ISIRGANOTU ISIRGAN OTUNUN SAÇA FAYDALARI

-isirgan-otunun-saca-faydalari Isırgan otunun yararları ve saça faydaları

Isırgan otu  iç hastalıkları, cilt, saç bunun gibi birçok yöndentedavi edici ve şifa vericidir. Sadece saç için bir çok uygulaması vardır. İsterseniz yağını isterseniz çayını tonik şeklinde kullanabilirsiniz.

Saçlarınızı parlaklaştırır, kepek sorununu çözer, yumuşatır. Saçınızla ilgili sorun yaşadığınızda genel olarak çözüm sağlar.

Eğer ince telli saçlara sahipseniz ve bu konumdan rahatsızsanız ısrıgan otu çayını demledikten sonra saç diplerinize masajla yedirebilirsiniz. Düzenli kullanımında saç telleriniz kalınlaşır ve dolgunlaşır.

Hem içerek hemde saç diplerine uygulanarak genel kan dolaşımını hızlandırıma konusunda ısırganotunun saça fadaları arasında yer alır. Saçların beslenmesine dolaylı yoldan katkı sağlar. Böylelikle saçınız daha hızlı uzar ve parlar.

Kafa derisine uygulanan ısırgan otu suyu saç diplerini arındırarak nefes almasını ve canlanmasını sağlar. Bu sayede saçlarınız ışıltı ve canlılıkla dolgunlaşır.

 Saça uygulanan ısırganotunun etkileri;

Isırgan otu saçın kendi yapısında bulunan doğal yağ olan sebumun yapısını da korur.

Saçlara ve özellikle uçlara sürülen ısırgan otu saçı nemlendirerek uçların kırılmasını önler ve oluşan kırıkların onarımına yardımcı olur.

Isırgan otu genetik saç dökülmelerinde çok etkilidir. Bu bitkinin içerisinde bulunan maddeler genetik, erkek tipi saç dökülmesine neden olan DHT’ye baskı yapar. Saç dökülmesine karşı koyarak saçın doğal sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

Şimdiye kadar kesin bir araştırma bulunmamasına rağmen çok sayıda kişi tarafından saç dökülmesini durdurduğu veya yavaşlattığı belirtilmektedir, bu yüzden de yaygın olarak kullanılmaktadır.

isirgan-otu-sac-bakim-kuruIsırgan otu nasıl kullanılır? Saça nasıl uygulanır?

Eldiven takmayı unutmayın.

İki sap kadar ısırgan otunu 1 litre kadar kaynar suyun içerisine atıp yaklaşık 4 dakika kadar kısık ateşte haşlayın.

9-10 dakika demlenmeye bırakın. Sonra süzün, ılıklaşınca saçınıza uygulayın. 15 dk bekleyip saçınızı durulayın. Haftada 3-4 kez uygulayabilirsiniz.