Hızlı saç uzamamasının sebepleri çözümler

Stresin en aza indirilmesi ile Büyümeye teşvik

1.Iyi bir genel sağlığı korumak ve stresi önlemek. İyi beslenin, düzenli egzersiz ve genel fiziksel stres seviyelerini azaltmak için yeterli uyku uyuyun. Yoğun fiziksel veya duygusal stres yavaş veya tamamen  büyümenin kapanmasına  neden olabilir. Ağır vakalarda, stres saç kaybına neden olabilir.

  • Genişletilmiş yorgunluk, beslenme eksiklikleri ve uyku yoksunluğu  hasar ve yetersiz beslenme ve saçınızı korumasız  bırakarak, temel vücut fonksiyonları ve organ tamiri bakımı için ayırdığı enerji hayatta kalma moduna götürmek için vücudunuzu tetikleyebilir.
  • Vücudun sağlıklı saçlar için gerekli besin depolarının yeterli olduğu bilinmelidir ve sadece uyanık tutmak için enerji ve besin adamak gerekmez,  saçlarınızı korumak ve inşa etmek  için bu besinlerden yararlanabilirler. Daha iyi beslenme ve genel sağlık, daha büyük olasılıkla vücudunuzun hızlı bir şekilde sağlıklı saç büyümesine inşasında mümkün olacaktır. Bu sebeple ihtiyacınız varsa vitamin haplarından yararlanabilirsiniz. Doktorunuza danışın

2. Belirli fiziksel streslerinin belirlemek gibi aşırı diyet takviyesi veya belirli over-the-counter ilaçlar aşırı kullanımı, fiziksel travma gibi bazı fiziksel stressöre, ve hiperaktivite saç üretimini ve büyümesini kapatma noktasında vücudu strese sokabilir.

  • Bu faktörlerden biri yaşıyorsanız, hızlı saç büyümesini teşviğe odaklanarak önce vücudunuzda zorlanmayı azaltmak için fiziksel durumunu ele almalısınız. Yavaş ya da sağlıksız saç büyümesi ya da saç dökülmesi vücudunuzun besin ve enerjisinin hızlı saç yapımı için tahsisinden önce başka bir alanda kendini iyileştirmek için ihtiyaç  duyduğubelirtileri olabilir.
  • Birçok durumda, saç büyümesi kurtarma veya fiziksel stres faktörünün kaldırılması izledikten sonra önceki oranlarına dönecektir. Örneğin, bir araba kazasının fiziksel travma geçiren birisinin birkaç ay boyunca yavaş saç büyümesini fark edebilirsiniz, ama yaralar iyileştikten (ve duygusal stres de ele alınmaktadır)bu  kez saç büyümesi normale dönmelidir.

3.Etkili duygusal stresi yönetmek öğrenin. sevilen birinin kaybı, istihdam değişikliği, güvenlik eksikliğinin hissettirdiği, ya da yaşamak için güvenli bir yer olmamasından endişe gibi duygusal olarak stresli olaylar, tüm nedenler yavaşlatılmış veya durdurulmuş saç büyümesine neden olabilir. Duygusal ve psikolojik stresörlerini Çıkarma, Vücudunuza sağlıklı ve hızlı saç büyümesini üretmek için ihtiyaç duyduğu ortamı vermek yardımcı olabilir.

4.Sabırlı olun.  saç büyümesinde sabırlı olun, çünkü aşırı veya kronik stres durumunda bile saç kaybı görülebilir ya da saçın uzamasının yavaşladığını görmek  birkaç ay sürebilir, ama bu stres düzeylerinin göz ardı edilmesi gerektiği anlamına gelmez. Genellikle hasarı onarmak saçınıza bakım aylarca sürer saçınıza çektirdiğiniz stres seviyelerini azaltmak ve günlük bazda dinlenmek için ne yapmanız gerektiğini öğrenmeye başlamak,  daha hızlı saç büyümesini teşvik edici olacaktır.