftalık-hamile-olduğu-nasıl-anlaşılır

Hamile olmak için gerekli olan her türlü aşamayı geçen kadınların yapması gereken tek şey ise, beklemek olmaktadır. Belki de dünyanın en zor beklenen süreci olan bu süreçte, hamilelik belirtileri yaşayan kadınlar büyük bir mutluluk ve heyecan içerisine girmektedirler. Bir doktora gitmeden kaç haftalık hamileyim sorusuna cevap arayan kadınlar, birtakım işlemleri ve de tarihleri en iyi şekilde bilmeleri gerekmektedir. Bu sorunun cevabı için kadınların öncelikle en son oldukları regl döneminin ilk günün bilmeleri oldukça önemlidir. Aynı zamanda bu hesaplamaları bir doktor ile de yapabilir ve daha kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz.

hamilelik-haftası-hesaplamanın-önemi

Hamile olan kadınlar, geriye kalan hamilelik sürecinde birtakım araştırmalar yapmaktadırlar. Bu araştırmalar içerisinde karşılarına çıkan Çin takvimi, anne adaylarını oldukça heyecanlandırmaktadır. Çünkü son yıllarda ortaya çıkan bilgilere göre Çin takvimi sayesinde bebeklerin cinsiyetleri belirlenebilmektedir. Bu Çin takvimine göre bebeğinin cinsiyetini öğrenmek isteyen anne adaylarının hangi ayda hamile kaldıklarını bilmeleri yeterli olmaktadır. Çin’ de yaklaşık 7 yüzyıldır bu takvim kullanılmakta ve kesine yakın sonuçlar vermektedir. Bu takvim sonrasında bebeğinin cinsiyetini tahmin eden kadınlar, hamilelik sürecinin belirli bir aşamasından sonra bir doktor kontrolü sırasında da bebeğinin cinsiyetini öğrenebilmektedir.