HIZLI SAÇ UZATMANIN YOLLARI

Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

Günümüz dünyasın maalesef insanlar iş hayatlarında ve özel hayatlarında strese maruz kalmaktadırlar. Bu stres öncelikle vücudumuzu, sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Fakat belirgin olarak etkilediği bir yer ise saçlardır. Saçlar dökülmeye ya da uzamasında yavaşlamaya kişi strese maruz kaldığında başlarlar.

Tek sebep stres de değildir. Saçın uzamamasın başka sebepleri de vardır. Elbette bunlar; saçın ihtiyaç duyduğu vitaminlerin sağlanamaması yani saçın beslenememesi bunun yanı sıra saçın bakımının yapılmaması gibi etkenlerde saçın uzamasını engelleyen etkenlerdir. Peki hızlı saç uzatmanın yolları nelerdir? Saç normal şartlarda yaşam döngüsünde bir sekteye uğramadığı süreçte hızlı uzar fakat bu süreçte bir aksilik yaşarsa uzaması yavaşlar saç beslenmeye ihtiyaç duyar. Beslenirse sağlıklı ir şekilde uzar ve güzel görünür fakat beslenmezse dincelir hacmini kaybeder ve dökülmeye başlar peki saçlarımızı nasıl beslemeliyiz birçok kişi saç kremi vs. ürünleri saçı beslediğine inanır fakat bu yanlış bir kanıdır. Saç kremi saçın sadece daha parlak ve dolgun görünmesini sağlar ve onu beslemez aksine ona zarar verir ilerideki süreçlerde dökülmeyi tetikleyici bir rol oynar. Saçlarımızı beslemenin ve onların bakımını onlara zarar vermeden yapmanın en iyi yolu bunu doğal yollardan yapmaktır hızlı saç uzatmanın yolları bitkisel olarak saçı beslemekten geçmektedir. Saçın ihtiyaç duyduğu besinler doğada fazlası ile bulunmaktadır.

GARLEX sarımsak özlü şampuanda doğadan ilham alınarak geliştirildi. Saçın ancak doğal yollar sağlıklı bir şekilde uzayabileceğini ve dökülmesini de doğadaki bitkiler sayesinde durabileceğini bilen firmamız uzun araştırmalar ve teknik analizler sonucu GARLEX sarımsaklı şampuanı geliştirdi. GARLEX sarımsaklı şampuanın içeriğinde saçı besleyecek ona hacim kazandıracak bitkiler bulunmaktadır. Bunlar;

Sarımsak; sarımsak bin yıldan fazla bir geçmişi olan ve her derde deva bir bitkidir. Yüz yıllardır saç kıran ve birçok saç hastalığında kullanılmıştır. Ve saçın uzamasın da etkili bir bitkidir.

Isırgan otu; saçların beslenmesinde onların hacim kazanmasında çok önemli rol oynayan bir bitkidir. Saça faydası çok fazladır sadece saçı beslemez aynı zaman da kepek problemlerine ve yağlanmaya da iyi gelen bir bitkidir. Aynı zamanda saçların daha canlı görünmesinde de etkili bir bitkidir.

Menekşe; mat kırılgan ve cansız saçlara eski canlılığını vermede eskilerden beri kullanılan bir bitkidir. Özellikle eski zamanlarda saç dökülmesi tedavisinde sıkça kullanılan bitkilerden bir tanesidir.

Papatya; rahatlatıcı etkisi ile saçınıza ve size mükemmel bir rahatlık etkisi verecek bir bitkidir. Aynı zamanda saçı besleyen ve birçok uzmanın verdiği bitkisel saçı besleyici formüller arasında yer alan bir bitkidir.

Avokado; saç köklerinin yenilenmesinde ve onarılmasında önemli rol oynar avokado, mükemmel bir hücre yenileyicisidir. Yıpranan kırılgan saçlarınızın onarılmasında etkili bir bitkidir.

Buğday; mükemmel bir E vitamini kaynağıdır. Aynı zaman da B vitamini bulundurur içerisinde b ve e vitaminleri saç için vazgeçilmez olmazsa olmaz vitaminlerdir. Buğday aynı zamanda kepeğin önlenmesinde ve hücre yenilenmesinde de etkili bir bitkidir.

Bu bitkiler ile birlikte saçlarınızın belenmesi için çinko ve PRO vitamin B5 de içermektedir ve daha hızlı saç uzatmanın yolları için önemlidir. Ayrıca yanında hediye olarak verilen saç bakım losyonu ile saçlarınızı gün boyu bitkisel olarak besleyeceksiniz. Saç bakım losyonunda da şampuandan farklı olarak saça faydalı saça hacim kazandırıcı, besleyici, onarıcı etkiye sahip bitki özleri kullanılmıştır.

Saç bakım losyonunun içeriğinde;

Ada çayı; saçın daha parlak görünmesine yardımcı olur. Saç dökülmesini azaltır ve saçı besler içeriğinde aynı zamanda içeriğinde B vitamini de bulundurmaktadır.

Biberiye; Biberiye saçı besleyen ve parlaklığını kazanmasına yardımcı olan bir bitkidir. Özellikle adaçayı ile beraber kullanımında faydaları daha da artmaktadır birçok uzman pratik saç dökülmesi formüllerinde bu iki bitkiyi tavsiye etmektedirler.

Mersin; saçtaki kepek problemi ve kaşıntıların giderilmesinde son derece etkili bir bitkidir mersin. Saça mersin yaprağı suyu ile masaj uygulaması saç dökülmesi rahatsızlığı yaşayanlar arasında uygulanan yaygın metotlardandır.

Defne; En sık saç dökülmesi yaşayan kişilerin kullandığı bir bitkidir. Defne saçın beslenmesinde ve incelen saç tellerinin tekrar kalınlaşarak hacimli saçlar haline gelmesinde etkili bir bitkidir. Halk arasında da yaygın olarak saç dökülmesine iyi geldiği bilinmektedir.

Daha hızlı saç uzatmanın yolları arasında bakım losyonun da ilave olarak kullanılması oldukça faydalı olacaktır. Saç losyonu yukarıdaki bitkilere ilaveten yukarıda faydalarını yazdığımız ısırgan otu ve papatya da bulunmaktadır. Saça en iyi gelen ve saçın hızlı uzamasına yardımcı olacak bitkiler seçilerek GARLEX sarımsak şampuanında kullanılmıştır. Hem saç dökülmesi yaşayanların hem de saçının uzamamasından şikâyet edenlerin kullanabileceği zengin içerikli bitkisel bir şampuandır GARLEX.