Hızlı Saç Uzatmanın 4 Farklı Yöntemi!

Saçları Uzatmak

Hızlı Saç Uzatmanın 4 Farklı Yöntemi!

Kısa saçtan sürekli şikâyet edenler için hızlı saç uzatmanın 4 farklı yöntemi ile sizlere saç uzatmadan bahsedeceğiz. Hızlı saç uzatmanın 4 farklı yöntemi nedir gelin onlara birlikte göz atalım ve inceleyelim.

1.Yumurta ve Zeytinyağını Deneyin!

Öncelikle bir tane yumurtayı iyice çırpın ve içine bir yemek kaşığı zeytinyağı koyun. Sonrasında bu karışımı saçlarınıza saç diplerinizi ovarak saçınıza sürün ve sürdükten sonra saçınızı streç ile sarın. 3 –4 saat sonra saçınızdaki streçi çıkartın. Kokusu biraz ağır olacaktır ama bu yöntem saçınızın kısa sürede uzamasında yardımcı olacaktır.

2.Soğan Suyu Kürünü Uygulayın!

Soğan çoğu yemekte olduğu gibi burada da karşımıza çıktı gördüğünüz gibi. Hızlı saç uzatma yöntemlerinden biri olan soğan suyu kürü saça bir hayli yararlıdır. Bir tane soğanı kabuklarıyla beraber 4 bölün ve 2 su bardağı su ile soğanları kaynatın. Soğanları kaynattıktan sonra soğanları avucunuza alıp sıkın ve elinizde kalan suyu saçınıza sürün. Bu yöntemle saçlarınızın çabucak uzadığını göreceksiniz.

3.Elma Sirkesini Saçınıza Sürün!

Saçlarınızı ne kadar sürede yıkadığınızın önemi yok. Her saçınızı yıkadığınızda elma sirkesini saçınıza sürün. Bu sayede saçlarınızın hem parlak hem kepeksiz hem de çok hızlı uzadığının farkına varacaksınız.

4.Badem Yağı ve Sarımsakla Saçlarınızı Uzatın!

Saçları beslemek amacıyla sarımsağın kullanıldığını hepiniz eminim ki duymuşsunuzdur veya bir yerlerde okumuşsunuzdur. Sarımsak hem saçın dökülmesini önlüyor hem de saçlarınızın uzamasına yardımcı oluyor. Saç uzatma yöntemlerinde 4. Sırada olan bu yöntem için ilk önce badem yağı ve sarımsağı birbirine katıp ezmeniz gerekiyor. Bu karışımı yaptıktan sonra 2 saat kadar bekletin. Yalnız beklettiğiniz ortamın çok sıcak ya da çok soğuk olmamasına dikkat edin. 2 saat sonunda bu karışımı saç diplerinize iyice sürün ve hiçbir şekilde hava almamasına dikkat ederek saçınızı streçle sarın. Bu karışımı saçınızda ne kadar bekletmek isterseniz o kadar bekletin ve sonrasında bol suyla yıkayın. Bu hızlı saç uzatma yöntemini haftada 2 kere yapmanız saçlarınızın uzaması için yeterli olacaktır.